Gry planszowe z IPN

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

http://www.gamesfanatic.pl/2010/09/28/303-atakuje-bruksele/ pisze:Dopiero pojawienie się nieszczęsnego „Wrońca”, zwróciło uwagę graczy na pozycje wydane przez Instytut. (Przypomnijmy, że IPN nie był wydawcą „Wrońca”, a decyzja o wejściu Instytutu do projektu zapadła na kilkanaście godzin przed przekazaniem materiałów do druku. Pracownicy IPN nie byli w stanie zmienić mechaniki „Roll and Move”, lecz udało im się w sposób znaczny poprawić instrukcję oraz opracować całość merytorycznie).
Dla mnie to bardzo budująca wiadomość.
Bo jako miłośnik prozy Dukaja (i planszówek :) ) byłem okrutnie rozczarowany grą "Wroniec".
To dodatkowe wyjaśnienie (które mi gdzieś umknęło) pozwala mi odbudować zaufanie do Waszych gier.
Z zainteresowaniem sięgnę po Kolejkę, a na 303 czekam - jak wielu zauroczonych prozą Fiedlera.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Wrzuciliśmy na stronę wstepną wersję instrukcji do Kolejki.

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/737/140 ... lejka.html

zapraszam do dyskusji póki prace jeszcze trwają...
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: adamatom »

Miałem przyjemność uczestniczyć w premierze gry planszowej "303" w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia". Dlaczego przypominam te miejsce, już za chwilkę. Najpierw o samej grze.

Gra 303 jest określana jako strategiczno-losowa. Przedstawia jedną z wielu walk powietrznych stoczonych podczas "Bitwy o Anglię". Przed zagraniem miałem obawy co do samej gry.
Mianowicie mechanika gry łączy jakby dwa aspekty:
- mikro - system walk powietrznych, w których po strzale przelatujemy na drugą stronę żetonu przeciwnika co symbolizuje dynamizm w powietrzu
- makro - Brytyjczycy zaczynają z mniejszą ilością samolotów, po czym dodają dwa kolejne, ponieważ produkowali więcej podczas Bitwy. W dodatku Niemcy mają pierwszy ruch
To wszystko rozgrywane na mapie sztabowej Anglii - prezentującej całe południowo-wschodnie wybrzeże. Nie byłem pewien czy taki mix uwarunkowań historycznych w mechanice będzie pozytywny. Muszę powiedzieć, że jest! Sama rozgrywka jest bardzo przyjemna i wszystkie elementu są zgrabnie połączone.

Pudełko niewielkie ale bardzo kompaktowe. Wykonanie na najwyższym poziomie. Na plus bardzo dobra instrukcja z wieloma ciekawymi wstawkami historycznymi (świetny element edukacyjny!). Muszę przyznać, że ostatnio jest to gra najczęściej lądująca na stole - poprzez czas rozgrywki (do 20-25 min.). Po pierwszych partiach miałem obawy dotyczące balansu stron. Teraz twierdzę, że jest dobry, choć może Luftwaffe ma lekką przewagę. Oczywiście losowość występuje, jednak według mnie nie jest znaczącym elementem wygranej bądź przegranej. Zawsze kiedy wygrywałem wiedziałem, że wykonałem bardzo dobre ruchy, a kiedy przegrałem miałem świadomość popełnionych błędów. Jeśli chodzi o stopień skomplikowania: gra nie wymaga wielkiego wysiłku jednak trzeba wyprzedzać swoje działania kolejkę, dwie w przód.

Czego mi brakuje? Więcej map, różnorodnych samolotów i scenariuszy? :) A co powiedzą autorzy na dodanie produkcji samolotów, szkolenia pilotów, może jakieś odkrywanie nowych technologii? :)

Wrażenia bardzo pozytywne! Polecam.

Krótko o samym IPN. Zawsze myślałem, że to instytucja, która zajmuje się tylko tymi teczkami i lustracją. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nowoczesne podejście do tematów historycznych zrobiło na mnie wrażenie. Więc jeśli ktoś będzie przypadkiem w pobliżu "Przystanku Historia" - warto zajrzeć choćby na chwilę.
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Witold Janik »

Karol Madaj pisze:Wrzuciliśmy na stronę wstepną wersję instrukcji do Kolejki.

