(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Może by na FB przypomnieć o spotkaniu wtorkowym?
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

możnaby.

A ja się zapowiem z protosem na środę. Krótki - 30 minut dla 4 graczy, bardzo lekki.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

A i w środę też planuje, może w końcu z Janosikiem wpadnę...?
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

W środę będę, postaram się nawet o czasie, pozostaję do dyspozycji, tylko muszę wyjść najpóźniej o 8:30.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Całej nocy tam nie możemy siedzieć chyba.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

Ale wczoraj było testowanie! Cztery osoby, sześć gier, i milion pomysłów! Dzięki wielkie Olu, Janku i Piotrze! Do zobaczenia za trzy godziny! :D
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

I po testach.
Coś się udało popsuć u mnie, nie dało mi to spokoju więc musiałem poprawić i będę Was niestety chciał jeszcze pomęczyć.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Filippos pisze:Ale [przed]wczoraj było testowanie! Cztery osoby, sześć gier, i milion pomysłów! Dzięki wielkie Olu, Janku i Piotrze! Do zobaczenia za trzy godziny! :D
Ale wczoraj też było nieźle :) Chyba z czternaście osób, o ile dobrze liczę, trzy stoliki, 5 prototypów jak nic… Dziękujemy bardzo Wam wszystkim za udział w spotkaniu.

W Śmietnisko zagram chętnie raz jeszcze — z poprawkami do 3R, śmieciarni, nowym warunkiem końca gry, mimo, że poprawki są potrzebne, gra naprawdę fajna. Dobrze mi się w to gra.

W uproszczoną Piramidę zagram, ale jakoś poprawki nie wychodzą grze na zdrowie, początek gry jest dość przyjemny (kto wie, czy nie za lekki nawet), ale końcówka żmudna i nudna. Czekamy na "ludzika" w zapasie i ew. świątynkę na boku.

Pozdrawiam!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

Ja również dziękuję. Dwie partie w Króla Saurona dały trochę przemyśleń co zmienić. B. fajne Hej to moja cyfra i zepsuty prototyp gry słownej dla dzieci :)

Nie jestem pewien czy za tydzień będę ale się postaram.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
heniek
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2012, 12:26

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: heniek »

Taki pomysł do śmieciowiska przyszedł mi do głowy: żeby nie tylko 2 ale wszystkie karty, których gracze nie zatrzymują w swoim kontenerze, trafiały na pierwszy stos na planszy. Wtedy nie będzie tak, że będą tam same śmieci, a zawartość tego stosu zbliży się bardziej do rozkładu kart w talii. Przez co sortowanie będzie bardziej efektywne, nabierze na znaczeniu kolejność (czyli i kupowanie "lepszych" sortowni) i rozbudowa posiadanych przetwórni. Pozostawiam autorowi do przemyślenia.
fistan
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: fistan »

Hej
Może i ja sie wreszcie na śmieciowisko załapię, bo jak tak dalej pójdzie to będę musiał z półki sklepowej ja pobrać :)
Z krótkich gier dziecięcych - Hej to moja cyfra wygląda bardzo fajnie, aż mnie korci by iść do biuro wyciągnąć pewne pudełko, karteczki i flamaster i pomęczyć synów :) ,
co do gry słownej .. to się zobaczy.

Król Sauron - jeszcze nie wiem musze pomyśleć.

No i piramida - początek milutki, ale pod koniec jakoś ciężko. Jako i inni czekam na ludzika lub małą świątynkę.
Pozdrawiam
ps:
okazywana plansza do gustu mi przypadła a z pewnością wszystkich zachwyci po wprowadzeniu małych poprawek kosmetycznych

ps ogólne
jako daltonista chciałem tylko powiedzieć, że to mocno utrudnia grę jeśli muszę się zastanawiać jaki to kolor,powoduje to taką niepewność co do poprawności przeprowadzanego planowania ;)
gibon
Posty: 201
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: gibon »

heniek pisze:Taki pomysł do śmieciowiska przyszedł mi do głowy: żeby nie tylko 2 ale wszystkie karty, których gracze nie zatrzymują w swoim kontenerze, trafiały na pierwszy stos na planszy.
Pomysł jest godzien sprawdzenia. Mechanizm odkładania jednej karty na discard funkcjonuje od początku. Miał służyć wprowadzeniu jakiejś interkacji szkodzenia innym graczom. Ma to jednak wadę, że gracz z unikatową przetwórnią będzie przez wszystkich udupiany. W początkowych wersjach nie miało to znaczenia bo wszyscy szybko kupowali wszystkie przetwórnie.
Mnie w ostatniej rozgrywce się nie podobało, że wydałem całą kasę na przetwórnię, która zwróciła mi się dopiero po 6 rundach, bo wszyscy usuwali z talii surowiec, który był mi potrzebny. Być może mechanizm zaproponowany przez Heńka rozwiąże ten problem. Być może też zadziała inne rozwiązanie, ale o tym w środę.
Ta gra nie jest już w stanie działać w wersji średnio-trudnej i muszę zrobić dwie wersje: trudną fajną dla graczy i łatwą fajną dla dzieci.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: GrzeL »

