Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misiek
Posty: 44
Rejestracja: 17 maja 2005, 14:26

Arkham Horror / Horror w Arkham (Richard Launius, Kevin Wilson)

Post autor: misiek »

Obrazek

Opis polskiego wydawcy (2.edycja)
Spoiler:
czy ktos juz gral? pare miesiecy temu czytajac zapowiedzi strasznie sie napalilem na ta gre - lovecraft, wspolpraca miedzy graczami, trudnosc zalezy od rodzaju wylosowanego przeciwnika (tz. glownego zagrozenia jakim jest ktorys z przedwiecznych), i wspaniala oprawa graficzna. tylko jak z grywalnoscia?
BigHowler
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2005, 23:46
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: BigHowler »

Witaj,
Do gry sie przymierzam. Posiada ją mój kolega. Co do oprawy i ogólnego wykonania to jest super! Istna rewelacja. Również cała jakby fabuła gry bardzo zachęca do grania. Grę widziałem i czytałem instrukcję. Pograć pójde do kolegi w dniach najbliższych. Kupił ją niedawno w sklepie REBEL.pl TERAZ JEST W PROMOCJI - http://www.rebel.pl/product.php/1,371/6 ... ml?aff=772

CO DO GRYWALNOŚCI to mówi że gra się bardzo fajnie i dynamicznie. Z tego co mi sie podobało to głównie duże możliwości rozgrywki w tym także gra do 8 osób w trybie współpracy. Na pewno bardzo urozmaica to rozgrywkę i podnosi grywalność. Z tego co wiem to śmiało można pograc samemu, co przy braku chetnych do gry równiez jest dobrym rozwiązaniem.

JEŚLI JESTEŚ W STANIE WYDAĆ 200zł to POLECAM!!! Moi znajomi mówią, że zabawa z tą gra to prawdziwa przyjemność. Ostatnim razem mówili tak o planszówce jak ich zaprosiłem na War of the Ring:D RÓWNIEŻ POLECAM!!!
BigHowler
Posty: 7
Rejestracja: 17 lip 2005, 23:46
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: BigHowler »

Jak pogram to bede mógł powiedziec coś więcej o grywalności:) Postaram się zagrać jak najszybciej bo tez ciekawość mnie zjada jak dokładnie wygląda rozgrywka.

ps. Nie wiecie czy jest już tłumaczenie instrukcji?? Ja się nie spotkałem:/
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

Jutro chyba zamówię w Rebelu.

Akurat szukam teraz czegoś nowego po War of The Ring. A tu nie dość, że mogę grać sam to jeszcze mam niezłą rozpiętość aż do 8 osób. Poza tym kocham setki elementów oraz klimacik Lovecrafta.

Myślałem jeszcze nad Shadows over Camelot ale i tak teraz niedostępne no i poza tym nie pozwala zagrać w pojedynkę.

Więc pewnie coś pod koniec tygodnai napisze o samej rozgrywce - a może i czasu starczy na większą recenzję z fotkami.


EDIT : no i zamówienie złożone.
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

No i już po pierwszej partii w Arkham.
Jak w robocie czas się zwolni nasrmauję opisik.

W formie zapowiedzi - GRA WARTA I 300zł!
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Juz ja zamowilem :]
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Koniecznie wyskrob kilka słów opisów i wrażeń, bo po lekturze kilku recenzji na BGG nie mam najmniejszej ochoty na zakup. Czekam w takim razie na głosy rodaków.
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

xshadow - jutro postaram się coś napisać. Właśnie teraz jesteśmy w trakcie kolejnej sesyjki która akurat do 6-8 zejdzie.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blejzimierz »

Ja rowniez czekam z niecierpliwoscia na recenzje jakas, bo ludzie na BGG bardzo roznie o niej pisza. a sam juz bylem prawie zdecydowany dwa tygodnie temu wlasnie ze wzgledu na ten zakres 1-8 graczy, ponoc niezle grywalna solo. no czekam :)
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

Spokojnie, pełna recenzja dla Gry Planszowe jest w trakcie pisania.
Dragonnec
Posty: 34
Rejestracja: 04 lip 2005, 16:09
Lokalizacja: Kamień Pomorski
Kontakt:

Post autor: Dragonnec »

Wow, nigdy nie sądziłem, że są gry solo :roll:
Uważacie, że gra w pojedynkę w Arkham Horror jest ciekawa?
Jeśli przy 1 osobie jest grywalna, będę musiał zastanowić się nad zakupem :)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Podejrzewam, że to chwyt reklamowy. Sednem gier planszowych jest granie w grupie osób. Pewnie można grać pojedynczo łażąc sobie po planszy i wyciągając losowo karty wydarzeń czy coś w tym stylu. Ale czy będzie to ciekawe? Wątpie. Lepiej już odpalić coś na kompie.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blejzimierz »

No wlasnie o to loto, ze to pierwsza gierka chyba, ktora spotkalem o ktorej sa opinie na BGG, ze faktycznie mozna spedzic solo nad nia troche czasu. Wiadomo ze to nie o to chodzi zeby sie zamknac nad planszowka na strychu samemu;) Po prostu gra, w ktora mozna zagrac w 8 osob, a jednoczesnie DA SIE ( jesli to jej jedyny atut to wiadomo ze byloby bezsensowne kupic ja...) zagrac samemu i jesty to jakies wyzwanie (grywalne i funkcjonujace),to jest ona dla atrakcyjna- komputer wiadomo- ale czasem sie ma dosc tej maszyny (mi np. zawsze siada nastroj po spedzeniu wiecej niz godziny przed ekranem... ), albo jedzie sie w gory gdzie nie ma kompa. Jesli jest fajna ogolnie, a DODATKOWO mozna zagrac samemu i nie jest to tylko teoretyczne,to moze byc ciekawie :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

pancho - solo to nei to co w 3-5 śledczych. ALe na prawde DOBRZE się gra - postaram się w recenzji opisać też SOLO-mode.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Christian Noir Stein pisze:pancho - solo to nei to co w 3-5 śledczych. ALe na prawde DOBRZE się gra - postaram się w recenzji opisać też SOLO-mode.
Opisz, opisz. Bo jakoś w to DOBRZE nie wierzę. Bo od W OGÓLE da się grać do DOBRZE się gra droga daleka i kręta :)
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Post autor: Blejzimierz »

