[Katowice] Są chętni do grania?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

[Katowice] Są chętni do grania?

Post autor: Muttah »

Witam, to mój pierwszy post na tym forum, toteż pomyślałem że może uda mi się zdobyć jakieś nowe kontakty w okolicy. Bardzo chętnie zagram w planszówki lub karcianki, przeważnie dysponuję wolną chatą w godzinach od rana do popołudnia (starzy w pracy). Zawsze istnieje możliwość połączenia boardgaming'u z jakimś grillem, lub grami video (PS2, XBOX).

Obecnie dysponuję:

-Memoir '44
-Shadows over Camelot
-Jaskinia Trolla
-Senator
-Lost Cities
-Vortex (zestaw Maelstrom)

Gdyby ktoś reflektował, to proszę o kontakt. Mogę też podjechać do centrum (mieszkam na Ligocie). Piszę to ponieważ oprócz mnie jest tu tylko jeden zajawkowicz, natomiast resztę potencjalnych chętnych bardzo żadko udaje się zebrać za jednym razem, toteż tytuły multiplayerowe (SoC, Senator, Troll) przeważnie kurzą się na półkach, a szkoda.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum, fajnie że interes boardgame'owy się w tym kraju kręci (o czym jeszcze całkiem niedawno nic nie wiedziałem).

Peace!
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Cześć

Jestem z Wodzisławia Śląskiego ok. 40km, jakaś odległość to jest, ale można się kiedyś zmówić.
W tej chwili posiadam około 60 planszówek (dokładnie muszę sobie policzyć ;-) ) różnego rodzaju.

Mam też kumpla na ligocie... może będzie chętny się z Tobą skontaktować i pograć. Przekażę mu info.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

wielkie dzięki za odzew!

W obecnej chwili właśnie najbardziej zależy mi na zmontowaniu lokalnej grupki, która mogłaby co jakiś czas zorganizować growe party. Ale podróży bynajmniej nie wykluczam, patrzyłem już nawet na forum za jakimś konwentem, tyle że aktualnie mam zbyt wiele spraw na głowie (wykańczanie magisterki itd.).

W każdym razie gdyby Twój znajomy reflektował, to ja zawsze chętnie coś pogram. Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post autor: aZiss »

Witam ...

Pomyślałem, że się zarejestruję i zgłoszę ... :wink:
Trochę już minęło od września, ale w końcu to jedyny aktualny kontakt tyczący Katowic.

Podglądam tą stronkę i to forum. Noszę się z zamiarami zakupu jakiejś gry. Czekam na polskie wydanie Runebound. Niestety, blokuje mnie ilość graczy chętnych do tego typu rozrywki. Mam "na stanie" kilka klasyków: Ryzyko, Monopoly, Highlanders. Ogólnie na razie nic specjalnego. Chwilowo czasu nie mam zbyt wiele z uwagi na specyfikę pracy, ale za jakiś czas znów się trochę znajdzie. Czekam na ewentualny kontakt via gg.
Przyznam, że miło byłoby stworzyć lokalną grupkę konkretnych graczy.

Pozdrawiam.
Luke
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2005, 13:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Luke »

Witam. Jestem w stanie zebrać 3-4 osoby chętne do grania i przyturlać się do Katowic. Posiadam raczej starsze gierki: Magia i miecz, obcy, wampir ale zamierzam zakupić Cytadele i Return of the heroes. Co do miejscówek - można coś zorganizować np w sklepie Bard. Ogólnie jestem otwarty na propozycje :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Zapraszam do Wodzislawia na MPJ (watek nizej). Przez przeszlo dwa dni bedzie Games Room... w sumie nie macie tak daleko ;-) jest mozliwosc przenocowania na sali gimnastycznej...
Info na http://adam.wcsw.net/mpj/
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

no proszę, już dawno nie sprawdzałem tego topicu, a tu taka niespodzianka! W sumie bardzo pozytywnie, bo już jednego gracza poznałem dzięki temu tematowi (wysłał mi PM-kę), a teraz jeszcze nowe kontakty - pięknie!

