[ESSEN] SPIEL 08

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze: Ale ja oczywiście też tak myślę, tylko napisałem tak, że zabrzmiało inaczej :)
No to teraz w mysl zasady "wezmy sie i zrobcie" ktos musi zarezerwowac samochod. Ja nie mam karty, wiec na mnie nie liczcie ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Konrad »

Ja mogę to zrobić. Jakie mamy wymagania co do samochodu?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Chyba nie mamy zadnych wymagan co do samochodu (no moze zeby jego nazwa nie zaczynala sie na Trab... i zeby zmiescil 4 osoby - Smart, Audi TT itp. odpada :lol: ). A moze sie myle? Ktos planuje duzo ladowac do bagaznika? Zakladajac ze 1kg bedzie zajmowal ok. 1 litra i biorac pod uwage limit bagazu do samolotu (20kg) to wychodzi ze potrzebujemy 80 litrow bagaznika + miejsce na jakies niewielkie torby podreczne. Nie mam pojecia ila ma np. taka Corsa?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Nataniel »

My bierzemy Corsę i jestem pewien, że na 4 osoby z bagazem starczy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Uwaga. Jak będziemy wypożyczać samochód musi on mieć “Umwelt Plakette”, czyli znaczek oznaczający, że spełnia regulacje LEZ, czyli jakieś tam ograniczenia o wydzielaniu spalin. Jeżeli nie ma to trzeba wykupić coś takiego za 40 euro. Inaczej będziemy mieli problem z poruszaniem się po Essen (pewnie ryzyko mandatu albo gorzej).

http://www.boardgamenews.com/index.php/ ... his_first/
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Konrad »

Samochód wynajęty (Ford Fusion). Voucher poniżej:

https://www.autoeurope.pl/reslookup.cfm ... entry=link

Jeździmy i zrzucamy się rozumiem w składzie: jax, Don Simon, Pancho i ja?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pjaj »

Mam propozycję dla osoby, która chce się spontanicznie zdecydować na wyjazd do Essen. Mam zarezerwowany pokój dwuosobowy w hotelu w Essen w cenie 109 Euro od osoby za dwa dni od 24 do 26 października (od piątku do niedzieli). Początkowo miałem jechać z żoną (prezent urodzinowy), ale okazało się, że najprawdopodobniej żona nie będzie mogła jechać, więc zostaje jedno miejsce do wykorzystania (o ile komuś nie przeszkadza spędzenie ze mną w pokoju dwóch nocy :wink: ). Jadę do Essen samochodem i planuje wyjazd z Poznania wcześnie rano w piątek 24-go. Propozycja dotyczy więc zarówno zakwaterowania jak i transportu. Również jeżeli ktoś już ma załatwiony nocleg, a nie ma jeszcze transportu (co jednak mało prawdopodobne), mogę zaoferować swój samochód. Ponieważ jest w miarę spory, będę też w stanie zabrać (oczywiście w rozsądnych granicach :wink: ) gry osób, które zdecydują się obkupić na Essen, a np. będą wracały samolotem.

Zdaję sobie sprawę, że ta informacja pojawia się trochę późno, ale dopiero teraz muszę trochę zmodyfikować wcześniejszy plan. Zainteresowanych proszę o informację na priv.

No i oczywiście do zobaczenia na targach :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Squirrel »

Ajajaj, a ja nie mam pieniędzy ;( Pjaj, a będziesz mógł odebrać moje Le Havre? Muszę się jeszcze z Panchem i melee dogadać i chciałam to zlecić Bricie, która do Essen wywiezie Cyryla, ale jeśli zamiast jej bagażu mogę obciążyć Twoje auto, to się ładnie uśmiecham :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze:Ajajaj, a ja nie mam pieniędzy ;( Pjaj, a będziesz mógł odebrać moje Le Havre? Muszę się jeszcze z Panchem i melee dogadać i chciałam to zlecić Bricie, która do Essen wywiezie Cyryla, ale jeśli zamiast jej bagażu mogę obciążyć Twoje auto, to się ładnie uśmiecham :)
Jasne :) Cyryla też oczywiście mogę przywieźć, o ile tylko jego fani pozwolą mu wyjechać z Essen :wink:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: melee »

