Thief's Market

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Thief's Market

Post autor: Tycjan »

... W każdej rundzie gracze rzucają kośćmi i nawzajem je sobie podbierają w celu zdobycia cennego łupu. Istotą gry nie jest jednak zabranie ich jak najwięcej, ale zrobienie tego mądrze. Tak, by inni cię nie okradli, a ty żebyś mógł zrealizować swój cel i stać się bogaty. Dzięki bogactwu i przebiegłości sprawisz, że zasięg twoich wpływów w mieście powiększy się, a ty znajdziesz nowych popleczników: hochsztaplerów i złodziei.
Odkryj ciemną stronę miasta i zostań największym z największych złodziejem.
Turlaj, zarządzaj majątkiem i ludźmi, ale przede wszystkim bądź przebiegły!

Czas gry: 30-50 min.
Liczba graczy: 3-5
Wiek: 14
Autor: Dave Chalker
Spoiler:
Thief's Market to kolejna gra od wydawnictwa Baldar.
2 października startuje na Wspieram.to kampania związana z jej wydaniem, a w niedzielę na ZnadPlanszy.pl przeczytacie więcej informacji na jej temat :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
harrison
Posty: 286
Rejestracja: 16 lut 2017, 10:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 4 times

Re: Thief's Market

Post autor: harrison »

Już można wspierać https://wspieram.to/tm
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Thief's Market

Post autor: KQuest »

Grał już ktoś? Co sądzicie o tej grze? Warto?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Thief's Market

Post autor: Wincenty Jan »

Jestem grą zainteresowany. Oceny na BGG słabe , a recenzji za bardzo nie ma... mam na myśli polską scenę recenzencką. Kolejna kampania gdzie ufundowanie gry jednym procentem będzie otrąbione sukcesem, a za pół roku grę kupimy na konwencie za 19.90? Pojawią się recenzje?
Awatar użytkownika
baldar
Posty: 578
Rejestracja: 13 lip 2014, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Thief's Market

Post autor: baldar »

Są filmy wyjaśniające zasady, także w PL, jest recenzja Piotra z Turlnij, czekamy na kolejną.
TM ma porównywalną ocenę chyba z Cthulhu światy, a CŚ jest znakomitą grą i świetnie się sprzedaje.
Nie zawsze punktacja na BGG jest wiążąca, miarodajna... Ale taki wątek już gdzieś jest na forum:)
Mikanit
Posty: 147
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Thief's Market

Post autor: Mikanit »

Dlaczego w progach pojawia się większe pudełko? Ktoś potrzebuje większe pudełko?
Rumia
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 570
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 382 times
Been thanked: 219 times

Re: Thief's Market

Post autor: Namurenai »

Wincenty Jan pisze:Oceny na BGG słabe
Wait... What?
Nawet kierując się tylko liczbą nie wczytując się w temat na BGG widnieje 6.7, czyli pomiędzy "Ok, will play if in the mood" a "Good - usually willing to play", przy czym zdecydowanie bliżej tego drugiego (a nawet jakby nie było, to zdecydowanie trafne określenia jak na filler).
Natomiast robiąc nieco więcej niż patrząc na ogólną średnią i czytając recenzje, bazując na samych podsumowaniach (jeśli nie chcesz zagłębiać się aż tak bardzo):
H2P Gaming Reviews: Thief's Market - Reroll the Start Player token pisze:This was such a happy surprise. I really didn’t expect this to be such a great game. I expected shallow filler and got a great experience instead. This is a game that I look forward to playing, one that I readily suggest at the end of the night when we have just finished the longer game. Thief’s Market is full of tense decisions and fun interaction and easily worth a recommendation.
First Play Impressions pisze:Overall, it's a really smart designed game. The card art is effective, the dice are beautiful and well designed, and the game play is really addictive, easy to learn, and fun to play. (...) my first impressions are very favourable.
Hail to the Thief--Theology of Games reviews Thief's Market pisze:This is probably my favorite small-box game Tasty Minstrel Games has put out. (It's close between this and Bomb Squad Academy.) The cards could use a little more development work, but there's time to do that before it goes to print. (Unless I'm the only reviewer who thought they were unbalanced.) The dice-choosing mechanism alone is worth the price of admission, I think. It's clever and fun.
These gems are mine! - Reviewing Thief's Market pisze:This game was a lot of fun to play. The ability to steal from each other made it a hit with my game group and I know we are going to play this one again soon.
Thief's Market - A Chubby Meeple review pisze:Thief’s Market won’t be the staple of your game night. It’s simply not long enough for that. However, when the time comes to play something light (either between games or while waiting for others to show up), I could see this hitting the table quite often.
Jeśli się doszukasz, to grze na pewno można coś zarzucić, ale naprawdę chcesz powiedzieć, że "oceny na BGG słabe"?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Thief's Market

Post autor: Wincenty Jan »

