Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Ezechiel napisał:
Finał na jakimś dużym ogólnopolskim konwencie.
Ja myślałem o finale na imprezie typu Monopoly Warsaw Open (o ile coś takiego w tym roku się odbędzie). Ale obawiam się, że część osób z tego forum będzie temu przeciwne
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: cezaras »

przez przypadek natknąłem się na ten wątek
i nie mogę się nadziwić, że inicjatywa umarła.

To może spróbuję ją reaktywować ;-)
tym bardziej, że:
a) zbliża się jesień i będzie więcej czasu, żeby sobie usiąść przed kompem
b) na takim BSW gier mamy sporo więcej, niż to było

Widzę to tak:
1. udział jest dobrowolny, celem jest dobra zabawa i radość z grania
2. nazywamy to "Puchar Nataniela w grach towarzyskich - bardziej lub mniej losowych" (od ksywy pierwszego pomysłodawcy)
3. gramy na BSW lub innym serwerze, gdzie możliwe jest granie on-line
4. wybieramy kilka gierek - do wymyślenia ile dokładnie i jakie
5. w każdą z gierek robimy niezależny turniej i przyznajemy punkty za kilka pierwszych miejsc (np. jak w F1). Dzięki temu, jak ktoś jakiejś gry nie zna, nie lubi itp. to wcale nie traci szans na dalsze współuczestnictwo.
6. Kto by miał w sumie najwięcej punktów zdobyłby Puchar (jak wypali to mogę ufundować wygrawerowany Kufel do piwa lub coś w ten deseń)
7. myślę, że zasady turnieju dla każdej z gry mogą być różne. Ale ogólnie wyglądałoby to tak, że każdy dostałby rozpiskę (czy to na tydzień, gdyby rozgrywki były prowadzone pucharowo czy też na cała grę gdybyśmy grali coś w rodzaju ligi) z kim i w co ma zagrać i zainteresowani gracze by się już sami mailowo dogadywali. Wiem od kumpla, że tak są prowadzone rozgrywki między innymi w Panzer Generala i daje się to zrobić (ba nawet pykają mecze międzypaństwowe). Kwestia tylko chęci.

co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: Nataniel »

Fajnie by bylo to jeszcze polaczyc z EuropeMasters - czyli mistrzostwami w planszowkach na Essen :) Ekipe wygrywajaca z Polski moglaby pojechac tam na finaly... :-) Ale szara rzeczywistosc jest taka, ze nie wiem czy ktos bedzie mial ochote i czas zajac sie organizacja :(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
szymonjot
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2008, 10:24
Lokalizacja: Gdynia/Zielona Góra

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: szymonjot »

Historia wątku każe wątpić w powodzenie projektu, ale właściwie - czemu nie spróbować...

Ja jestem jak najbardziej za, acz jako wierny czytelnik dodatków sportowych apelowałbym o stworzenie mini-stronki internetowej z tabelami i terminarzem. Na bsw na pierwszy rzut oka do mistrzostw spokojnie moglyby wejsc: Caylus, Ingenious, Osadnicy, Stone Age, Thurn und Taxis...

Jakby już zebrała się jakaś liczba chętnych, mogę pokusić się o stworzenie systemu punktacji. Jak ludzie sobie poradzili z pięciobojem nowoczesnym, to i my planszówki powinniśmy okiełznać :)
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: bazik »

o rrrrrrany ale ten bazik sie tu udzielal. i po co? :-)

dzisiejszy bazik jest duzo bardziej pelny luzu. organizowac nie bede, co najwyzej mniej czy bardziej moglbym pomoc, ale jakby to bylo np w niedziele na pionkach, albo na mazurkonie, albo w warszawie, to pewnie w jakas gre bym zagral. pewnie KF/agricola/aos bardziej niz carcassonne, ale tez nie kazdy ma talent do kazdej gry przeciez...
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: ragozd »

Brass, bazik, Brass ;) Ale podoba mi sie pomysl do realizacji na Mazurkonie. Zreszta za rok najpewniej bedzie tam turniej Maneouver, sadzac po zainteresowaniu. Nawet podejme sie jego organizacji - Wargamer na pewno jakies nagrody zafunduje :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: cezaras »

Fajnie by bylo to jeszcze polaczyc z EuropeMasters - czyli mistrzostwami w planszowkach na Essen
w tym roku to praktycznie niemożliwe - chociażby ze względu na to, że już mamy sierpień :(

zresztą tak sobie myślę, że proponowany towarzyski turniej by net a EuropeMasters, to nieco inne tematy.