Jeśli chodzi o mnie, to Bard jak najbardziej daje radę. Ponadto, studiuję teraz podyplomowo, tak więc większość dni mam wolne, plus wolna chata :D także można łoić ile wlezie, o ile chce się Wam turlać na ligotę.

Co do stworzenia lokalnego klubu, to ja już od jakiegoś czasu działam w tej kwestii :D udało mi się zwerbować jednego typa, z którym ostro tnę w M44, ponadto kilku sporadycznie aktywnych, ale zajawionych gości.

Także jeśli ktoś chce się spotkać i zagrać to odzywajcie się, ja zawsze chętnie wygospodaruję trochę czasu!!!

pozdrawiam planszujących Katowiczan ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Panowie, może podajcie na siebie jakieś namiary? Bo numer GG od Azissa to jest coś z AIM (nie mam), a do Luke'a mogę wysłać PM'kę, ale w sumie preferuja maile więc podajcie jakieś kontakty, żeby to się dało jakoś sprawniej dograć.

pozdrawiam,

Mutta
Awatar użytkownika
Meridian
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2005, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Meridian »

Witam,

ja byłbym bardzo chętny do znalezienia ekipy z którą można by pograć (znajomych nie bardzo one kręcą :().
Z dojazdem do Kace nie mam problemu 8)
Kontakt przez Gadu(najlepiej) lub e-maila :)

Sam posiadam narazie Wojne o pierścień (troche podniszczona ale niczego nie brakuje:)) i niestety tylko tą gre bo po co więcej jak nikogo nie kręcą w okolicy te gry :?

Pozdrawiam i czekam na odzew :)
gg: 3962261
e mail vsp@poczta.fm
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

No proszę ...

Post autor: aZiss »

No ja także tu ostatnio nie zaglądałem.

Myślałem, że moje dane dla zarejestrowanych są dostępne, ale jak widać nie :) Jakie AIM ??

gg: 526742

BTW: Czekam na Dungeoneer'a ... już wysłany.
Wokół sami lunatycy ...
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Nooo, naprawdę zaczyna to wyglądać :D Jeśli tylko faktycznie ruszymy tyłki i się zorganizujemy, to akcja rokuje nadzieje. Tym bardziej, że w przypadku braku opcji z chatą zawsze pozostaje Bard. I tam by chyba było najwygodniej ustawić się na pierwszą większą nasiadówkę... Co o tym myślicie?
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

No to co ! Zbiórka o 11:00 (03.12.05) w Bardzie - Aziss zaproponował Dangeoneer`a - ja zdecydowanie popieram !!!
Pozdro wszystkich !
Awatar użytkownika
Meridian
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2005, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Meridian »

Mnie by pasowało ale nie grałem w dangeoneera xD
gadu: 3962261
e mail: vsp@poczta.fm

"Suicide Is a Tried and Tested Formula for Realese"
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Hmmm ...

Post autor: aZiss »

Na razie czekam na postman'a ... bo jeszcze tego Dungeoneer'a nie ma :)

Polecam forum GALAKTY i umieszczoną tam instrukcję ...

Tak swoją drogą, do której BARD jest otwarty ??

Edit: Już jest w co grać, właśnie gierka dotarła.
Wokół sami lunatycy ...
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No ja się zjawiam na 99% (negocjacje z płcią piękną, ale powinno dać radę). Gdyby wyszło, to biorę ze sobą Camelota i coś dodatkowego (ale nie sądzę, żebyśmy zdążyli zagrać w jakoś naprawdę dużo rzeczy).

Wartoby jeszcze dowiedzieć się od której bard jest otwarty w sobotę :P
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Słuchajcie !
Mam niedobrą wiadomość ! W Bardzie przez cały grudzień odbywane są w soboty turnieje Bitewniaków (co za popaprańcy!!! myślą, że tylko oni mogą grać i zajmować miejsce) także z koncepcji nici.
Przy najbliższej wizycie w tym sklepie zainterweniuje w tej sprawie
Pozdro !
Awatar użytkownika
Meridian
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2005, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Meridian »

No ale chyba nie od rana do wieczora? musielibyśmy się ugadać na późniejszą godzine, a stołów tam nie brakuje więc chyba jeden moglibyśmy zajać :)
gadu: 3962261
e mail: vsp@poczta.fm

"Suicide Is a Tried and Tested Formula for Realese"
omam
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

W soboty bard czynny jest od 10:00 do 16:00 a turniej ponoć trwa niemal od początku do zamknięcia sklepu - w czwartek po robocie wpadnę tam i sprubuje wygospodarować jeden stół - zobaczymy !!!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

No jak nie urok, to sraczka...