Wow! Teraz zauważyłem te komentarze! Gra teraz zaczęła się wydawać R E W E L A C Y J N A! Rzeczywiście te kilka komentarzy sprawiło , że wesprę grę i do tego samego namawiam innych użytkowników forum!
Potrafisz przemówić do rozsądku...
Jest opcja kupienia kilku sztuk w jednym zamówieniu kiedy nie jestem sklepem?
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 570
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 382 times
Been thanked: 219 times

Re: Thief's Market

Post autor: Namurenai »

Nie napisałem nigdzie, że ja uważam, że gra jest cudowna, świetna i za****sta.
Nie napisałem, że ktokolwiek ma ją kupić.
Wszystko co zrobiłem to wykazałem, że to co napisałeś nie trzyma się kupy (bo oceny na BBG nie są słabe).

A wspomniane przez Ciebie "te kilka komentarzy" to więcej niż brak komentarzy/recenzji tu na forum.
Podejście "no jasne, już mnie przekonały, akurat" w takim przypadku nie brzmi do końca... sensownie.

Najpierw piszesz, że coś ma miejsce (w tym przypadku: TM ma na BGG słabe oceny).
W odpowiedzi dostajesz informację, że to co napisałeś jest nieprawdą (dostajesz nie puste zaprzeczenie, a uargumentowane i zacytowane).
Na pytanie czy nadal trzymasz się tego co napisałeś reagujesz sarkazmem i ironią.
Wincenty Janie, czy jest jakiś powód, dla którego zachowujesz się w taki sposób?

@on topic:
Podpinam się pod pytanie @Mikanit -> Skąd wynika próg większego pudełka?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Thief's Market

Post autor: Wincenty Jan »

Uwazasz, że gra ma dobre oceny? Masz prawo. Uważam, że gra ma słabe oceny? Mam prawo.
Nie napisałem nigdzie , że ty uważaszm, że gra jest cudowna, świetna i za****sta.
Nie napisałem, że zachęcasz do kupna.
Nie wiem czy się trzyma kupy czy nie. Nie znam się na kupach. Wyraziłem swoją opinię, masz prawo się z nią nie zgodzić.
Możemy uznać, że masz rację i nie będę dalej zaśmiecał wątku.
KQuest
Posty: 603
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 94 times
Been thanked: 60 times

Re: Thief's Market

Post autor: KQuest »

Mikanit pisze:Dlaczego w progach pojawia się większe pudełko? Ktoś potrzebuje większe pudełko?
Baldar na wspieram.to pisze:Już wyjaśniamy - dlatego, że jeżeli karty będą w koszulkach, to może być problem z zamknięciem pudła przy ufundowaniu wszystkich celów. Pudło będzie wielkości naszej gry Cthulhu światy, razem gry będą wyglądać obłędnie:)
Awatar użytkownika
Namurenai
Posty: 570
Rejestracja: 03 sty 2017, 12:17
Lokalizacja: Warszawa (Mokotów)
Has thanked: 382 times
Been thanked: 219 times

Re: Thief's Market

Post autor: Namurenai »

Wincenty Jan pisze:Nie napisałem nigdzie , że ty uważaszm, że gra jest cudowna, świetna i za****sta.
Nie napisałem, że zachęcasz do kupna.
Touché :wink:

@KQuest: O. I to jest ciekawa informacja, dzięki za przeklejenie.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Thief's Market

Post autor: BartP »

Mnie się w grze bardzo podobał główny mechanizm sprawiedliwego podziału dóbr. To działało super i sprawiało przyjemność. Jakoś ta druga połowy gry siadła. Karty niby się miało, ale rzadko z nich korzystało (w szczególności te z cyklu "kup drugą w swojej turze"). I gra się dłużyła. Na to, co oferuje powinna się kończyć max po 45 minutach. Nie najlepiej również się skaluje. Im więcej graczy gra, tym średnio mniej łupu na głowę przypada, co sprawiło, że w grze 5-osobowej ledwo starczało "kasy" na cokolwiek w rundzie.
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Thief's Market

Post autor: wajwa »

Jestem po pierwszych rozgrywkach - wrażenia generalnie pozytywne , fajne karty z komiksową kreską jaką lubię , do tego kości a'la Potwory w Tokio - bardzo to wszystko fajnie wygląda , do tego wszystko w kompaktowym opakowaniu.

Co do mechaniki ... Prosta gierka , rzucasz kośćmi , podbierasz , przerzucasz , kupujesz karty.
Fajne kombosy wychodzą z tych kart , naprawdę za ten piniądz kawałek fajnej gierki dającej kupę radochy , głównie ze względu na jajcarską oprawę i klimat wyciekający z tych kart.

