Gra o Tron: Gra Planszowa 2 ed (Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Grzegorz973 »

Nie miałem problemu z orientacją - mapa sprawia się dobrze. Wiadomo, że trzeba się czasem nad nią nachylić, albo odsunąć na moment żeton, ale to norma. Tylko Starkowie mogą się z Martellami mylić. Ewentualnie przy kiepskim świetle Greyjoy z Tyrellem.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: fluor »

Grałem przy zapalonym świetle i zarówno gracze znający podstawkę jak i zupełnie nowi nie mieli problemu z rozpoznaniem kolorów czy też czytaniem mapy.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: ajfel »

Ogólnie podzielam zdanie schizofretki. Plansza jest ładna i wszystkie oznaczenia imho czytelne, ale pionki martella i starka zlewają się z planszą. Drewniane były lepsze. Poważnie myślę o pomalowaniu tych plastików.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kaimada »

Czy ktoś z tu grających w 2. edycję, grał w poprzednią wersję z OBOMA dodatkami?
Wtedy by mnie interesowały wrażenia :)
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: UncleLion »

Mam pytanie. Jak oceniacie (osoby grające w angielską edycję) kwestie skalowania? 3-6 osób to dość spory rozrzut: czy faktycznie nadaje się ona do gry w 3-4 osoby?
I jaki jest sredni czas gry? Czy w wariancie 5-6 osób realnym jest rozegranie gry w podawane 3 godziny?
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Grzegorz973 »

Mam wątpliwości co do balansu gry 4-ro osobowej, ale o tym już było w tym temacie - możliwe, że wraz z doświadczeniem graczy problem zniknie. Co do czasu, to jest silnie zależny od grupy. Nam ostatnio udało się zagrać dwie gry 5-cio osobowe w 4 godziny, ale przy stole nie było jakiś szczególnie długich dyskusji, które gra może prowokować.
kamilmen
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kamilmen »

Mam dobrą wiadomość dla czekających na wysyłkę GoT, mianowicie nastąpi ona już 19 :) Przynajmniej jeżeli chodzi o sklep Magic Games.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Monk »

Dobrze wiedzieć, bo własnie tam brałem, wraz z Puerto Rico :).
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Inermis »

Cytat z forum galakty na temat 2 edycji Gry o Tron PL
Towar mamy już w magazynie i dzisiaj zostanie wysłany do sklepów i tych osób, które u nas kupiły w sklepiku. Teraz przypłynęła do nas tylko część nakładu i został on już w całości sprzedany.

Kolejna dostawa tej gry będzie pod koniec stycznia.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
kamilmen
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kamilmen »

Inermis pisze:Cytat z forum galakty na temat 2 edycji Gry o Tron PL
Towar mamy już w magazynie i dzisiaj zostanie wysłany do sklepów i tych osób, które u nas kupiły w sklepiku. Teraz przypłynęła do nas tylko część nakładu i został on już w całości sprzedany.

Kolejna dostawa tej gry będzie pod koniec stycznia.

Z tego co wiem MagicGames miał już GoT w sobotę. Dzisiaj natomiast dostałem od nich wiadomość o wysyłce towaru.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BloodyBaron »

jestem bardzo ciekaw waszych opinii - zwłaszcza w kwestii skalowania dla 3-4 graczy. Na bgg sporo pozytywnych opinii, bardzo chciałbym spróbować tej gry, ale do tej pory na przeszkodzie stawała skalowalność i konieczność inwestycji w - de facto - 3 gry: podstawkę z dwoma dodatkami.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: wilczelyko »

Odebrałem dziś w Galakcie.

Mogę oceniać tylko estetykę wydania, bo nie miałem możliwości jeszcze porządnie przejrzeć instrukcji czy zagrać. Plastikowe pioneczki na zdjęciach mi się nawet podobały. Przy bliższym poznaniu są jakieś cukierkowe, a plastik, mam wrażenie, jest kiepskiej jakości. Nie są za lekkie (a trochę się tego obawiałem) i na pewno nie będę ich przemalowywał - bez przesady.

