Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Bruno »

Irka pisze: 13 gru 2023, 00:59 Ale najgorsza w tym wszystkim jest forma, w jakiej się o recenzentach wyrażamy, jakby zapominając, że to są ludzie, którzy nie zawsze mają żelazne nerwy, i jak każdy z nas mają też inne problemy, a tu jeszcze mogą mieć ucisk w żołądku przed zajrzeniem do tego wątku, co nowego ich trafi...
Dlatego od dawna już rzadko który "duży gracz" w tej branży (czy to youtuber, czy wydawca, czy sklepikarz) na forum zagląda, nie mówiąc już o udzielaniu się.

Takie fajne relacje sobie tu kultywujemy. A co? Nie wolno nam? Ktoś nam zabroni? No najwyraźniej nie zabroni...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Bruno pisze: 13 gru 2023, 01:46 Dlatego od dawna już rzadko który "duży gracz" w tej branży (czy to youtuber, czy wydawca, czy sklepikarz) na forum zagląda, nie mówiąc już o udzielaniu się.
Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem. Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela. Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc. Nawet najwiekszy gracz na rynku odwolal swego pracownika z obowiazku postowania newsow tutaj. Moze sa nieoficjalnie? Tego nie wiemy.

Ze "sklepikarzy" to widze, ze Dragoneye postuje nowosci i nawet wrzuca kody rabatowe w swoim watku. A reszta pewnie zajmuje sie glownie sklepikarzowaniem. Myslisz, ze duze sklepy nie chca tu byc w obawie, ze zaatakuje je "zlymi memami, ktore bola"?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: BOLLO »

Irka pisze: 13 gru 2023, 00:59 Ale najgorsza w tym wszystkim jest forma, w jakiej się o recenzentach wyrażamy, jakby zapominając, że to są ludzie, którzy nie zawsze mają żelazne nerwy, i jak każdy z nas mają też inne problemy, a tu jeszcze mogą mieć ucisk w żołądku przed zajrzeniem do tego wątku, co nowego ich trafi... Na każdej stronie jakaś niemiła krytyka, bez głębszej refleksji i uzasadnienia, jak już nie raz wykazano.
Hmmmm.....to myślę jest wkalkulowane w ten "zawód" i każdy kto wrzuca na YT się z tym liczy. Jest to oczywiście przykre i niektórzy sobie z tym nie radzą (Kaczmar) ale to tak samo boli jak powiedzieć komuś w twarz "jesteś dno".
rav126 pisze: 13 gru 2023, 01:02 Amator planszówek - ogromny plus za materiał bez cięć!
Ja wiem że sporo ludzi go nie lubi (nie wiedzieć czemu) . Jak już kiedyś tutaj pisałem, ja Amatora lubię posłuchać i ma fajne flow. A scenki gdzie się przebiera i nieraz odgrywa 3-4 role naraz są mega. :mrgreen:
Bruno pisze: 13 gru 2023, 01:46 Dlatego od dawna już rzadko który "duży gracz" w tej branży (czy to youtuber, czy wydawca, czy sklepikarz) na forum zagląda, nie mówiąc już o udzielaniu się.

Takie fajne relacje sobie tu kultywujemy. A co? Nie wolno nam? Ktoś nam zabroni? No najwyraźniej nie zabroni...
Dokładnie...sam zastanawiam się czy nie odpuścić i jednak przestać się udzielać tutaj bo widać że jest sporo osób(tych samych) które krytykują co robię dla samej krytyki. Z "dinozaurów" którzy jeszcze aktywnie piszą to to pozostał Gambit i Leviatan....reszta widzi jak się tu traktują osoby i wolała jak widać odpuścić.
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem. Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela. Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc. Nawet najwiekszy gracz na rynku odwolal swego pracownika z obowiazku postowania newsow tutaj. Moze sa nieoficjalnie? Tego nie wiemy.
Zapytam wprost. Chodzi o Piotrka z GTTV który pracuje dla Rebela czy myślisz o kimś innych?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: rastula »

forum nie "monetyzuje"...
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 781
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 155 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: VivoBrezo »

A ja tam lubię toksyczna atmosferę forum. Nigdzie się nie wybieram, chociaż ostatnio nie mam czasu za bardzo pisac, to chociaż sobie lurkuje😉
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: psia.kostka »

BOLLO pisze: 13 gru 2023, 10:49
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem. Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela. Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc. Nawet najwiekszy gracz na rynku odwolal swego pracownika z obowiazku postowania newsow tutaj. Moze sa nieoficjalnie? Tego nie wiemy.
Zapytam wprost. Chodzi o Piotrka z GTTV który pracuje dla Rebela czy myślisz o kimś innych?
Tu odpisze, ale to nieporozumienienie. Do tego wcale nie chce o tym dyskutowac :P

Ale tak czulem, ze napisalem to nie do konca jasno. No coz...

Uwazam, iz pisanie o atmosferze na forum, do tego ironicznie, a potem laczenie tego z odplywem duzych firm wydawniczych i sklepow jest manipulacja ze strony Bruno. Latwo znalezc poklask, ze "jest toksycznie, kto na to pozwala?", a potem mozna dokleic kazda teze, ze firmy odchodza, albo gry drozeja, albo kwasne deszcze w Kraku. To tak nie dziala. Nie da sie udowodnic zwiazku miedzy tymi faktami (toksycznosc-odejscie). Ale kazdy kto ma poczucie toksycznosci zostanie zlowiony na haczyk takiej pulapki i przyklasnie "wlasnie, gdyby nie bylo zlych memow, to bylyby wydawnictwa i sklepy i youtuberzy!"

Inna sprawa, ze gdyby youtuberzy chcieli byc na forum, to byliby na forum, a wlasnie dlatego zostali yt, aby tworzyc filmy. Wiec ciezko miec pretensje, ze spedzaja czas robiac cos innego. Ale zawsze mozna zrzucic wine na kwasne deszcze, bo ktoz je lubi?

