[Stół do gier]

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

[Stół do gier]

Post autor: Zimoch »

Chciałbym zlecić zrobienie / kupić sobie stół, który służyłby mi do gier. Chciałbym spytać czy ktoś już kiedyś robił/ projektował / kupował takie cudo :)

Myślałem o stole z wcięciem ok 1 cm w blacie i z unoszoną na tym wcięciem szybą , tak aby można było wsadzić pod szybę plansze i żeby nie wyginała/ruszała się ona.

Stół powinien mieć składane nogi co bym mógł go wynosić i chować.

Jak byście coś widzieli to prosze o informacje.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: sowacz »

Chcesz grać na planszy przykrytej szybą? :shock: Dziwny pomysł IMHO :o
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Jak chcesz żeby się chował to z szybą może być problem. Nie rzucisz go w byle jaki kąt ze względu na szybę. Chyba że będzie dobrze zamocowana.

Wydaje mi się że taki stół powinien być tak zrobiony żeby po rozłożeniu była jak największa powierzchnia a kiedy jest złożony jak najmniejsza ( taka oczywista oczywistość :) ). Ja bym najpierw zobaczył gdzie będę go chował. Pomierzył te miejsce i zrobił taki stół żeby po złożeniu właśnie tam, idealnie pasował. No i z jakiego materiału miałby być ten stół? Mi np. pasowałoby trzymanie takiego stołu na szafie ale wtedy musiałby być z czegoś lekkiego (włókno węglowe :D :D :D ).
Może fajne by były jakiś przegródki z zaokrąglonym dnem przy krawędzi stołu, tak żeby można było sobie tam trzymać różne różności? Tylko że takie coś nie do każdej gry będzie pasowało. Chyba najlepiej zrobić zwykły, jak największy blat.

Poza tym też bym chciał jakiś stół tylko do gier :). Jak będziesz wiedział ostatecznie jak będzie taki stół wyglądał to możesz napisać. Chętnie poczytam.
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: [Stół do gier]

Post autor: Marvin »

sowacz pisze:Chcesz grać na planszy przykrytej szybą? :shock: Dziwny pomysł IMHO :o
No jesli to jakas wojenna gra z duza plansza wydana na kiepskim papierze, to czasem inaczej sie nie da (albo przynajmniej jest bardzo ciezko). Zwykle uzywa sie plexi, ale jesli to ma byc montowane na stale, to szklo tez pewnie moze byc. No i szybe trudnie porysowac niz plexi.
folik
Posty: 31
Rejestracja: 08 kwie 2009, 08:46

Re: [Stół do gier]

Post autor: folik »

Zawsze można kupić taki stół (blat) do pokera:
http://allegro.pl/item792118999_poker_b ... _cena.html
Można go złożyć na pół i schować gdzieś za szafę. Do tego jest pokryty fajnym zielonym płótnem i ma wypraski na żetony lub drinka ;) Jedyny minus to fakt, że jest to sam blat i trzeba mieć na czym go położyć.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Browarion »

szyba to KIEPSKI pomysł - wszelkie elementy (żetony, karty, itd) przy byle poruszeniu będa jeździły po stole jak nie przymierzając bolidy w Pitchcarze.

Chcesz fajny stół do gier - kup taki, który rozkłada się "podwójnie", czyli możesz rozciągnąć dokładając jeden segment lub dwa jak potrzeba - ot żeby mogły dwie ekipy czteroosobowe zasiąść symultanicznie przy normalnych wielkościowio grach;
i taki, który ma odpowiednią szerokość; odpowiednią = wystaw większą grę, rozłóż planszę, dołóż plansze graczy po bokach, dodaj miejsce na karty i znaczniki pomiędzy (ale z tego instrukcja wychodzi... strach :shock: :twisted:) i masz wymiar.
Ważne - koniecznie z twardego drewna, bo miękkie zaraz porysujesz i będziesz sobie pluł w brodę

Pozdro
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Stół do gier]

Post autor: mbork »

