Poszukuje ciekawego Euro

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Fujis »

Cześć :)
Szukam czegoś do zagrania z żoną. Po dłuższym czasie widzę że lubi zamki Burgundii, terraformacje Marsa i brzdęka.
Chyba najbardziej podchodzą jej eurasy więc szukam jakiegoś euro z negatywną interreakcja, gdzie czuć że się coś buduje i zbiera ptk, mile widziana asymetria :)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Bruno »

Wiele osób poleciłoby:
Barrage (szczególnie z dodatkową mapą na dwie osoby),
Brass (znów, sporo osób na dwójkę bardziej chwali wersję Lancashire).
Albo miks obu powyższych, czyli Nucleum.

Do pewnego stopnia mieści się tu też Carnegie.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Irka »

Polecam popularne Podwodne miasta.
To dla wielu osób, w tym dla mnie, bardzo dobry wybór jeśli lubi się Terraformację Marsa i Zamki Burgundii.
I ta gra oferuje też chyba podobny poziom interakcji.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: arturmarek »

U nas Terraformacja przez długo królowała na stole; w Zamki gramy sporo. Ze swojego doświadczenia grania 2-osobowo małżeńsko podrzucam:

Uczta dla Odyna - niezmiennie od wielu lat grywamy, euras pełną gębą z bardzo silnym aspektem "budowania". Jedynie interakcja taka sobie biorąc pod uwagę wymagania z OP.
Cywilizacja poprzez wieki - moja ulubiona gra do grania 2-osobowo z żoną. Budowa, interakcja, jedynie reguły są trochę vintage i pierwsza partia do kosza.
Ark Nova - żona często wyjmuje, także polecam. Ja sam wolę inne gry w tej "kategorii wagowej", ale wciąż to dla mnie takie 8/10.
Brass: Lancashire - trochę odwrotnie jak z Ark Nova, ja często proponuję, ale żona akurat wtedy "wolałaby w jakąś inną grę". Jak ją pytam czy lubi, to tak, ale jakoś rzadko ma ochotę zagrać :)
Food Chain Magnate - znakomita, interakcyjna gra ekonomiczna. Tutaj minusem może być "szachowość" w rozgrywkach 2-osobowych. Jest kilka "otwarć", którymi raczej trzeba zacząć.

Jeszcze z innej bajki podrzucę Spirit Island. Nie wiem czy próbowaliście jakieś gry kooperacyjne, ale jeśli miałbym polecić jedną to zdecydowanie tę.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Fujis »

Hmm no wsumie brass nie brałem pod uwage, uczta Odyna wygląda ciekawie :D myślałem jeszcze nad władcy ziemi albo diuna
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1494 times
Been thanked: 1142 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Bruno »

Fujis pisze: 02 sty 2024, 10:42 Hmm no wsumie brass nie brałem pod uwage, uczta Odyna wygląda ciekawie :D myślałem jeszcze nad władcy ziemi albo diuna
Wydaje mi się, że te dwa ostatnie w rozgrywce na dwie osoby niespecjalnie błyszczą. To jednak są tytuły, gdzie im więcej graczy, tym lepiej, bo więcej się dzieje.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 873
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Dako »

A może to będą Obsesje ?
https://boardgamegeek.com/boardgame/231733/obsession
viewtopic.php?t=71146
Lubiany przez oglądane seriale i filmy klimat wiktoriańskiej Anglii oraz pomijając przeszarżowaną klimatycznie instrukcję całkiem proste zasady rozgrywki...
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: autopaga »

Arnak z dodatkiem.
Awatar użytkownika
jacobPL
Posty: 143
Rejestracja: 05 paź 2020, 13:36
Lokalizacja: Warszawa / Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 39 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: jacobPL »

Zerknij sobie na rankingi oraz geek listy na BGG gw liczby graczy/trudności. Jest nawet best games for two miesięcznie publikowany o roczne listy chyba też.

BTW
Podwodne Miasta niszczą TM, dodatkowo jest tryb solo. Ciężka do zastąpienia gra. Polecam.
Nucleum nie jest połączeniem Brassa i Barrage i nie ma tam żadnej interakcji (sorry za prosto z mostu).
Awatar użytkownika
skibo
Posty: 93
Rejestracja: 18 paź 2021, 12:37
Has thanked: 58 times
Been thanked: 19 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: skibo »

U nas świetne odczucia na 2os mamy przy grach:

Najeźdźcy ze Scytii
Arnak
Great Western trail ed 2
Pharaon
Praga Caput regni
Reavers od Midgard
Woodcraft

:)
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Fujis »

O jest kilka tytułów które napewno sprawdzę :D Ciekawie wygladaja Najezdzcy ze Scytii i GWT dzięki :D
Quel
Posty: 80
Rejestracja: 16 mar 2021, 14:00
Has thanked: 39 times
Been thanked: 71 times

Re: Poszukuje ciekawego Euro

Post autor: Quel »

Myślę, że poleciłbym Bonfire - troszkę negatywnej interakcji jest ale bardziej na zasadzie wyścigu o zadania, obracanie ogniska oraz karty gnomów, kafelki i "zakończenie gry".

Interakcja jest tu pośrednia ale dość znacząco może wpłynąć na możliwości drugiego gracza :twisted: . Co do asymetrii - moce gnomów i zadania są unikalne, więc silniczek, który budujemy będzie się różnił między graczami. No i jest to gra od tego samego autora co Zamki Burgundii - Stefana Felda.
ODPOWIEDZ