http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/737/140 ... lejka.html

zapraszam do dyskusji póki prace jeszcze trwają...
Jestem na razie na dwunastej stronie, jedna z najśmieszniejszych instrukcji jakie czytałem (o ile nie najśmieszniejsza) :lol:
Już teraz widzę że świetna robota!
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Witold Janik pisze:Jestem na razie na dwunastej stronie, jedna z najśmieszniejszych instrukcji jakie czytałem (o ile nie najśmieszniejsza)
Już teraz widzę że świetna robota!
Dzięki! Czytaj dalej, dla wytrwałych na samym końcu jest 30 PRLowskich dowcipów!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: folko »

Faktycznie fajna instrukcja i fajna gra się zapowiada :-) Szczególnie dla tych co w kolejkach stali ;-)
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Witold Janik »

No, gra jest wesoła, się dzieje, sporo negatywnej interakcji :lol:

Instrukcja przeczytana - brak zastrzeżeń.
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: WRS »

Kolejne dzieło P.T. Kolegi Karola Madaja, które w odmęty niepamięci spycha okropne wrażenia po Wrońcu!
Gratulacje!
Ogromnie spodobała mi się ta gra, przynajmniej po lekturze instrukcji! Podobnie jak 303, jest w kręgu zainteresowań zakupowych!

Raz jeszcze wyrazy uznania!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: yosz »

Karol robisz naprawdę świetną robotę! Instrukcji jeszcze nie przeczytałem (tylko pobieżnie) ale wygląda rewelacyjnie!
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: ozy »

Przeczytanie, jestem pod bardzo pozytywnym wrażeniem. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Witold Janik
Posty: 445
Rejestracja: 25 sty 2008, 13:00
Lokalizacja: spod Warszawy
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Witold Janik »

yosz pisze:Karol robisz naprawdę świetną robotę!
Ma chłopak zaplecze... :roll:
I dobrze! :)
- Albo my graliśmy źle, albo wy (...), w naszej partii wyniki były w granicach 20-30. Co prawda gra skończyła się szybko (wcześnie papież umarł), ale chyba nie może to mieć aż takiego wpływu.
- U nas papież umarł w ostatniej turze - może stąd różnica.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: mbork »

A dodajmy, że nie tylko planszówkami się zajmuje - gratuluję najwyraźniej sprawnej organizacji czasu!
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Legun »

folko pisze:Faktycznie fajna instrukcja i fajna gra się zapowiada :-) Szczególnie dla tych co w kolejkach stali ;-)
Owszem, sporo zmyślnych klimatów - mnie urzekła postać spekulanta i to, że kartę "komitet kolejkowy" można zagrywać dowolną liczbę razy na turę :roll: . Jedna drobna uwaga - gracz zarządzający dostawami mógłby się nazywać "zaopatrzeniowcem" - słowo to jest teraz w zaniku i stąd bardziej się kojarzy z PRL-em niż "kierownik" - tych wszak i dziś nie brakuje.
Walor edukacyjny nieoceniony - przypomina mi się jak znajoma tłumaczyła 10-letniemu synowi jak to było za komuny a on spytał z niedowierzaniem - "Co ty mamo opowiadasz? I w całym Tesco był tylko ocet?"
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Nataniel »

Legun pisze:"kierownik" - tych wszak i dziś nie brakuje.
Nie wiem gdzie Ty ostatnio widziałeś kierownika, ja widuję samych menedżerów :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Legun »

Nataniel pisze:
Legun pisze:"kierownik" - tych wszak i dziś nie brakuje.
Nie wiem gdzie Ty ostatnio widziałeś kierownika, ja widuję samych menedżerów :)
Wujek Google dostarcza dowodów na tylko częściową słuszność Twojej tezy, moją zaś potwierdza całkowicie 8) :
menedżer - 10,700,000
kierownik - 2,690,000
zaopatrzeniowiec - 27,900

Inne pytanie - czy to gra typu "worker placement", czy też to określenie jest tu nieadekwatne? :wink:
Ostatnio zmieniony 14 paź 2010, 12:07 przez Legun, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

U mnie w pracy jest masa kierownikow i zero menedzerow :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 396 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Leviathan »

costi pisze:U mnie w pracy jest masa kierownikow i zero menedzerow :P
To tak jak u mnie. Sam mam wpisanego w papierach kierownika ;)

Co do samej instrukcji, to kawał dobrej roboty. Żeby człowiek czekał na grę wydawaną przez IPN? Do czego to doszło...
:)
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Legun pisze:Inne pytanie - czy to gra typu "worker placement", czy też to określenie jest tu nieadekwatne?
No właśnie, też się nad tym zastanawiałem. Na BGG chciałem wpisać hand management i worker placement, no bo jednak to gdzie sie ustawi kolejkowicza na początku tury ma duże znaczenie przy zagrywaniu kart. Z drugiej strony worker wcale nie musi dostać towaru...
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: costi »

