Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Karit »

17 rozgrywek w 14 gier w tym 7 nowości
nareszcie powrót do grania po miesiącach posuchy ! :)

Nowości na plus:

BattleCON: Devastation of Indines - szybka i prosta a dzięki wielu wojownikom urozmaicona, poczułem się jakbym grał w Mortal Kombat na planszy. Niektóre postacie sprawiają wrażenie lepszych/słabszych od innych, ale może to mój brak doświadczenia nie pozwolił wykorzystać potencjału.

Claustrophobia - gra czekała na półce prawie 2 lata na rozegranie, coś strasznie mnie od niej odciągało, ale w końcu się przemogłem i było warto. Czekam na kolejne zmagania. Gra prosta ale daje pole do popisu.

A Game of Thrones: The Card Game - nie wiem jak ma wyglądać 2 edycja, ale jeśli będzie jeszcze lepsza niż pierwsza to na pewno kupię. GoT LCG to jeden z moich ulubionych LCG od FFG. Szybka, grywalna, z fajnym tematem (kto ogląda serial na pewno polubi), niski próg wejścia. Szkoda tylko ze już zainwestowałem trochę w dodatki a nadchodzi nowa edycja.

Roll for the Galaxy - w karciankę grałem tylko raz więc kościana wersja była dla mnie w zasadzie nowością. Ciekawa mechanika, szybka rozgrywka. Na początku trzeba tylko ogarnąć zasady przydzielania kostek i dalej nie ma już problemu. Oczywiście jak i w wersji karcianej, gra nabiera rumieńców jak już znasz zależności między kafelkami i wiesz jak grać aby wygrać :)

Nowości neutralne:

Deus - interesująca mechanika budowania swojego imperium z elementami podboju na planszy. Coś jednak w tej grze nie trybiło do końca tak jak bym chciał. Chętnie dam kolejną szanse, jednak po pierwszej rozgrywce WOW nie było.

Warhammer 40,000: Conquest - Inwazja była super ekstra, tutaj jednak takiej radośnie nie było. Mechanika wysyłania Liderów jest pomysłowa, ale wykonanie jakoś nie przyszło mi do gustu. Chciałbym zobaczyć jak grają inni, aby lepiej ocenić; nie wiem może robiłem jakieś błędy. Jak na razie dodatków nie zamierzam kupować, i chyba zamiast w 40,000 wole pyknąć w Inwazję.

21 Mutinies Arrr! Edition - hiszpańska gra, chyba w ogóle nie znana w Polsce, czy warto ja poznać? Kwestia gustu, więcej info z mojej rozgrywki w tym poście: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=35915


Powroty na plus:
Smash UP - big box zakupiony i jeszcze więcej armi, na 4 osoby lekki chaos ale zabawa przednia, w 1 na 1 inna, ale ciągle fajna rozgrywka.

Powroty na minus:
Tezeusz - kolejne podejście i kolejna porażka, ciągle nie mogę się do tej gry przekonać i nie wiem czy to jeszcze nastąpi. Bardzo abstrakcyjna, męcząca w planowaniu i mimo tego często nieprzewidywalna. Neuroszimę Hex uwielbiam, tutaj jak na razie ciągły zawód i frustracja.

Super miesiąc, wiele fajnych nowości, w końcu udało mi się odbić od dna i zacząć więcej grać, oby tak dalej :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Firenski »

16 partii w 10 tytułów - cieniuuutkooo... :?

Najwięcej partii: Koryo – w miarę szybka karcianka, dobra na prawie każdą okazję :)
Nowość miesiąca: Pandemia – całkiem to fajne, ale szybko nas zaraziło, dlatego chciałbym jeszcze
Partia miesiąca: Terra Mystica – Morskie Panny czyli po naszemu Syrenki są niczego sobie ;)
Niedosyt miesiąca: Szklany Szlak – tylko jedna partia w tym miesiącu
Rozczarowanie miesiąca: tym razem nie było żadnego ;)

Gra miesiąca: Caverna: The Cave Farmers – ZA-JE-FAJ-NE w każdej postaci :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Hiu »

Ten miesiac obfitowal w figurki. Bez zbednych pierdol:

Lider jest tylko jeden: Spacehulk - 3rd edition. Zasady 3/4 edycja.

Figurki genialne/pomalowane. Robia ogromna roznice. Pojedyncza misje gralismy 3-4 razy i ciagle nie wiedzielismy jak to zlamac. Cos pieknego. Ale mozliwosc przekrecenia tej samej partii 2x w ciagu 1h - to cos pieknego.
Setup - blyskawiczny. Rozgrywka - spokojnie do ogarniecia blyskawicznie.
cos pieknego.

Space hulk - gra miesiaca.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Rocy7 »

Partii mało najwyzej kilkanascie.

