Kanban - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban

Post autor: detrytusek »

Tomzaq pisze:Zauważyłem, że na Boiteajeux są 3 warianty gry Sandry: tradycyjnie miłą i wredna oraz trzeci wariant "Sandra of scrutiny". Wie ktoś jak działa ten wariant i skąd się wziął?
Do mikrofonu zapraszamy autora gry:
"Rules:
- Sandra gives points by the usual rule condition. But now, the number of points is equal to the number of shifts you have in the shift track over 5.

- She only gives points to the first player in the training track. In case of a tie, Players at the top of the stack are considered in front.


Why this variant?
When I designed nice Sandra in Kanban it was suppose to be a introduction mode to new players before they switch to 'Mean' mode game play. This mode of play, let players to focus more on training and slowly learn all the rules on the factory.
But to my surprise many players prefer to play in this mode even after they know how to play. So this system is no more just an introdutory mode of play as intended, but it becomes one way of play to many players.
But playing this mode with new players vs experienced players, can give huge advantage to the latest, simple because knowing how Sandra works, without having any player who knows how to oppose to it, it can lead to an easy vitory.

So, I designed this simple variant to adjust that Sandra advantage.
It has only the two small rules above and it will be part of the next reprint of the game.

Hope you enjoy. "
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Kanban

Post autor: Tomzaq »

Dzięki
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban

Post autor: siekan »

Hej,
Mam w czwartek swoją pierwszą grę i muszę wszystko dokładnie popytać xD
1) Czy karty Projektów bez możliwości ulepszenia służą do czegoś jeszcze niż tylko zabranie odpowiedniego auta z toru testowego?
2) Aby zebrać auto z Toru Testowego do Garażu trzeba użyć Projekt tego auta i odłożyć go na spód stosu Centralnego. Czy można odłożyć zarówno projekt z ulepszeniem, jak i bez niego?
3) Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc dokładnie, jak wygląda tura Złej Sandry? Np, jest ona na Linii Montażowej. Rozumiem, że pierwszym krokiem jest sprawdzenie U KAŻDEGO gracza, czy ma samochody w garażu i jeżeli ma dwa lub mniej, to dostaje karę. Jaka to kara? Nastepnie sprawdza tor szkolenia i dla gracza (graczy, jeżeli jest remis), który jest na tym torze najniżej, dopiero sprawdza się bank odłożonych zmian (kara -1pp za każdą zmianę poniżej 5?)? Czy ten bank sprawdza się dla każdego gracza?
Ja rozumiem to w ten sposób:
a) zaczyna się tura Sandry na Linii montażowej
b) Sandra sprawdza każdego gracza po koleji, czy ma przynajmniej 2 auta w garażu
c) jeżeli nie ma, dostaje karę (ale jaka to kara? nie wiem)
d) Sandra sprawdza tor szkolenia
e) gracz żółty i zielony są na polu nr 1, gracz czerwony na 2. Gracze żółty i zielony dostaja karę
f) Gracz żółty ma odłożonych 5 zmian do banku - Sandra nie przydziela kary graczowi zgodnie z podpunktem e)
g) Gracz zielony ma odłożone 3 zmiany do banku - Sandra przydziela kare -2pp graczowi zgodnie z podpunktem e)

Ktoś mógłby mnie w tej kwestii poprawić?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban

Post autor: detrytusek »

siekan pisze: 07 sty 2019, 16:54 Hej,
Mam w czwartek swoją pierwszą grę i muszę wszystko dokładnie popytać xD
1) Czy karty Projektów bez możliwości ulepszenia służą do czegoś jeszcze niż tylko zabranie odpowiedniego auta z toru testowego?
2) Aby zebrać auto z Toru Testowego do Garażu trzeba użyć Projekt tego auta i odłożyć go na spód stosu Centralnego. Czy można odłożyć zarówno projekt z ulepszeniem, jak i bez niego?
3) Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyc dokładnie, jak wygląda tura Złej Sandry? Np, jest ona na Linii Montażowej. Rozumiem, że pierwszym krokiem jest sprawdzenie U KAŻDEGO gracza, czy ma samochody w garażu i jeżeli ma dwa lub mniej, to dostaje karę. Jaka to kara? Nastepnie sprawdza tor szkolenia i dla gracza (graczy, jeżeli jest remis), który jest na tym torze najniżej, dopiero sprawdza się bank odłożonych zmian (kara -1pp za każdą zmianę poniżej 5?)? Czy ten bank sprawdza się dla każdego gracza?
Ja rozumiem to w ten sposób:
a) zaczyna się tura Sandry na Linii montażowej
b) Sandra sprawdza każdego gracza po koleji, czy ma przynajmniej 2 auta w garażu
c) jeżeli nie ma, dostaje karę (ale jaka to kara? nie wiem)
d) Sandra sprawdza tor szkolenia
e) gracz żółty i zielony są na polu nr 1, gracz czerwony na 2. Gracze żółty i zielony dostaja karę
f) Gracz żółty ma odłożonych 5 zmian do banku - Sandra nie przydziela kary graczowi zgodnie z podpunktem e)
g) Gracz zielony ma odłożone 3 zmiany do banku - Sandra przydziela kare -2pp graczowi zgodnie z podpunktem e)

