(Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
aeiou871
Posty: 978
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 311 times
Been thanked: 432 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: aeiou871 »

To ja przy okazji podpytam: czy jest szansa na zmianę pudełka i/lub planszy do Rats of Wistar tak, by nie trzeba było za każdym razem odkręcać/przykręcać kółka przy składaniu/rozkładaniu gry?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2024, 10:43 przez aeiou871, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: karmazynowy »

japanczyk pisze: 23 sty 2024, 09:30
karmazynowy pisze: 23 sty 2024, 09:17 O, to jak już jesteście to pytanie - czy będą jeszcze jakieś nowe zapowiedzi w ciągu roku? Jeśli tak to ile (pi razy portal)?
Sprawdz sobie zapowiedzi 2022 i 2023 i ile z tytulow nie zostalo zapowiedzianych podczas konwentu
Podpowiem ze przynajmniej kilka
Tak, ale w tym roku była wyraźna informacja, że tytułów całościowo będzie mniej, stąd moje pytanie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: samuraj1369 »

Czy jest jakaś szansa na dodatki do Shards of Infinity? Nie wiem czy mi się przyśniło, ale wydaję mi się, że wspominaliscie o kontynuowaniu tego tytułu
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: _Berenice_ »

@Portal Games
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Niestety zawsze wszystko rozbija się o kwestie finansowe :wink: Po prostu coraz więcej tytułów, o których sądzono, że nigdy się nie pojawią, to na naszym rynku się pojawia i to rozbudza apetyty graczy :P Ja wychodzę z takiego założenia, że najlepsze są polonizacje tych gier, które są mocno zależne językowo :D, oparte na historii, narracyjne. Jednak każdemu graczowi wedle jego gustu...

A w związku z moimi zapotrzebowaniami :twisted: - czy jest szansa na rozwój Zapomnianych Mórz? Szansa na dodatek i to świetne DLC?

Super, że wróciliście na forum:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
K@mil
Posty: 291
Rejestracja: 03 cze 2020, 09:03
Been thanked: 69 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: K@mil »

_Berenice_ pisze: 23 sty 2024, 11:06 :P Ja wychodzę z takiego założenia, że najlepsze są polonizacje tych gier, które są mocno zależne językowo :D, oparte na historii, narracyjne.
Ja też mam takie zdanie, jednak tego rodzaju gry są droższe w wydaniu z uwagi na wysokie koszty tłumaczenia.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Hardkor »

@Portal Games
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Nie myśliliście przy takich większych tytułach o własnych wspieraczkach? Po prostu przedsprzedaż w swoim sklepie z długą data dostarczenia albo jakiś gamefound. Tak jak kaczki - tytuły, które mają mniejszą szansę zassać można puścić na wspieraczkę, a nie od razu retail do sklepu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Gramaciej
Posty: 15
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:52
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Gramaciej »

japanczyk pisze: 23 sty 2024, 09:23
Gramaciej pisze: 22 sty 2024, 15:03 => Cyberpunk 2077 - mieszane uczucia, mam Godfathera, nie wiem czy potrzebuję jeszcze raz to samo
Chociaz widac wspolne korzenie to Cyberpunk zdecydowanie nie jest Godfatherem w innych szatach, to inna gra
Generalnie to nie skreślam gry, ale poczekam z zakupem na jakieś recenzje, wrażenia innych graczy. Jestem zaciekawiony, ale z zakupem będę ostrożny :wink:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: garg »

Hardkor pisze: 23 sty 2024, 11:56 @Portal Games
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Nie myśliliście przy takich większych tytułach o własnych wspieraczkach? Po prostu przedsprzedaż w swoim sklepie z długą data dostarczenia albo jakiś gamefound. Tak jak kaczki - tytuły, które mają mniejszą szansę zassać można puścić na wspieraczkę, a nie od razu retail do sklepu.
Nie wiem, czy to najlepszy pomysł, bo mogłoby się skończyć, jak Robinson Crusoe...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Hardkor »

garg pisze: 23 sty 2024, 12:26
Hardkor pisze: 23 sty 2024, 11:56 @Portal Games
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Nie myśliliście przy takich większych tytułach o własnych wspieraczkach? Po prostu przedsprzedaż w swoim sklepie z długą data dostarczenia albo jakiś gamefound. Tak jak kaczki - tytuły, które mają mniejszą szansę zassać można puścić na wspieraczkę, a nie od razu retail do sklepu.
Nie wiem, czy to najlepszy pomysł, bo mogłoby się skończyć, jak Robinson Crusoe...
Robinson to ich projekt od A do Z. Większe tytuł to tylko tłumaczenie + druk, więc mniej pracy. Przynajmniej teoretycznie :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sydonia »

