Black Rose Wars Duel

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 871
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 255 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Dako »

Wg ostatniej aktualizacji w Black Rose Wars Duel Lex pewnie zagramy w tym roku.
Cytat:
Cały nakład polskiej edycji gry został odebrany z fabryki i w tej chwili oczekuje na transport. “Duel Lex” będzie do nas jechał pociągiem zaawizowanym na 18 listopada. Gra do Polski powinna dojechać w okolicy 4-6 grudnia.
Po przejściu odprawy celnej wyląduje w naszym magazynie a zaraz potem na Waszych regałach i stołach.
Datę wysyłki podamy w kolejnych aktualizacjach.


Brak info o BRW Rebirth ale kiedyś chyba Czacha wspomniała, że nie będzie łączyć wysyłki gier i pojadą osobnymi pociągami więc pozostaje czekać.
Zresztą w sobotę na Alegramy o 18-tej Czacha przedstawi zapowiedzi na 2024 więc może powiedzą też coś o aktualnych statusach ich tegorocznych gier.
Czas się kończy a zegar tyka...
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Black Rose Wars Duel

Post autor: Moonday »

Wydaje mi się że BRW:DL nie ma osobnego tematu więc zapytam tu. Powoli przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Duel ale już myślę o kolejnych i zastanawiam się które szkoły magii z podstawki sprawdzą się w Duelu. Wg. instrukcji nie każda szkoła z podstawki nadaje się do gry w Duel ale zapomnieli podać jakie. Czy ktoś ma na tyle ograną podstawkę, że może śmiało powiedzieć, które szkoły na pewno nie nadają się do gry w Duel?

PS. Jakby ktoś nie znał zasad BRW:DL to tam można używać tylko jednej szkoły magii, co może mieć znaczenie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Moonday pisze: 13 sty 2024, 22:53 Wydaje mi się że BRW:DL nie ma osobnego tematu więc zapytam tu. Powoli przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Duel ale już myślę o kolejnych i zastanawiam się które szkoły magii z podstawki sprawdzą się w Duelu. Wg. instrukcji nie każda szkoła z podstawki nadaje się do gry w Duel ale zapomnieli podać jakie. Czy ktoś ma na tyle ograną podstawkę, że może śmiało powiedzieć, które szkoły na pewno nie nadają się do gry w Duel?

PS. Jakby ktoś nie znał zasad BRW:DL to tam można używać tylko jednej szkoły magii, co może mieć znaczenie.
Co prawda nie grałem w Duel ale z opisu jaki czytałem to jest to szybki skirmish a więc nastawiał bym się ofensywne szkoły magii czyli głównie Nekromancja, Destrukcja, Konspiracja. Najmniej użyteczną wydaję się być iluzja oraz wróżbiarstwo.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

Moonday pisze: 13 sty 2024, 22:53 Wydaje mi się że BRW:DL nie ma osobnego tematu więc zapytam tu. Powoli przymierzam się do pierwszej rozgrywki w Duel ale już myślę o kolejnych i zastanawiam się które szkoły magii z podstawki sprawdzą się w Duelu. Wg. instrukcji nie każda szkoła z podstawki nadaje się do gry w Duel ale zapomnieli podać jakie. Czy ktoś ma na tyle ograną podstawkę, że może śmiało powiedzieć, które szkoły na pewno nie nadają się do gry w Duel?

PS. Jakby ktoś nie znał zasad BRW:DL to tam można używać tylko jednej szkoły magii, co może mieć znaczenie.
To na początku zapytam - co robi komnata czarnej róży w Duelu, i jeśli kupowałeś u Czachy - przypomnisz po ile było? Bo obecne ceny są dla mnie absurdalne, wjeżdża mi FOMO xdd


Szkoła Magii: możesz zastąpić Szkołę Magii Lex dowolną Szkołą
Magii z innych produktów tej serii, upewniając się, że w grze
znajdują się wszystkie materiały niezbędne do działania danej Szkoły
(np. konkretne Ewokacje). Ze względu na rywalizacyjny charakter tej
gry, niektóre Szkoły Magii, które wykorzystują złożone taktyki, mogą
nie być skuteczne w rozgrywce Duel. Należy również pamiętać, że jeśli
dana Szkoła Magii wymaga użycia dodatkowych zasad, należy zapoznać
się z nimi w instrukcji do gry podstawowej Black Rose Wars albo
w instrukcji do dodatku, z którego pochodzi wybrana Szkoła Magii.

Czyli jak dla mnie zagrasz każdą, ale niektórymi może to być słabe doświadczenie xdd

Do chyba każdej talii z BRW:R (tylko nie wiem czy o tą podstawkę pytasz) będziesz musiał dobrać figurki ewokacji, do jednej talię kart pecha, a do niektórych nie wiem czy nie dorzuciłbym jeszcze dodatkowym ulepszeń.