Hmm, chociaż w sumie planszówki to tylko poboczna działalność "Barda" - oni zajmują się właśnie przede wszystkim warhamcem. Także IMHO oleją sprawę i ciężko będzie coś wywalczyć :cry:

Chociaż kto wie... :roll:
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Hmmm ...

Post autor: aZiss »

Hmmm ... akurat się grudzień musiał zacząć ...

Tak, czy siak można się umówić myślę, zapoznać - znaczy "zintegrować" ;)

Właśnie dlatego bard nigdy mi nie podchodził ... planszówkę tam kiedyś jedną widziałem - Ryzyko. Kiedyś się tam umawiałem z klientami na wymiany kart Magic'a - stare dzieje. Za mocna specjalizacja jak dla mnie, a figurki nigdy mi "nie siadały" - za drogi sport :)

BTW: Gdzie kupię w Katowicach "na szybko" koszulki do kart i analogiczne akcesoria ?? Kiedyś w ONO mieli takie rzeczy i w kilku innych miejscach, które już nie istnieją. Chociaż nie wiem, czy akurat do Dungeoneer'a ma to sens.

Za dużo "kiedyś" było w tym poście - starzeję się.
Wokół sami lunatycy ...
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Eee tam, ja też "kiedyś" grałem w "medżiki" itp., warzone (figurki dalej się kurzą w pudle), RPGi i jeszcze mnóstwo innego tałatajstwa :wink: Po prostu z wiekiem się dojrzewa i przechodzi na bardziej wyrafinowane rozrywki 8) :wink:

Hmm, właściwie to dobrze byłoby pomyśleć nad jakąś miejscówką w sobotę, jeśli chcemy coś zagrać, a nie tylko chwilkę pogadać itp.

Ja niestety mam nieszczególne opcje w tym względzie, toteż nie potrafię zaproponować w tym momencie rozwiązania... Zawsze można przyjść do Bard'a i ich molestować 8)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Poszukajcie jakiejs fajnej pizzerii albo kawiarni z duzymi stolami :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Nataniel pisze:Poszukajcie jakiejs fajnej pizzerii albo kawiarni z duzymi stolami :)
przypomniala mi sie taka historia, gdzies niecaly rok temu pojechalismy 4-osobową ekipą na jakiś tam koncert do Wawy - byliśmy nieco przed czasem wiec poszlismy do knajpy. Zamowilismy jakies piwa i kebaby. No i jak juz podano browary to od razu karty na stol. Po kilku minutach podchodzi kelnerka i mowi: "Tu nie wolno grać". Wrrr!
Awatar użytkownika
aZiss
Posty: 91
Rejestracja: 24 paź 2005, 21:13
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Tak ...

Post autor: aZiss »

Tak ... z tym graniem w knajpkach to właśnie różnie bywa. Sam z resztą wychodzę z założenia, że w pizzerii to się je. Różnie też z czystością stołów bywa.

Byłem dziś w Bardzie. Wszędzie jakieś figurki, poza tym tam jest tylko jeden wielki stół.

Czekam więc na konkrety, czy się widzimy, czy nie w sobotę - niezależnie od utrudnień objektywnych :)

BTW: Miło się zaskoczyłem, bo stały wszystkie droższe i większe planszówki. Mój wyczekiwany Runebound był nawet ponad 20 PLN tańszy, aniżeli w Rebel'u.
Wokół sami lunatycy ...
Awatar użytkownika
Meridian
Posty: 38
Rejestracja: 26 lis 2005, 22:53
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Meridian »

He? a sprawdzałes stoły na piętrze? :P coś sie tam powinno znaleść :P

Ja bym się spotkał :P ale co tak bez grania? :(
gadu: 3962261
e mail: vsp@poczta.fm

"Suicide Is a Tried and Tested Formula for Realese"
ODPOWIEDZ