Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Troche paczalem figsy Iron Maiden w sklepach, od CMON.

- Pierwsze wrazenie - "ojej, cena" :roll:
- Druga kalkulacja (z rabatami) 20ziko/eddie, no moze moze + zoom na figurki, kilka mnie malo interesuje wizualnie, growo tym bardziej (bo nie mam i miec nie planuje), ale pewnie byliby chetni na single, tylko to nie zabawa dla kazdego, a i moga jakies kasztany zostac ;)
- Trzecie podejscie - "u zrodla": 150+150+85=385 < 400, czyli bonus eddie za 15zl (chyba juz to bylo komentowane przy innych "gratis bonusach" w Portalu, wiec sie nie wyzlaszczam, ale odnotowac mysle warto)
- Czwarte podejscie - minimalizacja kosztow - z rabatami 332 -> 308 (3t), wtedy bonus eddie juz drozeje do 92 zl :mrgreen:
- Piate podejscie - portal chytrus -15%: 340zl, czyli eddie bonus za 32 (vs ~22 srednio za fig)
- Szoste podejscie - portal swojsko (moj rabat -6%): 376, bonus eddie za 68zl (chyba przesada... szczegolnie, ze nie jest jakis ą ę ten figs wizualnie, no ale jako EX moze sie bedzie cenic :roll: )

No wiec mozna miec British Trooper za te 20-25zl na poleczke, niby fajnie.
Ale realnie to 340zl (za 15figsow) to gloomhaven mozna(bylo) kupic :?

Oryginalnie w kampanii CMON $66.6, z vatami wychodzilo tez pod $100 czyli te ~400zl, wiec bez wiekszej roznicy dla tych ultra-fanow 15. eddiego. Dla chytrusow lepiej w tanich polskich sklepach.

A co mysla szanowni fani portalu i metalu? 8)
(a jak to wygladalo w przypadku Monty Pythona z CMON?)

Moze gdzies widzicie babola logicznego/matematycznego, to piszcie.
Watek chyba dobry, jest lepszy? zalozyc nowy? -> jednak przenioslem z watku portalowego

Optymalizacja finansowa pewnie gdyby nie brac tych duzych, czyli
Eddie "Miś słomiany na miare naszych mozliwosci, ktory sobie zgnije"
Eddie "Dziad Borowy"
:twisted: wtedy cena per eddie spadnie.

A moze na to nie bedzie chetnych i ceny spadna?
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Arius
Posty: 1413
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 297 times
Been thanked: 159 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: Arius »

Po pierwsze Eddie.
Po drugie figsy do kilku gier.
Nawet nie traciłem czasu na kalkulowanie.
Po prostu kupiłem to co potrzebowałem i finito.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: malpka »

Gry planszowe jako hobby nie różnią się specjalnie od innych zamiłowań. Cena wydawana na dopieszczanie ukochanego choppera czy karty z ulubionego CCG
Spoiler:
zawsze przewyższa cenę rzeczy zwyczajnych, użytkowych (o na przykład Splendor)
Po prostu trzeba z tym żyć.
Dodatkowo wydawcy sprytnie wykorzystują te cztery litery z Twojego profilowego - chcesz mieć *WSZYSTKO* - płać.

Ja - jak wyżej, bez zabawy w kalkulacje wziąłem preorder od CMON. Mam sporo gier od nich po ang., Iron Maiden też co jakiś czas na głośnikach.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Dobrze to ujales, jako zabawy w kalkulacje, bo nie uwazam tego za czas zmarnowany.

Tak jak kazde hobby to studnia, tak kazdy zakup, to zakup, i warto miec swiadomosc konsumenta i rynku.

Nie minela doba od mego wpisu, a zapas bonus Eddich sie prawie rozszedl w Portalu. Opcje zakupu tej jednej figurki na forum czy ebay tez daja jakis oglad na temat ;)

Aha, bo poza rozkminami o cenie, jakosci, sensie itp, to glownie chodzilo mi czy warto doplacic do zakupu w Portalu, czy tez isc w tanie internety i rabaty, a moze i przyszle obnizki cen.