Nie grałem w Duel, ale na podstawie tego co dowiedziałem się z instrukcji to magia Lex skupia się na ewokacjach i ich ulepszeniach - tu widzę trochę podobieństw do Technomacji, i chyba daje sporo opcji na dokładanie czarnych kosteczek - to ma trochę wspólnego z Agonią.

Zdecydowanie odradzam szkołę szamanizmu - ona ogólnie jest mocno pokojowa - raczej leczymy siebie i podmieniamy kosteczki innych, niż dokładamy swoje.

Alchemia może się długo rozkręcać, ale pewnie da radę.

Koszmar i Hex polegają na wciskaniu negatywnych efektów innym i potem wzmacnanie tym swoich innych czarów, więc pewnie też da radę ale może się troszeczkę rozkręcać.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2024, 09:50 przez Seraphic_Seal, łącznie zmieniany 1 raz.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 08:35 Bo obecne ceny są dla mnie absurdalne, wjeżdża mi FOMO xdd
Co przez to rozumiesz?
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 09:28
Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 08:35 Bo obecne ceny są dla mnie absurdalne, wjeżdża mi FOMO xdd
Co przez to rozumiesz?
Chciałbym mieć nieumarłego Jungingena i jego trupich templariuszy, spoko byłyby też dodatkowe karty ulepszeń bo jak widzę nic w stretch golach ich więcej nie dodaje. Ale jeśli cena w przedsprzedaży była (przynajmnie według mnie) może i znośna, to teraz jest o wiele za wysoka w stosunku do tego co ta gra wnosi, kiedy już ma się core box.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 09:49
BOLLO pisze: 15 sty 2024, 09:28
Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 08:35 Bo obecne ceny są dla mnie absurdalne, wjeżdża mi FOMO xdd
Co przez to rozumiesz?
Chciałbym mieć nieumarłego Jungingena i jego trupich templariuszy, spoko byłyby też dodatkowe karty ulepszeń bo jak widzę nic w stretch golach ich więcej nie dodaje. Ale jeśli cena w przedsprzedaży była (przynajmnie według mnie) może i znośna, to teraz jest o wiele za wysoka w stosunku do tego co ta gra wnosi, kiedy już ma się core box.
Gra kosztowała ok 180pln i tyle samo kosztuje nadal więc ceny nie skoczyły do góry nawet jak wydawca ogłosił koniec nakładu.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Seraphic_Seal »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 10:05 Gra kosztowała ok 180pln i tyle samo kosztuje nadal więc ceny nie skoczyły do góry nawet jak wydawca ogłosił koniec nakładu.
W większości sklepów jest już co najmniej 200 plus przesyłka. A zdawało mi się, że w przedsprzedaży była jakaś tańsza niż 180, 169 mi w głowie siedzi.

Przyznam się, że patrzyłem tylko na OLX, bo myślałem że poza sklepem Czachy tego nie było - a tam to 240 zł sobie życzyć potrafią xD ale to może przynajmniej z tą promo kartą.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 233 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: Moonday »

Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 10:14
W większości sklepów jest już co najmniej 200 plus przesyłka. A zdawało mi się, że w przedsprzedaży była jakaś tańsza niż 180, 169 mi w głowie siedzi.
179 za preorder

PS. Na aleplanszowkach masz za 190 zł bez żadnych rabatów.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: BOLLO »

Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 10:14
BOLLO pisze: 15 sty 2024, 10:05 Gra kosztowała ok 180pln i tyle samo kosztuje nadal więc ceny nie skoczyły do góry nawet jak wydawca ogłosił koniec nakładu.
W większości sklepów jest już co najmniej 200 plus przesyłka. A zdawało mi się, że w przedsprzedaży była jakaś tańsza niż 180, 169 mi w głowie siedzi.

Przyznam się, że patrzyłem tylko na OLX, bo myślałem że poza sklepem Czachy tego nie było - a tam to 240 zł sobie życzyć potrafią xD ale to może przynajmniej z tą promo kartą.
No to sporo...i to sporo za dużo ale rynek ma swoje prawa. FOMO zrobiło brak towaru na magazynie u wydawcy. Ja w takim razie pozostanę przy swoim BRW i na 2 osoby też się da grać, a jak mnie weźmie na jakiś skirmish to jest jeszcze Skytears. Samo BRW serdecznie polecam bo to bardzo dobry tytuł jest.
prib4
Posty: 218
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Black Rose Wars (Marco Montanaro)

Post autor: prib4 »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 12:52
W większości sklepów jest już co najmniej 200 plus przesyłka. A zdawało mi się, że w przedsprzedaży była jakaś tańsza niż 180, 169 mi w głowie siedzi.
Ja może będę się pozbywał duela (po ludzkiej cenie) - miał służyć jako wprowadzenie do odrodzenia ale z tego co widzę, w odrodzeniu bardzo sensowne zmiany powchodziły (szczególnie warunki pułapek/ochron) i próg wejścia może być niższy niż w pierwszym BRW.
ODPOWIEDZ