Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: Raleen »

Witam

Ostatnio na naszej stronie 'Strategie i Stratedzy' zamieściliśmy do ściągnięcia zasady dwóch wydanych w połowie lat 90-tych gier, autorstwa Jarosława Flisa:

- Rok 1920 (wyd. Encore)
- Ostatnia wojna cesarzy (wyd. Novina)

Zasady gier zamieszczamy w porozumieniu z autorem:

http://www.sis.polebitwy.pl/Download.html

Zawierają one także drobne poprawki, które pojawiły się od czasu wydania gier, oraz erraty. Do tego w dziale Download znajdziecie parę innych materiałów związanych z tymi grami, w tym także instrukcję i dodatki do 'Ostatniej wojny cesarzy' po angielsku (patrz: 'Emperors Last War').

W najbliższym czasie autor będzie też prowadził dalsze prace nad drobnymi modernizacjami, wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby o tym podyskutować, zapraszam do działu autorskiego poświęconego grze:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=52

Co do samych gier, polecam. Może graficznie nie prezentują się dziś tak jak obecnie wydawane gry, ale mają w środku to coś, czym nadrabiają wszelkie tego rodzaju niedostatki.

Pozdrawiam
RK vel Raleen
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: mrowka »

Proba sciagniecia wzbudzila sprzeciw mojego antyvira:

ObrazekObrazek

byc moze jest nadwrazliwy, ale sie zniechecilem :(
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: Arteusz »

mrowka pisze:Proba sciagniecia wzbudzila sprzeciw mojego antyvira:

ObrazekObrazek

byc moze jest nadwrazliwy, ale sie zniechecilem :(
Po tym obrazku wnioskuję, że próbowałeś ściągnąć linka (prawdopodobnie klikając na nim prawy przyciskiem myszy i zapisz jako...) zamiast w niego wejść i tam odszukać odpowiednie pliki. Spróbuj wejść na stronę download ze strony Strategie i Stratedzy: http://www.sis.polebitwy.pl/ (dział download jest trzeci na górnej listwie).
Swoją drogą czasami tak bywa, że antywirusy pokazują komunikaty o podejrzanych programach, choć tak naprawdę to tylko niegroźne skrypty odczytywane przez nie jako potencjalne (co nie oznacza, że rzeczywiste) zagrożenie.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: mrowka »

Arteusz pisze: Po tym obrazku wnioskuję, że próbowałeś ściągnąć linka (prawdopodobnie klikając na nim prawy przyciskiem myszy i zapisz jako...) zamiast w niego wejść i tam odszukać odpowiednie pliki.
Nie. Jako, ze nie specjalnie jest mi potrzebny plik Download.html ;), wiec po prostu kliknalem na link umieszczony w poscie. Lewym klawiszem myszy, dodam.
A poniewaz ostatnio mialem troche problemow z wirusami etc, wiec raczej nie bede ryzykowal. Dziekuje tez za rady :), ale moj post mial byc bardzie informacja dla osob zainteresowanych.

Edit: dodam, ze AVG niezaleznie od tego jak sie probuje dostac do dzialu Download na tej stronie zglasza problem. Jak juz pisalem - jest mozliwe, ze antyvri jest nadwrazliwy, jednak ja pozwole sobie wiecej nie probowac.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Raleen
Posty: 869
Rejestracja: 29 cze 2004, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: Raleen »

Witam

Cóż, widocznie masz jakiś kłopot programowy, bo u nas na forum nikt nie narzekał, a ściągało już sporo osób. Avast czasami dziwnie reaguje.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany tymi zasadami, a będzie bał się ściągać ;) możemy zarówno ja jak i Arteusz podesłać na maila. Jako, że Arteusz częściej ostatnio bywa na sieci, jak też prowadzi naszą stronę, obarczę go tym zaszczytnym obowiązkiem.
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: mrowka »

RK pisze:Witam

Cóż, widocznie masz jakiś kłopot programowy, bo u nas na forum nikt nie narzekał, a ściągało już sporo osób. Avast czasami dziwnie reaguje
Jakos to sciagne :)

ps AVG to nie Avast ;)
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Zasady Roku 1920 i Ostatniej wojny cesarzy do ściągnięcia

Post autor: Arteusz »

"Właśnie sprawdziłem wszystkie pliki nie-PDF na stronie Download SiS świeżym McAfee biurowym i stwierdzam że Wirusa nie ma..." Cytat za apj (odpowiedzialny za stronę techniczną strony i forum Strategie).
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.p ... 919#120919
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
ODPOWIEDZ