Gra dla fana Barrage

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
PawelX
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2023, 08:43
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Gra dla fana Barrage

Post autor: PawelX »

Cześć,

Jako, że poprzednim razem dzięki temu forum poznałem Barrage, może po raz kolejny forum pomoże poznać ciekawą dla mnie grę ;)
Szukam gry o poniższych cechach, które posiada Barrage, ale nie musi to być gra podobna mechanicznie do Barrage. Jestem dość świeży w planszówkach i lubię poznawać nowe mechaniki. Cechy gry, której poszukuję:
- niski czynnik losowy
- w trakcie gry wszystko jest policzalne, widać kto prowadzi, jaką mam przewagę/stratę do innych graczy i mogę dostosować do tego swoją strategię (chodzi mi o to, że mniej interesują mnie gry jak np. Arnak czy Brzdęk, gdzie na koniec gry zlicza się punkty i dopiero wtedy okazuje się kto wygrał)
- z dużą interakcją między graczami (mile widziana negatywna interakcja)
- posiadająca wiele dróg do zwycięstwa, ale w konkretnej rozgrywce gra/przeciwnicy wymuszają wybór strategii
- zasady nieskomplikowane i logiczne, ale gra wymagająca móżdżenia i kombinowania
- szybko się nie znudzi
- krótka kołderka mile widziana :)
- mile widziana dostępność na BGA

Z góry dziękuję! :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 345 times

Re: Gra dla fana Barrage

Post autor: itsthisguyagain »

Terra Mystica i jej rozwinięcia -> Projekt Gaja, Era Innowacji
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2106
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Gra dla fana Barrage

Post autor: pabula »

Myślę że dobrym pomysłem jest popatrzeć co ludzie posiadający Barrage również mają w swojej kolekcji. (na BGG)
To ci dużo powie.
Ja bym Terra Mist. pominął. Zupełnie mi nie siadło.
z moich top topów:
Mage Knight, i wiele gier Vlaady (TtA, DL, DP, nawet Ciężarówką jest rewelacja ale to specyficzna gra)
kolejny to Vladimir Suchy - Praga, Podwodne miasta i inne
Brass, Nucleum, Anachrony, Trickerion
ze starych dobrych gier Uwego - Le Havre, Agricola
tych gier jest dość sporo... :)
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 274
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 109 times

Re: Gra dla fana Barrage

Post autor: yaro_ »

Podepnę się bo może ktoś coś jeszcze ciekawego napisze :)

Dokładnie takie gry uwielbiam jak napisałeś. Barrage #1
- Na pewno Projekt Gaja, Terra Mystica. Całe lata się w to zagrywałem i gram dalej. Nie słuchać sceptyków, TM jest świetna! Można sprawdzić na BGA. na 4-5, PG na 2-3 graczy.
- Pan lodowego ogrodu - area control bez kości, kart i pierdół. Pieknie policzalne.
- Ostatnio Anachrony też na BGA podeszło, proste zasady.
- Kanban EV - choć mało grałem, myślę że podobny feeling

Na mojej topce jest też Scythe, choć rządzi się nieco innymi prawami niż te powyżej, ale może ?
Podobno Nucleum, ale nie grałem, czekam aż Rebel to w końcu wyda (ktoś coś wie?).

Za to:
- Brass, też top, ale bym zaklasyfikował do innej kategorii. Tam nie ma podporządkowanej punktacji którą możesz zaplanować od początku do końca, trzeba szyć na bieżąco i reagować na to co się dzieje.
- Praga nie podeszła.
- Trickerion mnie nie przekonał (te układanie kafelek w teatrze wtf), ale pewnie jeszcze dostanie kiedyś szanse.
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1593
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 721 times
Been thanked: 1078 times

Re: Gra dla fana Barrage

Post autor: ave.crux »

Carnegie
Tzolkin
Weather Machine

Tymi tytułami w przypadku jak lubisz Barrage warto się zainteresować. Każda z nich jest dość mózgożerna i daje dużą satysfakcję z rozkminiania drogi do zwycięstwa oraz optymalizowania swoich akcji.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 973
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 352 times
Been thanked: 756 times
Kontakt:

Re: Gra dla fana Barrage

Post autor: Apos »

- Carnegie (podobna tematyka, niska losowość, jest ciasno, jest na BGA)
- Wyprawa Darwina + dodatek (dużo czerpie z Barrage, czuć tu włoską szkołę)
- Food Chain Magnate (brutalna gra z dużą dawką interakcji, oprócz róznorodnego setupu to zerowa losowość, punkty a raczej kasa są jawne cały czas, nieskomplikowane i bardzo logiczne zasady, różne strategie, a dodatek wywraca wiele zagrywek do góry nogami, nie nudzi się, jest zaimplementowane online)
- gry Lacerdy :D
ODPOWIEDZ