Dodatkowo "bycie na forum" wg mnie opiera sie na regularnym czytaniu oraz pisaniu, gdy ma sie informacje korzystne dla uczestnikow. Pamietamy marketingowego "bota" Portal Games (wygladal jak ktos z zewnetrznej agencji marketingowej), ktory nic nie czytal i pojawial sie aby odbic karte na zakladzie i wkleic newsy, ktore forum juz zakomunikowalo 2strony wczesniej. Ale bylo odfajkowane, job done. Za takim byciem na forum tesknicie?

Wydawcy i sklepy nie chca dyskutowac, chca sie reklamowac i wybraly platformy do tego wygodniejsze.
Youtuberzy chca dyskutowac pod swoimi filmami, nabijajac kliki i oliwiac maszynke algorytmu.
Jesli te 3 grupy mialyby tu przychodzic jak do slupa ogloszeniowego, to ani to sympatyczne, ani z szacunkiem dla uzytkownikow. Wszelkie tesknoty, to przeszlosc dekade temu, gdy Trzewik sobie tu klikal z pasja. A dzis po co mialby tu zagladac? Ma ponoc swoj blog z charytatywnym patronite.

Podsumowujac/ wyjasniajac moj poprzedni wpis:
Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem.
Wg mnie to manipulowanie w wykonaniu Bruno.
Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela.

Dyskutowane byly motywy odejscia. Nie manipulacje ;)
Nawet najwiekszy gracz na rynku odwolal swego pracownika z obowiazku postowania newsow tutaj.
Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc.

Mowa o rebelu oraz czlowieku z wydawnictwa, ktory tutaj pisal posty i wklejal obrazki i sam mowil ze to pracochlonne i bez sensu i sie zegnaja i koncentruja na innych platformach, wygodniejszych i bardziej perspektywicznych.
Moze sa nieoficjalnie? Tego nie wiemy.
Tu foliarsko dodalem, ze moze wciaz forum jest obiektem dzialan marketingowych wydawcow, sklepow, youtuberow, ktory w teorii odeszli, ale dzialaja nie wprost.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 11:30
Nie nazwałabym tego manipulacją, ale masz rację, że to mogą być zbyt daleko idące wnioski.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: MowMiStefan »

A ja sie zgadza z Bruno - mamy przyklady 3T i chyba rowniez AP. Udzial w forum jest moim zdaniem pewnego rodzaju uklonem, ale walka z widlami potrzebna juz im nie jest. Nie czuja sie mile widziani to narta.
Jestem ciekaw kiedy zantagonizujemy sobie w koncu rowniez Lucrum, DE i reDrewno (bo cierpliwosc Tomka w udzielaniu odpowiedzi to osobiscie podziwiam) :)
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Ezekiel »

VivoBrezo pisze: 13 gru 2023, 11:28 A ja tam lubię toksyczna atmosferę forum. Nigdzie się nie wybieram, chociaż ostatnio nie mam czasu za bardzo pisac, to chociaż sobie lurkuje😉
Przyznam, że jako użytkownik forum od prawie 14 lat (aczkolwiek w trybie czytacza przeważnie) nawet nie wpadłbym na określenie forum jako toksycznego. Moim zdaniem jest ono nieporównywalnie bardziej kulturalnym i spokojnym miejscem co do zasady merytorycznych dyskusji, niż jakakolwiek grupa planszowa na fejsie. Z Fejsa planszowego zrezygnowałem z dwóch przyczyn - polityki Meta i tego w jakim kierunku to idzie oraz z uwagi na totalny chaos, bałagan i fatalny poziom większości dyskusji oraz zalew setek postów bez treści. Forum na swoje problemy, ale jest dla mnie znacznie przyjemniejszym miejscem, do którego chce się wracać i w którym zawsze można znaleźć rzeczy sprzed wielu lat (Fejs pod tym kątem jest tragiczny dla mnie). Jest czymś stałym a nie efemerydą, jak cokolwiek na mediach społecznościowych, co ma trafić do jak największej liczby odbiorców i zaraz zgasnąć. To, że zdarzają się mniej merytoryczne komentarze czy krytyczne komentarze względem różnego rodzaju twórców, to chyba normalne. Nie wiem czemu oczekujemy, że forum nie będzie odzwierciedleniem życia, w którym zachowujemy się tak samo, krytykujemy, czasami emocjonalnie a nie merytorycznie, irytujemy się czy dajemy upust różnego rodzaju emocjom.

I w tym kontekście nie sądzę, żeby toksyczność była jakimkolwiek powodem braku aktywności twórców, wydawców czy sklepów. Powodem jest brak odpowiedniej monetyzacji i czasochłonność obsługi. Wychodzi na to, że forum nie daje takiej stopy zwrotu, aby inwestycja czasu miała tu sens. A może prawda jest jeszcze prostsza - brak czasu lub indywidualne priorytetowy. Nie da się robić wszystkiego, sam się zastanawiam bardzo często skąd niektóre osoby biorą czas na taką ilość tekstu, jaką tu wrzucają :) są oczywiście wyjątki, wspominane przez wszystkich, ale ja mam wrażenie (subiektywne), że i tak wypowiadają się w tematach skupionych wokół ich zajęcia twórczego jak np. aktywność w wątkach dot recenzji czy twórczości wokół tego, bo na inne rzeczy nie starcza im czasu.

