Stronghold 2 edycja (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Stronghold 2 edycja (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: MiXB »

szmitek pisze: 08 lut 2021, 15:25 Witam

Podpowiedzcie proszę bo się waham. Od jakiegoś czasu myślę nad zakupem tego tytułu, jednak nie mam takiej typowej gry na dwóch graczy w swojej kolekcji.
Pytanie tylko czy jest to gra która pozwoli mi w łatwy sposób przedstawić zasady mojemu przeciwnikowi tak żebyśmy mogli pograć, żeby przeciwnik miał jakieś szanse i się nie zniechęcił przy pierwszym podejściu? Czytałem że pierwsza edycja była bardzo sroga pod względem progu wejściowego. Czy może lepiej sobie darować i kupić coś mniejszego np Sztuka wojny od Foxgames?
Stronghold jest na pewno unikatowy na rynku, ale na pewno nie ma niskiego progu wejścia. To nie jest tak, że gra jest jakaś super skomplikowana i nielogiczna, ale jest tyle rzeczy do ogarnięcia, zapamiętania i nadzorowania, że nowi gracze ze złym nastawieniem kończą zazwyczaj na jednej grze (omówienie zasad na YT zazwyczaj oscyluje w okolicach godziny czasu i to bez kart alternatywnych itd). Więc bierz pewnie coś innego.

Ale jak już ogarniesz temat i masz kumpla, którego kręcą tytuły jak Rebelia czy Wojna o Pierścień, a nie masz 3 godzin na grę to bierz Stronghold. To naprawdę kawał świetnej gry dla konkretnych ludzi. Nie dla wszystkich, to na pewno, ale warto.
lemon_curry
Posty: 294
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 59 times
Been thanked: 29 times

Re: Stronghold 2 edycja (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: lemon_curry »

Sasan91
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2020, 13:01
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Stronghold 2 edycja (Ignacy Trzewiczek)

Post autor: Sasan91 »

MiXB ma absolutną racje.

Mam kolegę na 3h grania i u nas rozgrywki zawsze kończą się na ostatniej rundzie. Na początku wydaje się że broniący ma przewagę, jednak jak rozegra się trochę partii i przede wszystkim wylosuje dobre karty do pomocy atakującemu to sytuacja broniącego nie jest wcale taka oczywista że da radę.
Idziemy łeb w łeb bo na końcu się okazuje że brakło 1 punktu na przebicie się lub obronę. Najlepsze że nawet jak przegrywasz to nie masz wrażenia że przegrałeś, bo gra jest mega wyrównana ale pod warunkiem że razem znacie dobrze zasady.
ODPOWIEDZ