Gwent / Gwint (Damien Monnier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ChlastBatem »

vojtas pisze: Myślę, że wydadzą, tylko jeszcze tego nie zapowiadają. Przypuszczam, że w drugim dodatku pojawią się również karty, których w ogóle nie było w W3. W Sercach z kamienia ma być jedna nowa karta.
Bardzo dobra nowina :)
vojtas pisze:Mniej więcej taka: https://www.youtube.com/watch?v=yH1wWEDIr8w
Na pewno nie będą to gorsze karty niż w Siedmiu cudach świata, więc luzik.
Kolejna dobra wiadomość!
vojtas pisze:To jest tarot, ale francuski. A więc nie taki jak FFG (70 x 120 mm), tylko 60 x 113. Taki format oferuje wyłącznie Mayday w postaci Magnum Platinum (można kupić u nas), ale są to koszulki dość cienkie.
Czyli na rynku w PL dostanę tylko koszulki Maydaya, które dobrze pasują? Przyznam, że nie lubię i to bardzo tych pseudo koszulek Maydaya.
vojtas pisze:Tego nie wiem, ale to akurat żaden problem - bez trudu można znaleźć zastępcze pudełko albo je nawet zrobić z kartonu czy luksusowej pianki.
Takie rozwiązanie mnie nie interesuje. Jestem estetą i zastępcze pudełka po czymś tam to słaba opcja. Inwestować w drewniane pudło na zamówienie to znowu droga zabawa.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: vojtas »

ChlastBatem pisze:Czyli na rynku w PL dostanę tylko koszulki Maydaya, które dobrze pasują? Przyznam, że nie lubię i to bardzo tych pseudo koszulek Maydaya.
Nikt inny nie robi koszulek w tym formacie na całym świecie. :D Ten format Mayday robi ze względu na grę Dwarf King. Ale wiesz co? Jeszcze spytam kogoś, kto ma karty gwinta z kolekcjonerki XB, żeby mi je dokładnie zmierzył, bo mam pewne wątpliwości. A Mayday w wersji premium sobie cenię - mają najlepiej dopasowane koszulki m.in. do 7CŚ. Wchodzą w standardową wypraskę bez problemu, czego nie można powiedzieć o koszulkach innych firm. Standardowe folijki istotnie są kiepskie, ale dla kart, których się nie tasuje, mogą być. Whatever, każdy kupuje to, co chce.
ChlastBatem pisze:
vojtas pisze:Tego nie wiem, ale to akurat żaden problem - bez trudu można znaleźć zastępcze pudełko albo je nawet zrobić z kartonu czy luksusowej pianki.
Takie rozwiązanie mnie nie interesuje. Jestem estetą i zastępcze pudełka po czymś tam to słaba opcja. Inwestować w drewniane pudło na zamówienie to znowu droga zabawa.
Skoro jesteś estetą, to możesz sam zrobić estetyczne opakowanie, które na dodatek będzie unikalne. :) W tej chwili nie wiem, czy karty w koszulkach będą dobrze leżeć w dołączonym pudełku - myślę, że może być lekki problem na szerokość i trzeba będzie je ułożyć nieco pod kątem.
buli95
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:10

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: buli95 »

Pisałem do CDP w sprawie dwóch pozostałych talii do Gwinta. Otrzymałem taką odpowiedź:
Niestety, nie mamy informacji pewnej w tej sprawie. Aktualnie nie ma planów wprowadzenia wspomnianych kart do sprzedaży, ale co przyniesie przyszłość nigdy nie wiadomo. Zachęcam do aktywnego śledzenia naszej strony.
Zapewniam, że jeżeli karty się pojawią, to informacja zostanie udostępniona na naszej stronie i forach społecznościowych.
Pamiętajcie, że talie Nilfgaardu i królestw północy dodawane były ekskluzywnie do edycji kolekcjonerskiej na XONE. Microsoft może mieć coś do powiedzenia w sprawie wydania tych talii.