Dla mnie ta dyskusja to trochę abstrakcja - moje mieszkanie ma poniżej 50 m² ;) . My z Żoną używamy rozkłądanego stołu z Ikei.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Browarion »

mbork pisze:Dla mnie ta dyskusja to trochę abstrakcja - moje mieszkanie ma poniżej 50 m² ;) . My z Żoną używamy rozkłądanego stołu z Ikei.
Dobra - czyli macie trzy dziesięcio-metrowe (m2) stoły z krzesłami dookoła :idea: :?:
ale CZAD :twisted:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: [Stół do gier]

Post autor: Zimoch »

Marvin pisze:
sowacz pisze:Chcesz grać na planszy przykrytej szybą? :shock: Dziwny pomysł IMHO :o
No jesli to jakas wojenna gra z duza plansza wydana na kiepskim papierze, to czasem inaczej sie nie da (albo przynajmniej jest bardzo ciezko). Zwykle uzywa sie plexi, ale jesli to ma byc montowane na stale, to szklo tez pewnie moze byc. No i szybe trudnie porysowac niz plexi.
Faktycznie pleksja będzie lepszym rozwiązaniem. Dokładnie chodzi mi o przyciśnięcie/ przytrzymanie planszy. Przy odpowiedniej grubości nie powinno być widać . Zastanawiam się jak to rozwiązać konstrukcyjnie aby była pleksja i składany stół. Może poprostu kłaść ją osobno?

Obecnie używam płyty jak na rysunku.Ma ona swoje walory - jest duża, kwadratowa, można ją schować za szafę + mogę na niej od czasu do czasu pograć w bitewniaka :)

Obrazek

Przejade się do stolarza i spytam jak to może wyglądać i kosztować.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: herman »

offtop: to łóżeczko w tle jest skandalem w biały dzień ! Dłuższe boki zacinają się na potegę, dramat nie polecam :mrgreen:

a żeby nie odchodzić od tematu: polecam sotły z Ikei z dokładanym modułem - tanio i nawet solidnie :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

herman pisze: polecam sotły z Ikei z dokładanym modułem - tanio i nawet solidnie :)
Jak nazywają się te stoły? Może BJURSTA czy coś innego?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: herman »

Ja mam jakiś stary model którego już w katalogu 2010 nie widzę, ale BJURSTA wygląda solidnie, tyle że ja np: nie lubie "wiszących boków" - u mnie rozsuwa się stół i dokłada do środka 1,2 lub 3 moduły :)
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ostatnio szperając po BGG natknąłem się na taki stół http://www.boardgamegeek.com/image/364598 może kogoś do czegoś zainspiruje ;).
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Stół do gier]

Post autor: Soulless »

To ja jeszcze poproszę o pomysł na stół, na którym zmieściłby się cały Arkham Horror ze wszystkimi dodatkami, rozłożonymi stosami kart, kartami graczy, miejscem na picie i jedzenie podczas gry, oraz żeby ten stół się składał i można go było włożyć pod krzesło ;P
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Stół do gier]

Post autor: JAskier »

Ekhm... troszkę bez sensu temat. Gra się na pierwszym lepszym stole, który ma odpowiednie wymiary na daną grę. Co tu więcej dywagować...? :wink:
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: veljarek »

Soulless pisze:To ja jeszcze poproszę o pomysł na stół, na którym zmieściłby się cały Arkham Horror ze wszystkimi dodatkami, rozłożonymi stosami kart, kartami graczy, miejscem na picie i jedzenie podczas gry, oraz żeby ten stół się składał i można go było włożyć pod krzesło ;P
Proponuję rozgrywkę na podłodze
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Stół do gier]

Post autor: Tothamon »

veljarek pisze:Proponuję rozgrywkę na podłodze
...strasznie plecy bolą, a podłogi można złapać wilka. Apropos pleców, bardzo nie lubię grać przy niskich stołach i do tego na fotelach. Współczuję tym ze zdjęcia nieco wyżej. Ludzie dbajcie o swe kręgi! ;)
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: veljarek »

