Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Hardkor »

To ja zacznę:

1. W pierwszej fazie graza, jeśli bohater jest przy kuźni to może kuć runy. W takim wypadku co się dokładnie dzieje? Żeton Kuźni zostaje, a ja dobieram odpowiednią runę z puli ogólnej?

2. Artefakty potworów - w LoH zdobywało się jako nagrodę za zabicie potwora. Tutaj jak rozumiem, gdy zakończe łowy i potwór ma zasłonięte WSZYSTKIE pola ran bez nagród to dostaję ten artefakt na stałe tak?

3. Potwory pod swoją kontrolę bierze się tylko po to, aby inni gracze nie mogli ich aktywować?

4. Po pokonaniu potwora, jeśli jakiś gracz zadał co najmniej 4 rany to otrzymuje znacznik pogromcy. Jednocześnie, aby móc zaatakować bossa trzeba mieć zabite 2 potwory, 2 znaczniki lub zabity + znacznik. Czy nie jest to błąd instrukcji i znacznik pogromcy może otrzymać tylko inny gracz niż zabijający? Bo idąc tym tokiem rozumowania jak porządnie wymorduje pierwszego potwora (finalny cios + 4 rany) to automatycznie mogę iść na bossa.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: E2MD »

Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 1. W pierwszej fazie graza, jeśli bohater jest przy kuźni to może kuć runy. W takim wypadku co się dokładnie dzieje? Żeton Kuźni zostaje, a ja dobieram odpowiednią runę z puli ogólnej?
Nie. Zabierasz z kuźni i nowa runa się pojawia dopiero podczas budowy monumentu.
Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 3. Potwory pod swoją kontrolę bierze się tylko po to, aby inni gracze nie mogli ich aktywować?
Generalnie tak.
Zauważ, że niektóre potwory mają zdolności pozytywne - np. jak zaatakujesz siebie to możesz podnieść siłę armii. Co więcej możesz sobie je pchać w swoją stronę lub uciekać od innego gracza który też poluje.
Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 4. Po pokonaniu potwora, jeśli jakiś gracz zadał co najmniej 4 rany to otrzymuje znacznik pogromcy. Jednocześnie, aby móc zaatakować bossa trzeba mieć zabite 2 potwory, 2 znaczniki lub zabity + znacznik. Czy nie jest to błąd instrukcji i znacznik pogromcy może otrzymać tylko inny gracz niż zabijający? Bo idąc tym tokiem rozumowania jak porządnie wymorduje pierwszego potwora (finalny cios + 4 rany) to automatycznie mogę iść na bossa.
Ten kto zadał ostatnią ranę otrzymuje figurkę. Jeżeli zadał wszystkie rany to wszystko, ale jeżeli inny grać miał 4+ znaczniki swoje dostaje znacznik pokonania potwora. Wg mnie nie ma błędu w instrukcji (tam jest napisane że każdy z POZOSTAŁYCH graczy)
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Hardkor »

E2MD pisze: 25 mar 2024, 16:24
Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 1. W pierwszej fazie graza, jeśli bohater jest przy kuźni to może kuć runy. W takim wypadku co się dokładnie dzieje? Żeton Kuźni zostaje, a ja dobieram odpowiednią runę z puli ogólnej?
Nie. Zabierasz z kuźni i nowa runa się pojawia dopiero podczas budowy monumentu.
Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 3. Potwory pod swoją kontrolę bierze się tylko po to, aby inni gracze nie mogli ich aktywować?
Generalnie tak.
Zauważ, że niektóre potwory mają zdolności pozytywne - np. jak zaatakujesz siebie to możesz podnieść siłę armii. Co więcej możesz sobie je pchać w swoją stronę lub uciekać od innego gracza który też poluje.
Hardkor pisze: 25 mar 2024, 13:20 4. Po pokonaniu potwora, jeśli jakiś gracz zadał co najmniej 4 rany to otrzymuje znacznik pogromcy. Jednocześnie, aby móc zaatakować bossa trzeba mieć zabite 2 potwory, 2 znaczniki lub zabity + znacznik. Czy nie jest to błąd instrukcji i znacznik pogromcy może otrzymać tylko inny gracz niż zabijający? Bo idąc tym tokiem rozumowania jak porządnie wymorduje pierwszego potwora (finalny cios + 4 rany) to automatycznie mogę iść na bossa.
Ten kto zadał ostatnią ranę otrzymuje figurkę. Jeżeli zadał wszystkie rany to wszystko, ale jeżeli inny grać miał 4+ znaczniki swoje dostaje znacznik pokonania potwora. Wg mnie nie ma błędu w instrukcji (tam jest napisane że każdy z POZOSTAŁYCH graczy)
1. Ok to wtedy znika żeton kuźni i podczas budowy dodaje nowy (czyli potencjalnie inna runa może tam być) czy po prostu odwratam stary żeton i mogę tam wziac te same rune?
2. Kto aktywuje potwory danego gracza podczas budowy monumentu (zakladajac, ze ich runa sie pojawia na wydarzeniu) - wlasciciel potwora czy budujacy monument (czyli aktywny gracz) ?
3. Z tego co kojarze to najpierw jak pisza o pokonywaniu potworow to jest, ze kazdy gracz, a dopiero pare stron pozniej ,ze POZOSTALI. Ale to na 100% pewny nie jestem, podczas gry mam wrazenie ze to wykrylismy.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: E2MD »