Obecnie jestem w takcie drukowania wszystkich 4 talii. Koszt produkcji ~60 zł + trochę wolnego czasu na wycinanie :D Jakby kogoś to interesowało to wrzucam link

Kod: Zaznacz cały

https://www.reddit.com/r/witcher/comments/3anq4q/complete_printable_gwent_decks_in_full_300_ppi_40/
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: vojtas »

buli95 pisze:Pisałem do CDP w sprawie dwóch pozostałych talii do Gwinta. Otrzymałem taką odpowiedź:
CDP.pl o tym nie decyduje, bo jest tylko polskim dystrybutorem. Na oficjalnym forum Wiedźmina Rafał Jaki, który zajmuje się m.in. wiedźmińskimi produktami okołogrowymi, napisał, że wstępne plany przewidują wydanie dwóch kolejnych talii w dodatku "Krew i wino", ale nie jest to jeszcze nic pewnego "z różnych powodów". Przypuszczam, że to - po pierwsze - kwestia sprzedaży limitowanej edycji SzK; jeśli rozejdzie się w zadowalającej liczbie egzemplarzy, szanse na wydanie kolejnych talii wzrastają. Po drugie - MS może też mieć tu coś do powiedzenia, bo dwie pierwsze talie były na wyłączność iksboksowej kolekcjonerki W3. Cóż, dowiemy się w przyszłym roku, najpóźniej w marcu.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: tomb »

Są gdzieś w sieci zasady tej gry? Kumpel mi pożyczył karty, ale nie znam gry komputerowej, więc nie wiem, co robić. W pudełku nie było żadnych instrukcji.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: vojtas »

tomb pisze:Są gdzieś w sieci zasady tej gry? Kumpel mi pożyczył karty, ale nie znam gry komputerowej, więc nie wiem, co robić. W pudełku nie było żadnych instrukcji.
https://www.youtube.com/watch?v=Hhnhf8VMmhM
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: antymon »

Pytanie do tych, którzy pokusili się na druk we własnym zakresie. W przestrzeni internetów są dostępne skany talii, ale nie rozwiązuje to problemu zbilansowania talii. Czy ktoś z was już przeszedł przez ten problem? Albo inaczej, jeśli drukowaliście we złasnym zakresie (zakładam, że każda karta ma swój 1 egzemplarz), to jak gracie?

Bo osobiście mam dziwne wrażenie, że Gwint z W3 jest okk, ale tylko w grze - czasami z mężem mamy różne idee na rozegranie partii, dlatego chcieliśmy sprawdzić swoje zdolności w bezpośrednim starciu. Obecnie jednak przy wydruku jaki posiadam- każdy by wybrał bohatera i najsilniejsze karty co mija się z celem.

Ktoś rozwiązywał ten problem?

Btw, dla Was to nie dziwne, żeby w grze zagrać kartą Geralta przeciwko wiedźminowi (jakoś zawsze mnie to śmieszy, takie dosłowne dobranie postaci).

I z innej beczki- jakiś zamiennik dostępny na polskim rynku, może nawet lepiej rozwinięty? (Pytanie laika, bo aż tak się nie znam), a pęd do rywalizacji rośnie (;
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Nie drukowalem ze wzgledu na szacunek dla tworcow.

Jak gralas w W3 to powinnas wiedziec ze nie kazda karta ma tylko jeden egzemplarz. To jest gra kolekcjonerska. Do Gwinta z dodatku Serce z Kamienia i z kolekcjonerki XBONE byla instrukcja.

Talie ukladasz sobie zgodnie z zasadami wedlug wlasnych upodoban.

Jest to gra osadzona w tym swiecie glownie dla odbiorcow (graczy) dlatego wystepuja tam postacie typu Zoltan, Jaskier, Ciri.. Normalnie ni byloby to realne.
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: antymon »

Tak, wiem, że nie każda karta ma 1 egzemplarz - pytałam jednak o praktyczne zbilansowanie talii. Obecnie nie znalazłam dodatku z kartami na ps4 (może jesteś ślepa, ale wszędzie tylko z wersją na pc; a mój pc ledwie ciągnie przeglądarkę i odtwarzacz muzyki xD)- jak ktoś ma namiary, to chętnie przygarnę.