Ktoś mógłby mnie w tej kwestii poprawić?
1. Nie
2. Każdy
3. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie kto zasłużył na spanking od Sandry. Są to wszyscy, którzy nie prowadzą na torze szkolenia (jeśli wszyscy prowadzą, to wszyscy dostają karę). Ale od kary można się wybronić jeśli się ma czegoś minimum trzy (w zależności od działu). W przypadku tego działu 3 samochody. Jeśli nie to zostaje się przełożonym przez kolano i dostaje karę w wysokości 5 - x gdzie X to liczba zgromadzonych "czasów" / shiftów / zmian. Jeśli się ma ich 5 to kara wynosi 0. Jeśli więcej niż 5 to nie dostaje się nagrody.

W Twojej dalszej wyliczance są błędy, więc opisałem jak to wygląda powyżej i już się nie odnoszę to podpunktów.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Kanban

Post autor: siekan »

A na jeszcze jednym przykładzie:
gracz A i B są na 2 torze szkolenia, gracz C i D są na pierwszym torze. Gracz A ma swój pionek na górze (prowadzi).

W tym przykładzie:
a) gracze B, C, D dostają karę
B) gracze C, D dostają karę (gracz B prowadzi razem z graczem A)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban

Post autor: detrytusek »

Przy rozstrzyganiu kar nie ma reguły "znacznik na górze jest pierwszy". Są na tym samym miejscu. Gracz c i d mają bęcki.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Kanban

Post autor: lotheg »

Zwróć na pewno uwagę na to, że w wersji "Mean" Sandra karze za 2 rzeczy (auta, ulepszone projekty, części, certyfikaty i projekty) lub mniej. Czyli trzeba mieć 3 sztuki lub więcej.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
magrat
Posty: 7
Rejestracja: 17 lut 2021, 14:59

Re: Kanban

Post autor: magrat »

Do wzięcia samochodu można użyć tylko projektu z planszy gracza, tak jest w instrukcji. Ulepszony kładziemy obok planszy lub nad samochodem, jeśli go mamy, zatem nie można go użyć.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Kanban

Post autor: Abizaas »

Obrazek
Czy powyższa zasada nie jest bez sensu? Dlaczego gracz który doszedł do eskperta jako ostatni, dostaje więcej punktów niż osoba która dotarła tam jako pierwsza. Przecież w wielu grach mamy drzewka technologii bądź inne tory na których się wspinamy i zawsze pierwsza osoba która dotrze na szczyt dostaje najwięcej, ewentualnie wszyscy dostają tyle samo punktów. A tutaj mamy taką sytuację że w sumie nie wiadomo czy warto iść jako pierwszy, co prawda dostaniemy żeton przemowy za to że jesteśmy pierwsi ale jak ktoś wejdzie po nas to dostaniemy mniej punktów od niego. Szczerze to ta jedna zasada bardzo mnie irytuje w tej grze, jest nieintuicyjna i bez sensu.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban

Post autor: detrytusek »

Abizaas pisze: 10 kwie 2022, 14:18 Obrazek
Czy powyższa zasada nie jest bez sensu? Dlaczego gracz który doszedł do eskperta jako ostatni, dostaje więcej punktów niż osoba która dotarła tam jako pierwsza. Przecież w wielu grach mamy drzewka technologii bądź inne tory na których się wspinamy i zawsze pierwsza osoba która dotrze na szczyt dostaje najwięcej, ewentualnie wszyscy dostają tyle samo punktów. A tutaj mamy taką sytuację że w sumie nie wiadomo czy warto iść jako pierwszy, co prawda dostaniemy żeton przemowy za to że jesteśmy pierwsi ale jak ktoś wejdzie po nas to dostaniemy mniej punktów od niego. Szczerze to ta jedna zasada bardzo mnie irytuje w tej grze, jest nieintuicyjna i bez sensu.
Zasada jak zasada. Mnie się ta nieoczywistość akurat podoba. Zastanów się jakie masz korzyści z bycia pierwszym.
Po kolei:
- Pierwszy wybierzesz nagrodę z toru kolejności graczy
- Pierwszy wybierzesz nagrodę z topu toru
- Dostaniesz krzesło gratis
- Sandra najpewniej Cię nie ukaże
vs
- Ew. na koniec gry będziesz miał 4 pkt mniej od przeciwnika.

