Cthulhu Realms / Cthulhu światy (Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Gambit »

Podtrzymuję sprzeciw dla stwierdzenia, że Cthulhu Światy są prostsze od Star Realms. Jest odwrotnie. W Star Realms lecisz kolorami i na tym tłuczesz kombosy. Cthulhu Światy pozwalają na złożenie kombosa między kolorami, typami kart i dają niesamowicie dużo do myślenia.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: raiden25 »

Potwierdzam CS trudniejszy, jednak według mnie trudniejszy w podliczaniu efektu ataku i combosów. Nie mylić z tym ze gra jest trudniejsza czyli np. dla bardzie zaawansowanych itd.
Dla mnie to minus bo babrać sie z liczeniem punktów to nie jest przyjemność.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: pan_satyros »

Czy jedno wypchnięcie w turze może być aktywatorem dla wielu efektów różnych kart? Tak samo jak jest to w przypadku koloru?
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: lesar »

pan_satyros pisze:Czy jedno wypchnięcie w turze może być aktywatorem dla wielu efektów różnych kart? Tak samo jak jest to w przypadku koloru?
Tak jakiekolwiek Wyparcie aktywuje wiele kolejnych efektów (spełnia warunki wstępne na kilku kartach).

Informuję, że jest już założony wątek z zasadami i tam zachęcam zadawać pytania.
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Odp: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: pan_satyros »

lesar pisze:
pan_satyros pisze:Czy jedno wypchnięcie w turze może być aktywatorem dla wielu efektów różnych kart? Tak samo jak jest to w przypadku koloru?
Tak jakiekolwiek Wyparcie aktywuje wiele kolejnych efektów (spełnia warunki wstępne na kilku kartach).

Informuję, że jest już założony wątek z zasadami i tam zachęcam zadawać pytania.
O, jakoś nie zauważyłem. Tak czy inaczej dzięki - graliśmy zatem poprawnie.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Yavi »

Uwielbiamy Star Realms, dostaliśmy w swoje łapki też Cthulhu światy i tak oto powstała nasza recenzja.
Trochę porównujemy, trochę opisujemy, no i oceniamy ;).

Przy okazji - w tekście znajduje się subiektywnie porównująca gry grafika, więc wrzucę ją też tutaj :).

Obrazek
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: raiden25 »

Yavi pisze:Uwielbiamy Star Realms, dostaliśmy w swoje łapki też Cthulhu światy i tak oto powstała.
Trochę porównujemy, trochę opisujemy, no i oceniamy ;).

Przy okazji - w tekście znajduje się subiektywnie porównująca gry grafika, więc wrzucę ją też tutaj :).
Wydaje mi sie ze Star Realms jest na więcej graczy tez...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 09 lis 2015, 21:16 przez raiden25, łącznie zmieniany 2 razy.
Solaro
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2015, 09:37
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Solaro »

Jak kupisz kilka pudełek SR to masz na więcej graczy.

W Cthulhu Realms jedno pudełko zapewnia rozgrywkę dla 4 graczy, w Star Realms jedynie dla 2.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Yavi »

Solaro pisze:Jak kupisz kilka pudełek SR to masz na więcej graczy.

W Cthulhu Realms jedno pudełko zapewnia rozgrywkę dla 4 graczy, w Star Realms jedynie dla 2.
Dokładnie. W SR brakuje kart początkowych. Jasne, można się bawić w drukowanie lub zainwestować w drugą podstawkę, ale nie każdy lubi się tak bawić. Tutaj dostajemy pełnoprawną grę dla 2-4 osób i to jest fajne :).

e: raiden, jak możesz usuń proszę wielką grafikę z cytatu, bo jeszcze ktoś mnie za nią zabije :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Gambit »

Yavi pisze:
Solaro pisze:Jak kupisz kilka pudełek SR to masz na więcej graczy.

W Cthulhu Realms jedno pudełko zapewnia rozgrywkę dla 4 graczy, w Star Realms jedynie dla 2.
Dokładnie. W SR brakuje kart początkowych. Jasne, można się bawić w drukowanie lub zainwestować w drugą podstawkę, ale nie każdy lubi się tak bawić. Tutaj dostajemy pełnoprawną grę dla 2-4 osób i to jest fajne :).
Teraz wystarczy kupić Colony Wars, czyli dodatek/samodzielną grę.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Yavi »

Gambit pisze:
Yavi pisze:
Solaro pisze:Jak kupisz kilka pudełek SR to masz na więcej graczy.

W Cthulhu Realms jedno pudełko zapewnia rozgrywkę dla 4 graczy, w Star Realms jedynie dla 2.
Dokładnie. W SR brakuje kart początkowych. Jasne, można się bawić w drukowanie lub zainwestować w drugą podstawkę, ale nie każdy lubi się tak bawić. Tutaj dostajemy pełnoprawną grę dla 2-4 osób i to jest fajne :).
Teraz wystarczy kupić Colony Wars, czyli dodatek/samodzielną grę.
Ale to wciąż dodatek/podstawka, więc nie zmienia to faktu, że trzeba kupić dwa produkty, żeby ze SR zrobić grę dla 4 osób ;).
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Gambit »

Yavi pisze:Ale to wciąż dodatek/podstawka, więc nie zmienia to faktu, że trzeba kupić dwa produkty, żeby ze SR zrobić grę dla 4 osób ;).
Tu się zgodzę. Choć fakt, że nie trzeba kupować dwa razy tego samego nieco łagodzi niesmak.
Generalnie jednak uważam, że i tak wybór między Star Realms a Cthulhu Realms to kwestia ulubionego settingu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Jiloo »

