(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

JAsz pisze: widze ze RAJ nie chce 5 graczy a u Was jest wolne więc dopiszcie mnie ne Conquesta zwłaszcza, ze towazrystwo bardzo zacen
Dopisuje. Wreszcie bedzie okazja poznac persone, ktorej niejeden post przeczytalem i z niejednym sie nie zgadzalem.. :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
dezerter
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2007, 09:42
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: dezerter »

widzę, że skład chętnych do panowania nad resztkami Imperium ciągle fluktuuje...
ja się na chwilę obecną potwierdzam na około 17.00
A co do obaw o zasady opcjonalne - spoko, pewnie znajdzie się kilka minut na wstępną debatę senacką. Nie trzeba żadnych dodatkowych kart, gramy tym co mamy, tylko trochę inaczej. Pewnie się nie przyjmie - biorąc pod uwagę np. niezbyt pochlebne recenzje niektórych graczy na temat opcjonalnych walk w GoT. Well...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

Jasz, nie panikuj. :) Mozemy spokojnie zagrac w pieciu. :)
Tym bardziej ze obecnie w 2.0 wyglada na to ze podkreslono znaczenie indywidualnego zwyciestwa.
Jeszcze nie wiemy na ktora moze byc Franek. Ty o ktorej bedziesz?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: siepu »

Ha ha!
Jestem już w Wawie i w związku z tym wracam do czynnego planszówkowania. Jutro planuję pojawić się w Agresorze i będę miał (tak tematycznie): Galaxy Truckera, Race for the Galacy i Galactic Emperora. Interesuje mnie zwłaszcza ostatni tytuł i chciałbym zagrać pierwszą partię, jacyś chętni może?
JAsz
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:02
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAsz »

rajgildia pisze:Jasz, nie panikuj. :) Mozemy spokojnie zagrac w pieciu. :)
Tym bardziej ze obecnie w 2.0 wyglada na to ze podkreslono znaczenie indywidualnego zwyciestwa.
Jeszcze nie wiemy na ktora moze byc Franek. Ty o ktorej bedziesz?

moje serce jest w rosterce ;)
dopisłąem się jednak do Conquesta bo juz grałem a nie wiem czy bym dał radę na jutro przestudiowac instrukcję

jeszcze mam pytanie: CotE I czy II?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

JAsz pisze:jeszcze mam pytanie: CotE I czy II?
CotE II
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

rajgildia pisze:Jasz, nie panikuj. :) Mozemy spokojnie zagrac w pieciu. :)
Tym bardziej ze obecnie w 2.0 wyglada na to ze podkreslono znaczenie indywidualnego zwyciestwa.
Jeszcze nie wiemy na ktora moze byc Franek. Ty o ktorej bedziesz?
ja moge byc od 16
zrobie wszystko zeby z instrukcja sie zapoznac
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

swietnie, czyli Napoleonic Wars od 16.00
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

chiapas pisze:Mam TS, moge przynieść i z przyjemnością zagram. Jezeli dalej jestes zainteresowany to napisz o której w piatek możemy sie ustawić ( wole sie ustawić na konkretną godzine )
Będę od 16 do 23, więc mi to obojętne. Jeśli mam się umawiać, to jak najwcześniej. To może o 16?

Jeśli siepu będzie miał Galactic Emperora, to chętnie zagram. Poznawanie TtA przeniesione na pionek. Poza tym zamierzam znaleźć chętnych na moje prototypy.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Będę 16-19 (max 20). Zabieram ze sobą Brassa i Twilight Struggle. Zephyr jak jesteś jeszcze chętny na partyjkę w TS to zapraszam. Wezmę jeszcze coś krótszego (Caylus? :) ) gdyby nie było chętnych od początku na te dwie pozycje.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: zephyr »

Jestem chętny na wszystkie trzy :)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Ja chyba najchętniej jednak bym w Brassa zagrał - będzie ktoś (albo dwie osoby) chętny na Brassa na 16?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: chiapas »

rajgildia pisze:Będę od 16 do 23, więc mi to obojętne. Jeśli mam się umawiać, to jak najwcześniej. To może o 16?

Będe o 16 z minutami.

pzdr
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

yosz pisze:Ja chyba najchętniej jednak bym w Brassa zagrał - będzie ktoś (albo dwie osoby) chętny na Brassa na 16?
Raaany, już byłem bliski rozgrywki w zeszłym tygodniu, ale nic nie wyszło, no może poza rozłożeniem planszy :) . Dzisiaj niestety nie dam rady, ale jakby co piszę się na przyszły piatek.
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Valmont »

eazydoor pisze: Raaany, już byłem bliski rozgrywki w zeszłym tygodniu, ale nic nie wyszło, no może poza rozłożeniem planszy :)
Jak nie wyszło. Przecież wygrałem tą rozgrywkę w stosunku 2 losowania z trzech :D
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: eazydoor »

Valmont pisze:Jak nie wyszło. Przecież wygrałem tą rozgrywkę w stosunku 2 losowania z trzech :D
Nie chciałem wspominać o sromotnej porażce :D
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

yosz pisze:Ja chyba najchętniej jednak bym w Brassa zagrał - będzie ktoś (albo dwie osoby) chętny na Brassa na 16?
No to ja chętnie.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: melee »

Wczoraj byłem tylko 2 godziny, z czego przez połowę obserwowałem rozgrywkę w Galactic Emperor. Na początku nie podobało mi się, nuda, nuda, jeszcze Ostry mówił, że nie opłaca się zupełnie podbój militarny i lepiej inwestować w bunkry. Bunkrownikom mówimy nie! :) No i Ostremu "nie" powiedział Valmont, pacyfikując go totalnie. Mam na myśli totalnie. Z tej gry można właściwie odpaść :) Wówczas spodobało mi się bardziej i chętnie sam bym zagrał. Draco narzekał trochę, że mało akcji itp. Ale Valmontowi to nie przeszkodziło zdobyć z 7 planet, sporą flotę, wlecieć w czarną dziurę, posprzątać galaktykę itp. Bazik przegrał właściwie rzutem na taśmę, po tym jak dopadł go Siepu.