Ja bardzo licze ze jednak tejk grze blizej do DOBRZE niz do DA SIE :) Oby oby :) Choc mnie samemu jakos takze ciezko sobie to wyobrazic ;P Ale po prostu narobilem sobie nadziei :)
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Wlasnie odebralem paczke, pudelko jest wielkosci GoT a wazy duzo wiecej :D
Paczka porzadnie zapakowana, wrecz pancernie (pozdro Rebel.pl) mimo to mam obity jeden kant pudelka. Nie wiem co z nia musieli robic na poczcie, chyba rzucac o podloge. Wracajac do tematu, gra wyglada slicznie. Rysunki pierwsza klasa. Jutro opisze wrazenia z gry.
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

Recenzja pewne będzie napisana w pełni na następny weekend to w ramach zapowiedzi wrzucam dwie fotki cyknięte podczas wczorajszej sesji:

http://krystianstefanski.sitesled.com/ah_1.jpg
http://krystianstefanski.sitesled.com/ah_2.jpg

(Zdjęcia w 1600x1200 ~~300kB więc dałem odnośniki)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Jakbyście mieli jakieś pytania lub wątpliwości co do rozgrywki to Kevin Wilson (współtwórca Arkham Horror) załozył topic, w którym udziela odpowiedzi na wasze problemy.

http://www.boardgamegeek.com/geekforum. ... eid=565019
Awatar użytkownika
Hida
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2006, 19:41

Post autor: Hida »

Zagrałem jakies dziesieć razy i dalej nie wiem jak wygrac :lol:
Masakra
Mega trudna jest ta gra, co powoduje ze chce w nia grac wiecej i wiecej i w koncu natłuc tych przedwiecznych :twisted:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2006, 00:44 przez Hida, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Post autor: mistrz_yon »

znaczy ze nie tylko ja jestem do tylu z sukcesami. do tej pory gralem 3 razy i ani razu nie udalo mi sie wygrac (wersja solo)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

mistrz_yon pisze:znaczy ze nie tylko ja jestem do tylu z sukcesami. do tej pory gralem 3 razy i ani razu nie udalo mi sie wygrac (wersja solo)
Gra była tak prosta, że po kilku rozgrywkach ją sprzedałem. Wystarczy zawsze przy zamykaniu pieczętować bramy i dość szybko rozgrywka jest wygrana...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Hida pisze:Zagrałem jakies dziesieć razy i dalej nie wiem jak wygrac :lol:
Masakra
Mega trudna jest ta gra, co powoduje ze chce w nia grac wiecej i wiecej i w koncu natłuc tych przedwiecznych :twisted:
Proponuję opanować nieposkromioną (choć jak najbardziej zrozumiałą) chęć "tłuczenia przedwiecznych" na rzecz podjęcia próby NIE DOPUSZCZENIA do konfrontacji z Nimi. (np. poprzez zapieczętowanie 6-u bram). Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że to dużo łatwiejsze niż bezpośrednia wymiana zdań z rozbudzonym Starożytnym.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Hida
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2006, 19:41

Post autor: Hida »

Don Simon pisze:Gra była tak prosta, że po kilku rozgrywkach ją sprzedałem. Wystarczy zawsze przy zamykaniu pieczętować bramy i dość szybko rozgrywka jest wygrana...

Tez tak sobie pomyślalem, lecz gdy gra się w wiekszą liczbę osób clue tokeny są towarem mocno deficytowym (znikaja z lokacj na której pojawia sie brama i np. jak przedwiecznym jest powiedzmy Hastur, który karze dawac 8 tokenów za sealowanie bramy) a elder signa nie da sie ot tak zakupic w sklepie prosto z półki tylko jeszcze trzeba trafić jak dowiozą.

rokter pisze:Proponuję opanować nieposkromioną (choć jak najbardziej zrozumiałą) chęć "tłuczenia przedwiecznych" na rzecz podjęcia próby NIE DOPUSZCZENIA do konfrontacji z Nimi. (np. poprzez zapieczętowanie 6-u bram). Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że to dużo łatwiejsze niż bezpośrednia wymiana zdań z rozbudzonym Starożytnym.
Jakby to miałem na mysli, tylko widocznie mocno to ukryłem. Próbowaliśmy dla zabawy naprać Cthulhu i wysłac go do spania i słabo nam poszło..a bylo nas 6 osób :?
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

To może jeszcze jeden prosty knyf: jak łatwo zauważyć po kilku partiach, bramy otwierają się z różną częstotliwością na róznych lokacjach. Warto więc oszczędzać pieczęcie na najbardziej niestabline z nich (opóźni to przebudzenie się przedwiecznego i zmniejszy ilość ewentualnych potworów w mieście). Ponizej przytaczam częstotliwość występowania okreslonych bram w kartach Mythos.

Woods 10
Independence Square 10
Unvisited Isle 10
Witch House 10
Graveyard 6
The Unnamable 6
Black Cave 6
Historical Society 2
Science Building 2
Hibbs Roadhouse 2
Silver Lodge 2

A tu link do wątku, z którego pochodzi powyższa statystyka:

http://www.boardgamegeek.com/thread/70196
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