Niby dla fanów, ale to 'minigra' w grze- więc trochę wybija z klimatu, IHMO to moje zdanie.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

No niestety, trudno zeby w swiecie Wiedzmina gra karciana, w ktorej pojawia sie on, Vesemir, Triss, Zoltan i inni obecni w zyciu Bialego Wilka byla "realna" bo z jakies paki mialby znac ich caly kontynent i robic karty na podstawie zycia Pana Kocieoczka. Tak juz jest bo sa to znane postacie z ksiazek. Nie ukrywam, ze ujmuje tej grze to gdy przeciwnik grajacy z Geraltem wylozy na stol karte Geralta ;P

A tu masz link do dodatku, ja swoj (tez na ps4) zamowilem w preorderze bo miqly niby zniknac ale byl chyba dodruk i kazdy moze miec swoje dwie talie do Gwinta. Mam nadzieje, ze do Krew i Wino dodadza kolejne dwie ;)
https://cdp.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-ser ... owana.html

Gralem kilka razy, niestety te karty tez sa srednio zbilansowane przez umiejetnosc potworow, ze nawet po porazce jedna losowa karta zostaje na stole.. Ale da sie wygrac, trzeba tylko zlozyc dobra talie i obrac dobra taktyke


Edit: sa tez taniej:
http://m.ceneo.pl/39907306#mh=e8K7VdV77 ... Z6iVyluXo1
Awatar użytkownika
antymon
Posty: 47
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:07
Lokalizacja: Krk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: antymon »

Potwory nawet w W3 są dość irytujące, dlatego też obawiałam się kiepskiej grywalności w realu. Stąd też moje pytanie, czy na rynku dostępne są podobne tytuły (może pytanie jest śmieszne, ale nie znam się).

Nie mniej- widzę, że ja albo jestem ślepa, albo jak szukałam wcześniej, dodatków z kartami nie było. Dzięki (;
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Dokladnie, w 90% przypadkow przeciwnikowi zostaje jedna z najsilniejszych kart.

Co do podobnych tytulow.. sam w temacie gier karcianych/planszowich nie siedze dlugo wiec niestety nie pomoge.

Z karcianych jeszcze lubie dosc prosta do nauki Zimna Wojne CIA vs KGB.
Mam jeszcze Strife Legacy of the Eternals, wersje ANG w puszcze ale jeszcze nie gralem wiec sie nie wypowiem na jej temat ;P a mam ja juz od kilku miesiecy ;/
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: seraf »

ObraneOrzechy pisze:No niestety, trudno zeby w swiecie Wiedzmina gra karciana, w ktorej pojawia sie on, Vesemir, Triss, Zoltan i inni obecni w zyciu Bialego Wilka byla "realna" bo z jakies paki mialby znac ich caly kontynent i robic karty na podstawie zycia Pana Kocieoczka. Tak juz jest bo sa to znane postacie z ksiazek. Nie ukrywam, ze ujmuje tej grze to gdy przeciwnik grajacy z Geraltem wylozy na stol karte Geralta ;P
Akurat tak się składa że Geralt i jego kompania są swego rodzaju celebrytami w swoim świecie, więc nie jest to takie dziwne że karty odzwierciedlają prawdziwe osoby w ichnim świecie.
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Hmm.. O ile ich mozna tak zaliczyc to jednak postacie typu: Olgierd von Everec, Gaunter o'Dim, Veron Roche, "Tajemniczy Elf", Milva itp. raczej do kontynentalnych celebrytow nie naleza. ;)

Gra mi sie bardzo podoba i ciesze sie, ze sa postacie zwiazane z fabula ksiazki/gry ;)

Dodatek juz przeszedlem dawno temu a mimo to siadam czasami przed konsola odwiedzajac kolejnych kupcow aby wygrac ich karty ;)

Dzisiaj przypomnialo mi sie o jednaj z najsilniejszych kart: Krowa ;D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bea »

Wrzuciłby ktoś tu instrukcję do gry? Na czy polega to budowanie talii? Ile kart zostało do tej pory wydanych? To co można kupić z dodatkiem Serce z Kamienia to wszystkie karty są?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: tomb »

Nie ma spisanych zasad wersji papierowej.
Przed rozgrywką dociągasz 10 kart, które muszą ci starczyć na całą grę. Gra się do dwóch zwycięstw. Karty wykladamy naprzemiennie i każdy gracz musi zadecydować, kiedy pasuje. Czyli wszystko sprowadza się do tego, czy cisnę do końca, czy jednak teraz odpuszczam i zostawiam karty na następne rozdanie.