Zasłonki fajne, ilustracje poprawne (choć oczywiście inaczej sobie wyobrażam bohaterów). Nie wiem, czemu prawie wszystkie kobiety zostały zrobione na wampy z głębokimi dekoltami, a Catelyn Stark wygląda jakby wyskoczyła ze Zmierzchu - jakoś tak zajechało fantasy dla wczesnych nastolatków. Poza rysunkami oprawa graficzna - świetna.

Wszystkiego jest naprawdę dużo i widać na co wydaliśmy pieniądze. Kolejna po Cywilizacji gra od FFG, której pudełko ledwie wystarcza, żeby wszystko pomieścić - wolę jak tak jest, niż jak z Starcraftem czy Runewars.

Szkoda, że nie ma już tej fantastycznej wypraski jak w pierwszym wydaniu. Czy nikt już takich nie robi?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: BloodyBaron »

wilczelyko pisze: Kolejna po Cywilizacji gra od FFG, której pudełko ledwie wystarcza, żeby wszystko pomieścić - wolę jak tak jest, niż jak z Starcraftem czy Runewars.
no, pudło do Starcrafta docenia się po zakupie Brood War :)
_________
Moje gry
kamilmen
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kamilmen »

Na stronie Galakty pojawiła się polska instrukcja:
http://www.galakta.pl/pliki/Image/gry/a ... rukcja.pdf
Awatar użytkownika
jarooth666
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2008, 20:51
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: jarooth666 »

Czy ktos dostal juz swoj egzemplarz zamowiony w sklepach internetowych???
kamilmen
Posty: 18
Rejestracja: 22 gru 2008, 21:38
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: kamilmen »

Tak , dostałem dzisiaj:) Wszystko piękne. Tylko te figurki... Coś nie mogę się do nich przyzwyczaić. Niedługo porobię zdjęcia może filmik to wrzucę.
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Monk »

Do mnie dziś przyszedł egzemplarz z Magic Games. Sklep polecam, ale o tym w odpowiednim wątku jeszcze wspomnę, natomiast co do samego wykonania gry to pierwsze wrażenia są następujące (dopiero rozpakowałem i wypstrykałem żetony):

Ilustracje bardzo dobre, klimatyczne. Wykonanie planszy, żetonów wzorcowe (pod względem grubośći; wygląda na trwałe pieruństwo). Wykonanie kart - wygląd ekstra, natomiast mam lekkie zastrzeżenie co do ich grubości - mogłyby być nieco grubsze. Co do czytelności tego wszystkiego (plansza+figurki) - wypowiem się po pierwszej rozgrywce.

Co lekko psuje efekt ultra - zajebistości:
- Wspomniana grubość kart, są jakieś takie zbyt wątłe. Tragedii nie ma, szczególnie że wylądowały od razu w koszulkach, ale szkoda że ten element nie został podciągnięty nieco bardziej do poziomu jakości planszy i żetonów.
- Figurki. Już kilka osób o tym wspominało.. Ja również czuję tu lekką taniość. Mają wyglądać niby "szlachetnie" jak rozumiem zamysł twórców, ale przez ten materiał z którego są wykonane i ich "odblaskowość" - bije od nich nieco tandetą. Będzie się trzeba przyzwyczaić.
- Brak wypraski. To chyba największy ból i zawód, bo trochę tych elementów do tego pudła napchali. Na szczęście w paczce czekała na mnie niespodzianka od sklepu - woreczki strunowe. Niby mały gest, a jednak cieszy, bo przydadzą się z pewnością.