Nowości Star Wars Armada 5 partii, Colt Express - 1 , Horus Heresy -1

Powroty Cyklady+Tytani 1 partia, Warhamer Inwazja - 2 , Shadows of Brimstone - 1

Gra miesiaca Firestorm Armada 4 rozgrywki - mimo tego, iz 3 partie były tylko demem nauką gry.

Rozczarowanie miesiaca brak stałego regularnego przeciwnika do Firestorm Armady, ciagle nie wyprobowalem Dreadghnoutow w akcji.
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: cboot »

Nowy dodatek: Sid Meier's Civilization: Gra Planszowa – Sława i Bogactwo

Gra miesiąca: Lord of the Rings: Friends & Foes
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Furia »

37 rozgrywek w 21 tytułów.
Sporo nowości, głównie dzięki Pyrkonowi. Nowości: Exoplanets, Durse of the Black Dice, Patchwork, Zombiaki II, Colt Express, Kakao, Badacze głębin, Świat Dysku Sekary, Małe Epickie Królestwa.
Nowością miesiąca mianuję Colt Express i Exoplanets. Pierwsza w kategorii imprezowej, drugą w kategorii euro.
Powrót miesiąca należy się Escape, która wróciła na stół po kilku dobrych miesiącach.
Najwięcej partii i zarazem gra miesiąca: Puzzle Strike.

Największe rozczarowanie: brak czasu na rozgrywkę w Eldritch Horror i na ogranie nowości.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Ardel12 »

9 partii w 9 gier
Nowości:
- Alchemicy (niestety tłumaczenie zasad zmuliło wszystkich, więc z oceną się wtrzymam),
- Kemikos (świetna wariacja Jengi - do pogrania u kogoś),
- Takenoko (beznadziejnie losowa gra - lepiej rzucić kostką k6 by ustalić zwycięzcę niż grać w nią),
- Five Tribes (zachwyciłem się, świetna mechanika, dużo możliwości ale nie powodujących paraliżu decyzyjnego),
- Tzolkin (bardzo dobra mechanika, sprawnie wykonane, rzemieślnicza robota)
- Szalona Misja (całkiem przyjemna gra, ale na pewno nie tak dobra jak opisywana w recenzjach, regrywalność oceniam na 0)
- Achaja (przyjemna mechanika [zbliżona do znanej ze Spartacusa], ciekawa partia, imho nie czuć klimatu książki ani wrażenia ciągłej walki - skutki działań zbyt łatwo odwrócić)

Powroty:
- Carcassone (pierwsza partia na 5os. wprowadziła dla mnie chaos nieznany z rozgrywek 2-3 os. choć grało się i tak przyjemnie),
- Potwory w Tokyo z dodatkiem power up (świetna gra, sprawdzająca się od 3 do 6os. - pierwszy raz udało mi się zmusić pomocnika jednego gracza do jego uśmiercenia, dzięki czemu wygrana była moja)

Największym rozczarowaniem:
- Takenoko
- Szalona Misja

Cel na kolejny miesiąc:
Grać więcej i w końcu prztestować PLO i Eclipse
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Ardel12 »

9 partii w 9 gier
Nowości:
- Alchemicy (niestety tłumaczenie zasad zmuliło wszystkich, więc z oceną się wtrzymam),
- Kemikos (świetna wariacja Jengi - do pogrania u kogoś),
- Takenoko (beznadziejnie losowa gra - lepiej rzucić kostką k6 by ustalić zwycięzcę niż grać w nią),
- Five Tribes (zachwyciłem się, świetna mechanika, dużo możliwości ale nie powodujących paraliżu decyzyjnego),
- Tzolkin (bardzo dobra mechanika, sprawnie wykonane, rzemieślnicza robota)
- Szalona Misja (całkiem przyjemna gra, ale na pewno nie tak dobra jak opisywana w recenzjach, regrywalność oceniam na 0)
- Achaja (przyjemna mechanika [zbliżona do znanej ze Spartacusa], ciekawa partia, imho nie czuć klimatu książki ani wrażenia ciągłej walki - skutki działań zbyt łatwo odwrócić)

Powroty:
- Carcassone (pierwsza partia na 5os. wprowadziła dla mnie chaos nieznany z rozgrywek 2-3 os. choć grało się i tak przyjemnie),
- Potwory w Tokyo z dodatkiem power up (świetna gra, sprawdzająca się od 3 do 6os. - pierwszy raz udało mi się zmusić pomocnika jednego gracza do jego uśmiercenia, dzięki czemu wygrana była moja)

Największym rozczarowaniem:
- Takenoko
- Szalona Misja

Cel na kolejny miesiąc:
Grać więcej i w końcu prztestować PLO i Eclipse
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Bary »

84 rozgrywki w 7 tytułów (w tym 61 w Osadników:) )

Nowości: Small World
Gra miesiąca: Osadnicy NI - rewelacja, w tej grze po prostu wszystko działa.
Rozczarowanie miesiąca: Small World - po kilku rozgrywkach jestem lekko rozczarowany tytułem, ale dam grze szansę, może jeszcze się przekonam.