Ale oczywiście, z ciekawości spojrzałem, jakie gry będą w tym roku i .... są ciekawe:
Amyitis;
W roku smoka;
Neuland - tego przyznaję nie kojarzę zupełnie, zaraz sobie poczytam ;-))) ;
Sestimesti.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: Rathi »

Sklep Dragonus z checia ufunduje jakas nagrode dla najlepszego/najlepszych. Wielkosc/wysokosc nagrody zalezy od ilosci uczestnikow. Mysle, ze jakos sie dogadamy z Organizatorami : )
Niestety, na organizacje nie mam czasu : (
Moglbym rowniez przeznaczyc kawalek serwera na stronke, niestety, tylko ja mialbym mozliwosc jej edytowania. Jedyny plus jest taki, ze prawie codziennie siedze przy kompie od 7 do 24, wiec wielkich poslizgow w aktualizowaniu strony by nie bylo.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: aswiech »

Rathi pisze:Sklep Dragonus z checia ufunduje jakas nagrode dla najlepszego/najlepszych. Wielkosc/wysokosc nagrody zalezy od ilosci uczestnikow. Mysle, ze jakos sie dogadamy z Organizatorami : )
Niestety, na organizacje nie mam czasu : (
Ja niestety tez nie mam czasu, tym niemniej mysle, ze sama organizacja wiele nie zajmie i nie bedzie wiele czasu kosztowac. Sprawe mozna podpiac pod impreze typu Pionek, ustalic kilka gier jako kategorie i system grania. Odpada problem "nie mam czasu" itp.
Nie musi sie to przeciez nazywac Mistrzostwa, a skoro sponsorzy sami sie znajduja... Szkoda by bylo takiej okazji...
I jeszcze tylko moje zdanie a propos grania przez siec. Gram w planszowki dlatego, ze wystarczy iz w pracy siedze przed komputerem;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: cezaras »

właśnie mija 2 tygodnie od kiedy zgłosiłem swoją propozycję,
zgłoszeniami na turniej on-line mnie nie zasypaliście ;-(
a szkoda, bo nawet znalazł się sponsor, zanim zaczęliśmy go szukać ;-))))
myślę, że możemy uznać temat za zamknięty.
I jeszcze tylko moje zdanie a propos grania przez siec. Gram w planszowki dlatego, ze wystarczy iz w pracy siedze przed komputerem;)
ja też zdecydowanie wolę granie w realu, ale zakładam, że jest sporo osób, które z różnych powodów mają ograniczone możliwości uczestnictwa w graniu
(bo są z miejscowości położonej z dala od "centrów planszówkowego grania" czy też mają małe dziecko ograniczające możliwość grania popołudniami)
zresztą doświadczenie mówi, że partia na BSW trwa zdecydowanie krócej niż w na zwykłym stole (chociażby dlatego, że maszyna liczy punkty), więc te kilkanaście partii, jakie każdy z uczestników musiałby rozegrać przez jesień - zimę nie byłoby to dużym obciążeniem.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: bazik »

jednym slowem zaproponowales bsw bo zakladales ze ilus osobom tak bedzie latwiej. odzew zerowy, za to sa glosy ze glowny problem w pomysle to wlasnie ze napisales bsw (mozesz mnie dodac do tej listy). zamiast sie poddawac moze lepiej usunac drazliwe slowo :D
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: draco »

Popieram bazika. Jakby turniej miał się odbyć w realu, to wziąłbym w nim udział. Mogę nawet chcieć byś sędzią.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: Rathi »

draco pisze:Jakby turniej miał się odbyć w realu, to wziąłbym w nim udział.
Nawet jesli bylby w Krakowie? A w Szczecinie?
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: draco »

Rathi pisze:
draco pisze:Jakby turniej miał się odbyć w realu, to wziąłbym w nim udział.
Nawet jesli bylby w Krakowie? A w Szczecinie?
Jeśli turniej odbywałby się podczas jakiegoś dużego konwentu w stylu Pionek, to tak.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: mst »

Poza tym sędziom zwykle wypłaca się delegację, pokrywającą koszty dojazdu, noclegu, wyżywienia i drobnych przyjemności. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Mistrzostwa Polski w Grach Planszowych !!

Post autor: Geko »

Rathi pisze:
draco pisze:Jakby turniej miał się odbyć w realu, to wziąłbym w nim udział.
Nawet jesli bylby w Krakowie? A w Szczecinie?
Jak wiadomo, Draco dociera wszędzie, dokąd tylko kursuje Ogólnoświatowa Linia Przewozów Samochodowych Autostop.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