No i tez lekki przytyk, ze bonus Eddie nie jest gratisem ;) nawet w ramach ich oferty.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: KOSHI »

Bylem mocno nakręcony na to bo gry miałem wszystkie oprócz Invadera i Rising Sun, ale ciśnienie mi totalnie zeszło. Raz, że CDMD sprzedałem, dwa - mam 3 zombicidy a docelowo chcę zostawić jeden, z czego UoA wyleci prędzej czy później. Dwa - Iron Maiden mi w sumie lata. Znam i tyle. Po trzecie - na kiego grzyba mi kolejne figsy skoro nie ma kiedy ograć chociaż jednego zombicide. Jak sobie to przemyślałem to stwierdziłem, że kupię, wydam kesz i będzie leżeć.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

KOSHI pisze: 15 sty 2024, 21:48 na kiego grzyba mi kolejne figsy [...]
kupię, wydam kesz i będzie leżeć.
Dzieki za ciekawa recenzje, a wiadomo, ze tylko te negatywne sa szczere i prawdziwe ;)
Skoro zespol Tobie lata (w sumie jakichs ultrasow w zbiorze planszowkowiczow pewnie nie ma za wielu), to moze kolejne pytanie nie ma sensu za bardzo, ale:
Czy gdyby byla opcja singli, to ktores wzory jednak bys przytulil, bo sa wyraznie atrakcyjniejsze? Dla mnie kilka (siekiera, kosa, faraon, szaman, bonus ;)) sa dosc meh. A wygrywa chyba trooper i cyborg. Bo tych pamietam z dziecinstwa :P
Ale skoro masz tyle Zombicidow, to moze juz plastik nie robi Tobie atrakcji.

Meczac temat dalej, to te figsy jako durnostojki dla fanow zespolu mysle bylyby (beda) atrakcyjne. Tylko oni chyba nie maja takiego bakcyla gotta buy them all zeby doplacac gory zlota do bonus Eddiego. Pewnie miesiace/lata po wyczerpaniu nakladu beda glosy "ojej, chce" wlasnie niekoniecznie od graczy, a sluchaczy ;)

O, a czy nowe gry CMON beda mialy karty dla tych Eddich? Czy to taki jednorazowy żart? Pisali o tym w kampanii?
UoA wyleci prędzej czy później
A czemu akurat ten do odstrzalu? im nowszy, to ponoc coraz ciekawsze/dojrzalsze edycje.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
ScorpZero
Posty: 432
Rejestracja: 05 paź 2020, 10:41
Has thanked: 177 times
Been thanked: 114 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: ScorpZero »

Ja jestem fanem Ironów i słucham ich już ponad 20 lat, a jednak nie zdecyduję się na te dodatki. Z tego prostego względu, że o ile Ironów lubię to niekoniecznie wszystkie wersje Eddiego mi się podobają, a do tego ja mam tylko Ankha i Czarną Plagę, więc na diabła mi figurki, których i tak nie użyje? :⁠-⁠D

Przy ilości figurek z WH40K i z innych planszowek to zdecydowanie nie potrzebuje więcej plastiku do malowania. Ponadto, gdybym tak chciał kupić wszystkie te Ironowe pudełka to wychodzi taka cena, że lepiej kupić sobie za to jakąś nową planszowke. Idealnie to dołożyć tę ~stówkę i wpadnie Voidfall. :wink:

Czy gdybym mógł kupić tylko pojedynczych Eddie do gier, które mam albo po prostu tych, którzy mi się podobają - taniej - to czy wtedy bym się zdecydował? Myślę, że tak.