To jednak ta nieoczywistość jest dość oczywista.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban

Post autor: staniach21 »

Abizaas pisze: 10 kwie 2022, 14:18 Obrazek
Czy powyższa zasada nie jest bez sensu? Dlaczego gracz który doszedł do eskperta jako ostatni, dostaje więcej punktów niż osoba która dotarła tam jako pierwsza. Przecież w wielu grach mamy drzewka technologii bądź inne tory na których się wspinamy i zawsze pierwsza osoba która dotrze na szczyt dostaje najwięcej, ewentualnie wszyscy dostają tyle samo punktów. A tutaj mamy taką sytuację że w sumie nie wiadomo czy warto iść jako pierwszy, co prawda dostaniemy żeton przemowy za to że jesteśmy pierwsi ale jak ktoś wejdzie po nas to dostaniemy mniej punktów od niego. Szczerze to ta jedna zasada bardzo mnie irytuje w tej grze, jest nieintuicyjna i bez sensu.
Vital tłumaczył to tym, że pierwszy gracz dostaje speech token + wybiera z większej puli bonusów, więc, żeby to zbalansować drugi gracz, który dojdzie na koniec dostaje te +2pkt dodatkowo.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Kanban

Post autor: Abizaas »

detrytusek pisze: 10 kwie 2022, 18:23
Abizaas pisze: 10 kwie 2022, 14:18 Obrazek
Czy powyższa zasada nie jest bez sensu? Dlaczego gracz który doszedł do eskperta jako ostatni, dostaje więcej punktów niż osoba która dotarła tam jako pierwsza. Przecież w wielu grach mamy drzewka technologii bądź inne tory na których się wspinamy i zawsze pierwsza osoba która dotrze na szczyt dostaje najwięcej, ewentualnie wszyscy dostają tyle samo punktów. A tutaj mamy taką sytuację że w sumie nie wiadomo czy warto iść jako pierwszy, co prawda dostaniemy żeton przemowy za to że jesteśmy pierwsi ale jak ktoś wejdzie po nas to dostaniemy mniej punktów od niego. Szczerze to ta jedna zasada bardzo mnie irytuje w tej grze, jest nieintuicyjna i bez sensu.
Zasada jak zasada. Mnie się ta nieoczywistość akurat podoba. Zastanów się jakie masz korzyści z bycia pierwszym.
Po kolei:
- Pierwszy wybierzesz nagrodę z toru kolejności graczy
- Pierwszy wybierzesz nagrodę z topu toru
- Dostaniesz krzesło gratis
- Sandra najpewniej Cię nie ukaże
vs
- Ew. na koniec gry będziesz miał 4 pkt mniej od przeciwnika.

To jednak ta nieoczywistość jest dość oczywista.
Ja to widzę tak, nagrodę z toru kolejności graczy dostałem przy certyfikacji a teraz dostaję możliwość wypowiedzenia się za utratę punktów, bo pierwszeństwo wyboru nagrody za dotarcie na poziom ekspercki zbyt wiele nie daje - niezależnie co dostaniemy są to małe bonusy. Biorąc pod uwagę, że speech token to 1 PP lub więcej jeżeli go wykorzystamy, to można uśrednić, że jeżeli ktoś nas przegoni to jesteśmy mniej więcej na zero - moim zdaniem jest to bez sensu, po co się starać docierać na koniec toru na początku gry? Diuna Imperium, Projekt Gaja czy Teotihuacan lub jakakolwiek inna gra wykorzystująca taki system zawsze mówi - kto pierwszy, ten lepszy.

Ogólnie jest to jedyna rzecz która mnie irytuje w tej grze. Na koniec jak przeliczyłem to ta zasada tworzyła jakąś różnicę punktową rzędu 5-6 pkt ale mimo wszystko nie ma dla mnie sensu.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban

Post autor: detrytusek »

Abizaas pisze: 10 kwie 2022, 21:27
Ja to widzę tak, nagrodę z toru kolejności graczy dostałem przy certyfikacji a teraz dostaję możliwość wypowiedzenia się za utratę punktów, bo pierwszeństwo wyboru nagrody za dotarcie na poziom ekspercki zbyt wiele nie daje - niezależnie co dostaniemy są to małe bonusy. Biorąc pod uwagę, że speech token to 1 PP lub więcej jeżeli go wykorzystamy, to można uśrednić, że jeżeli ktoś nas przegoni to jesteśmy mniej więcej na zero - moim zdaniem jest to bez sensu, po co się starać docierać na koniec toru na początku gry? Diuna Imperium, Projekt Gaja czy Teotihuacan lub jakakolwiek inna gra wykorzystująca taki system zawsze mówi - kto pierwszy, ten lepszy.