Yavi pisze:
Gambit pisze: Teraz wystarczy kupić Colony Wars, czyli dodatek/samodzielną grę.
Ale to wciąż dodatek/podstawka, więc nie zmienia to faktu, że trzeba kupić dwa produkty, żeby ze SR zrobić grę dla 4 osób ;).
Dodatkowym problemem może być to, że Colony Wars nie można jeszcze oficjalnie kupić. Było na Essen i tyle.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: baldar »

Jeżeli nie jesteście jeszcze zdecydowani to kolejna recenzja:
http://thefotb.net/2015/11/pierwsze-sta ... hu-swiaty/
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Kal-El83 »

Recenzja mówi że to polska edycja star realms ... W sumie dalej nie czytałem :P
Jasne że można promować, zachwalać ale choć odrobina rzetelności przy tym ... :/
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: baldar »

ja tej recenzji nie pisałem:) znalazłem w sieci.
i faktycznie recenzent zrobił babola, pewnie poprawi:) Już napisałem. W sumie sam nie zwróciłem na to uwagi.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Kal-El83 »

Nie miałem ma mysłi że sam pisałeś, jeśli tak to wygląda to przepraszam.
Ja bym sie powstrzymał od rozsławia ia takiej treści.
Z pozdrowieniami !!!
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: baldar »

No problemo:) Ja tego tak nie odebrałem. Gdybym wcześniej zwrócił uwagę na błąd recenzenta, to bym się upomniał o poprawkę, ale często - z wiadomych względów - cthulhu realms przytula się w zdaniach do star realms:) stąd niedopatrzenie. A recenzja uważam jest ok, bo podsumowuje pozytywne odczucia po rozgrywkach w CŚ. Więc po poprawce będzie idealnie:)
metyu
Posty: 381
Rejestracja: 12 gru 2012, 11:08
Been thanked: 1 time

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: metyu »

Abstrahując od samej gry: instrukcja jest naprawdę słabo przetłumaczona i radzę przeczytać wersję angielską, która wisi na bgg. W moim przypadku rozwiało to wiele wątpliwości.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: espresso »

Powyższa "recenzja" to nie recenzja, tylko pierwsze wrażenie (wydaje się, że pisane po jednej rozgrywce).

Co do gry, to na razie mam za sobą tylko rozgrywki dwuosobowe, a wrażenia są bardzo pozytywne. Dużo emocji, dużo interakcji, można generować fajne combosy - czego chcieć więcej? Rozgrywki trwały od 15 do 45 minut, więc tutaj jest spore zróżnicowanie. Bardzo podobają mi się też grafiki (łącznie z ikonami, które stają się w pełni zrozumiałe po 1-2 rozgrywkach). Natomiast instrukcja, pomimo wprowadzenia wielu poprawek, wciąż jest dosyć słaba. Dla osób, które nie znają SR ani innych deckbuildingów, będzie małym wyzwaniem. Wersja ang jest równie źle zorganizowana (informacje są rozrzucone w różnych miejscach), ale nieco czytelniejsza pod względem językowym.
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: baldar »

espresso pisze:Powyższa "recenzja" to nie recenzja, tylko pierwsze wrażenie (wydaje się, że pisane po jednej rozgrywce).

Co do gry, to na razie mam za sobą tylko rozgrywki dwuosobowe, a wrażenia są bardzo pozytywne. Dużo emocji, dużo interakcji, można generować fajne combosy - czego chcieć więcej? Rozgrywki trwały od 15 do 45 minut, więc tutaj jest spore zróżnicowanie. Bardzo podobają mi się też grafiki (łącznie z ikonami, które stają się w pełni zrozumiałe po 1-2 rozgrywkach). Natomiast instrukcja, pomimo wprowadzenia wielu poprawek, wciąż jest dosyć słaba. Dla osób, które nie znają SR ani innych deckbuildingów, będzie małym wyzwaniem. Wersja ang jest równie źle zorganizowana (informacje są rozrzucone w różnych miejscach), ale nieco czytelniejsza pod względem językowym.
Tak, jeżeli chodzi o recenzję - przyznajemy - zrobiliśmy jednego babola, będzie errata. Pracujemy wciąż nad stroną. A jeżeli chodzi o układ zachowaliśmy układ oryginalny, co wynikało z umowy. Z moich doświadczeń jednak nie wynika to, że ci którzy nie grali w deckbuildingi mają jakieś większe problemy. Ale wiadomo jako jest , także nie wchodzę w polemikę. Jedno możemy obiecać, że uczymy się na błędach. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: espresso »

Wiem, że ogranicza Was oryginalny wydawca. Tak czy inaczej, gra jest naprawdę dobra i ja, od czasu ogarnięcia prawidłowych zasad, tj. drugiej rozgrywki, gram z wielką przyjemnością ;)
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: baldar »

:) ja mam cichą nadzieję, że CŚ w ogóle przywróci w PL wiarę w deckbuilding:) że to nie pasjans i że jest interakcja:)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: Cthulhu światy (Cthulhu Realms)

Post autor: Jiloo »

baldar pisze::) ja mam cichą nadzieję, że CŚ w ogóle przywróci w PL wiarę w deckbuilding:) że to nie pasjans i że jest interakcja:)
No tak, że chyba nie jest. Dominion wydaje się być grą u nas popularną. Osobiście preferuję Ascension i Star Realms, dlatego myślę, że Cthulhu Światy u nas w domu się przyjmie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