Chętnie bym przytulił Eddiego-faraona z Powerslave i Reapera z Dance of Death. W sumie Samuraja też mógłbym przygarnąć do Czarnej Plagi. Zabawne, że to są w sumie ci, którzy dla Ciebie są meh, Psia.Kostka. :D Czyli, równie dobrze moglibyśmy kupić Zestaw 1 i się nim dosłownie podzielić na pół. :wink:

Zestaw 3 jest całkiem fajny i figurki pasują do wielu tytułów, ale ponad 70 zł za dwie figurki? No nie wiem, nie przekonuje mnie ta cena.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: E2MD »

Ja jestem targetem tej akcji :D Iron Maiden to zespół mojej młodości a Eddie był na co drugiej naszywce.
Właśnie odebrałem paczkę z figurkami i zastanawiam się czy nie kupić drugiej.
(i żeby złapać poziom odniesienia - w ubiegłym roku kupiłem dwie gry - staram się panować nad zbieractwem)

Cena to absolutne przegięcie. Z drugiej strony porównując to do wejścia na koncert - zestaw = jeden bilet.

Jeżeli ktoś czuje Maidenów i chce się podjąć malowania to poproszę o wiadomość na priva.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Ha, czyli nie jest tak, ze albo mam to w nosie, albo all-in. :D
Fajnie tez, ze rozkminy i glebsze spojrzenie w portfel lub kolekcje potrafi odmienic pierwotne plany.

ScorpZero pisze: 16 sty 2024, 09:56 Czy gdybym mógł kupić tylko pojedynczych Eddie do gier, które mam albo po prostu tych, którzy mi się podobają - taniej - to czy wtedy bym się zdecydował? Myślę, że tak.
Single beda wzglednie tansze niz box, ale pewnie cena "per Eddie" musiala by byc wyzsza zeby ktos sie zajmowal tym. No podzial kumpelski na pol oczywiscie bylby fajny, ale troche jestem sceptyczny, ze tak sie uda dopasowac.

Ten box#3 to sa raczej "byczki" na miare abominacji, wiec podbicie ceny z tych 22 na 35 raczej ma uzasadnienie.

Samuraj tez fajny :mrgreen: za duzo nie chcialem zdradzac swoich preferencji, by temat byl otwarty. Mysle ze bedzie tez parcie, aby w White Death mial on reprezentacje. Stad pytanie, czy to jednorazowy druk kart.

Te statyczne figsy lub "cywilne" z terazniejszego Z. 2ed mnie nie kreca. Wiec faraon nie, ale mumia tak, mimo ze nie mam Ankha ;). Ta gra jest chyba dosc popularna w PL, podobnie jak Czarna Plaga, ktora za wielu Eddiech nie ma w ofercie.

Czesc osob bedzie brac pod posiadane gry, a inni pod gust wizualny i paczesm to sie sparuje, a kiedy indziej to te same figurki beda :) Ale te 3 boxy sa powszechnie w sprzedazy, a CMON/Portal w PL silnie stoi, wiec wroze, ze na fb beda rozne targi organizowane. Moze nawet ktos bedzie chcial same karty, a inny same figsy :P

Moglbym niby poprowadzic taki hub wymiany, ale to chyba trzeba z wysylkami olx za 1zl zgrac, a ja ich bojkotuje. Paczkomat za 15zl raczej nie ma tu sensu.

Ciekawostka: moj Eddie juz w paczkomacie odbiorczym :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: KOSHI »