gibon pisze:
heniek pisze:Taki pomysł do śmieciowiska przyszedł mi do głowy: żeby nie tylko 2 ale wszystkie karty, których gracze nie zatrzymują w swoim kontenerze, trafiały na pierwszy stos na planszy.
Pomysł jest godzien sprawdzenia. Mechanizm odkładania jednej karty na discard funkcjonuje od początku. Miał służyć wprowadzeniu jakiejś interkacji szkodzenia innym graczom. Ma to jednak wadę, że gracz z unikatową przetwórnią będzie przez wszystkich udupiany. W początkowych wersjach nie miało to znaczenia bo wszyscy szybko kupowali wszystkie przetwórnie.
Mnie w ostatniej rozgrywce się nie podobało, że wydałem całą kasę na przetwórnię, która zwróciła mi się dopiero po 6 rundach, bo wszyscy usuwali z talii surowiec, który był mi potrzebny. Być może mechanizm zaproponowany przez Heńka rozwiąże ten problem. Być może też zadziała inne rozwiązanie, ale o tym w środę.
Ta gra nie jest już w stanie działać w wersji średnio-trudnej i muszę zrobić dwie wersje: trudną fajną dla graczy i łatwą fajną dla dzieci.
Zapisuję się do testowania.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

A kto by się pisał w tym tygodniu na czwartek?

Ja będę i w środę i w czwartek z workiem gier. :)
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Jan Madejski
Posty: 736
Rejestracja: 15 wrz 2011, 13:08
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 14 times
Been thanked: 61 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Jan Madejski »

Będę w środę i w czwartek, ale w obu przypadkach dopiero po 18.
fistan pisze:No i piramida - początek milutki, ale pod koniec jakoś ciężko. Jako i inni czekam na ludzika lub małą świątynkę.
Weekendowe testy wykazały więcej minusów uproszczonej rampy (m.in. możliwość złośliwego wymieniania przedostatnich pięter, przeciągający się koniec, puste rundy itd.) - nawet z "ludzikiem". Piętrowa rampa pozwalała wygodniej dzielić akcje pomiędzy rundami i uczestniczyć wszystkim w finale, a także nie wymuszała dodatkowych zasad "ludzików", tak więc - o ile nie przyjdzie mi do głowy jakiś rewelacyjny zamiennik - wracam do rampy sprzed 2ch wersji.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Na mnie można liczyć w środę, ale w czwartek nie.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: sipio »

Ja spróbuje w środę z Janosikiem i drobnicą, choć ostatnio do tego dnia nie mam szczęścia więc nie obiecuje.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: zath »

Przyjdę i ja, jeśli uda się wydziubać prototyp to z czymś, jeśli nie to z niczym.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Ja w środy nie mogę, ale w czwartek na razie jak najbardziej. Jak i ostatnio, kończę około 18.15 na PW.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: stalker »

Salvadore21 pisze:a że jestem nowy, to poprosze kogoś o zreasumowanie
w co?
kiedy?
ile osób gracie?
Spotkania Monsoon Group mają na celu granie w gry niewydane, gry, których jeszcze kupić nie można.
Nie zawsze podajemy, jakie gry będą na spotkaniu — może to być niespodzianka.
Kiedy — wystarczy przeczytać pierwszą stronę.
Liczba graczy — różnie.
Salvadore21 pisze:Chętnie bym się dołączył w coś w co umiem;p
To raczej nie wchodzi w rachubę, zobacz powyżej.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: yosz »

a trochę szerzej jest tutaj: http://monsoongroup.pl/faq.html

Mnie na 90% nie będzie jutro na spotkaniu, a czwartki defaultowo mi odpadają.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

Może dziś w końcu uda mi się zameldować na spotkaniu. Jeżeli będzie czas i chęci w narodzie to będę prosił o ponowną pomoc przy koszeniu trawy :)
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: zath »

Co do tej gry w zarządzanie firmą, to ja bym jeszcze dodał ZUS i można wypuszczać jako gra w pełni realistyczna.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Spinus
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2012, 16:58
Lokalizacja: Sierpc

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Spinus »

Z mojej nowej, błyszczącej, tuningowej kosiarki został mi tylko jeden uchwyt, trzy koła i worek części :D Dzięki :)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: [Warszawa] Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Filippos »

zath pisze:Co do tej gry w zarządzanie firmą, to ja bym jeszcze dodał ZUS i można wypuszczać jako gra w pełni realistyczna.
:lol:

Niechcący wyszła mi najwierniejsza możliwa symulacja polskiej rzeczywistości biznesowej - choćbyś stanął na uszach i tak jesteś po roku uwalony w kredytach i wszystko robisz sam. :)

Dziś testujemy na Solcu wersję zmienioną na rynek niemiecki - pracownicy zasuwają aż miło, a ty pijesz kawę i liczysz zyski :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
ODPOWIEDZ