Galakta – Plany wydawnicze 2024

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Uncle_Grga »

Nikt się miesiące temu nie spodziewał.. Paxow. Po przygodzie z Pamirem kupiłem angielską wersję Renesansu, i wsparłem Hispanicę. Dziś wiem, że to były słabe decyzje - szczególnie z Hispanicą: wcale się nie zdziwię, że Polska wersja będzie tańsza, a może i szybciej doręczona (premiery mogą być równolegle, a zanim otrzymam mój egzemplarz, to hoho.. a może i dłużej). Do notesika: nie kupuj Paxow w oryginale.. czekaj.. na.. Ga.. la.. ktę.. kropka.

;(
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 722 times
Been thanked: 1078 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: ave.crux »

Malibu pisze: 23 lut 2024, 12:02 https://boardgamegeek.com/boardgame/373 ... -hispanica
Obrazek
No i Hispanica, dobrze to chodzi na 2os? Chciałbym w tego Paxa wejść a to byłby moj pierwszy.
Z bgg:
- rozgrywka 2 os z autorem
https://boardgamegeek.com/thread/313107 ... y-2-player - temat z pytaniem o 2 graczy
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: salaba »

Malibu pisze: 23 lut 2024, 12:02 https://boardgamegeek.com/boardgame/373 ... -hispanica
Obrazek
No i Hispanica, dobrze to chodzi na 2os? Chciałbym w tego Paxa wejść a to byłby moj pierwszy.
Tak szczerze to polecam Pax Ren, przynajmniej sprawdzony. Na OLX jeszcze można dostać, im dłużej się czeka tym drożej pewnie. Pax Pamir już jest na OLX droższy od Pax Ren.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Malibu pisze: 23 lut 2024, 12:02 https://boardgamegeek.com/boardgame/373 ... -hispanica
Obrazek
No i Hispanica, dobrze to chodzi na 2os? Chciałbym w tego Paxa wejść a to byłby moj pierwszy.
Paxy raczej dobrze działają na 2 osoby. Są bardziej przewidywalne na 2-Takie przeciąganie liny. Pewnie co kto lubi, ale ja jestem team Szachy na dwóch, a nie wariacji na 3/4 graczy.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Malibu »

salaba pisze: 23 lut 2024, 12:18
Tak szczerze to polecam Pax Ren, przynajmniej sprawdzony. Na OLX jeszcze można dostać, im dłużej się czeka tym drożej pewnie. Pax Pamir już jest na OLX droższy od Pax Ren.
Dzięki ale nie za tą cene, moze bedzie dodruk.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Shodan »

Czekałem na Pax Hispanica i się doczekałem. Jestem zadowolony.
Reszta z zapowiedzi Galakty jak dla mnie pas.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: salaba »

Malibu pewnie będzie, nie wiesz tylko kiedy, bo to nie zależy od Galakty. Ceny na OLX nie są jeszcze tragiczne, 50 zł drożej od ceny podstawowej to przy kwocie 340 zł nie jest źle. Ja kupiłam, bo przez najblizsze pół roku / rok lepiej już nie będzie. Niemniej, jak tam wolisz :D
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Malibu »

Mam w co grać, 6-7 tytułów mam jeszcze nie ogranych tak że tego...
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 51 times
Been thanked: 89 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: AnlAir »

salaba pisze: 23 lut 2024, 09:22 Pax Hispanica, Philharmonix, ale czym jest pudełko z ludkiem z tarczą to nie wiem, zbyt generyczne.

Smutno, że nie Earthborne Rangers... W tym roku albo nie kupię nic, albo The Old King's Crown na pocieszenie. Słabiutko...
Spoiler:
Nie no serio chcesz kupić The Old King's Crown?
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: salaba »

AnlAir pisze: 23 lut 2024, 12:50
salaba pisze: 23 lut 2024, 09:22 Pax Hispanica, Philharmonix, ale czym jest pudełko z ludkiem z tarczą to nie wiem, zbyt generyczne.