Samuraj mi się bardzo podoba. Parę innych figurek też całkiem, całkiem np. szaman. Tyle, że gram mało ostatnio, w szczególności w zombicide. Lubię czasem zapodać, ale nie za często. Dlaczego UoA poleci? Podoba mi się jako całość, super klimat, ale jest kilka rzeczy, które mi nie siadły. Np. kosmiczny spawn, strefy namnażań w budynkach, pozyskiwanie broni bounty. Jak narzekałem, że w pladze trzeba kopać za ekwipunkiem tak tutaj jest to x 2. Bez wody święconej czy zwykłej to o wchodzeniu do budynków można zapomnieć. Zombiaki cię zaleją. Na plus opcja vade retro, brak drzwi, ogarnięty hałas. Ogólnie to jednak moje 3 zombicide i tych plusów nie jest na tyle, żebym to trzymał. To jest prawdopodobnie najlepsze zombicide bo szybkie (misje czasowe), trudne i brutalne, ale chyba wolę wolniejszą naparzankę. I to nie koniecznie łatwiejszą bo dorzucam berserki, psy, toksycznych i inne tałatajstwo.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: Leinadus »

Ja kupiłem w przedsprzedaży. Sprzedałem pojedyncze figurki a sobie zostawiłem to, co potrzebowałem. Tylko Orginal Eddie mi został, ale jako że to ex, to chciałem za niego więcej niż za normalne figurki. Ja sprzedawałem swoje figurki po ok. 50 zł za sztukę, ktoś wziął więcej, to wtedy poszło taniej. Pewnie teraz rozbicie na pojedyncze przyniosłoby odpowiedni skutek. Wszystko pewnie by zależało od cen, ale koszt figurki by pewnie zwrócił się.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Krolu Zloty, no za "pisiat cebulionow per Eddie" to ja rozkladam juz lozko polowe, doklejam wąs i Mireczek do uslug. :mrgreen:

Abominacyjne byczki chyba wypada dowartosciowac wzgledem mikrusow, stary dobry przelicznik na wage plastiku, to faraon widac ze kloc konkret :lol: Oblakany tez jako jedyny ma karty gracza do C:DMD. Jakos poporcjowac, by zostalo Mirkowi na flaszke Nuka-Coli i robimy to 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Zrobilem unboxing 3 pudelek. Chyba podklad dzwiekowy nalezalo lepiej dobrac, bo Lady Punk w radio pasowalo tak sobie :lol: Od razu disclaimer: nie znam sie na figsach, wiec recenzja totalnie amatorska.

Pierwsza refleksja, jeszcze przed otwarciem, to ze w cenie (300-400zl) mamy (poza 14-15 figsami) rowniez 58+46+27 kart. Biorac pod uwage, ze czesto dodatek do gry ze 100kartami potrafi kosztowac 100zl, to mysle, ze uczciwie to dodac.

Boxy tez takie z pokrywka, wydawaly sie, ze za darmo nie sa.

Troche oszukalem i zaczalem od #3 byczkow abominacji :mrgreen: rozmiar robi roznice. Rozcinanie nozykiem folii z tylu i pozostawienie jej na wieczku tez dodalo troche zabawy/dopaminy (memo do samego siebie, musisz wiecej otwierac gier! :oops: )
Eddie - Miś cepeliowy - troche klockowaty, ale wymalowany w plomienie moze zadac szyku.
Eddie - Dziad Borowy - dosc fantazyjny i wielowymiarowy, moze robic za Leszego we wiesku ;)

Box#2 lekko rozczarowal. Wszystkie ludki sa dosc male, bo robia tez za Ocalalych.
Box#1 ciut masywniejszy. Kloc Faraon ze sfinksami po bokach, hieroglifami z tylu tronu. Trooper i Samuraj dynamiczni, duzo odstajacych elementow ;) Za to na nagrobku u mnie prawie plasko, tych napisow ni ma :? Żniwiarz dosc nudny w tym wdzianku.

Na plus kilka szczegolow:
Pierwszy to podstawki! Na foto tego nie widac, ale wiekszosc ma fajne smaczki patrzac z gory. Flaszki, czaszki, obciete konczyny, pistolet, helm, kolo wozu. Robi to robote!
Drugi to detale. Klamerki z tylu kaftanu bezpieczenstwa, miekko wyscielana podloga ;), opinacze na buciorach Troopera, Union Jack, łuk i strzaly Samuraja, hieroglify na tronie/sarkofagu. Czesc figsow jest fajnie wielowymiarowa, bo klejona, co dodaje wg mnie sporo wdzieku w porownaniu do klasycznych plaskich póz.

