Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Post autor: Rafal75 »

Witam, szukam gry karcianej gdzie mogę dam ułożyć sobie deck, i wszystko zależy od moich kart. Takie Horror w Arkham LCG które uwielbiam. Podoba mi się Gloomhaven Szczęki lwa ale nie ma tam takiej rozbudowanej fabuły. Lubię bardzo Wojnę o pierścień gra karciana, Ashes - odrodzenie z popiołów no i Warhammer underworlds. Coś polecicie?
salut
Posty: 126
Rejestracja: 19 lis 2023, 08:06
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Post autor: salut »

Nie grałem, w żadną ale z tego co czytałem i ma dobre opinie to może Marvel Champions LCG
Kupię: Link

Proszę nie wrzucać moich okazji na pepper.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 357
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 34 times
Been thanked: 100 times

Re: Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Post autor: Grellenort »

Na rynku jest zatrzęsienie gier gdzie zbudowana własnoręcznie talia jest kluczem do zwycięstwa. Jednak na obecną chwilę Horror w Arkham jest jedyną grą, która oprócz powyższego kładzie tak silny nacisk na aspekt fabularny i role play. Pozostałe gry z triady coop lcg (tj. Marvel, LotR) to bardziej gry do pyknięcia partyjki jak normalne planszówki, a aspekt fabularny - choć obecny i nie najgorszy - jest bardziej tłem. Osobiście też czekam i szukam czegoś podobnego, ale chwilowo - tylko (albo aż :D ) Arkham.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Post autor: salaba »

Polecam zainteresować się Earthborne rangers jeśli nie musi być to karcianka w tematyce horroru:)
bosik111
Posty: 296
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra karciana podobna do Horror w Arkham LCG

Post autor: bosik111 »

Może władca pierścieni LCG? Jak nie przeszkadza ci angielski to tam deck building to podstawa, zasadniczo do każdej przygody trzeba dostosować lub całkiem przebudować talię. Poza tym może jakiś klasyk typu aeons end? Deck builder, z tym że bardziej dynamiczny bo takie konstruuje się w czasie gry.
ODPOWIEDZ