Jestem chyba już z tego rodzaju, który rozumie że czas takich for przemija, bo stały się mało użyteczne dla tych, którzy chcą promować siebie lub coś innego, a to dzisiaj wydaje mi się najpopularniejszym zajęciem. Natomiast szanujmy to forum, bo uważam, że jest czymś unikatowym w swojej skali, jako miejsce wymiany poglądów czy skarbnica wiedzy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 2332 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Curiosity »

VivoBrezo pisze: 13 gru 2023, 11:28 A ja tam lubię toksyczna atmosferę forum.
Mam nadzieję, że twoja opinia jest odosobniona (albo przynajmniej w mniejszości), ale dlaczego uważasz forum za "toksyczne"? Szczerze, przez kilkanaście lat mojej obecności tutaj, ani razu nie poczułem się manipulowany, zaszczuwany, nie odniosłem wrażenia, że ktoś chciał odnieść jakieś korzyści moim kosztem. Miałem jeden incydentalny zatarg który szybko się zakończył, do swojego oponenta nie mam żadnych negatywnych uczuć. Co na tym forum odbierasz jako toksyczne? Bo chyba nie swobodną wymianę opinii, czyli to, do czego forum z definicji zostało powołane?

psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 11:30 Latwo znalezc poklask, ze "jest toksycznie, kto na to pozwala?"
Jak wyżej, ale pozwolę sobie dodatkowo odpowiedzieć na to retoryczne pytania. Na nieodpowiednie zachowania na forum pozwala nie administracja, tylko my wszyscy. Brakiem sprzeciwu, wchodzeniem w debatę, bezsensownym przerzucaniem się inwektywami. Pasywną agresją (której szczególnie nie cierpię za jej fałsz). Czasami tonem nie znoszącym sprzeciwu, czy fałszywym mentorstwem. To my wszyscy, zgadzając się na takie zachowania, wpływamy na negatywną atmosferę.

MowMiStefan pisze: 13 gru 2023, 12:06 Jestem ciekaw kiedy zantagonizujemy sobie w koncu rowniez Lucrum, DE i reDrewno (bo cierpliwosc Tomka w udzielaniu odpowiedzi to osobiscie podziwiam) :)
O reDrewno dowiedziałem się po raz pierwszy z forum. Tak samo o 3Trollach, Playmatach, o Mepel.pl, o wielu innych działalnościach biznesowych. Nie używam fejsa, możliwe, że w tamtym medium byli powszechnie kojarzeni, ale w mojej świadomości oni zaczynali na forum. Ba, wielu youtuberów kojarzę wyłącznie z forum. Każdemu staram się dać szansę, wejść na kanał, coś obejrzeć. Z różnym skutkiem, ale ponownie - kojarzę ich początki tutaj, na forum. Tak że proszę o spojrzenie w szerszym kontekście. Forum jest (było) im potrzebne. Bez forum niektórzy mogliby nie zaistnieć. Nawet jeśli zdają się o tym nie pamiętać.
Ezekiel pisze: 13 gru 2023, 12:10 Przyznam, że jako użytkownik forum od prawie 14 lat (aczkolwiek w trybie czytacza przeważnie) nawet nie wpadłbym na określenie forum jako toksycznego. Moim zdaniem jest ono nieporównywalnie bardziej kulturalnym i spokojnym miejscem co do zasady merytorycznych dyskusji, niż jakakolwiek grupa planszowa na fejsie.
Dziękuję za te słowa, mogę się pod tym tylko podpisać. Porównania do fejsa nie mam, ale widzę co dzieje się chociażby na twitterze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: samuraj1369 »

Czemu ludzie recenzujący gry na forum w formie pisemnej jakoś nie otrzymują batów za formę czy swoje zdanie, a YTuberzy już tak?

No może dlatego, że każdy z tyłu głowy wie, że prywatna opinia/recenzja użytkownika jest tworem dobrowolnym, nie podszytym żadnym biznesem. U Ytuberow tak nie jest. Kanał to ich praca, a na forum trzeba się ścierać z krytyką na innym poziomie niż w komentarzach na YT, gdzie można kogoś uraczyć shadowbanem, a każdy komentarz jest praktycznie bezimienny. Widz jest cyferką w excelu, co innego rozpoznawalny użytkownik, który paroma celnymi uwagami, może zmienić postrzeganie danego YTubera u dużej ilości osób.

Jak wiemy, nie da się dogodzić wszystkim. Łatwiej jest kontrolować widownię na samym YT, gdzie ludzie są i zaraz ich nie ma, a liczą się tylko suby i wyświetlenia. Wrzucając swoją pracę na forum, ludzie wyrabiają sobię opinie i niestety ale jedni tę opinię mają pozytywną, inni negatywną. Wracając do początku akapitu, w końcu uwagi, krytyka, nawet od niewielkiej ilości osób, zaczyna przytłaczać i lepiej stąd odejść i zarabiać na samym YT, gdzie nikt Cię nie krytykuje.

Inną sprawą jest forma wypowiedzi Ytuberow na forum. W moim odczuciu z większości postów bije wyższość, czy to przez samą składnię zdań, czy głupie uśmieszki i emotki.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: anitroche »