Szaman i Zabojca ciut zyskali po przyjrzeniu sie, pewnie dzieki szczegolom i podstawkom.
Mumia i Obłakany za to stracili, dynamizm taki sobie, a mumia ma fakture dzdzownicy :? trzebaby ja elegancko pocieniowac, by to odratowac. Generalnie figsy mysle sa pod malowanie lub conajmniej shading, bo szaraki chyba nie warte takiej inwestycji.
Trooper bylem pewien, ze ma zrolowany koc na gorze plecaka, nawet na plakacie (te paski widoczne), natomiast figs ma taki prosty tornister, co mnie ostro zniesmaczylo :cry: no moze na plakacie, to jednak nie jest koc...
A i boxy dosc miekkie i jedynie z poskladanej tekturki, jednak nie jest to jakosc/koszt rasowego pudla do gry/dodatku.

Co do zastosowania w grach, to denerwuja mnie te opisy, chyba tez niektore bledne(na stronie sklepu). Planuje przygotowac jakas elegancka tabelke z wierszami/kolumnami z opisem wg kart dodanych. Chyba ze juz taka macierz gdzies powstala? Chodzi o wygodna selekcje singli pod posiadane gry lub inny podzial boxow.

Podsumowujac, nie bylo u mnie wielkiego efektu wow. Figurki Ocalalych sa troche niepozorne i jako durnostojka moga nie robic szalu na półce, szczegolnie bez malowania. Jest to jednak dodatek dla uber fanow CMON/Ironów, stad koszt zawiera premium, ktore dla czlowieka z ulicy nie bedzie uzasadnione. Bo w tej cenie mozna miec epickie WoP lub Rebelie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

ScorpZero pisze: 16 sty 2024, 09:56 ja mam tylko Ankha i Czarną Plagę

Chętnie bym przytulił Eddiego-faraona z Powerslave i Reapera z Dance of Death. W sumie Samuraja też mógłbym przygarnąć do Czarnej Plagi.

Zestaw 3 jest całkiem fajny i figurki pasują do wielu tytułów
BOX#1 to np podzial
- Z:2ed (5figs) oraz Rising Sun (jedyny figs do RS-Samuraj)
- Z:BP (3figs) oraz Z:UoA (2figs) oraz Cyborg na moja polke :mrgreen:
- Z:Najezdzca (2fig) oraz Ankh-Faraon (Faraon) oraz MD2 (Zniwiarz) oraz Z:UoA (2figs)
- C:DMD-FotU(Nieumarly) oraz Rising Sun (Samuraj) oraz Ankh (Faraon) oraz MD2 (Zniwiarz) oraz Zolnierz+Cyborg dla mnie :mrgreen: (tu az 4 single wiec mozna dzwonic na priv 8))

BOX#2 to np podzial
- Z:2ed (4figs) oraz MD2 (Szaman) oraz Łowca na pólke
- C:DMD(Oblakany) oraz Ankh (Mumia) oraz MD2 (Szaman+Basista) oraz Lowca + Killer //(single heavy ;))

BOX#3 jest dosc jednolity, bo oba figsy obskakuja Z:2ed, Z:BP, Z:UoA
dodatkowo C:DMD-FotU, a drugi MD2
no ale jak ktos nie ma Zombicidow, to mozna dzielic

Combo z wszystkich boxow z podzialem na gry: (na podstawie opisow z tylu pudelka)

- Z:2ed (11figs) do oddania (Samuraj)(Szaman+Łowca)

- C:DMD(Nieumarly)(Oblakany)(Przerazajacy)

- Ankh(+ ew dodatek Faraon) (Faraon)(Mumia)