Hardkor pisze: 26 mar 2024, 01:05 1. Ok to wtedy znika żeton kuźni i podczas budowy dodaje nowy (czyli potencjalnie inna runa może tam być) czy po prostu odwratam stary żeton i mogę tam wziac te same rune?
Nie znika żeton kuźni tylko runa. Nie może być inna runa bo kuźnia zostaje ta która była.
Z instrukcji Żetony Kuźni zawsze pozostają na planszy do końca gry.
Hardkor pisze: 26 mar 2024, 01:05 2. Kto aktywuje potwory danego gracza podczas budowy monumentu (zakladajac, ze ich runa sie pojawia na wydarzeniu) - wlasciciel potwora czy budujacy monument (czyli aktywny gracz) ?
Aktywuje właściciel potwora. Neutralne odpala aktywny gracz.
Hardkor pisze: 26 mar 2024, 01:05 3. Z tego co kojarze to najpierw jak pisza o pokonywaniu potworow to jest, ze kazdy gracz, a dopiero pare stron pozniej ,ze POZOSTALI. Ale to na 100% pewny nie jestem, podczas gry mam wrazenie ze to wykrylismy.
W instrukcji jest napisane: Gracz, który zakrył swoim znacznikiem ostatnie pole Rany, otrzymuje figurkę pokonanego Potwora i kładzie ja obok swojej planszy gracza. Każdy z pozostałych graczy, który posiada przynajmniej 4 swoje znaczniki Kontroli na karcie tego Potwora, otrzymuje 1 żeton Pogromcy.
Przyjęliśmy wprost - ten kto pokonał (zadał ostatnią ranę) dostaje figurkę. INNY gracz który miał przynajmniej cztery znaczniki ran na tym potworze odstaje znacznik.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Danielch
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2021, 18:06
Has thanked: 3 times

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Danielch »

Mam pytanie dotyczace Lokiego. Jest napisane w instrukcji ze armie nie moga byc umieszczane w regionie z Lokim i do niego wczodzic. Co sie dzieje kiedy to Loki wchodzi do regionu z armiami?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Hardkor »

Danielch pisze: 21 kwie 2024, 14:12 Mam pytanie dotyczace Lokiego. Jest napisane w instrukcji ze armie nie moga byc umieszczane w regionie z Lokim i do niego wczodzic. Co sie dzieje kiedy to Loki wchodzi do regionu z armiami?
Nic
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 831
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Seraphic_Seal »

Zakładam że to tylko głupi błąd w instrukcji, ale dopytam.

Na początku instrukcji, gdy opisane są możliwe warunki zwycięstwa jest napisane, że z Lokim można walczyć tylko po pokonaniu dwóch potworów. Nie ma tu nic o żetonach pogromcy.
Potem z akcji specjalnej potworów wynika, że te żetony są niby równoznaczne z pokonaniem potwora na potrzeby warunku walki z bossem.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4472
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1353 times
Been thanked: 848 times
Kontakt:

Re: Lords of Ragnarok - pytania i zasady

Post autor: Hardkor »

Seraphic_Seal pisze: 25 kwie 2024, 20:58 Zakładam że to tylko głupi błąd w instrukcji, ale dopytam.

Na początku instrukcji, gdy opisane są możliwe warunki zwycięstwa jest napisane, że z Lokim można walczyć tylko po pokonaniu dwóch potworów. Nie ma tu nic o żetonach pogromcy.
Potem z akcji specjalnej potworów wynika, że te żetony są niby równoznaczne z pokonaniem potwora na potrzeby warunku walki z bossem.
Dokładnie, błąd w instrukcji. Trzeba mieć dowolną kombinacje żetonów pogromcy lub figurek potworów (2 z nich). Czyli 2x potwór, 2x żeton lub 1 potwór + 1 żeton
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
ODPOWIEDZ