Gra Miesiąca-luty 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Board&Dice »

b3r53rk3r pisze:
Fail miesiąca: Pierwsza gra w Dice Brewing w 4 osoby - 3 dłuuugie godziny... A wszystko przez to, że źle ogarnęliśmy zasady -_-" Przyjaciele, z którymi w to zagraliśmy już skasowali nasze numery i wyjechali z miasta...

Gra miesiąca: Room 25
WOW
W razie potrzeby służymy pomocą w rozgryzieniu zasad ;)
Awatar użytkownika
Qnnrad
Posty: 228
Rejestracja: 02 sie 2012, 22:47
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 186 times
Been thanked: 196 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Qnnrad »

Furia pisze: Nowości:
Szklany szlak, Magia i myszy, Puzzle Strike, Shinobi, Android Netrunner, Ognisty podmuch i kilka innych mniejszych
( ͒˃̩̩⌂˂̩̩ ͒) jak mogłaś Go zawrzeć w "innych mniejszych", nawet jeśli to tylko atari...
#sadface #furiously?
Furia pisze: Nowością miesiąca mianuję Puzzle Strike. Co więcej chyba ją kupię bo pomimo, że mechanicznie podobne do Dominiona i ma różowe pudełko, to jednakowoż nie ma tasowania i do tego są postacie, które kształtują sposób grania.
+1
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Tomson »

31 partii w 17 tytułów

Nowości: Dogs of War, Szklany Szlak, Kryptos, Port Royal
Nowość miesiąca: Szklany Szlak
Nowości w kolekcji: brak
Najwięcej partii: Neuroshima Hex! 3.0, Robinson Crusoe (po 5)
Największe rozczarowanie: liczba partii - najsłabszy miesiąc od ponad pół roku
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: omam »

udało się zagrać: Abyss, List Miłosny, Bang! gra kościana, Dice Town, Level 7 Omega Protocol, Maelstrom: Vortex

Wyróżnienie miesiąca: Level 7 Omega Protocol - bardzo ciekawy Dungeon Crawler w klimacie sf. Wymaga nieco ogrania ale już po pierwszej rozgrywce widzę potencjał do kolejnych gier,

Filler miesiąca: Dice Town - zagrałem w zupełnie niegrowym towarzystwie mającym smykałkę do pokera, wciągnęło nas bez reszty, świetna lekka turlanka - no i kubeczek można wykorzystać w Bangu kościanym - super !

gra miesiąca: Maelstrom: Vortex - w tym miesiącu nie mogło się znaleźć nic innego, kolejna rozgrywka na ostrzu noża - już klękałem, wąchałem ziemię, przeciwnik witał się z gąską ale jednak to po mojej stronie stołu pojawiła się viktoria.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: kwiatosz »

Dead of Winter.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Dwntn »

Luty zakończony wynikiem 44 partii w 24 tytuły.

Nowości: Quarriors!, The Cards of Cthulhu, Glass Road, Blood Bowl: Team Manager, Babylon 5 CCG, Conflict of Heroes AtB,
7 Wonders,

Nowość miesiąca: Ex aequo Conflict of Heroes AtB i Glass Road

Nowości w kolekcji: The Cards of Cthulhu, Runewars +Banners of War, Inca Empire

Najwięcej partii: Coup [8], Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game [5]

Wielkie powroty: Samurai Sword, For Sale, Wysokie Napięcie, Qwirkle

Największe rozczarowanie: Zapalenie oskrzeli, przez które byłem zmuszony odwołać większość spotkań swojej grupy.

- K.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1001
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 54 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: charlie »

Luty spoko, zwłaszcza pierwsza połowa.

Nowości: Piraci: Karaibska Flota, Airships
Powroty: Targi, 6 bierze, Agenci Molocha, Abalone, K2, Coloretto/Kameleon
Ciągle w cenie: Marvel Dice Masters, Seasons, Jaipur, Metro, Splendor, Love Letter
Partia miesiąca: Dixit - ponad 5-godzinna rozgrywka, przejechaliśmy wszystkie karty, jakie mamy obecnie.
Gra miesiąca: Targi
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Firenski »

19 partii w 10 tytułów.