- MD2(Zniwiarz) (Szaman+Basista)(Wiklinowy)

- Z:BP (Samuraj+Faraon+Zniwiarz)(Mumia+Szaman)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:UoA(Nieumarly+Zolnierz)(Oblakany+Szaman+Lowca)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:Najezdzca (Samuraj+Cyborg)(Lowca+Basista)

- Rising Sun (Samuraj)

Moze jeszcze ogarne matryce wizualnie kiedys, ale juz ciut lepiej sie odnajduje, a Wy? 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: Leinadus »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 08:21
ScorpZero pisze: 16 sty 2024, 09:56 ja mam tylko Ankha i Czarną Plagę

Chętnie bym przytulił Eddiego-faraona z Powerslave i Reapera z Dance of Death. W sumie Samuraja też mógłbym przygarnąć do Czarnej Plagi.

Zestaw 3 jest całkiem fajny i figurki pasują do wielu tytułów
BOX#1 to np podzial
- Z:2ed (5figs) oraz Rising Sun (jedyny figs do RS-Samuraj)
- Z:BP (3figs) oraz Z:UoA (2figs) oraz Cyborg na moja polke :mrgreen:
- Z:Najezdzca (2fig) oraz Ankh-Faraon (Faraon) oraz MD2 (Zniwiarz) oraz Z:UoA (2figs)
- C:DMD-FotU(Nieumarly) oraz Rising Sun (Samuraj) oraz Ankh (Faraon) oraz MD2 (Zniwiarz) oraz Zolnierz+Cyborg dla mnie :mrgreen: (tu az 4 single wiec mozna dzwonic na priv 8))

BOX#2 to np podzial
- Z:2ed (4figs) oraz MD2 (Szaman) oraz Łowca na pólke
- C:DMD(Oblakany) oraz Ankh (Mumia) oraz MD2 (Szaman+Basista) oraz Lowca + Killer //(single heavy ;))

BOX#3 jest dosc jednolity, bo oba figsy obskakuja Z:2ed, Z:BP, Z:UoA
dodatkowo C:DMD-FotU, a drugi MD2
no ale jak ktos nie ma Zombicidow, to mozna dzielic

Combo z wszystkich boxow z podzialem na gry: (na podstawie opisow z tylu pudelka)

- Z:2ed (11figs) do oddania (Samuraj)(Szaman+Łowca)

- C:DMD(Nieumarly)(Oblakany)(Przerazajacy)

- Ankh(+ ew dodatek Faraon) (Faraon)(Mumia)

- MD2(Zniwiarz) (Szaman+Basista)(Wiklinowy)

- Z:BP (Samuraj+Faraon+Zniwiarz)(Mumia+Szaman)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:UoA(Nieumarly+Zolnierz)(Oblakany+Szaman+Lowca)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:Najezdzca (Samuraj+Cyborg)(Lowca+Basista)

- Rising Sun (Samuraj)

Moze jeszcze ogarne matryce wizualnie kiedys, ale juz ciut lepiej sie odnajduje, a Wy? 8)
Nie wiem jak rozpiska portalu, ale na CMON:

#1 Detailed Information

Undead Eddie (Live After Death)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Undead or Alive: Survivor & Abomination
Cthulhu: Death May Die - Fear of the Unknown: Monster

Reaper Eddie (Dance of Death)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination + Scythe
Zombicide Black Plague: Survivor & Necromancer + Scythe
Massive Darkness 2: Roaming Monster

Pharaoh Eddie (Powerslave)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Black Plague: Survivor & Abomination
Ankh - Gods of Egypt: Pharaoh

Trooper Eddie (The Trooper)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Undead or Alive: Survivor & Abomination

Samurai Eddie (Senjutsu)
Zombicide Black Plague: Survivor & Abomination + Katana
Zombicide Invader: Survivor & Abomination + Katana
Rising Sun: Monster

Cyborg Eddie (Somewhere in Time)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Invader: Survivor & Abomination