Tothamon pisze:
veljarek pisze:Proponuję rozgrywkę na podłodze
...strasznie plecy bolą, a podłogi można złapać wilka. Apropos pleców, bardzo nie lubię grać przy niskich stołach i do tego na fotelach. Współczuję tym ze zdjęcia nieco wyżej. Ludzie dbajcie o swe kręgi! ;)
W Chinach i Japoni jest kultura siedzenia na podłodze i nikt jakos nie narzeka.
Większość ćwiczeń wykonuje się na podłodze dla zdrowia :)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Zimoch pisze:Stół powinien mieć składane nogi co bym mógł go wynosić i chować.
Znowu coś znalazłem. Tym razem składane. Mi się bardzo podoba pod względem użyteczności, wygląd niekoniecznie ale tragedii nie ma ;). http://www.boardgamegeek.com/image/158912
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1186
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: veljarek »

Praktycznie mam identyczny z IKEA
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: [Stół do gier]

Post autor: Zimoch »

veljarek pisze:Praktycznie mam identyczny z IKEA
Możesz podać model?

Chyba znalazłem - nazywa się NORDEN - Stół + opuszczany blat

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20104718
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Model podobny tylko że ten z BGG ma 14cm, a z IKEI 26 niby szczegół ale jak komuś zależy na miejscu to liczy się każdy centymetr. Jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie ze względu na małe mieszkanko ;). Ciekawe ile stolarz wziąłby za taki stolik.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Re: [Stół do gier]

Post autor: Mirek_koval »

Taki stół jak z BGG – zrobiony na zamówienie z drewna około 600 zł (robiony pod wymiar) z solidnym blatem i podpórkami. Mniej, więcej za tyle byłbym go w stanie zrobić – zajmuję się stolarką – aczkolwiek raczej mebli historycznych – może stolarz gdzieś w okolicy zrobił by go taniej – poszukaj.
Najlepiej jednak szukać już gotowych produktów z fabryk – rzeczy robione pod wymiar – jako nietypowe kosztują przynajmniej 2 razy drożej. A jeśli chcesz zupełnie tanio i absolutnie mało miejsca – pojedź do jakiegoś Obi/castoramy ect… kup płytę oklejoną na wymiar i 2 drewniane składane koziołki które po przykręceniu dadzą ci stabilny stół. Po złożeniu do – do magazynowania od ściany zajmie ci to maks 6 cm.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Mirek_koval pisze:Taki stół jak z BGG – zrobiony na zamówienie z drewna około 600 zł (robiony pod wymiar) z solidnym blatem i podpórkami. Mniej, więcej za tyle byłbym go w stanie zrobić – zajmuję się stolarką – aczkolwiek raczej mebli historycznych – może stolarz gdzieś w okolicy zrobił by go taniej – poszukaj.
Najlepiej jednak szukać już gotowych produktów z fabryk – rzeczy robione pod wymiar – jako nietypowe kosztują przynajmniej 2 razy drożej. A jeśli chcesz zupełnie tanio i absolutnie mało miejsca – pojedź do jakiegoś Obi/castoramy ect… kup płytę oklejoną na wymiar i 2 drewniane składane koziołki które po przykręceniu dadzą ci stabilny stół. Po złożeniu do – do magazynowania od ściany zajmie ci to maks 6 cm.
Super pomysł z tymi koziołkami :) nawet wysokość można sobie samemu dobrać (upiłować nóżki :twisted: ). Dzięki, sam bym na to nie wpadł :mrgreen: . Nawet nie myślałem o tym żeby stół kupować, po prostu z ciekawości przeglądałem różne rzeczy ale taki stolik bardzo usprawnił by grę w Descenta :D. Puls jeszcze jakiś ładny czarny materiał na obrus i będzie nawet estetycznie :).
Awatar użytkownika
Tothamon
Posty: 329
Rejestracja: 16 cze 2009, 14:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Stół do gier]

Post autor: Tothamon »

veljarek pisze:W Chinach i Japoni jest kultura siedzenia na podłodze i nikt jakos nie narzeka. Większość ćwiczeń wykonuje się na podłodze dla zdrowia :)
To prawda, ale oni uczą się siedzieć na podłodze od małego. Zwrócie uwagę na to w jakich pozach siedzą. Nikt tam się nie garbi a plecy mają prościutkie jak wieża w Shogunie :P
"Zrobimy to na pewno w tym roku. A nawet w tym roku to nie..."
Moje gry
ODPOWIEDZ