Curiosity pisze: 13 gru 2023, 12:51 Tak że proszę o spojrzenie w szerszym kontekście. Forum jest (było) im potrzebne. Bez forum niektórzy mogliby nie zaistnieć. Nawet jeśli zdają się o tym nie pamiętać.
To chyba twierdzenie nieco na wyrost. Mój kanał jest mały, uzbieranie 1 tys. subskrybentów zajęło mi jakieś półtora roku, ale to nie forum zawdzięczam ten mój malutki sukces. Tzn. nie zrozumcie mnie źle, bo jako hobbysta bardzo sobie cenię to forum, wszelkie rekomendacje czy recenzje czytane tutaj mają dla mnie dużo większą wartość niż w innych mediach, zwłaszcza społecznościowych, ale ma to wartość dla mnie jako hobbysty, a nie influencera,czy raczej content creatora czy jak to tam się nazywa ;). Forum na pewno zawdzięczam tego ostatniego kopniaka do założenia kanału, bo jak już gdzieś pisałam, szalę na korzyść spróbowania swoich sił na youtubie przechylił komentarz o braku rozgrywki w necie w grę Cooper Island, ale poza tym, no to forum na rozwój kanału miało znikomy wpływ. Patrząc pod kątem statystyk na YT z forum co prawda mam najczęściej nieco więcej wejść na moje filmy niż z FB, ale to nie te wejścia nakarmiły algorytmy YT. Subskrybentów przybywało oraz YT chętniej promował moje materiały po opublikowaniu filmu w okolicach premiery gry, której dany film dotyczył. Co więcej, nawet wtedy, choć są to te przypadki, gdy wejść z FB mam więcej niż z forum, to i tak żadne media społecznościowe nie nakarmiły algorytmów YT tak bardzo, jak to, że ludzie sami szukali po tytule gry materiałów o niej lub po obejrzeniu jakiegoś materiału na innym kanale, YT podpowiadał im następnie mój materiał jako "podobny" dzięki zawarciu słów kluczowych w tytule filmu i tagach. Drugim największym kopniakiem do rozrostu popularności kanału były gościnne występy na innych kanałach, jak w jednej recenzji u Kaczmara lub w Grze Miesiąca u Grania w Chmurach, czy też jak zwyczajnie na jakimś większym kanale wspomniano o mnie (dzięki Panda za nawiązywanie czasem do naszych wspólnych rozgrywek podczas waszej recenzji na GeekFactor), wtedy widziałam wzrost liczby subów w stosunku do tygodnia, gdy kanał hulał sam sobie.

Podsumowując, zarówno forum jak i FB praktycznie nie wpływają w moim przypadku na wyraźny wzrost klikalności filmów na YT, ja jednak ciągle chętnie wrzucałam info o swoich materiałach tutaj głównie ze względu na to, że bardzo sobie cenię to forum jako skarbnicę wiedzy i uważam, że warto dzielić się tutaj takimi materiałami nawet jeśli są tak amatorskie jak moje, to jednak czasem mogą się i tak komuś przydać. Jeśli jednak ktoś nastawiony jest na rozwój kanału i wyjście z amatorszczyzny, to nie dziwię się, że się tu już nie wypowiada, bo jednak wszelki rozwój umiejętności "filmowych" czy po prostu zwiększenie liczby materiałów pojawiających się w ciągu tygodnia zabiera tak dużo czasu, że no coś trzeba odpuścić, a najłatwiej odpuścić, to co daje nam najmniejszy zysk (i nie mówię tutaj tylko o zysku pieniężnym).

I tutaj naszła mnie w sumie jeszcze jedna dygresja - bardzo żałuję, że tak mało kanałów i podcastów ostało się prowadzonych przez, że tak powiem "prawdziwych geeków". Zwykle takie kanały umierają śmiercią naturalną po jakimś czasie albo jakościowo nic się u nich nie poprawia i po prostu często ciężko się ich ogląda/słucha. Chodzi mi o to, że regularnie są w stanie nagrywać osoby naprawdę mocno siedzące w hobby cały czas, ogrywające dobrze swoje gry, a nie pędzące za nagraniem miliona materiałów tygodniowo i do tego najlepiej nowości sklepowych, żeby nakarmić algorytmy, ale również nie mające czasu na zagłębienie się w hobby poprzez np. branie udziału w dyskusjach na forum czy śledzenie innych kanałów planszówkowych. Kaczmar często na przykład wspomina, że on nie śledzi raczej innych kanałów planszówkowych, bo nie ma już na to czasu, dla przeciwwagi Panda z tego co wiem dużo śledzi i czyta o planszówkach, ale dlatego też m.in. nie założył nic swojego, bo chyba żal mu czasu na kręcenie/nagrywanie czegoś kosztem czasu, który by poświęcił na hobbystyczne śledzenie światka planszówkowego (swoją drogą mega mu zazdroszczę, że tak go zapraszają i może się wyżyć influecnersko bez konieczności obrabiania materiału, normalnie deal życia jak dla mnie :D, no ale zapracował sobie na to latami udzielania się w hobby). Wyjątkami tutaj są na pewno Dżentelmeni przy stole, WojennikTV, Gambit (choć on z tego co widzę, w wątkach o konkretnych grach się raczej nie wypowiada i chyba też za bardzo światka planszówkowego YT nie śledzi, ale pewności nie mam, ot tak gdybam na podstawie bardzo pobieżnych obserwacji) czy Gradanie. Z drugiej strony jak już wiem, ile zabiera czasu i siły ciągłe tworzenie materiałów przy jednoczesnym siedzeniu w hobby, to się nie dziwię tej sytuacji, a wręcz dziwię się, że wymienieni przed chwilą jakoś to potrafią :D. To taka małą dygresja na zakończenie przydługiego posta :D.

EDIT: tak jeszcze, żebym została dobrze zrozumiana - osoba, która leci za nowościami i skupia się na przekazaniu swojego zdania przy wykrozystaniu YT czy Spotify to też geek planszówkowy, jednak nie taki, którego najchętniej słucham/oglądam. Bo chyba z mojej wypowiedzi można by uznać, że takich osób w hobby nie szanuję, a ja ich szanuję, jedynie jest ich więcej w mediach niż tych opisanych przeze mnie powyżej geeków, a przynajmniej mi jest ciężej tych drugich znaleźć.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Gambit »

samuraj1369 pisze: 13 gru 2023, 13:03 Czemu ludzie recenzujący gry na forum w formie pisemnej jakoś nie otrzymują batów za formę czy swoje zdanie, a YTuberzy już tak?