Ogólnie jest to jedyna rzecz która mnie irytuje w tej grze. Na koniec jak przeliczyłem to ta zasada tworzyła jakąś różnicę punktową rzędu 5-6 pkt ale mimo wszystko nie ma dla mnie sensu.
Zauważ, że w tej grze zawsze bonusy są tej "wielkości". Nawet jeśli Ci się wydaje, że to nie są wielkie nagrody to...no cóż czasem są tlenem bo tu wszystkiego brakuje. Krzesełko to nie jest 1 pkt...tyle warte jest niewykorzystane ale potencjalnie to jest 4-9 pkt (za mniej się ich nie wykorzystuje bo się nie opłaca). Te wszystkie korzyści, które wymieniłem to znacznie więcej niż wyjście na 0 bo i nie wszystko da się przeliczyć. Chociażby możliwość decydowania, o byciu pierwszym graczem podczas zarządu. To jest wiele więcej warte. Tak samo jak brak kary od Sandry. Chociażby te powody powinny Ci pokazać, że bycie wyżej na początku gry ma swoje niezaprzeczalne plusy. Wyżej to nie znaczy na końcu toru. Atak szczytowy na początku gry jest raczej ruchem nieoptymalnym.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: staniach21 »

Hmmm 2 punkty vs bardziej użyteczny do następnego ruchu bonus czy speech token, który użyty na najbliższym spotkaniu pozwoli ci zdobyć 4+ punktów mimo wszystko chyba wole być pierwszy na końcu toru :D Pamiętaj twoja gra twoje zasady zawsze możesz sprawdzić jak będzie wyglądała gra, w momencie gdy pierwsza osoba docierająca do końcu tracku' zdobywać będzie 5 punktów i wtedy będziesz mógł stwierdzić, które zasady miały większy sens, ale wg mnie tu nie masz racji co do bezsensowności tej reguły
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1046
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 615 times
Been thanked: 757 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Abizaas »

Zdaje się, że macie rację. Gdyby zasada wyglądała tak, że remisy są rozpatrywane na korzyść tego, który pierwszy zdobył eksperta, to na początku gry wszyscy by się tylko szkolili :D

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Moonz »

Nurtuje mnie chyba najbardziej banalna rzecz w tej grze. Gdy na początku rundy przemieszczamy sie miedzy dzialami i ide do dzialu gdzie leży użyty w poprzedniej rundzie pionek gracza, mogę stanąć tylko na niezajetym uprzednio przez niego polu, czy moge stanąć na tym, które on będzie opuszczał? W sensie on był na 3 mogę iść tylko na 2? Czy może nie mogę wcale iść do tego działu?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

Moonz pisze: 01 lut 2023, 15:14 Nurtuje mnie chyba najbardziej banalna rzecz w tej grze. Gdy na początku rundy przemieszczamy sie miedzy dzialami i ide do dzialu gdzie leży użyty w poprzedniej rundzie pionek gracza, mogę stanąć tylko na niezajetym uprzednio przez niego polu, czy moge stanąć na tym, które on będzie opuszczał? W sensie on był na 3 mogę iść tylko na 2? Czy może nie mogę wcale iść do tego działu?
Żadnego włażenia na głowę. Tylko niezajęte.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Moonz »

To znowu Ja :D. Czy karta punktacji podczas zebrania odnosząca sie do ulepszonych projektów może byc punktowana ulepszonymi sprawdzonymi projektami, czy tylko tymi znajdującymi się z prawej strony planszy gracza? I kolejne pytanie. W grze dwuosobowej nie można iść do działu, w którym jest Sandra, rozumiem, że śpiąca Sandra nic w tej kwestii nie zmienia?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: staniach21 »