Smutno, że nie Earthborne Rangers... W tym roku albo nie kupię nic, albo The Old King's Crown na pocieszenie. Słabiutko...
Spoiler:
Nie no serio chcesz kupić The Old King's Crown?
Rozważam, głównie by mieć na co patrzeć :D
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 269
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 55 times
Been thanked: 45 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Malibu »

Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1115 times
Been thanked: 1282 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: seki »

Z zapowiedzi Galakty to na moim stole znajdzie się raczej tylko:
- Black Orchestra - chciałem to kiedyś kupić, przy polskiej wersji znów miłej patrzę w jej kierunku. Może przy okazji trochę historii przekaże moim dzieciom.
- Pax Hispanica - Pax Pamira uwielbiam, Renesans jest już szczyptę za ciężki. Jeśli Hispanica będzie ciężkością bliżej Pamira to bardzo chętnie sprawdzę.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 485
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 114 times
Been thanked: 85 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: rand »

0/15 brawo. Najbardziej przykro mi że nikt z polskich wydawców nie pochylił się nad Evanfall, no ale trudno.
Galakta mnie zawiodła na całej linii, jeżdżą po targach, planują, a ich zapowiedzi to niestety jedno wielkie rozczarowanie. Dużo gier na, które po prostu nikt nie czeka... Oczywiście, żeby potem krzyków nie było rozumiem, że część zapowiedzi jakiemuś gronu się spodoba zwłaszcza chyba Stationfall czy Zoo tycoon. Ale ogólnie podsumowując to w porównaniu do zeszłego roku, czy sprzed dwóch lat te zapowiedzi to niestety niewypał.
MowMiStefan
Posty: 636
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 69 times
Been thanked: 162 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: MowMiStefan »

wow! czaiłem się na BO już od dłuższego czasu, ale nie mam ekipy, która by mogła komfortowo w to zagrać po angielsku a tu taka niespodzianka :)
juhu!
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
under
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2020, 14:44
Been thanked: 6 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: under »

0/15 - totalny piach - brawo
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1017
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 427 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: karmazynowy »

No jak dla mnie w porównaniu do zeszłorocznych zapowiedzi to słabiutko... w zasadzie tylko Pax pewniak, mooooże Stationfall. Reszta jakaś taka nijaka, dużo niewiadomych i kilka średniaków (sugerując się BGG).
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: kokosowy14 »

To ja dla odmiana powiem, że dla mnie pozytywne zaskoczenie. Widać, że poszli w zupełnie innym kierunku niż reszta wydawców. Wydają gry, których bym się w ogóle nie spodziewał na polskim rynku jak Trudvang chociażby czy Black Orchestra gdzie Nasza Księgarnia zmieniła tematykę Blitzkriega bo według nich 2 wojna światowa się nie sprzedaje w Polsce. Co prawda niewiele z tych zapowiedzianych gier jest akurat dla mnie co nie znaczy, że to zły ruch. Ciekaw jestem jak im się to sprawdzi. Jestem zdania, że im większa różnorodność gier tym lepiej dla nas graczy.
Ze swojej strony mnie bardzo zaintrygowało Altay ale na razie bez żadnej rozgrywki/instrukcji bazuje tylko na podstawie opisu i tego co zostało pokazane. Bardzo mi siadł Pax Ren 2nd to może i po Hispanice sięgnę ale jak słabo działa na 2 osoby to raczej zrezygnuje.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 968
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 667 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Bart Henry »

No i mamy grę, która pasuje do dwóch pozycji z zagadki - zarówno do orkiestry, jak i do malarza. :mrgreen:
janmega
Posty: 61
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:31

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: janmega »

Już kolejny raz oczami wyobraźni widziałem grę którą bym przytulił. Najpierw Arobea teraz Philharmonix, niestety dawno nie czułem się tak rozczarowany poziomem zapowiedzi. Oczywiście Zoo Tycon przytulę, zainteresuje się Trudvangiem. Ale cały tydzień oceniam na nieporozumienie, porównując z zeszłym rokiem wypada to bardzo słabo. Jedno wielkie rozczarowanie.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 798
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 378 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: kurdzio »

Chętnie sprawdzę The Lost Code, reszta gier raczej nie dla mnie.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
IrasArgor
Posty: 372
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 121 times
Been thanked: 69 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: IrasArgor »