No może dlatego, że każdy z tyłu głowy wie, że prywatna opinia/recenzja użytkownika jest tworem dobrowolnym, nie podszytym żadnym biznesem. U Ytuberow tak nie jest.
Nie do końca się z tym mogę zgodzić. Trochę to zahacza o kolejny akapit, ale wrzucę to tutaj. Użytkownik na forum jest bezimienny. Anonimowy. Recenzent z YouTube jest osobą, którą jesteś w stanie zidentyfikować z imienia, nazwiska i wyglądu. To zmienia i to bardzo ciężar nie tylko samej opinii wygłaszanej przez usera/recenzenta, ale i ciężar batów, jakie się dostaje.
Do tego dochodzą dziwne podwójne standardy. Bywa, że użytkownik forum pochwali grę i ludzie powiedzą, że jego opinia była pomocna i fajnie, że ją napisał. Kiedy to samo zrobi YouTuber z tą samą grą, to jest niezerowa szansa, że dostanie po uszach, bo "się sprzedał". I w drugą stronę. User wrzuca "info" po niepełnej rozgrywce, że gra to kasztan i nie grajcie bo strach. YouTuber po kilku rozgrywkach mówi, ze gra jest spoko. I znowu dostaje baty że się sprzedał. Ludzie wymagają od recenzenta ogrania tytułu, rzetelności, bycia sumiennym. Ale wolą uwierzyć komuś po pół rozgrywce (nie wiedząc czy dobrze ktoś grał, czy miał dobrze tłumaczone zasady i tym podobne) niz komuś, kto siadł do gry więcej niż raz. Dla mnie to dziwne i niepokojące. To może tez być jeden z powodów, dla którego mniej z nas się tu udziela, a niektórzy tylko wrzucają linki.
Już nie wspomnę o tak ciekawym podwójnym standardzie jak "Bierzesz gry od wydawców, jesteś niewiarygodny" versus "recenzujesz gry, które chcesz, jesteś bezużyteczny". :P
samuraj1369 pisze: 13 gru 2023, 13:03 Kanał to ich praca, a na forum trzeba się ścierać z krytyką na innym poziomie niż w komentarzach na YT, gdzie można kogoś uraczyć shadowbanem, a każdy komentarz jest praktycznie bezimienny. Widz jest cyferką w excelu, co innego rozpoznawalny użytkownik, który paroma celnymi uwagami, może zmienić postrzeganie danego YTubera u dużej ilości osób.
Again...użytkownik forum jest często tak samo anonimowy jak komentarz na YT. Rozpoznawalność jednych i drugich opiera się często na stwierdzeniu faktu, że często widzisz ten sam nick. Choć zgodzę się co do innego poziomu krytyki. Ta na YT jest gorsza. Na forum jeszcze nikt nie zarzucił mi, że okłamuję widzów (nie w rozumieniu oceny). Na YT się zdarzyło. Na YT potrafią też po kimś pojechać na zupełnie innym kanale. Na YT pojechać po Tobie mogą też inni twórcy. A potem w komentarzach pod ich materiałem wszyscy temu przyklaskują.
samuraj1369 pisze: 13 gru 2023, 13:03 Jak wiemy, nie da się dogodzić wszystkim. Łatwiej jest kontrolować widownię na samym YT, gdzie ludzie są i zaraz ich nie ma, a liczą się tylko suby i wyświetlenia. Wrzucając swoją pracę na forum, ludzie wyrabiają sobię opinie i niestety ale jedni tę opinię mają pozytywną, inni negatywną. Wracając do początku akapitu, w końcu uwagi, krytyka, nawet od niewielkiej ilości osób, zaczyna przytłaczać i lepiej stąd odejść i zarabiać na samym YT, gdzie nikt Cię nie krytykuje.
Kontrola widowni przez wycinanie niewygodnych komentarzy, to kiepski pomysł (oczywiście nie mówie o kasowaniu typowego hejtu - to inna sprawa). Nie zobaczysz tego pod filmami u danego YouTubera, ale dowiesz się z innych miejsc i taki twórca ma przerąbane. Poza tym, to nie tak, że jak Ty nie widzisz nieprzychylnych komentarzy, to znaczy, że ich nie ma. I znowu przechodzimy do tego co już gdzieś było napisane. YouTuber, to jakiś zwykły gostek. Ma swoje życie, swoje problemy i szarą codzienność. Baty od anonimowego użytkownika Internetu za nic "bo wszyscy wiedż, że się sprzedaliście" nie sa tym, co nakręca nas do wstawania kolejnego dnia z łóżka. Większość z nas robi to w ramach hobby, a nie pracy, z której się utrzymuje.
Ale to też nie tak, że nie wolno krytykować. Konstruktywna krytyka jest zawsze w cenie. Tyle, ze czasem fakt, że widz skrytykuje jakis aspekt tego co robię nie oznacza, że mogę z tym coś zrobić. Czasem nawet nie chcę z tym czegoś robic, bo to by oznaczało zmianę mojego stylu, który chcę zachowac.
samuraj1369 pisze: 13 gru 2023, 13:03 Inną sprawą jest forma wypowiedzi Ytuberow na forum. W moim odczuciu z większości postów bije wyższość, czy to przez samą składnię zdań, czy głupie uśmieszki i emotki.
Tu się bardzo nie zgodzę. Kwestia odbioru słowa pisanego w dyskusji, to kwestia psychologiczna (co chyba było kiedyś zbadane). Z grubsza chodzi o to, że intonacja wypowiedzi osoby "z drugiej strony" jest nadawana w głowie pdczas czytania przez nas samych. I co ciekawe podobno podświadomie intonujemy to negatywnie. Dlatego łatwiej o shitstorm z niczego na forach, czy grupach FB.
Ja kiedy chcę być złośliwy i dowalić, to staram się aby to było jasne jak słońce (o czym Ty na przykład doskonale wiesz, bo stałes się ze dwa razy celem takiej wypowiedzi). To niestety bywa też mieczem obosiecznym, bo w połączeniu z tą pierwszą ciekawostką, jak ktoś raz oberwie ode mnie złośliwościa, to na bank każda kolejną moja wiadomośc będzie interpretował najgorzej jak sie da. Trudno, trzeba z tym żyć. Ale dlatego wolałbym, żeby ludzie czasem podeszli do mnie na jakims konwencie i zamiast fotki, chcieli pogadać o tym co mi się nie podoba. Rozmowa F2F działa zupełnie inaczej.