Mimo wszystko jednak chyba "worker placement" sie kwalifikuje. W takim np. Stone Age tez nie ma gwarancji zdobycia surowca.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1787
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Legun »

Karol Madaj pisze:
Legun pisze:Inne pytanie - czy to gra typu "worker placement", czy też to określenie jest tu nieadekwatne?
No właśnie, też się nad tym zastanawiałem. Na BGG chciałem wpisać hand management i worker placement, no bo jednak to gdzie sie ustawi kolejkowicza na początku tury ma duże znaczenie przy zagrywaniu kart. Z drugiej strony worker wcale nie musi dostać towaru...
Czy jest karta "stacz"? - bo to jest prawdziwy "worker" ;)
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

adamatom pisze:Czego mi brakuje? Więcej map, różnorodnych samolotów i scenariuszy? A co powiedzą autorzy na dodanie produkcji samolotów, szkolenia pilotów, może jakieś odkrywanie nowych technologii?
Próbowaliśmy z różnymi samolotami i innymi scenariuszami, ale wychodziła z tego zupełnie inna gra. Nie było tej dynamiki. Najbliższy realizacji był scenariusz z konwojowaniem statku. Niedawno też wymyśliłem dodanie żetonu chmury, w którą można by sie schować...
Tak czy owak dodatków i tak nie będzie, bo "dojonko" nie leży w naszej naturze.

A skoro już jesteśmy przy "dojonku" to grę 303 można teraz kupić w promocji za 33.90

http://www.ipn.poczytaj.pl/183792
adamatom
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2010, 22:02

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: adamatom »

Próbowaliśmy z różnymi samolotami i innymi scenariuszami, ale wychodziła z tego zupełnie inna gra. Nie było tej dynamiki. Najbliższy realizacji był scenariusz z konwojowaniem statku. Niedawno też wymyśliłem dodanie żetonu chmury, w którą można by sie schować...
Tak czy owak dodatków i tak nie będzie, bo "dojonko" nie leży w naszej naturze.
Chodziło mi o to, że w mojej opinii gra ma całkiem spory potencjał. Tematyka, klimat, przełożenie tematyki do mechaniki itd. Była to pozytywna uwaga, bardziej "zaczepka" wyrażająca miły niedosyt: kurcze dobra gra, aż chce się więcej - dziś obronić Londyn, jutro konwój przez Atlantyk, pojutrze zrobić nalot na Pearl Harbor, po pojutrze desant w Normandii .... itd. :). Jeszcze raz gratuluje!
Zainteresowałem się tymi żetonami chmur... zawsze można wykonać samemu. Albo dostać wraz z Kolejką? :D Jako, że z 303 jestem zadowolony czekam z niecierpliwością na Kolejkę!

PS Może potrzebujecie testera...? :D
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: berem »

Czy 11 listopada planowane jest jakieś spotkanie, gdzie będą rozgrywki w grę "Orzeł i Gwiazda"?
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Pojawiło sie kilka tematów. Zaczniemy od końca.

Orzeł i Gwiazda
berem pisze: Czy 11 listopada planowane jest jakieś spotkanie, gdzie będą rozgrywki w grę "Orzeł i Gwiazda"?
Tak mieliśmy w planach 11 listopada spotkanie z grą "Orzeł i Gwiazda", ale... w tą sobotę było spotkanie z Twilight Struggle i szczerze mówiąc, mimo deklaracji na forum, nie było dużego zainteresowania. Skoro w TS grały 4 osoby to ile zagra w OiG?
Wygląda na to, że organizowanie graczom spotkań jest strzałem w kolano i chyba jednak lepiej zapraszać "pod przymusem" grupy szkolne i uczyć gry od zera. W związku z tym chcemy zaprosić ludzi z Gry Leonardo, żeby pokazali co i jak. Zobaczymy. Jeszcze się odezwę w tej sprawie.

303
adamatom pisze:Chodziło mi o to, że w mojej opinii gra ma całkiem spory potencjał. Tematyka, klimat, przełożenie tematyki do mechaniki itd. Była to pozytywna uwaga, bardziej "zaczepka" wyrażająca miły niedosyt: kurcze dobra gra, aż chce się więcej - dziś obronić Londyn, jutro konwój przez Atlantyk, pojutrze zrobić nalot na Pearl Harbor, po pojutrze desant w Normandii .... itd. . Jeszcze raz gratuluje!
Zainteresowałem się tymi żetonami chmur... zawsze można wykonać samemu. Albo dostać wraz z Kolejką? Jako, że z 303 jestem zadowolony czekam z niecierpliwością na Kolejkę!