#2 Detailed Information

Shaman Eddie (The Book of Souls)
Zombicide Black Plague: Survivor & Necromancer
Zombicide Undead or Alive: Survivor & Abomination
Massive Darkness 2: Hero (Shaman)

Mummy Eddie (Powerslave)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Black Plague: Survivor & Abomination
Ankh - Gods of Egypt: Guardian

Asylum Eddie (Piece of Mind)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Undead or Alive: Survivor & Abomination
Cthulhu: Death May Die: Investigator

Bounty Hunter Eddie (Stranger in a Strange Land)
Zombicide Invader: Survivor & Abomination
Zombicide Undead or Alive: Survivor & Abomination

Bassist Eddie (Fear of the Dark Live)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination
Zombicide Invader: Survivor & Abomination
Massive Darkness 2: Hero (Bard)

Killer Eddie (Killers)
Zombicide 2nd Edition: Survivor & Abomination

Beast’s Head Equipment
Zombicide 2nd Edition
Zombicide Black Plague
Zombicide Invader
Zombicide Undead or Alive

#3 Detailed Information

Fear Eddie (Fear of the Dark)
Zombicide 2nd Edition: Abomination
Zombicide Black Plague: Abomination
Zombicide Undead or Alive: Abomination
Cthulhu: Death May Die: Insanity
Cthulhu: Death May Die - Fear of the Unknown: Monster

Wicker Eddie (Wicker Man)
Zombicide 2nd Edition: Abomination
Zombicide Black Plague: Abomination
Zombicide Undead or Alive: Abomination
Massive Darkness 2: Roaming Monster
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Leinadus pisze: 19 sty 2024, 15:37 Nie wiem jak rozpiska portalu, ale na CMON:
Ale to znalazles jakies roznice miedzy wersja PL Portal, a ENG CMON?

Bo forma takiej listy jest dla mnie mocno nieczytelna, ale juz ta kolorowanka mego autorstwa, robi dla mnie robote, szczegolnie jak ktos ma 2-3 gry to latwo wybadac jakie mam mozliwosci zakupu i pole manewru, np na wymiany z kims.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 980
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 84 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: Leinadus »

psia.kostka pisze: 19 sty 2024, 15:46
Leinadus pisze: 19 sty 2024, 15:37 Nie wiem jak rozpiska portalu, ale na CMON:
Ale to znalazles jakies roznice miedzy wersja PL Portal, a ENG CMON?

Bo forma takiej listy jest dla mnie mocno nieczytelna, ale juz ta kolorowanka mego autorstwa, robi dla mnie robote, szczegolnie jak ktos ma 2-3 gry to latwo wybadac jakie mam mozliwosci zakupu i pole manewru, np na wymiany z kims.
Nie wiem jaka różnica, bo nie wchodziłem na Portal ;) Ogólnie, co i kto woli. Jeden powie, że moje nieczytelne, drugi, że Twoje. Ja karty z figurek, które sobie zostawiałem, a kart nie potrzebowałem, oddawałem do innych figurek.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

OK, bo pomyslalem, ze wklejasz jako errate do mojej listy :). Ale przelecialem wszystkie pozycje i sie zgadza z moja kolorowanka. Karty oczywiscie tez sa do pasujacych figsow, oraz kosa, katana i glowy bestii do Zombicide. To ze "uczciwie dodac", to pisalem niejako na usprawiedliwienie kosztu zakupu od wydawcy: figsy i sporo kart do nich.

A tej grafiki na stronie Portalu, gdzie wydawalo mi sie, ze byla niescislosc jakas, to juz nie moge odnalezc :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

Dear Metal-Heads,
Minal miesiac i cisza jak makiem zasial... To temat zostal olany, czy kazdy wzial komplet 14figurek dla siebie? :? Troche niedowierzam, bo niektore gry maja po 3-4 obslugiwane, albo i mniej.

