Book Game 1-3.03.2024

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Uncle_Grga
Posty: 560
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Book Game 1-3.03.2024

Post autor: Uncle_Grga »

II edycja Targów Book Game w Krakowie

Wczoraj odwiedzone - kilka spostrzeżeń. Impreza w tym roku ma chyba większe problemy niż w ubiegłym. Bo choć frekwencja wydaje się nieco większa (w piątek spotęgowana licznymi zorganizowanymi grupami dzieci), to zdecydowanie mniej wystawców. Z pierwszej ligi nie ma: Portalu, Czachy, Phalanxów, GoOnBoard. Nie widziałem stoiska Planszeo, ani innych branżowych przedstawicieli. Stanowisko Rebela - dramatycznie słabe, ale ponoć nie dowiezli im palet, i dopiero dzisiaj mają rozwinąć ofertę.

Z dużych graczy sytuację ratują "krakowskie" Galakta i Lucky Duck Games, jest również Bard i bielskie Lucrum, duze stoisko ma NK.

Kaczki mają zdecydowanie największe stoisko - ogrywane był m.in Wielce Imponujące Budowle i Poszły Konie, które są w sprzedaży w cenach konwentowych. Z rozmów na miejscu - od soboty ma być dostępny również Pagan, którego palety jadą do Krakowa prosto z portu. Jak ktoś dzisiaj będzie na Targach, może zweryfikować.

U Galakty widziałem ogrywany Mityczny Wiatr, sporo zalegających gier w niższych cenach, tam zauwazyłem m.in Mystea i Oltree.

U Lucrum objasniano i ogrywano Zamiast nas, Klonową dolinę i W oparach miłości, zainteresowaniem dzieci cieszyły się Katapulty i jakieś Kociołki - te ostatnie to już stoisko Foxa.

Sporo gier NK - w sumie na ich stoisku można było zagrać prawie we wszystko co mają w ofercie. Sporo promek w gratisie, trzeba pytać.

Gralnia w Hali Dunaj - duża, sporo miejsca zajętego, ale nie było tłoku. Problemem dostępność gier - z nowości prawie nic nie było. Chcecie zagrać w takie np. Carnagie, Kutną Horę czy Erę Innowacji ? No way.. ba, nie było nawet starszych gier popularnych (jak Calico) czy mniej znanych (jak King is dead).. stan gier - często fatalny. Wiem, to konwent, wypozyczalnia - ale jako planszówkowy "purysta" nie lubię tego i autentycznie przeszkadza mi jak mam usiąść do czegoś lepiącego się od przysłowiowego (i nie tylko) brudu..

Żeby nie było tak ponuro = spędzilem tam całe 6h (od 10 do 16), z których 5h spędziłem w dobrym towarzystwie grając w gry własne (które przezornie zabrałem) i wypożyczone (no bo jednak zawsze coś się znajdzie), godzina przeznaczona na jakąś kawę i spacer po stoiskach. Z zakupów to solidne zakupy u re-Drewno, strzelilśmy tam chyba z 6 insertów, traye i jakieś drobiazgi. Dobry 20% rabat, pogawędka gratis.. pozdrawiam ;)

Z okazji zakupowych - zdecydowanie ostatnie egzemplarze Seafalla, bodajże po 80 zeta. Zatem za darmo. Nie wziąłem i żałuję. Dziś już nie mam szansy wrócić, więc przepadło. Ale może i dobrze, bo, wiadomo, półki nie z gumy..