Raz na grę (tak ja grałem, bo żaden mistrz na filmiku z gry tego nie precyzuje) możesz użyć cechy swojego bossa (w wersji pudelkowej po 5 do wyboru).

Budowanie talii zrozumiesz, gdy zobaczysz karty, np. są takie stworki, których cecha wymaga po wyłożeniu któregoś na stół, dołożenia reszty z talii na stół. Pozamiatane, pod warunkiem, że nie masz ich wszystkich na ręce.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Moze sie komus przyda - wrzucam zeskanowany poradnik do gwinta z dodatku Serce z Kamienia.

https://app.box.com/s/xx6niddqf2u3c7deozvouzsd8p0n0iqv

+opis kart specjalnych i umiejetnosci kart jednostek
https://app.box.com/s/bm8m8jvtr3gj6nqrruc507lo70sa3qrm

Jesli jest potrzeba moge zeskanowac w lepszej jakosci ;)
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: Bea »

ObraneOrzechy pisze:Moze sie komus przyda - wrzucam zeskanowany poradnik do gwinta z dodatku Serce z Kamienia.

https://app.box.com/s/xx6niddqf2u3c7deozvouzsd8p0n0iqv

+opis kart specjalnych i umiejetnosci kart jednostek
https://app.box.com/s/bm8m8jvtr3gj6nqrruc507lo70sa3qrm

Jesli jest potrzeba moge zeskanowac w lepszej jakosci ;)
O to mi chodziło, dzięki :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: tomb »

Łe, a kolega kupił ten dodatek bez instrukcji. I w sklepach też widziałem pudełka bez nich.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Hmm, na odwrocie opakiwania (rekawa) jest napisane, ze zawiera instrukcje.
Jezeli kupil nowke to moze trafil na gorszy sort. ;/
W sklepach widziales pudelka bez instrukcji? Jak, jak to jest zafoliowane cale? ;P
Mam nadzieje, ze z kolejnym dodatkiem wyjda kolejne dwie talie..
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ChlastBatem »

tomb pisze:Nie ma spisanych zasad wersji papierowej.
Bzdura. Do każdego pudełka z kartami jest mini instrukcja.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: tomb »

Kolega kupił w sklepie i nie miał instrukcji. Sprawdzaliśmy też pudełka w Saturnie i nie było żadnych kartek pod tekturką.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: costi »

tomb pisze:Kolega kupił w sklepie i nie miał instrukcji. Sprawdzaliśmy też pudełka w Saturnie i nie było żadnych kartek pod tekturką.
Jak sprawdzaliście, jak to powinno być zafoliowane? A instrukcja jest w pudełku z kartami, podobnie jak kartka z kodem.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
ObraneOrzechy
Posty: 379
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: ObraneOrzechy »

Czy jest ktos w posiadaniu grafiki imitujacej plansze do gry w gwinta? Widzialem, ze ktos tu na forum kiedys sprzedawal: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=39073

Oczywiscie na wlasny uzytek.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 314 times
Been thanked: 344 times

Re: Gwint - karcianka ze świata Wiedźmina

Post autor: tomb »

costi pisze:
tomb pisze:Kolega kupił w sklepie i nie miał instrukcji. Sprawdzaliśmy też pudełka w Saturnie i nie było żadnych kartek pod tekturką.
Jak sprawdzaliście, jak to powinno być zafoliowane? A instrukcja jest w pudełku z kartami, podobnie jak kartka z kodem.
Zaglądaliśmy tylko przez folię, bo na grafice od wydawcy kartka z zasadami była pokazana między kartonikiem a pudelkiem z kartami. Na stronie wydawcy zasad nie znalazłem, a pytając tutaj polecono mi jedynie filmik. Stąd wzięło się moje przekonanie, że nie ma spisanych zasad.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