Moonz pisze: 03 lut 2023, 18:15 To znowu Ja :D. Czy karta punktacji podczas zebrania odnosząca sie do ulepszonych projektów może byc punktowana ulepszonymi sprawdzonymi projektami, czy tylko tymi znajdującymi się z prawej strony planszy gracza? I kolejne pytanie. W grze dwuosobowej nie można iść do działu, w którym jest Sandra, rozumiem, że śpiąca Sandra nic w tej kwestii nie zmienia?
1)
Hmm nie wiem jak jest z polskim słownictwem, ale upgraded to ten, który został flipnięty, a tested to ten, który jest i flipnięty i ma odpowiadający samochód, a więc każdy tested jest jednocześnie też upgraded, więc jeśli ci się odnośi do projektu, który został obrócony, a ty masz go i obróconego i dopasowanego do samochodu w garażu to również się liczy :D.
2)
Nigdy nie wejdziesz tam gdzie jest Sandra w grze 2-osobowej :D Dlatego kombinowanie wokół tej kolejności od góry do dołu jest satysfakcjonujące ;)
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Moonz »

staniach21 pisze: 03 lut 2023, 18:44
1)
Hmm nie wiem jak jest z polskim słownictwem, ale upgraded to ten, który został flipnięty, a tested to ten, który jest i flipnięty i ma odpowiadający samochód, a więc każdy tested jest jednocześnie też upgraded, więc jeśli ci się odnośi do projektu, który został obrócony, a ty masz go i obróconego i dopasowanego do samochodu w garażu to również się liczy :D.
Też tak to rozpatrzyłem w trakcie rozgrywki. Do samochodu mogę mieć podpiętą dowolna ilość ulepszeń?
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: staniach21 »

Moonz pisze: 03 lut 2023, 18:52
staniach21 pisze: 03 lut 2023, 18:44
1)
Hmm nie wiem jak jest z polskim słownictwem, ale upgraded to ten, który został flipnięty, a tested to ten, który jest i flipnięty i ma odpowiadający samochód, a więc każdy tested jest jednocześnie też upgraded, więc jeśli ci się odnośi do projektu, który został obrócony, a ty masz go i obróconego i dopasowanego do samochodu w garażu to również się liczy :D.
Też tak to rozpatrzyłem w trakcie rozgrywki. Do samochodu mogę mieć podpiętą dowolna ilość ulepszeń?
Tak :D Każdy rodzaj ulepszenia dla danego modelu samochodu występuje tylko na 1 kaflu, więc zawsze masz dowolną ich liczbę, ale różnego rodzaju :D
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Moonz »

To ogarniam, zastanawiałem sie tylko czy mogę podpiąć 6 do jednego pojazdu :D
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: detrytusek »

Możesz :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
k4sper
Posty: 53
Rejestracja: 21 sty 2020, 05:09
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: k4sper »

Moonz pisze: 03 lut 2023, 18:52
staniach21 pisze: 03 lut 2023, 18:44
1)
Hmm nie wiem jak jest z polskim słownictwem, ale upgraded to ten, który został flipnięty, a tested to ten, który jest i flipnięty i ma odpowiadający samochód, a więc każdy tested jest jednocześnie też upgraded, więc jeśli ci się odnośi do projektu, który został obrócony, a ty masz go i obróconego i dopasowanego do samochodu w garażu to również się liczy :D.
Też tak to rozpatrzyłem w trakcie rozgrywki. Do samochodu mogę mieć podpiętą dowolna ilość ulepszeń?
Ja tak nie grałem. Jest inną karta (15) odnosząca się do przetestowanych projektów.
Moonz
Posty: 281
Rejestracja: 14 sty 2022, 13:55
Has thanked: 60 times
Been thanked: 28 times

Re: Kanban - pytania o zasady

Post autor: Moonz »

k4sper pisze: 05 lut 2023, 07:00
Moonz pisze: 03 lut 2023, 18:52
staniach21 pisze: 03 lut 2023, 18:44
1)
Hmm nie wiem jak jest z polskim słownictwem, ale upgraded to ten, który został flipnięty, a tested to ten, który jest i flipnięty i ma odpowiadający samochód, a więc każdy tested jest jednocześnie też upgraded, więc jeśli ci się odnośi do projektu, który został obrócony, a ty masz go i obróconego i dopasowanego do samochodu w garażu to również się liczy :D.
Też tak to rozpatrzyłem w trakcie rozgrywki. Do samochodu mogę mieć podpiętą dowolna ilość ulepszeń?
Ja tak nie grałem. Jest inną karta (15) odnosząca się do przetestowanych projektów.
No właśnie to już kwestia interpretacji i ustaleń przy stole jak chcesz grać, ale nie da się kłócić z tym, że sprawdzone projekty są też ulepszone i my doliczyliśmy za to punkty mając tylko sprawdzone projekty.
ODPOWIEDZ