Oprócz tego grane były: Eldritch + Zaginiona Wiedza, Robinson Crusoe, Carcassonne, Talisman
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: razul »

Gra miesiąca : Świat Dysku: Ankh-Morpork

Kolejne partie potwierdziły, że to doskonała gra.
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 266 times
Been thanked: 62 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: narandil »

29 partii rozegranych z czego sporo online

Nowości: PnP Lord of the Rings: The Adventure Deck Game oraz Delve: The Dice Game
Najwięcej partii: Mr Jack in NY (7) - dzięki świetnej stronce do gry online
Rozczarowanie miesiąca: Space Hulk DA - myślałem że bardziej mnie ruszy, ponoć takie fajne solo a mnie jakoś nie ujęło
Powrót miesiąca: Drako - zaczynam coraz bardziej lubić 30-minutowe gierki [7 ronin oraz LOTR konfrontacja :)]
Gra miesiąca: Listy z Whitechapel - granie Jackiem to tak przednia zabawa jak mało gdzie. Granie policjantami już mniej ale też można się dobrze bawić ;)`
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Bea »

Bary pisze: (w tym 61 w Osadników:) )
Nieźle! To partie solo czy wieloosobowe?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Bary »

Bea pisze:
Bary pisze: (w tym 61 w Osadników:) )
Nieźle! To partie solo czy wieloosobowe?
Większość solo. W dwie osoby może z pięć partii udało mi się pyknąć bo ciężko o chętnych do grania. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: mig »

54 rozgrywki w 40 tytułów w tym 22 nowości.

Najwięcej rozgrywek - Alchemicy
Rozczarowanie miesiąca - Battlestar Galactica (zagram jeszcze, ale póki co sie nie palę do tego specjalnie) oraz Gaja , Age of War i chyba jednak Herosi
Powrót miesiąca - Twilight Struggle (odkurzona po 2 latach)
Półkownik miesiąca - po 5 latach w końcu udało się zagrać w Labyrinth: War on Terror :)
Filler miesiąca - chyba jednak Intryganci, choć po plecach im depczą No, thanks i Kto drugi ten lepszy
Gra miesiąca i nowość miesiąca - bezapelacyjnie Alchemicy. I to mimo, iż nie przepadam aż tak bardzo za dedukcją. Genialna gra :)
Wyróżnienie miesiąca - muszę tę nagrodę przyznać, bo w tym miesiącu król był tylko jeden, ale gdyby nie Alchemicy to z pewnością na szczycie podium byłaby 1775: Rebelllion. To co uwielbiam w grach - proste ale nie prostackie zasady, wojna, klimat historyczny i wieloosobowe rozgrywki
Wydarzenie miesiąca - bezapelacyjnie Pyrkon i stoiska PPL!
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: zomboni »

43 partie w 12 tytułów. Po słabym marcu kwiecień wypadł trochę lepiej.

Grałem w:
Colt Express (x16), Patchwork (x10), Doomtown (x5), Osadnicy (x3), Keyflower (x2) i 7 partii wpojedyncze tytuły.


Gra miesiąca: Colt Express - bezapelacyjnie
Lipa miesiąca: tylko jedna partia w Terra Mystica.
Największe rozczarowanie: ciągle za mało grania w Doomtown!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: staszek »

To już prawie czerwiec, no ale...
U mnie 29 rozgrywek w 17 tytułów z czego 8 nowości.
Najlepiej grało mi się w dwie nowości, wobec tego -
Nowością Miesiąca zostaje Captains of Industry - może rewelacji nie ma, ale solidna gra ekonomiczna i bajeczne wręcz wykonanie-ale tutaj właściwie mógłbym podać wydawnictwo i nic więcej nie mówić- TMG
Gra Miesiąca Kraftwagen - zdecydowanie gorzej wykonana i posiadająca niemieckie napisy( nie przepadam za takowymi). Na tym minusy się kończą.
Prosta do wytłumaczenia , dużo interakcji , krótki czas gry, różne strategie do wyboru . Warto spróbować z pewnością. Dodatkowo porównując ceny obecnych planszówek, tutaj chyba ktoś się pomylił o jakieś 50 pln
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: 7koliberek9 »

17 partii w 7 tytułów

Najwięcej partii: Alchemicy
Najlepsza nowość: Alchemicy
Powrót: Pory Roku

Gra miesiąca: bezapelacyjnie Alchemicy, uwielbiam mieszać mikstury :D
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - kwiecień 2015 r.

Post autor: Tomson »

52 partie w 24 tytuły

Nowości: Fun Farm, Ucieczka: Świątynia Zagłady, Gaja, Mały Książę, Magia i Myszy, Nexus Ops, Seasons
Nowość miesiąca: Magia i Myszy
Nowości w kolekcji: brak
Najwięcej partii: Robinson Crusoe (12)
Największe rozczarowanie (a raczej najsłabszy tytuł miesiąca): Fun Farm
ODPOWIEDZ