Ja przyznam, że rzadko się udzielam w wątkach o interesujących mnie grach z prostego powodu. Mam je na półce i chcę zrecenzować. Czytanie opinii innych graczy, potrafi wpłynąc na moją opinię. Nie chcę tego. Chcę, żeby to co mówię w materiale było moje, a nie czyjeś. A kiedy już zrobie recenzję i wrzucę link, to zwykle robię to tak późno, że gra juz nikogo nie obchodzi i temat przestaje żyć. :)
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5174
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: raj »

anitroche pisze: 13 gru 2023, 13:55
Curiosity pisze: 13 gru 2023, 12:51 Tak że proszę o spojrzenie w szerszym kontekście. Forum jest (było) im potrzebne. Bez forum niektórzy mogliby nie zaistnieć. Nawet jeśli zdają się o tym nie pamiętać.
Mój kanał jest mały, uzbieranie 1 tys. subskrybentów zajęło mi jakieś półtora roku, ale to nie forum zawdzięczam ten mój malutki sukces.
Curiosity chodziło o to, że forum pomogło w momencie startu. Czyli wtedy gdy miało się te zero subskrypcji, a pierwsze subskrypcje, obejrzenia i lajki pochodziły z forum.
Bo to ile się ma subskrypcji też jest bardzo ważne przy wyszukiwaniach, bo te konta z wyższymi statystykami lądują wyżej.
Inaczej yt Cię traktuje jak masz 5 subów a inaczej jak 50.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: psia.kostka »

Curiosity pisze: 13 gru 2023, 12:51 O reDrewno dowiedziałem się po raz pierwszy z forum. Tak samo o 3Trollach, Playmatach, o Mepel.pl, o wielu innych działalnościach biznesowych. Nie używam fejsa, możliwe, że w tamtym medium byli powszechnie kojarzeni, ale w mojej świadomości oni zaczynali na forum. Ba, wielu youtuberów kojarzę wyłącznie z forum. Każdemu staram się dać szansę, wejść na kanał, coś obejrzeć. Z różnym skutkiem, ale ponownie - kojarzę ich początki tutaj, na forum. Tak że proszę o spojrzenie w szerszym kontekście. Forum jest (było) im potrzebne. Bez forum niektórzy mogliby nie zaistnieć. Nawet jeśli zdają się o tym nie pamiętać.
Mozliwe ze jakas firma wyklula sie od pierwszego zlecenia na forum, wtedy tak, moga miec sentyment.

Natomiast reszta wypowiedzi to chyba przyklad bańki info. Sam mowisz, ze ograniczasz inne zrodla informacji. To tak jakbym zyl w lesie i czerpal wiedze z radia i encyklopedii pwn. To oczywiscie sadzilbym, ze wszystkiego sie mozna dowiedziec/nauczyc z tych dwoch zrodel i po co ludziom miasto ;) a tv czy internet bylyby dla mnie nieznane kompletnie.

Wiec nie mozna wnioskowac, ze forum jest niezbedne do zaistnienia, bo dla kogos zaistniala firma poprzez forum. Tak jak pustelnik przetrwal jedzac kore, nie oznacza, ze kora to swietny sposob na glod dla calej ludzkiej populacji :P

A jeszcze lepiej, ze z forum mozna sie dowiedziec o tych wszystkich firmach i skorzystac z rabatow, ofert, a same firmy nie musza tu wklejac afiszy, jesli nie chca/nie maja czasu. Swiat i biznes dalej sie kreci.
Curiosity pisze: 13 gru 2023, 12:51 psia.kostka pisze: ↑13 gru 2023, 11:30
Latwo znalezc poklask, ze "jest toksycznie, kto na to pozwala?"

Jak wyżej, ale pozwolę sobie dodatkowo odpowiedzieć na to retoryczne pytania. Na nieodpowiednie zachowania na forum pozwala nie administracja, tylko my wszyscy. Brakiem sprzeciwu, wchodzeniem w debatę, bezsensownym przerzucaniem się inwektywami. Pasywną agresją (której szczególnie nie cierpię za jej fałsz). Czasami tonem nie znoszącym sprzeciwu, czy fałszywym mentorstwem. To my wszyscy, zgadzając się na takie zachowania, wpływamy na negatywną atmosferę.
Tego to akurat nie rozumiem, bo z tym wszystkim spotkalem sie co do mojej osoby (jak i innych forumowych pariasow) i bylo wielokrotnie kciukowane, rowniez przez wyboldowanych userow. Oczywiscie mozna tez mi zarzucic, ze ja sam uzylem kazdej z powyzszych metod. Ale wtedy wlasnie poklasku nie zaznalem.

I ja nie mialem pretensji do administracji piszac to haslo, tylko odwolalem sie (bycmoze blednie) do tej wypowiedzi Bruno
Bruno pisze: 13 gru 2023, 01:46 Takie fajne relacje sobie tu kultywujemy. A co? Nie wolno nam? Ktoś nam zabroni? No najwyraźniej nie zabroni...
Co odczytalem jako szydere na toksyczne srodowisko. A skoro szydera i wnioskowanie, to raczej manipulacja (@Irka), bo ciezko wyciagac uczciwe wnioski z wtykania szpilek. A manipulacji nie lubie, bo zaraz powoduje fale poklepywania po plecach i adoracji od stronnikow owej tezy.
MowMiStefan pisze: 13 gru 2023, 12:06 A ja sie zgadza z Bruno - mamy przyklady 3T i chyba rowniez AP. Udzial w forum jest moim zdaniem pewnego rodzaju uklonem, ale walka z widlami potrzebna juz im nie jest. Nie czuja sie mile widziani to narta.
I slusznie ze sobie poszli, jak zle sie czuli, po co sie boksowac z koniem? Bardzo zdrowe podejscie. Tylko to nie zmienia faktu, ze wczesniej zrobili cos bardzo glupiego i samozaorali sie wizerunkowo.
Jestem ciekaw kiedy zantagonizujemy sobie w koncu rowniez Lucrum, DE i reDrewno (bo cierpliwosc Tomka w udzielaniu odpowiedzi to osobiscie podziwiam) :)
Potrzymaj mi puszke zimnego hejtu :mrgreen: //zart

