Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: aswiech »

Rathi pisze:
aswiech pisze:Ewentualnie jakas Pionkowa promocja?
Pomyslimy : )
I co w temacie slychowac?:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Rathi »

W tej chwili to ja tylko trzymam kciuki za to, ze gre w ogole bede mial na Pionku : (
Mam nadzieje, ze Egmont wyslal ja dzisiaj, i jutro, a najpozniej w piatek, dojdzie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: aswiech »

Tiaaaa. Mnie Era tak wysylala telefon w poniedzialek KURIEREM, ze jak w piatek dostane to bedzie milo:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jarek B. »

Wszystko będzie ok.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Rathi »

Jarek B. pisze:Wszystko będzie ok.
Wszystko jest ok. : ))
Gra wlasnie trafila do "magazynu" sklepu Dragonus i jest juz dostepna w ofercie.
aswiech pisze:Ewentualnie jakas Pionkowa promocja?
Do soboty promocyjna cena 70 zl. Mozliwy odbior na Pionku.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: jax »

Na Krainie Gier już od pewnego czasu zapowiedź kolejnych gier po polsku - Zooloretto (przedstawiać nie trzeba) i Piraci (Seerauber, gra Stefana Dorry).
http://www.krainagier.net/content/view/326/33/

Natomiast co znacznie ciekawsze jest tam też świeżutki wspaniały szczegółowy opis dodatku do Galaxy Truckera:
http://www.krainagier.net/content/view/330/1/
Po dodaniu tego wszystkiego do podstawki różnorodność staje się *ogromna*. A wytłumaczenie wszystkich zasad (podstawka + dodatek) nowicjuszowi może zająć już godzinę :twisted: Super sprawa - czekam niecierpliwie. Dodatek 'Rough Road Ahead' (w gronie wyjadaczy nie wyobrażam sobie gry bez niego) mam już rozpracowany, więc chętnie pobładzę w pozostałych opcjach nowego dodatku. :) Oby tylko nowe kafelki nie okazały się zbyt mocne - jak czytam ich opis, to niektóre już się wydają przegięte. Mam nadzieję że się mylę.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: bogas »

No tak, dodatek dodatkiem, ale czy są jakieś nowe wieści z Albi kiedy można spodziewać się podstawowego Galaxy Truckera w wersji rodzimej?
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: planszomania »

Gra była zapowiadana na koniec roku. Najpierw miały wyjść Pandemic (we wrześniu z resztą) i Wikingowie (w październiku).
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: MichalStajszczak »

Pandemic ma być w tym roku, ale jeszcze nie wiadomo kiedy. Sa jakieś opóźnienia z powodu klęsk żywiołowych w Chinach. Żadnych konkretnych terminów Albi jeszcze nie podaje
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2008, 21:37 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: noowy »

Galakta zapowiedziała wydanie Keltis... szkoda kurcze, liczyłem na jakiś inny, ciekawszy tytuł...
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Geko »

noowy pisze:Galakta zapowiedziała wydanie Keltis... szkoda kurcze, liczyłem na jakiś inny, ciekawszy tytuł...
Kto wie, może niegracze się tym zainteresują i będą kupować. Gracze raczej nie mają się czym zachwycać...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: bogas »

Geko pisze:Kto wie, może niegracze się tym zainteresują i będą kupować. Gracze raczej nie mają się czym zachwycać...
Tylko gdzie ci 'niegracze' kupią tego Keltisa? Zdaje się, że Empik z Galaktą się coś nie dogadał, bo ostatnio z oferty empików zniknęły gry Galakty i ostał się jeno Egmont.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: stalker »

Galakta pewnie wróci -- słyszałem, że trwa czyszczenie magazynu. A Keltis nie jest dla Was (no i na czymś trzeba zarabiać, prawda?) :mrgreen:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: noowy »

W zapowiedziach Galakty na drugą połowę 2008 są 4 "X" - 1 na lipiec, 2 na październik i 1 na listopad. Jednym z "X" na październik okazał się Keltis więc są jeszcze 2 nieznane tytuły. A co z "X" zapowiadanym na lipiec? Wydaje mi się, że nic nie ogłosili ani nie wydali, czy może przegapiłem jakąś grę? (Było jakiś czas temu info na KrainieGier o Catan Dice Game, ale póki co gry nie ma)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Jacek_PL »

Patrząc na to jakie opóźnienia są w wielu wydawnictwach to Keltis mógł być zapowiedzią na lipiec akurat :) Może Galakta pokusiła się o Battlestar Galactica, premiera tak jakoś akurat w październiku ma być.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: noowy »

Ja bym się bardzo ucieszył gdyby Galakta wydała Kingsburg. FFG zapowiada grę na październik.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: waffel »