Karty ... No , właśnie , jedna z nich wydaje mi się wyjątkowo przegięta.
"Złowieszcze torebeczki" - albo czegoś nie czaję i być może źle graliśmy , ale wynika ze zdolności karty , że "za każdym razem gracz grabiony ze swych łupów dostaje punkt reputacji" ...
Jeżeli dobrze to rozumiem , to troszkę zbyt mocarna ta karta jest - właściciel tej karty kroi wszystkich determinując tak naprawdę krojenie go co chwilę - efekt jest taki , że albo inni gracze pasą go punktami , albo zostają bez łupów do Fazy Zakupów.
W momencie zdobycia tej karty dla mnie to jest koniec rozgrywki , chyba że coś źle zrozumiałem.
Na ten moment nie zamierzam grać ze "Złowieszczymi torebeczkami" , chyba , że jak mówię coś źle zrozumiałem ...

Generalnie gra na duży plusik , kawałek fajnej zabawy :-)
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Thief's Market

Post autor: Retro »

Karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce, trzeba przerabiać :wink:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Thief's Market

Post autor: Shimrod »

Retro pisze:Karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce, trzeba przerabiać :wink:
Po odcięciu bocznej ścianki wchodzą na styk. Ale fakt, słabe to biorąc pod uwagę, że karty wykonano z na tyle cienkiej tektury, że jak dla mnie koszulkowanie jest niezbędne.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Thief's Market

Post autor: Retro »

Shimrod pisze:
Retro pisze:Karty w koszulkach nie mieszczą się w wyprasce, trzeba przerabiać :wink:
Po odcięciu bocznej ścianki wchodzą na styk. Ale fakt, słabe to biorąc pod uwagę, że karty wykonano z na tyle cienkiej tektury, że jak dla mnie koszulkowanie jest niezbędne.
W szczególności że jednym z celów na wspieraczce było większe pudełko
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Thief's Market

Post autor: playerator »

Retro pisze:W szczególności że jednym z celów na wspieraczce było większe pudełko
...:arrow:
Baldar na wspieram.to pisze:... dlatego, że jeżeli karty będą w koszulkach, to może być problem z zamknięciem pudła przy ufundowaniu wszystkich celów.
W sumie to ciekawe, jak dochodzi do takich wpadek.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: Thief's Market

Post autor: Shimrod »

playerator pisze:
Retro pisze:W szczególności że jednym z celów na wspieraczce było większe pudełko
...:arrow:
Baldar na wspieram.to pisze:... dlatego, że jeżeli karty będą w koszulkach, to może być problem z zamknięciem pudła przy ufundowaniu wszystkich celów.
W sumie to ciekawe, jak dochodzi do takich wpadek.
Pudło z kartami w koszulkach spokojnie się zamyka (jest 2 cm głębsze niż oryginalne) tyle, że karty w koszulkach są za szerokie do wypraski (bo jest ona dopasowana na szerokość z minimalnym luzem do kart bez koszulek). Więc bez wycięcia jednej ścianki wypraski się nie obejdzie.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Thief's Market

Post autor: wajwa »

wajwa pisze: Karty ... No , właśnie , jedna z nich wydaje mi się wyjątkowo przegięta.
"Złowieszcze torebeczki" - albo czegoś nie czaję i być może źle graliśmy ...
Odszczekuję , karta jak karta , źle graliśmy :-)

Pograne parę razy na 3 i 4 osoby i muszę powiedzieć , że fajowe to , za pięć dyszek to naprawdę super gierka.
Always look on the bright side of life
Peltonen
Posty: 19
Rejestracja: 14 wrz 2016, 07:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Re: Thief's Market

Post autor: Peltonen »

Gra spoko. Już nie filer ale jeszcze nie duża gra.

Pierwsza talia kart "A" ta runda za długo trwa i jest trochę nudnawa. Druga talia "B" o wiele ciekawsza i już fajnie się kombuje. Talia C szybko się kończy, to na plus.

Największy minus to malutka liczba znaczników Prestiżu. Dwie gry i dwa razy brakowało tych punktów dość dramatycznie. Żetonów pieniędzy mnóstwo a tych drugich malutko. W drugiej grze zabrakło nam żetonów już w fazie "B" :/
wajwa
Posty: 2239
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: Thief's Market

Post autor: wajwa »

Peltonen pisze:
Największy minus to malutka liczba znaczników Prestiżu. Dwie gry i dwa razy brakowało tych punktów dość dramatycznie. Żetonów pieniędzy mnóstwo a tych drugich malutko. W drugiej grze zabrakło nam żetonów już w fazie "B" :/
True. Heh , w związku z tym przypomniało mi się jaki był hejt przed laty jak Portal wydał bodajże Nową Erę i był problem ze znacznikami - a teraz proszę , zdanie w instrukcji , że może braknąć znaczników i proszę sobie zastąpić czymkolwiek ;-)
Czasy się zmieniają ...
Always look on the bright side of life
ODPOWIEDZ