Po PortalConie pytań pewnie sporo, więc zapraszamy na audycję live z Grześkiem z Portal Games - 23 stycznia, godz.21.00
(będzie zrobiona później minutówka, żeby było łatwiej znaleźć interesujące zagadnienie)

Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: tomb »

Planszowe newsy donoszą, że szykuje się wznowienie Zombiaki 2: Atak na Moskwę (https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3816872226)

Może warto przemyśleć zmianę lokalizacji, bo zapewne nie wszyscy będą chcieli bronić Moskwy przed inwazją zombie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4670
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1216 times
Been thanked: 1419 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Mr_Fisq »

tomb pisze: 23 sty 2024, 15:15 Może warto przemyśleć zmianę lokalizacji, bo zapewne nie wszyscy będą chcieli bronić Moskwy przed inwazją zombie.
Kijów - będzie dodatkowy smaczek.
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 928
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 322 times
Been thanked: 380 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sliff »

Mr_Fisq pisze: 23 sty 2024, 16:06
tomb pisze: 23 sty 2024, 15:15 Może warto przemyśleć zmianę lokalizacji, bo zapewne nie wszyscy będą chcieli bronić Moskwy przed inwazją zombie.
Kijów - będzie dodatkowy smaczek.
I orki ?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3375
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: psia.kostka »

Mam wrazenie (troche strzelam), ze w tej grze nie ma dobrych i zlych. Bo grafiki obroncow, to takie Iwany w walonkach i czapkach uszankach z flaszka w dloni (tak mi mignelo). Gra chyba opiera sie tez na tym, by zmienic strone i grac dwumecz. Dlatego pijane ruskie i bezmozgie zombie mogly miec sens kiedystam. Dzis czy ta stylistyka pasuje nastrojom? Nie wiem.

Ciekawe tez, czemu nie wznowiono pierwszych Zombiakow? Sa jeszcze gorsi (bardziej archaiczni) mechanicznie od tych moskiewskich? :P
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Portal Games »

aeiou871 pisze: 23 sty 2024, 09:59 To ja przy okazji podpytam: czy jest szansa na zmianę pudełka i/lub planszy do Rats of Wistar tak, by nie trzeba było za każdym razem odkręcać/przykręcać kółka przy składaniu/rozkładaniu gry?
Polska wersja miała elementy językowo niezależne (w tym planszę) drukowaną równocześnie z EN - taka wymiana nie wchodzi w grę. Ale nie taka śrubka straszna, jak ją malują - spokojnie można ją dokręcić i odkręcić palcami.
samuraj1369 pisze: 23 sty 2024, 10:42 Czy jest jakaś szansa na dodatki do Shards of Infinity? Nie wiem czy mi się przyśniło, ale wydaję mi się, że wspominaliscie o kontynuowaniu tego tytułu
Będziemy rozmawiać o tym za tydzień z oryginalnym wydawcą - na targach w Norymberdze.
_Berenice_ pisze: 23 sty 2024, 11:06 A w związku z moimi zapotrzebowaniami :twisted: - czy jest szansa na rozwój Zapomnianych Mórz? Szansa na dodatek i to świetne DLC?

Super, że wróciliście na forum:)
Przyjrzymy się kwestii DLC - nie wiemy czy to możliwe (jak połączyć płatność dla nas z zawartością na stronie Plaidhatgames). Ale pomysł wart sprawdzenia.
opulentus
Posty: 519
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: opulentus »

_Berenice_ pisze: 23 sty 2024, 11:06 @Portal Games
Szukamy nieustannie także i "niespodzianek", ale w większości przypadków nawet jeśli któryś z głośnych wspieraczkowych projektów przypadnie do gustu - koszt produkcji plus koszt lokalizacji zabija niestety sensowność lokalizacji...
Niestety zawsze wszystko rozbija się o kwestie finansowe :wink: Po prostu coraz więcej tytułów, o których sądzono, że nigdy się nie pojawią, to na naszym rynku się pojawia i to rozbudza apetyty graczy :P Ja wychodzę z takiego założenia, że najlepsze są polonizacje tych gier, które są mocno zależne językowo :D, oparte na historii, narracyjne. Jednak każdemu graczowi wedle jego gustu...

A w związku z moimi zapotrzebowaniami :twisted: - czy jest szansa na rozwój Zapomnianych Mórz? Szansa na dodatek i to świetne DLC?