A mnie ciekawi, czy w zwiazku z tym nalezy budowac ochronke i calowac w posladki tych wydawcow, ktorzy sie nie ewakuowali? Bo ma to miejsce, a nie wydaje mi sie zdrowe, ani konieczne. Kazde zafalszowanie i przeinaczenie relacji jest niewskazane. A glosy poparcia nakrecaja spirale niekoniecznie poprawnych zachowan.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: anitroche »

raj pisze: 13 gru 2023, 14:25
anitroche pisze: 13 gru 2023, 13:55
Curiosity pisze: 13 gru 2023, 12:51 Tak że proszę o spojrzenie w szerszym kontekście. Forum jest (było) im potrzebne. Bez forum niektórzy mogliby nie zaistnieć. Nawet jeśli zdają się o tym nie pamiętać.
Mój kanał jest mały, uzbieranie 1 tys. subskrybentów zajęło mi jakieś półtora roku, ale to nie forum zawdzięczam ten mój malutki sukces.
Curiosity chodziło o to, że forum pomogło w momencie startu. Czyli wtedy gdy miało się te zero subskrypcji, a pierwsze subskrypcje, obejrzenia i lajki pochodziły z forum.
Bo to ile się ma subskrypcji też jest bardzo ważne przy wyszukiwaniach, bo te konta z wyższymi statystykami lądują wyżej.
Inaczej yt Cię traktuje jak masz 5 subów a inaczej jak 50.
Wciąż tych pierwszych wejść nie było na tyle dużo, żeby zwrócić uwagę YT, u mnie zadziałało to, że pierwszy film nagrałam o Terraformacji Marsa i wejścia tam miałam z wyszukiwarki YT głównie, a nie z forum czy fb, więc wiąż podtrzymuję, że jednak bez forum wystartowałabym równie dobrze z kanałem, jeśli to moje powolne kulanie w algorytmach YT można nazwać dobrym startem ;). Zresztą spójrzcie na takiego Zaku, on forum w ogóle nie potrzebował, a jak wystartował. Po prostu wydaje mi się, że no forum można zawdzięczać bardzo dużo w naszym hobby, ale osobiście nie uważam, żeby miało ono jakikolwiek znaczący wpływ na startowanie z kanałem/podcastem itp. No ale to tylko moje zdanie, mogę oczywiście się totalnie mylić :).
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2086
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 432 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: tomp »

anitroche pisze: 13 gru 2023, 15:00 (...) Zresztą spójrzcie na takiego Zaku, on forum w ogóle nie potrzebował, a jak wystartował. (...)
Zaku to trochę inna historia. On miał bardzo duże wsparcie od innych.
Był gościnnie na innych kanałach. Zakładam, że to bardzo mocno go wypromowało.

PS. czemu od ~4 miesięcy nic nie nagrałaś?
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, 15:07 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem.
Wyborny początek postu mającego zadać kłam kalumniom, jakoby na forum atmosfera była toksyczna :lol:
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela. Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc.
A co mieli napisać? Że z prostactwem użerać się nie będą?
Portal stąd zniknął i Trzewik wprost mówi dlaczego. Planszostrefa zniknęła - też wiadomo, w jakich okolicznościach.

Kto ma oczy, niech widzi.
TTR_1983 pisze: 16 mar 2023, 07:17 Mam kontakt z wieloma wydawcami i niestety z przykrością muszę potwierdzić to co napisałeś. Forum to nisza, postrzegana jako grupa sfrustrowanych ludzi, którzy traktują je jak miejsce do ciągłego wylewania żali wszelakich. Wydawcy stąd uciekają i uciekać będą. Bo atmosfera przyjazna nie jest, bo ciągłe pretensje do wszystkich i o wszystko. Smutne, ale niestety prawdziwe.
Ale spoko, nie traćmy dobrego samopoczucia i świetnej o nas samych opinii 😚😚😚
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: anitroche »

tomp pisze: 13 gru 2023, 15:06 Zaku to trochę inna historia. On miał bardzo duże wsparcie od innych.
Był gościnnie na innych kanałach. Zakładam, że to bardzo mocno go wypromowało.

PS. czemu od ~4 miesięcy nic nie nagrałaś?
No wiem, że porównywać się do Zaku, przy jego zapleczu i wsparciu od innych to nieco inna bajka, ale wciąż, sam zauważasz, że wypromowało go to, o czym sama pisałam wcześniej - występowanie na innych już znanych kanałach, promocji na forum daleko do uzyskania takich rezultatów.