PS Może potrzebujecie testera...?
Ok. Odczytałem to jako taką pozytywną "zaczepkę". :) Też mi się wydaje, że na mechanice lotu samolotów z 303 można by spróbować zrobić coś bardziej rozbudowanego, nawet wieloosobowego jeśli się podzieli planszę na sektory. Jeśli ktoś to zrobi chętnie zagram... Ja tymczasem chciałbym usiąść do Konspiracji, która od roku leży w szufladzie.

A testerów będziemy potrzebować i to całej armii właśnie gdy Konspiracja wyjdzie z podziemia :)

303 -odpowiedzi na kilka pytań odnośnie mechaniki

Napisał do mnie człowiek, który gra w 303 z 7-letnim synem i miał parę pytań do mechaniki. Może, ktoś miał podobne pytania czytając instrukcję, więc je tu przytoczę.

Zestrzelenie myśliwca:

- jeśli w danej fazie 2 myśliwce atakują ten sam nieprzyjacielski myśliwiec i zostanie on – w wyniku pierwszego rzutu – uszkodzony, a następnie – w wyniku drugiego rzutu – ponownie uszkodzony, czy oznacza to jego zestrzelenie?

Tak, drugie „szkodzenie” oznacza zestrzelenie. Jest jeszcze jedna sprawa o której zapomniałem napisać w instrukcji. Jeżeli dwa samoloty atakują jeden cel i cel ten został zdjęty z planszy już podczas strzału pierwszego samolotu, to drugi samolot mimo, że nie ma już po co rzucać kostkami, musi przelecieć na druga stronę strąconej maszyny.


Naprawa myśliwca:

- czy w fazie naprawy samoloty przemieszczają się o tyle samo pól co zwykle (max. 3)? Czy w jednej fazie naprawy możliwy jest ruch wszystkich uszkodzonych samolotów danej strony czy tylko jednego?

Tak, uszkodzony samolot porusza się o max. 3 pola. W fazie ruchu można ruszyć się wszystkimi uszkodzonymi samolotami. Jeżeli mamy więcej uszkodzonych maszyn trzeba pamiętać o tym, że dwa samoloty nie mogą naprawiać się w tym samym czasie na jednym lotnisku i jeden będzie musiał czekać na naprawę drugiego.


Zestrzelenie bombowca:

- czy żeby został zestrzelony bombowiec musi on zostać trafiony 2 razy (jak myśliwiec) czy 4 razy? Z instrukcji można by wnioskować, że jest go trudniej zestrzelić niż myśliwca.

Żeby zastrzelić bombowiec musi on zostać trafiony 2 razy (podobnie jak myśliwiec), ale za to oba trafienia muszę być zadane w czasie jednej tury. Jeżeli zostanie trafiony tylko raz podczas tury, nie jest uszkodzony i w następnej turze musi znów otrzymać dwa trafienia. Właśnie dlatego żeton bombowca nie ma strony „uszkodzony”. Dwa trafienia w czasie jednej tury automatycznie kończą grę.

303 on-line

Pracujemy nad wersją on-line gry 303. Jeszcze nie ma silnika i wielu innych rzeczy, ale można sobie, w miarę postępu prac, oglądać grafikę i komentować.

Zapraszam: http://www.brandmade.pl/preview/ipn/303/

Kolejka

Wrzuciłem kilka grafik z Kolejki oraz poprawioną instrukcję na BGG:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/85325/kolejka
Karol Madaj
Posty: 659
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:41
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 89 times
Been thanked: 46 times

Re: Gry planszowe z IPN

Post autor: Karol Madaj »

Gdyby ktoś miał ochotę wpaść, to zapraszam na spotkanie z Orłem i Gwiazdą 10 listopada w godzinach 15-19 (Marszałkowska 21/25 Warszawa).

Będzie kilku trenerów z Gry Leonardo, więc jeżeli ktoś nie zna gry, to będzie miał okazję się nauczyć. Pracowicie wyklejamy 10 egz. gry, więc śmiało może przyjść 40 osób.

Dla dla zaawansowanych będą specjalne stoliki, wygodne fotele i herbata :)

Wśród uczestników rozlosujemy kilka egz. Orła i Gwiazdy*

*Jeżeli przyjdzie tylu ludzi co ostatnio, to każdy dostanie grę
ODPOWIEDZ