Później zagraliśmy w Mykerinosa z dodatkiem Nil. Wreszcie się udało, choć oczywiście nie pamiętałem zasad i na początku było studiowanie instrukcji ;) Ale udało się, niestety musiałem wyjść przed 22 i na koniec był express, przez co wynik może być trochę wypaczony - decyzje w ostatnim sezonie są najważniejsze i trzeba spokojnie zobaczyć co kto zbiera, tutaj nie było czasu i wygrałem prawdopodobnie przypadkowo. Ale o samym dodatku - już kiedyś Jax o tym pisałem. Bardzo dobry! Wbrew pozorom zmian jest bardzo dużo, ilość decyzji zwiększa się znacznie, układy na samej planszy też są bardziej skomplikowane. Bardziej można sie też teraz nastawić na zbieranie kompletów kart. Dodatku generalnie nie ma chyba w sprzedaży, ale można się zawsze uśmiechnąć do Ala, a warto.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

No coż... Wychodząc w piątek nie pozamykaliście okien w 519.
Czy należy przez to rozumieć, że niespecjalnie Wam zależy na naszej dalszej bytności na Politechnice?

PS. Nie wiem kto wychodził ostatni, stąd uwaga rzucona w przestrzeń.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Raleen »

Witam

Trutu też ostatnio coś wspominał o jakichś narzekaniach dozorców. Lepiej dmuchać w takich sytuacjach na zimne, bo jest świetna lokalizacja, dająca duże możliwości, ale casus Smolnej pokazuje, że nie jest tak, że dane zostało to nam raz na zawsze. Ja ze swojej strony kolegów strategów także uczulam.

Pozdrawiam
RK vel Raleen
JAsz
Posty: 9
Rejestracja: 21 lip 2007, 12:02
Lokalizacja: Wawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: JAsz »

rajgildia pisze:No coż... Wychodząc w piątek nie pozamykaliście okien w 519.
Czy należy przez to rozumieć, że niespecjalnie Wam zależy na naszej dalszej bytności na Politechnice?

PS. Nie wiem kto wychodził ostatni, stąd uwaga rzucona w przestrzeń.
było nas całkiem sporo (jakieś 10 chłopa min). Widać upał się wszytskim rzucił na mózgi i nikt nie załważył.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

No i Kolegów zatkało :shock: :wink:
W ogóle tym razem prawie nie ma relacji, czyżby nikomu już się nie chciało pisać na Forum?
Ja najpierw zagrałem z Łukaszem, Siepu i Yoszem w Brass. No cóż, byłem ostatni, w sumie to nie wiem dlaczego, bo wydawało mi się, że nie popełniłem żadnych błędów. Wygrał Łukasz po raz kolejny udowadniając, że w tę grę jest świetny.
Później miałem okazję poporawić sobie humor przy Merchant of Amsterdam. Andreas, Raubritter i ja namówiliśmy Łukasza i udało nam się pięknie pohandlować w nowożytnym Amsterdamie (przy okazji nieco hałasując znanym już rekwizytem od tej gry). Coś w tej grze niewatpliwie jest, skoro tak się spodobała w naszym gronie strategów-wargamerów...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Franek Strzała »

Chcialbym wreszcie zagrac w agricole. Jesli ktos zbieralby ekipe to jestem od razu chetny
pozdrawiam
Franek

Mój Harem!!!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5226
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: raj »

ja tez jeszcze nie gralem w agricole wiec tez chetnie bym sie nauczyl. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: bazik »

nie chce chyba robic zapisow, wiec tak informacyjnie:

przez najblizsze kilka razy bede mial ze soba, i chetnie wytlumacze_i_zagram w:

- Indonesia (3-5 graczy, pierwsza gra ~4h, scott nicolson ladnie opowiada co to jest) (ja gralem 5 razy)

- Pampas Railroads (3-6, 2-3h, wczesny Wallace, kredkowa, mechanika BARDZO podobna do Wabash Cannonball) (0 razy)

- Antiquity (2-4, 3+h (w 4ech moze i 4h+), BARDZO 'fiddly' (jak to po polsku sie mowi?)) (1 raz)



dodatkowo zawsze mam i chetnie zagram w doswiadczonym gronie w Through the Ages / 6osobobej grupie tez zawsze chetnie wytlumacze.
(3 osobowej jak sie nic nie dzieje tez, ale wolalbym nie kosztem grania w cos)

(do wejscia na liste czeka jeszcze 18al/ur 1830bc, jakby ktos byl napalony prosze sygnal ze przynosic)



jesli cos z tego kogos interesuje i mnie zobaczy (mysle ze bede sie pojawial 17-17:30) to zapraszam :-)

dziekuje za uwage.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2008, 10:02 przez bazik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