Mr. Jack in New York / Mr Jack w Nowym Jorku (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Mr. Jack in New York / Mr Jack w Nowym Jorku (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Post autor: Mehow »

Nie mogę doczekać się tego tytułu, jeżeli znacie jakieś nowinki to piszcie.

Ja słyszałem o zmniejszeniu przewagi detektywa. A także o statkach i wyspie na którą można uciec.
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Mehow »

Ja jeszcze dodam, że dystrybutorem w Polsce jest wydawnictwo Hobbity z Nowego Sącza.
To wydawnictwo jest jeszcze mało znane ale ma na swoim koncie między innymi Dixit.
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

a skąd takie informacje? Dystrybutorem czy wydawcą? Tak czy siak pewnie kupię
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Lucf »

Czyli Hobbity tłumaczą instrukcje i sprzedają innym sklepom :) tak mnie sie wydaje

też jestem ciekawy tej edycji, bo podstawka mnie nie porwała, a sam temat interesuje.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

Lucf : jeżeli podstawka Ci się nie podobała to i ta edycja Ci się raczej nie spodoba. Mechanika jest ciągle ta sama
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Mehow »

Premiera Jack-a się zbliża, więc chętnie poznam wasze opinie :D

yosz, mechanika gry faktycznie się nie zmieni, ale bardzo zmienia grę dodanie kilku nowych postaci.
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

Jak ktoś nie widział: http://www.gamesfanatic.pl/2009/10/16/b ... -mr-jacku/

Nie tylko nowe postacie ale też trochę inne podejście do gry. Lampy, metro, budynki będą stawiane przez poszczególne postacie w czasie gry. Wyjścia dla Mr Jacka też się będą zmieniać. Ogólnie wszystko za każdym razem inaczej wygląda. Bardzo ciekawe - do gry dołącza element taktyczny
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: jax »

yosz pisze:Ogólnie wszystko za każdym razem inaczej wygląda. Bardzo ciekawe - do gry dołącza element taktyczny
Jak to dołącza? Przecież element taktyczny był zawsze :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

Ok źle się wyraziłem. Gra będzie o wiele bardziej taktyczna. W podstawce martwiło się gdzie przestawić właz, gdzie zgasić, a gdzie zapalić lampę. W grze z dodatkiem było trzeb zaplanować sobie gdzie postawię postacie. W NY będzie trzeba się zastanowić gdzie postawić postacie i gdzie stawiać elementy stałe albo przestawić kapusia. Na pewno jak ktoś nie grał w Mr Jacka to będzie mu trudniej zacząć od NY
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: folko »

Mnie po obejrzeniu filmu Bruna bardzo zaciekawiła... za bardzo :(
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Mehow »

Do końca tygodnia będę miał polską instrukcję, ciekawie się zapowiada...

Jak przeczytam, to się odezwę...
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: torquemada »

Dla wszystkich zainteresowanych tym tytułem mamy dobrą wiadomość: gra jest już w drodze do Polski i na dniach pojawi się w sprzedaży :D
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Sandman »

torquemada pisze:Dla wszystkich zainteresowanych tym tytułem mamy dobrą wiadomość: gra jest już w drodze do Polski i na dniach pojawi się w sprzedaży :D
Nie ma to jak dobra wiadomość na rozpoczęcie dnia. <radocha>
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Mehow
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2009, 19:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Mehow »

Jack w Nowym Jorku od wczoraj jest w sprzedaży!

Jeszcze jej nie zakupiłem, ale już pudełko super wygląda. Od osób, które grały wiem, że nowy Jack wyrównuje szanse Jacka i detektywa, ponadto jest dużo więcej możliwości doboru taktyki.
Gram w planszówki w Krakowie w każdy wtorek i czwartek, zainteresowanych wspólnym graniem zapraszam do grupy:
https://www.facebook.com/groups/1656141158004800/
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Nataniel »

A czyje szanse byly wieksze wg Ciebie?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Liarus »

W początkowych grach na peno detektywa, dopiero z czasemw tej grze widac balans, ale to po paru konkretnych rozgrywkach
Indianin
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2009, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Indianin »

Mam pytanie do osób, które grały/czytały instrukcję. Chodzi mi o postać "kapusia". Czy dobrze rozumiem zasady:
Kartę alibi bierze osoba, która stanie na polu z kapusiem, następnie przekłada kapusia na dowolne pole (odwróconego do końca tury). Na nowym polu kapuś czeka na następną osobę, która będzie chciała wziąć kolejną kartę alibi. Czy jest tak jak napisałem?
Czy kapuś stojący na polu koło innej postaci wpływa na jej widoczność?

Gra bardzo fajna. Na cztery rozegrane gry wynik jest remisowy :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

z tego co wiem tak kapuś działa, ale nie wiem czy wpływa na widoczność (gry jeszcze nie mam)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
torquemada
Posty: 102
Rejestracja: 06 wrz 2004, 19:18
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: torquemada »

Indianin pisze:Mam pytanie do osób, które grały/czytały instrukcję. Chodzi mi o postać "kapusia". Czy dobrze rozumiem zasady:
Kartę alibi bierze osoba, która stanie na polu z kapusiem, następnie przekłada kapusia na dowolne pole (odwróconego do końca tury). Na nowym polu kapuś czeka na następną osobę, która będzie chciała wziąć kolejną kartę alibi. Czy jest tak jak napisałem?
Tak
Indianin pisze:Czy kapuś stojący na polu koło innej postaci wpływa na jej widoczność?
Informator nie wpływa na widoczność/niewidoczność postaci.
Indianin
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2009, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Indianin »

Dzięki za odpowiedź. Czyli grałem dobrze :)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Sandman »

Jestem już po kilku partiach i gra trochę cięższa od poprzedniczki (większy downtime), ale gra się równie przyjemnie. Wydaje się, że Jack został zdecydowanie podpakowany i gra detektywem stanowi nie lada wyzwanie. Mniam.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: folko »

Downtime przy dwóch osobach to tak jakby mówić o kuli śnieżnej (przy 2 ;-) ) Gra, tak jak napisał Sandman, jest cięższa... można więcej pomóżdżyć i zdecydowanie bardziej wyrównana. Ma może mniejszy klimat niż podstawka, jednak co Londyn to Londyn, co Sherlock to Sherlock, ale gdybym miał wybierać spośród dwóch wziąłbym w NY. Bardzo polecam!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: yosz »

folko pisze:Ma może mniejszy klimat niż podstawka, jednak co Londyn to Londyn, co Sherlock to Sherlock
No coś ty :) Zależy dla kogo. Gdyby nie to, że gra jest osadzona w NY to pewnie bym się nią tak nie zainteresował, ale cóż I Love NY :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Mr Jack w Nowym Jorku

Post autor: Veridiana »

Ja tam na nierówność szans w Londynie nie narzekałam. trudno mi było wygrać którąkolwiek ze stron ;)
w NY mam odrobinę wrażenie przekombinowania: te odwracane parki, łażenie po dachach (z którego w mojej jedynej dotąd rozgrywce skorzystaliśmy cały jeden raz). mam niestety/stety postrzeganie holistyczne i na mapie po prostu błąka się jak dla mnie za dużo pierdół :wink:
ODPOWIEDZ