Patrząc na to jakie opóźnienia są w wielu wydawnictwach to Keltis mógł być zapowiedzią na lipiec akurat :) Może Galakta pokusiła się o Battlestar Galactica, premiera tak jakoś akurat w październiku ma być.
Battlestar Galactica, gdyby miał być wydany w tym roku przez Galaktę, musiałby być drukowany jednocześnie z oryginalną wersją FFG. Raczej nie słyszałem, żeby coś takiego miało miejsce :) (ani żadna inna wersja językowa) Wnioskuję zatem, że to raczej nie BG.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Pancho »

noowy pisze:Ja bym się bardzo ucieszył gdyby Galakta wydała Kingsburg. FFG zapowiada grę na październik.
Również trzymam za to kciuki :)
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: cezaras »

OT o Keltisie:
Kto wie, może niegracze się tym zainteresują i będą kupować. Gracze raczej nie mają się czym zachwycać...
przyznaję, ze nie rozumiem tej niechęci do Keltisa (ale de gistibus not disputandum est )
inna sprawa, że jak czytam na forum, że fajna giera to PitchCar albo HysteriCoach a Keltis jest be, to coś mi się nie zgadza - z tym, że zgodnie z łacińską
natomiast na pewno jest grupa graczy, którym Keltis się spodoba - bo to sympatyczna wesoła gierka, z gatunku tych, przy których gram z synkiem i obaj mamy z tego mnóstwo radości i emocji.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Don Simon »

cezaras pisze: przyznaję, ze nie rozumiem tej niechęci do Keltisa (ale de gistibus not disputandum est )
inna sprawa, że jak czytam na forum, że fajna giera to PitchCar albo HysteriCoach a Keltis jest be, to coś mi się nie zgadza - z tym, że zgodnie z łacińską
natomiast na pewno jest grupa graczy, którym Keltis się spodoba - bo to sympatyczna wesoła gierka, z gatunku tych, przy których gram z synkiem i obaj mamy z tego mnóstwo radości i emocji.
Sam odpowiedziales sobie na pytanie. Pitchcar i Hystericoach dadza radosc rowniez grupie doroslych - Keltis nadaje sie tylko do grania z dziecmi.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Pancho »

Don Simon pisze:Sam odpowiedziales sobie na pytanie. Pitchcar i Hystericoach dadza radosc rowniez grupie doroslych - Keltis nadaje sie tylko do grania z dziecmi.
Już dawno brakowało na forum fana haseł "te gry są dla dziewczynek". Jakby co powyższe napisał facet, który z wysuniętym językiem nasłuchiwał ile kulek jest w plastikowych iglach i bawił się magnesami w kształcie wężowych jaj :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze: Już dawno brakowało na forum fana haseł "te gry są dla dziewczynek". Jakby co powyższe napisał facet, który z wysuniętym językiem nasłuchiwał ile kulek jest w plastikowych iglach i bawił się magnesami w kształcie wężowych jaj :)
Dementuje plotki, jakobym nasluchiwal z wysunietym jezykiem :-).
I precyzuje, ze nie twierdze, ze gry dla dzieci sa zle - dobra gra ucieszy rowniez doroslych. Natomiast Keltis jest tak prymitywne i nudne, ze tylko male dziecko bedzie moglo czerpac z tego jakas radosc. I Pancho :-P.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Pancho »

Wiesz, skompromitowałeś się już przed laty tekstami o Eufracie i Tygrysie, tak więc dzisiaj już nie musisz się aż tak starać :P
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: cezaras »

Sam odpowiedziales sobie na pytanie. Pitchcar i Hystericoach dadza radosc rowniez grupie doroslych - Keltis nadaje sie tylko do grania z dziecmi.
uwierz, że nie tylko ;-)
grałem w histericoach'a z grupą rozbawionych ludzi jak najbardziej dorosłych i po tym doświadczeniu mogę powiedzieć, że jest to gra - w przeciwieństwie do Keltisa - w którą możesz grać tylko z dziećmi ;-))
Natomiast Keltis jest tak prymitywne i nudne, ze tylko male dziecko bedzie moglo czerpac z tego jakas radosc.
ponownie kwestia gustu
to, że nie zaznaczyłeś iż jest to Twoje zdanie / Twoja opinia sugeruje, że jesteś przekonany iż jest to prawda obiektywna. a to nie jest prawda
Nie chcę Cię przekonywać, że Keltis jest wporzo ;-))
chcę tylko powiedzieć, że gracze mają różne opinie na temat tego które gry są nudne, a które prymitywne (BTW: Trzewik kiedyś napisał, ze Wysokie Napięcie jest nudne jak flaki z olejem)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: Don Simon »

cezaras pisze:ponownie kwestia gustu
to, że nie zaznaczyłeś iż jest to Twoje zdanie / Twoja opinia sugeruje, że jesteś przekonany iż jest to prawda obiektywna. a to nie jest prawda
To, ze nie zaznaczylem tego oznacza, iz jest dla mnie oczywistym fakt, iz wszelkie wypowiedzi przeze mnie wyglaszane mimo, iz trafne, madre i prawdziwe sa moja prywatna opinia i nie czuje sie (jeszcze) na silach, by kogokolwiek zmuszac do ich uznawania za obiektywne ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