Agemonia (Max Wikstrom)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 248
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 13 times
Been thanked: 66 times

Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: Poochacz »

Obrazek

Agemonia, an enchanted world brimming with magic, is experiencing its greatest upheaval. Earth tremors, tidal surges, electrical storms — the cataclysmic events are increasing and driving the mortal races to the brink of war. What could this have to do with the resurgence of mysterious, ancient devices? And what of the approaching darkness that reaches from beyond the shadowy gates of the Breach...?

Agemonia is a fully co-operative board game with challenging, moral choices, set in an expansive storyline for 1-4 players. Live your destiny, and become the mightiest of unlikely heroes — or even the most despicable of villains — in this unforgettable adventure!



BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/270871/agemonia

Strona wydawcy: https://agemonia.com/

Gra trafia już pod strzechy oraz na przedsprzedaż u wydawcy więc warto założyć wątek
drzewko
Posty: 293
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 46 times
Been thanked: 295 times

Re: Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: drzewko »

Miałem w planach założyć wątek jak trochę wiecej pogram. Dla mnie to bez wątpienia najlepszy i najbardziej niedoceniany dungeon crawler na rynku. Bawie się przy tym świetnie. Napiszę wiecej jak ogram jeszcze przynajmniej kilka scenariuszy.
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: Dhel »

Ja się wahałem trochę, bo to pudło to jest kobyła duża, ale jednak zamawiam. Mike z one stop coop dał to nawet jako potencjalną grę roku 2024, tak mu się spodobało.
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 528
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: lukwych »

Wielkie pudło, pełne towaru, instrukcja przeczytana (ominąłem tutorial aby nie spojlować), pierwsza rozgrywka zaplanowana na 15.03. Cieszy załączona errata (nie trzeba szukać), przeszkadzają trochę kolorowe grafiki (dwóch niezależnych "krytyków" stwierdziło, że są brzydkie choć mi się bardzo podobają "ryciny" na kartach). Generalnie nie mogę się już doczekać. Oby mechanika i fabuła sprostały oczekiwaniom.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
czebartek
Posty: 67
Rejestracja: 07 kwie 2020, 17:42
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: czebartek »

Jak będziecie ogrywać to dajcie proszę znać czy na mapie świata też brakuje Wam kilku numerków (chodzi o te wszystkie points of interest które mamy odwiedzać). Robiłem jakiś czas temu sobie szybki unboxing i rzuciło mi się w oczy że 2-3 brakuje.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 451
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 224 times
Been thanked: 208 times

Re: Agemonia (Max Wikstrom)

Post autor: wrojka »

Z jednej strony wszyscy pieją że hit, a z drugiej strony widzę że całkiem sporo tej erraty.
Jestem zaciekawiony, ale chyba poczekam na jakąś poprawioną edycję
ODPOWIEDZ