Aeon Trespass: Odyssey - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Sixshot
Posty: 220
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 29 times
Been thanked: 17 times

Aeon Trespass: Odyssey - pytania o zasady

Post autor: Sixshot »

Mam takie pytanie czy kratos pule TRZEBA wykorzystać ,czy MOŻNA ? chodzi o możliwość manipulacji zranieniami bo może czasem wolimy opcje false niż wound . Z tego co sprawdzałem w instrukcji i zrozumiałem to nie można się po prostu zdecydować ,że po odsłonięciu karty nie chce mieć rzutu na zranienie ..ale chyba można wybrać za każdym razem ręce jak broń ?
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 19:55 przez Sixshot, łącznie zmieniany 1 raz.
Jes ibn Jester
Posty: 73
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

Najpierw rzucasz na trafienie (d10+oczy++zbroni). Potem odkręcasz kartę i patrzysz ile na czerwonych musisz rzucić - jeżeli nie chciałeś w to trafiać, to już za późno. Możesz nie używać oczu (precision token), ale ponieważ nie wiesz w co trafiasz, to raczej zawsze chcesz trafiać. Mało tego - ponieważ Rage Ci sie już podniósł, to celowe nietrafienie powoduje tylko negatywne rzeczy, zero pozytywnych bo nawet karty nie przewiniesz a zostawisz NIC w kratos pool'u dla następnego tytana.
Kości "power" (te czerwone, czarne i białe) musisz rzucic tyloma ile ma twoja broń + twój tytan, możesz nie dodawać ekstra kostek jeżeli przedmiot ma taką umiejkę, ale minimum musisz rzucić. Możesz potem przerzucić dobre kości na złe, jeżeli chcesz i możesz nie korzystać z break'ów, ale to tak na szybko tyle.

Wybrać "fail" możesz w C2 jeżeli karta ma niewolników w klatkach i jeszcze w paru miejscach gdzie jest to bardzo konkretnie napisane że możesz przyjąć na klate fail.
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
Jes ibn Jester
Posty: 73
Rejestracja: 06 paź 2015, 20:26
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times
Kontakt:

Re: Aeon Trespass: Odyssey (Marcin Wełnicki)

Post autor: Jes ibn Jester »

tommyray pisze: 16 sty 2024, 07:34 Macie więc hermetyczny żarcik (?) z poradnika na bgg jak poradzić sobie z Hermezyjskim Prześladowcą w Teatrze Pamięci:
Is your first tank dead on turn one? If Yes, reset.
Have you done less than 5 wounds by the end of turn 2? If Yes, reset.
Have you done less than 8 wounds by the end of turn 3? If Yes, reset.
To nic - na poziomach 9 jest tak
* na starcie patrzy się nie w tą strone? - Reset.
Klubokawiarnia Kawadzieścia - 700+ gier, planszówkowy klimat i blisko Metra
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey - pytania o zasady

Post autor: Szewa »

Podczas walki uderzyłem krytycznym wprost w część ciała, która dała mi sekretny przedmiot. Co z tym przedmiotem? Od razu go ekwipuje (dwuręczny) mimo iż mam jedną broń w ręce czy dorzucam do puli?
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Aeon Trespass: Odyssey - pytania o zasady

Post autor: kamron6 »

Szewa pisze: 20 sty 2024, 23:35 Podczas walki uderzyłem krytycznym wprost w część ciała, która dała mi sekretny przedmiot. Co z tym przedmiotem? Od razu go ekwipuje (dwuręczny) mimo iż mam jedną broń w ręce czy dorzucam do puli?
Masz wybór: ekwipujesz i to co miałeś w rękach wrzucasz do puli lub wrzucasz do puli
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ODPOWIEDZ