Tyle. Tytułem podsumowania uwaga natury refleksyjnej - zważywszy, że ludzi w tym roku wydaje się przychodzi nieco więcej - przy słabej ofercie ze strony podaży - mogą się zrazić, a to na przyszłość nie wróży dobrze imprezie. A szkoda bo chciałbym, żeby krk miał takie planszowe wydarzenie na stałe w kalendarzu. Z rozmów na stoiskach wynikało, że problemem nr 1 dla wystawców jest rozbuchane stanowisko właścicieli przestrzeni przy Centralnej. Traktują branżę na zasadzie księgarzy, tj. Targów Książki, gdzie bywa cała śmietanka, a stawki wystawiennicze są (ponoć, znowu wiedza ze słyszenia) niebotyczne. Wydawców gier, ktorzy skądinąd na Targach Książki są mocno obecni, traktują zatem tą samą miarę, zarzynając tym samym raczkujący event.. no i ciąg faktorów porażki zapętla się i dobrze nie rokuje. Szkoda.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 953
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 359 times

Re: Book Game 1-3.03.2024

Post autor: yrq »

Byłem dziś:

Go On Board - nie wystawiamy się sami na takich imprezach, dystrybucją gier na Polskę zajmuje się Rebel i to po ich stronie jest promocja gier na wydarzeniach.
Za to na Pyrkonie pewnie będziemy.

Portalu brakowało, chociaż dużo ich gier było u Tantisa, a pracownicy kręcili się po hali ;)

Rebel dziś miał głównie Mlem, ale też inne gry, stoisko faktycznie nie za duże.

U LDG dało się zobaczyć te nowości, dziś był Pagan ale podstawka szybko wyszła - już ok. południa widziałem tylko dodatki.

Hala z wypożyczalnią cała w ludziach. Do tego stopnia, że ludzie siedzieli na podłodze i grali na rozłożonych kurtkach.

Seafall za 80 zł to nadal o jakieś 70 zł za dużo ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1354 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Book Game 1-3.03.2024

Post autor: Hardkor »

Uncle_Grga pisze: 02 mar 2024, 11:22 Z pierwszej ligi nie ma: Portalu, Czachy, Phalanxów, GoOnBoard
Portal to nie wiem czemu ci do szczescia potrzebny jak ceny zawsze mega wysokie i z 1-2 gier nowszych max pokazują. Czacha jest na mało którym konwencie (ja kojarzę tylko OMG i spodek), Phalanx chyba też. GoB w ogóle jest na jakiś?
Uncle_Grga pisze: 02 mar 2024, 11:22 od soboty ma być dostępny również Pagan, którego palety jadą do Krakowa prosto z portu. Jak ktoś dzisiaj będzie na Targach, może zweryfikować.
Pagan był i w mniej niż godzinę skończyły się kopie. Zostały same dodatki. O ile dalej są.
Uncle_Grga pisze: 02 mar 2024, 11:22 stan gier - często fatalny. Wiem, to konwent, wypozyczalnia - ale jako planszówkowy "purysta" nie lubię tego i autentycznie przeszkadza mi jak mam usiąść do czegoś lepiącego się od przysłowiowego (i nie tylko) brudu..
To chyba potwierdzam. Miałem tajniaków w rękach i dosłownie pudełko się rozlatywało. Jednak no tylko 2 gry pożyczałem.
Uncle_Grga pisze: 02 mar 2024, 11:22
Dla mnie patola to dwie rzeczy na evencie:
Gastro słabo. Lepiej niż rok temu, ale dalej słabo
turnieje też średnio organizowane
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
gryzli83
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:32
Lokalizacja: Wadowice
Has thanked: 25 times
Been thanked: 53 times

Re: Book Game 1-3.03.2024

Post autor: gryzli83 »

yrq pisze: 02 mar 2024, 16:45
Rebel dziś miał głównie Mlem, ale też inne gry, stoisko faktycznie nie za duże.
Bo mieli też swoje stoliki na wypożyczalni i tam było sporo nowości czy zapowiedzi: Apiary, Piraci z Maracaibo, Aqua, Trekking przez historię, Je się w lesie. Poza tym były trochę starsze gry, widziałem Tiletum, Trio czy Śladami Darwina.
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 234
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 35 times
Been thanked: 36 times

Re: Book Game 1-3.03.2024

Post autor: DaaV »

Własnie miałem szukać jakiś ocen tutaj od ludzi, bo w końcu nie pojechałem (z Gliwic) i zastanawiałem się czy warto. :roll:
ODPOWIEDZ