Super, że wróciliście na forum:)
Jeśli dobrze pamiętam Grzegorz dyplomatycznie ze smutkiem mówił że to trudny temat, że trzeba poczekać aż sprzeda się więcej podstawek. Między wierszami można było odnieśc wrażenie, że raczej szanse na dodatek bliskie zeru.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: karmazynowy »

Cyberpunk powinien wyruszyć po Chińskim Nowym Roku, więc premiera za +/- 3 miesiące.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
Irka
Posty: 539
Rejestracja: 23 wrz 2022, 01:27
Has thanked: 504 times
Been thanked: 272 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Irka »

@Portal Games
To jeszcze ja z pytaniem o "starocie": czy planujecie sprowadzić znowu metalowe monety do Wyprawy Darwina? Bo chciałabym je polecić (edit: z pewnymi małymi uwagami, o których może kiedyś napiszę i dodam zdjęcia) jako uniwersalne do kilku gier, ale trudno je teraz kupić.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2024, 14:56 przez Irka, łącznie zmieniany 2 razy.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: samuraj1369 »

Portal Games pisze: 23 sty 2024, 18:37
Będziemy rozmawiać o tym za tydzień z oryginalnym wydawcą - na targach w Norymberdze.
Kocham
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Gromb »

A ja podpytam o pimpowanie Roota i dodatki kosmetyczne, zwiększające przyjemność z obcowania z grą. Widzę, że wyszły z portalowego sklepiku, ale czy jeszcze kiedyś wrócą?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: Fiacik »

Portal Games pisze: 23 sty 2024, 18:37
aeiou871 pisze: 23 sty 2024, 09:59 To ja przy okazji podpytam: czy jest szansa na zmianę pudełka i/lub planszy do Rats of Wistar tak, by nie trzeba było za każdym razem odkręcać/przykręcać kółka przy składaniu/rozkładaniu gry?
Polska wersja miała elementy językowo niezależne (w tym planszę) drukowaną równocześnie z EN - taka wymiana nie wchodzi w grę. Ale nie taka śrubka straszna, jak ją malują - spokojnie można ją dokręcić i odkręcić palcami.
Czy jest już jakiś przybliżony termin wydania?
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 389 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: sydonia »

Pozwolę sobie wtrącić, że szacunkowe terminy niektórych premier Portalu można znaleźć w wątku Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2024 r. :) Terminy zostały zaktualizowane na podstawie słów Grześka z udzielonego wywiadu. Z tych bardziej gorących: Szczury z Wistar - II/III kw., Voidfall - III kw., Septima i Trickerion będą po Voidfallu, więc raczej IV kw., Biały Zamek - marzec/kwiecień, Ewakuacja - II kw. (produkcja w Europie)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: BOLLO »

No i mamy oficjalne stanowisko Portalu że Zombicide White Death na 100% nie będzie wydane w 2024...o ile w ogóle zostanie wydane. Okazuję się ze linia wydawnicza Zombicide nieco siadła jeżeli chodzi o pomysły. Trochę szkoda bo właśnie na tę serię się napaliłem. No nic poczekamy zobaczymy.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4476
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1425 times
Been thanked: 1100 times

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: garg »

BOLLO pisze: 29 sty 2024, 14:29 No i mamy oficjalne stanowisko Portalu że Zombicide White Death na 100% nie będzie wydane w 2024...o ile w ogóle zostanie wydane. Okazuję się ze linia wydawnicza Zombicide nieco siadła jeżeli chodzi o pomysły. Trochę szkoda bo właśnie na tę serię się napaliłem. No nic poczekamy zobaczymy.
To się zdziwiłem :shock: . Zombicide wydawało mi się samograjem dla Portalu, a tu taka niespodzianka.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: (Oficjalny) Portal Games - plany wydawnicze 2024

Post autor: BOLLO »

garg pisze: 29 sty 2024, 14:49
BOLLO pisze: 29 sty 2024, 14:29 No i mamy oficjalne stanowisko Portalu że Zombicide White Death na 100% nie będzie wydane w 2024...o ile w ogóle zostanie wydane. Okazuję się ze linia wydawnicza Zombicide nieco siadła jeżeli chodzi o pomysły. Trochę szkoda bo właśnie na tę serię się napaliłem. No nic poczekamy zobaczymy.
To się zdziwiłem :shock: . Zombicide wydawało mi się samograjem dla Portalu, a tu taka niespodzianka.
Aha bo nie podałem źródła. Charytatywny wczorajszy live na Planszówki TV....
ODPOWIEDZ