Najwięcej partii: Fields of Arle – od momentu otrzymania grałem prawie codziennie :)
Nowość miesiąca: The Golden Ages – w miarę prosta i szybka, całkiem fajna gra cywilizacyjna
Partia miesiącaAge of Empires III z dodatkiem – świetna, pięcioosobowa partia; już nie mogę doczekać się na nową planszę
Rozczarowanie miesiąca: Budowniczowie: Średniowiecze – ależ ta gra jest męcząca ;)
Familijna gra miesiąca: Relic Runners – rzadko gram w takie gry, ale ta jest całkiem, całkiem :)

Gra miesiąca: Fields of Arle – bezdyskusyjnie kolejny, prześwietny Rosenberg :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: 7koliberek9 »

25 partii w 6 tytułów

Najwięcej partii: Patchwork
Nowość miesiąca: Patchwork
Powrót: Pupile Podziemi
Gra miesiąca: Pupile Podziemi z dodatkiem Dark Alleys
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: mig »

Solidny miesiąc :) 75 rozgrywek w 38 tytułów, w tym 18 nowości. To mała odmiana, bo w ostatnich miesiącach zwykle było więcej ogrywanych tytułów debiutujących niż starszych. Jakaś 1/3 rozgrywek to granie z dzieciakami.

Rozczarowanie miesiąca - K2. Kiedyś bardzo lubiliśmy w to grać. Odkurzyliśmy po blisko dwóch latach i okazało się, że wcale tak fajnie nie jest. Albo nam się gusta zmieniły, albo gra nie wytrzymała próby czasu. W każdym razie spore zaskoczenie i smuteczek...
Filler miesiąca - Bzzz... Plask! No, fajniutkie. Kolejny banalny pomysł Knizii, z którego wyszła naprawde przyjemna gra :)
Powrót miesiąca - Relic Runners - po ponad roku leżakowania na półce. Świetna gra :)
W_końcu_zagraliśmy miesiąca - Warcard: Afganistan - półtora roku czekało na swoją kolej i efekt okazała się całkiem fajny
Nowość miesiąca - Aquasphere, Black & white, Koryo, Cacao
Gra miesiąca - Aquasphere i Patchwork
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1977
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 874 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Neoptolemos »

Odkrycie miesiąca: Robinson. Pół roku chyba leżał i straszył instrukcją, ale warto było w końcu spróbować :)

Gra miesiąca: zdecydowanie Magnaci.

Oprócz tego grane były: Reglamentacja i Na Chwałę Rzymu (obie pierwszy raz) oraz Osadnicy z Catanu + Miasta i Rycerze, Tajemnicze Domostwo, Koncept, Scotland Yard, Świat Dysku: Wiedźmy i Dobble.

Ja nie wiem, kiedy wy zdążacie tyle grać. Jak zagrałem ~20 partii, to chyba pobiłem swój rekord... :D
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Pixa »

Czasu i partnerów do gry jak zwykle za mało, więc w lutym:
około 10 partii w Neuroshime Hex na turnieju (nie liczac 20-30 gier na Androidzie, ktore zabieraja max 15 min)
około 8 partii w Osadnikow Narodziny Imperium - jak na razie sie jaram i marudze, ze Rzym jest slabo zbalansowany ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: Karit »

3 x zero ;( = żadnych nowych gier, żadnych partii w coś starego, jednym słowem miesiąc bez grania w absolutnie nic.
Sam nie wiem co się stało, ale niech się szybko odstanie...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra Miesiąca-luty 2015

Post autor: tomuch »

Oho, nie dorzuciłem jeszcze swoich trzech groszy...

Jak na dość krótki miesiąc, to liczba partii nie najmniejsza: 35 w 18 tytułów

Najwięcej w: Escape, Fields of Arle, Patchwork, Red7 (wszystkie po 4 razy)

Nowości: 303, Szklany szlak, Snow tails, Architekton, Barcelona czy Werona, Letnisko, Rosyjskie koleje, Tokaido, Wikingowie
Nowość miesiąca: trudny wybór, ale niech będzie Snow tails - też ze względu na telewizyjne przemówienie przy tej grze ;)

Powrót miesiąca: właściwie nie przyznano, ew. Zamki Burgundii, ale to było krótkie rozstanie

Wyróżnienie miesiąca: Rosyjskie koleje - ma potencjał, widać wiele możliwych strategii, tylko by się przydało grać częściej ;)

Gra miesiąca: Fields of Arle - planszówkowy Nobel dla Rosenberga!
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