kokosowy14 pisze: 23 lut 2024, 14:26 To ja dla odmiana powiem, że dla mnie pozytywne zaskoczenie. Widać, że poszli w zupełnie innym kierunku niż reszta wydawców. Wydają gry, których bym się w ogóle nie spodziewał na polskim rynku jak Trudvang chociażby czy Black Orchestra gdzie Nasza Księgarnia zmieniła tematykę Blitzkriega bo według nich 2 wojna światowa się nie sprzedaje w Polsce. Co prawda niewiele z tych zapowiedzianych gier jest akurat dla mnie co nie znaczy, że to zły ruch. Ciekaw jestem jak im się to sprawdzi. Jestem zdania, że im większa różnorodność gier tym lepiej dla nas graczy.
Ze swojej strony mnie bardzo zaintrygowało Altay ale na razie bez żadnej rozgrywki/instrukcji bazuje tylko na podstawie opisu i tego co zostało pokazane. Bardzo mi siadł Pax Ren 2nd to może i po Hispanice sięgnę ale jak słabo działa na 2 osoby to raczej zrezygnuje.
Wiesz jasne fajnie się wyróżniać ale najważniejsze to te gry sprzedać, bo co z tego jak będziesz miał unikalne portfolio jak gry nie trafią w gusta konsumentów i polecą falą na wyprzedaże. Mnie też nic nie zachwyciło Stationfall mamy w ekipie i nie widzę potrzeby przejścia na wersję pl, grę polecam ale poza tym dla mnie meh.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1521
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 301 times
Been thanked: 639 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: EsperanzaDMV »

0/15, ciekawe czy jakiekolwiek dodatki mnie zainteresują...
Bardzo... dziwne zapowiedzi. Patrzę na nie i zastanawiam się w jaki target celuje Galakta. Portal mam wrażenie, że idzie w znane IP i skręcają w stronę euro (?), Kaczki poszły bardziej w gry rodzinne (i mają u mnie najwięcej rzeczy na wishliście), Czacha poszła w lokalizację wspieraczek, a Galakta... ciężkie euro dla chyba raczej nielicznej grupy ciężkich sucharzystów? Nie wiem czy kiedykolwiek miałem tak, by absolutnie żadna z gier Galakty mnie zainteresowała.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, 14:58 przez EsperanzaDMV, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sawmody
Posty: 98
Rejestracja: 16 wrz 2019, 17:23
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 57 times
Been thanked: 7 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: Sawmody »

Z mojej perspektywy zaskakująco słabe zapowiedzi. Pax Hispanica zamówiłem już w wersji angielskiej, Stationfall nie sprawdzi się w moich grupach, a reszta mnie nie zainteresowała.
Dziwi, że nie zapowiedzieli Pax Illuminati, Pax Maleficum, nie szarpnęli się na High Frontier 4 All czy Interstellar. Z zaskoczeń liczyłem na Bruxelles 1893: Belle Epoque, bo współpracowali już z tym wydawcą.
flissak
Posty: 266
Rejestracja: 29 maja 2021, 23:12
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 79 times
Been thanked: 46 times

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: flissak »

Znacznie lepsze zapowiedzi od Kaczek, a tam widziałem pianie z zachwytu, a tutaj narzekanie. Sam Stationfall z nowym Paxem zjada zapowiedzi Kaczek.
EsperanzaDMV pisze: 23 lut 2024, 14:57 0/15, ciekawe czy jakiekolwiek dodatki mnie zainteresują...
Bardzo... dziwne zapowiedzi. Patrzę na nie i zastanawiam się w jaki target celuje Galakta. Portal mam wrażenie, że idzie w znane IP i skręcają w stronę euro (?), Kaczki poszły bardziej w gry rodzinne (i mają u mnie najwięcej rzeczy na wishliście), Czacha poszła w lokalizację wspieraczek, a Galakta... ciężkie euro dla chyba raczej nielicznej grupy ciężkich sucharzystów? Nie wiem czy kiedykolwiek miałem tak, by absolutnie żadna z gier Galakty mnie zainteresowała.
??Pax i Stationfall, to gry dla eurosucharzystów? Chyba coś Ci się poplątało.
janmega
Posty: 61
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:31

Re: Galakta – Plany wydawnicze 2024

Post autor: janmega »

EsperanzaDMV pisze: 23 lut 2024, 14:57 0/15, ciekawe czy jakiekolwiek dodatki mnie zainteresują...
Bardzo... dziwne zapowiedzi. Patrzę na nie i zastanawiam się w jaki target celuje Galakta. Portal mam wrażenie, że idzie w znane IP i skręcają w stronę euro (?), Kaczki poszły bardziej w gry rodzinne (i mają u mnie najwięcej rzeczy na wishliście), Czacha poszła w lokalizację wspieraczek, a Galakta... ciężkie euro dla chyba raczej nielicznej grupy ciężkich sucharzystów? Nie wiem czy kiedykolwiek miałem tak, by absolutnie żadna z gier Galakty mnie zainteresowała.

Napisałem do Galakty na priv. Odpisali mi że nie planują w przyszłym tygodniu robić zapowiedzi dodatków. Wszystko co mają na ten moment już zapowiedzieli. Być może coś pojawi się pod koniec roku. Ale to nic pewnego na razie ...
ODPOWIEDZ