A nie nagrywam przez stres, który sama na siebie nałożyłam, związany z ciągłymi myślami typu, że "muszę coś nagrać, bo chcę publikować regularnie" lub "tę grę kupię, nie dlatego że mnie baaardzo interesuje, ale podobno jest dobra solo, to będę mogła nagrać". Dodatkowo mam małe dziecko, które po skończeniu 6 miesięcy, a przed roczkiem, kiedy mogłam je posłać do żłobka wymagało uwagi, a ja wieczorem byłam już zbyt zmęczona na obrabianie materiału nagranego podczas drzemki Grzyba. Ostatecznie prowadzenie kanału sprawiło, że całe hobby mi zbrzydło i nie tylko nie nagrywam, ale od października też nie gram w planszówki (dopiero w tym miesiącu powoli się wygrzebuję z hobbystycznego dołka psychicznego). Najpierw chcę wrócić do radości z grania w planszówki, a potem zastanowię się, czy ponownie wrócić do nagrywania. Ogólnie z perspektywy czasu żałuję założenia kanału, bo psychicznie się do tego nie nadaję :D. Ale popracuję nad sobą i zobaczymy może jeszcze kiedyś spróbuję.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Ezekiel »

Dla.mnie to jakaś abstrakcja, czy w takim razie ktoś mógłby wyłuszczyć w czym to forum jest gorsze od tego co się dzieje na grupach fejsowych? Chyba żyję w równoległej rzeczywistości, bo moim zdaniem w niczym, tyle, że nikt nie może pozwolić sobie na exodus stamtąd a stąd nie ma żadnego problemu, bo biznesu to nie wywróci
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3378
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Bruno pisze: 13 gru 2023, 15:06
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem.
Wyborny początek postu mającego zadać kłam kalumniom, jakoby na forum atmosfera była toksyczna :lol:
Mylisz sie. Wypunktowalem tylko, ze Twoja nocna prowokacja trafila na swiety mur racjonalnosci :lol:
Ale gratuluje, ponownie zmanipulowales tlum i wpadly kciuki. Me like!
Sugerujesz, ze zaprzeczalbym toksycznosci forum? :lol: hoho, brzuch boli ze smiechu
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Dyskutowane szeroko chocby przy pozegnaniu rebela. Odeszli, bo nie widzieli finansowego sensu tu byc.
A co mieli napisać? Że z prostactwem użerać się nie będą?
No napisali poniekad, ze szkoda im pieniedzy by tu byc, dla mnie to uczciwe.
Pracownik za pieniadze rebela, by tu pieknie plywal w szambie, gdyby musial i gdyby byly na to pieniadze, nie sadzisz?
Portal stąd zniknął i Trzewik wprost mówi dlaczego.
Trzewik nie lubi toksycznych ludzi? Coz za samodestrukcyjne myslenie, musi bardzo cierpiec.

Ale spoko, nie traćmy dobrego samopoczucia i świetnej o nas samych opinii 😚😚😚
Otoz to, nie ma skuteczniejszych trolli i platnych hejterow niz my. A kopiejki leca! :mrgreen:
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: garg »

Bruno pisze: 13 gru 2023, 15:06
TTR_1983 pisze: 16 mar 2023, 07:17 Mam kontakt z wieloma wydawcami i niestety z przykrością muszę potwierdzić to co napisałeś. Forum to nisza, postrzegana jako grupa sfrustrowanych ludzi, którzy traktują je jak miejsce do ciągłego wylewania żali wszelakich. Wydawcy stąd uciekają i uciekać będą. Bo atmosfera przyjazna nie jest, bo ciągłe pretensje do wszystkich i o wszystko. Smutne, ale niestety prawdziwe.
Ale spoko, nie traćmy dobrego samopoczucia i świetnej o nas samych opinii 😚😚😚
Ten post był nieco szerzej komentowany na forum - warto przeczytać całą dyskusję, bo wnioski nie są tak jednoznaczne.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: BOLLO »

Ezekiel pisze: 13 gru 2023, 15:17 Dla.mnie to jakaś abstrakcja, czy w takim razie ktoś mógłby wyłuszczyć w czym to forum jest gorsze od tego co się dzieje na grupach fejsowych? Chyba żyję w równoległej rzeczywistości, bo moim zdaniem w niczym, tyle, że nikt nie może pozwolić sobie na exodus stamtąd a stąd nie ma żadnego problemu, bo biznesu to nie wywróci
Na forum mozna porozmawiac, podyskutować, pofilozofować ale nie przenosi sie to na zasięgi i odbiór jeżeli prowadzisz jakis kanał. Natomiast wpisy na FB są zasięgowe i można na nich jakoś tam się pokazać. Natomiast na FB brak jest więzi i wspólnego dialogu. Ludzie tam scrolluja tylko i tyle. Dla porownania z forum na mój kanał wchodzi ok 2% a z FB 85% tak samo z zasiegami.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 226
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 34 times
Been thanked: 91 times

Re: Dlaczego wydawcy, youtuberzy i inni przestają być obecni na forum

Post autor: Ezekiel »

Sory, nie byłem precyzyjny :) to, że forum nie jest nikomu potrzebne do zasięgów czy sprzedaży, to już chyba jasne. Pytałem w kontekście atmosfery, toksyczności itd. ja mam zupełnie odmienne doświadczenie niż np. Bruno, mimo że raczej regularnie śledzę forum, a swojego czasu Fejsa.
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irka »

psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 15:23
Bruno pisze: 13 gru 2023, 15:06
psia.kostka pisze: 13 gru 2023, 01:59 Bruno, przeciez to manipulowanie czytelnikiem.
Wyborny początek postu mającego zadać kłam kalumniom, jakoby na forum atmosfera była toksyczna :lol:
Mylisz sie. Wypunktowalem tylko, ze Twoja nocna prowokacja trafila na swiety mur racjonalnosci :lol:
Ale gratuluje, ponownie zmanipulowales tlum i wpadly kciuki. Me like!
Sugerujesz, ze zaprzeczalbym toksycznosci forum? :lol: hoho, brzuch boli ze smiechu
No fakt :lol:
Jeszcze to przemyślę i ew. "zagłosuję" (albo zapomnę).
Ale miej świadomość, że zarzucanie komuś manipulacji to może być manipulacja sama w sobie. I to gorszego kalibru, bo dotyczy konkretnej osoby. Jak słusznie zauważyłeś w innym wątku, po takich tekstach mogą powstać straty wizerunkowe dla drugiej strony, nawet jeśli potem napiszesz "ja tylko chciałem...".

EDIT: usunęcie zmian
Ostatnio zmieniony 13 gru 2023, 15:50 przez Irka, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