Całość wygląda bardzo hmm.. dostojnie (oprócz wspomnianych wyżej bursztynowo- plastikowo- jarmarcznych pionków, ale może się jeszcze do nich przyzwyczaję, o ile będzie je dobrze widać na planszy podczas rozgrywki). Trochę ponarzekałem, ale nie dajcie się zwieść - i tak efekt "wow" po otwarciu pudła z tą grą czeka każdego maniaka planszówek. I mam na myśli "WOW". To tyle ode mnie póki co, czekam na pierwszą sesję ze znajomymi.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: fluor »

a czy nie jest tak, że teraz zamiast wypraski (z której i tak wszystko wypadało) dodano dużo woreczków strunowych, żeby to wszystko sobie ładnie poukładać?
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Monk »

fluor pisze:a czy nie jest tak, że teraz zamiast wypraski (z której i tak wszystko wypadało) dodano dużo woreczków strunowych, żeby to wszystko sobie ładnie poukładać?
W samym pudle z grą - nie dali. Jeszcze nie wrzucałem żetonów w woreczki, ale bez nich już pudło ledwo mi się zamyka po upchaniu kart w koszulki. Inna sprawa, że gdy wszystko trafi do woreczków można wyjąć kartonową wkładkę z którą przychodzi gra by było więcej miejsca.
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 21:11 przez Monk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: fluor »

w takim razie proszę o wybaczenie. Sam nie posiadam gry, ale oba egzemplarze jakie widziałem (EN) były zaopatrzone w sporą liczbę woreczków strunowych i gdy pytałem, to kolega stwierdził, że były w środku - być może wprowadził mnie w błąd.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Inermis »

Niektóre sklepy dorzucają woreczki gratis, nie robi tego producent, a przynajmniej dotychczas o tym nie słyszałem. :)

Co do wypraski, to przeważnie i tak jest wywalana bo po wyjęciu elementów już nie pomaga w utrzymaniu porządku.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: UncleLion »

Monk pisze: Co lekko psuje efekt ultra - zajebistości:
- Wspomniana grubość kart, są jakieś takie zbyt wątłe. Tragedii nie ma, szczególnie że wylądowały od razu w koszulkach, ale szkoda że ten element nie został podciągnięty nieco bardziej do poziomu jakości planszy i żetonów.
z tego co widzę w instrukcji są tam dwa rodzaje kart.jakie koszulki pasują do kart z gry?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Inermis »

UncleLion pisze:
Monk pisze: Co lekko psuje efekt ultra - zajebistości:
- Wspomniana grubość kart, są jakieś takie zbyt wątłe. Tragedii nie ma, szczególnie że wylądowały od razu w koszulkach, ale szkoda że ten element nie został podciągnięty nieco bardziej do poziomu jakości planszy i żetonów.
z tego co widzę w instrukcji są tam dwa rodzaje kart.jakie koszulki pasują do kart z gry?
Na stronie FFG, w informacjach o każdej grze planszowej znajdują się informacje na temat ile (cyfra) opakowań oraz jakiego rodzaju (kolor) koszulek należy kupić aby włożyć do nich wszystkie karty.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Monk
Posty: 227
Rejestracja: 16 lip 2006, 16:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: Monk »

Inermis pisze: Na stronie FFG, w informacjach o każdej grze planszowej znajdują się informacje na temat ile (cyfra) opakowań oraz jakiego rodzaju (kolor) koszulek należy kupić aby włożyć do nich wszystkie karty.
I w tym wypadku jest to 1 paka koszulek firmy FFG żółtych i 2 zielonych (mam takie i polecam).
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 21:10 przez Monk, łącznie zmieniany 1 raz.
UncleLion
Posty: 512
Rejestracja: 19 lut 2010, 13:37
Has thanked: 7 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gra o tron, nowe wydanie

Post autor: UncleLion »

No tak: przyznam, że nie zauważyłem tego wcześniej. I uważam, że to miła praktyka producenta. Teraz tylko czekać do rozpakowywania prezentów i pierwszej okazji do zagrania:)

Odnośnie strony FFG: był na niej tutorial jak grać: ma ktoś może link? nie mogę go znaleźć na www.
ODPOWIEDZ