Np 4 ziutkow z Ankh, C:DMD, MD2 i RS mogloby sie ladnie podzielic:

- C:DMD(Nieumarly)(Oblakany)(Przerazajacy)
- Ankh (Faraon)(Mumia)
- MD2(Zniwiarz) (Szaman+Basista)(Wiklinowy)
- Rising Sun (Samuraj)

Czy juz macie tyle plastiku, ze wiecej nie trza? :mrgreen:


Combo z wszystkich boxow z podzialem na gry: (na podstawie opisow z tylu pudelka)

- Z:2ed (11figs) do oddania (Samuraj)(Szaman+Łowca)

- C:DMD(Nieumarly)(Oblakany)(Przerazajacy)

- Ankh (Faraon)(Mumia)

- MD2(Zniwiarz) (Szaman+Basista)(Wiklinowy)

- Z:BP (Samuraj+Faraon+Zniwiarz)(Mumia+Szaman)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:UoA(Nieumarly+Zolnierz)(Oblakany+Szaman+Lowca)(Przerazajacy+Wiklinowy)

- Z:Najezdzca (Samuraj+Cyborg)(Lowca+Basista)

- Rising Sun (Samuraj)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: KOSHI »

psia kostka - ty męczybuło. :mrgreen: Trułeś i trułeś i wziąłem sobie pack 1 i 2 bo 3 to tylko dwie figurki i po zapoznaniu się stwierdziłem, że nic rewelacyjnego. Za dobre są pomysły na te figsy - szaman, mumia, żniwiarz, basista. Do tego jeszcze mogą robić jako abominacje. Mam Zombicide 2 i BP. Leży MD2. Będą trochę uniwersalne. Wyszło po 130 ziko od sztuki to obleci. I tak już się pozbyłem UoA to można było co przy inwestować.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3381
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: psia.kostka »

KOSHI pisze: 19 lut 2024, 23:19 psia kostka - ty męczybuło. :mrgreen: Trułeś i trułeś
O, brzmisz jak moja pierwsza żona :lol: ;)
wziąłem sobie pack 1 i 2
Bardzo egoistycznie i niekolezensko :cry: ;)

Caly koncept byl taki, zeby sie zgadac na przerwie w szkole i potem po lekcjach pod trzepakiem, za smietnikami, powymieniac sie figurkami i kartami z wszystkich paczek. Potem sciepa od kazdego na zakup zestawow i mial jakis niechodliwy figs zostac dla mnie za frajer, lub czekolada i piwo na regeneracje po wu-ef-ie zakupiona spolecznie dla organizatora akcji :mrgreen:
Mam Zombicide 2 i BP. Leży MD2.
No tu masz dyspense, bo wg mojego grafiku:


- Z:2ed (11figs) do oddania (Samuraj)(Szaman+Łowca)
- MD2(Zniwiarz) (Szaman+Basista)(Wiklinowy)
- Z:BP (Samuraj+Faraon+Zniwiarz)(Mumia+Szaman)(Przerazajacy+Wiklinowy)

To tylko masz "zbednego" Lowce nagrod.

Mialem oczywiscie obawy, ze pojawi sie 10 osob szukajacych Samuraja (bo wiadomo, ze kazdy chcial byc tylko Jankiem z Pancernych...) i to moze wykoleic kolektyw, ale zamiast tego to mam bardzo nikly odzew.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 864
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 298 times
Been thanked: 285 times

Re: Figsy Eddiego z Iron Maiden od CMON/Portal

Post autor: KOSHI »

Łowca też się nada do 2 edycji. Som pistolety, będzie strzelane. :lol: Ja i tak gram po swojemu w Zombicide. Misje z książeczki? Jakie misje... Sam sobie wymyślam. W tej grze można robić wszystko. Mieszać Batmany z boys i podlać to sosem prezydenckim. :mrgreen:
ODPOWIEDZ