Rewelacja, spadasz mi z nieba :)
Pewnie wszyscy na miejscu będziecie się często ze sobą widywać, więc jakoś to dogadamy, że Jax, Don Simon i Pancho kupią nam kilka gier, a później wstawią je Tobie do samochodu 8)

Ja mam tylko 2 typy na razie: Le Havre i Wabash Cannonball
Ostatnio zmieniony 03 paź 2008, 21:52 przez melee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

melee pisze:Rewelacja, spadasz mi z nieba :)
Pewnie wszyscy na miejscu będziecie się często ze sobą widywać, więc jakoś to dogadamy, że Jax, Don Simon i Pancho kupią nam kilka gier, a później wstawią je Tobie do samochodu 8)
Żeby była jasność, ja jestem burak i nic nikomu nie kupuję :)

W tej materii bardzo ściślę się dostosowuję do porady Ricka Thornquista z "An Essen Survival Guide"

"People Asking You to Bring Back Games
As soon as your friends find out you’re going to Essen, you’ll be inundated with people asking you to bring back games. I’m telling you right now - don’t do it. If you do, you’ll end up spending half of your time searching for games and half of your valuable luggage space storing games for these leeches."
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: melee »

nikt nie każe Ci ich przywozić ;)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pjaj »

Skoro, nie czytając wcześniej artykułu, już się tak głupio zdeklarowałem, będą musiał skorzystać z kolejnej porady Ricka:

"If you insist on bringing back something for friends, make sure you get something out of it."

:wink:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: melee »

dozgonna wdzięczność Squirrel - bezcenne :wink:
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Squirrel »

Pjaj pisze:Skoro, nie czytając wcześniej artykułu, już się tak głupio zdeklarowałem, będą musiał skorzystać z kolejnej porady Ricka:

"If you insist on bringing back something for friends, make sure you get something out of it."

:wink:
Zawsze mozesz zgarnac od Britty Cyryla na jeden dzien i pobierac oplaty za zdjecia. Funclub rośnie ;)
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: AcikCieslik »

A ja mam pytanie czy ktoś może nie ma wolnego miejsca w samochodzie powrotnym do Warszawy? Jeżeli tak to proszę o kontakt na priv lub pod numer telefonu 509-921-103
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Drodzy najemcy hotelu IBIS w Gelsenkirchen:
jak planujemy sie tam zameldowac? od razu po przylocie czy dopiero po pierwszym dniu targow? Doba hotelowa zaczyna sie dopiero o 15:00. Oczywiscie bardzo wygodnie byloby zostawic tam rzeczy, ale tak bez opieki to mi sie nie widzi. Jakies pomysly?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Don Simon »

jax pisze:Drodzy najemcy hotelu IBIS w Gelsenkirchen:
jak planujemy sie tam zameldowac? od razu po przylocie czy dopiero po pierwszym dniu targow? Doba hotelowa zaczyna sie dopiero o 15:00. Oczywiscie bardzo wygodnie byloby zostawic tam rzeczy, ale tak bez opieki to mi sie nie widzi. Jakies pomysly?
Ja rozumiem, ze rzeczy zostawiamy w samochodzie i jedziemy do hotelu po targach, meldujemy sie, jemy i gramy :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Duch »

Don Simon pisze:
jax pisze:Drodzy najemcy hotelu IBIS w Gelsenkirchen:
jak planujemy sie tam zameldowac? od razu po przylocie czy dopiero po pierwszym dniu targow? Doba hotelowa zaczyna sie dopiero o 15:00. Oczywiscie bardzo wygodnie byloby zostawic tam rzeczy, ale tak bez opieki to mi sie nie widzi. Jakies pomysly?
Ja rozumiem, ze rzeczy zostawiamy w samochodzie i jedziemy do hotelu po targach, meldujemy sie, jemy i gramy :-).
Tez tak sadze. Dojazd do hotelu i z powrotem do Essen zajmie zbyt duzo czasu.
Walizy mozna zostawic w samochodzie, lub nawet w szatni (jesli ktos przyjedzie u-banem)
Awatar użytkownika
a2na
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2006, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: a2na »

eh eh już za chwileczkę, już za momencik...
niecierpliwie przebieram pod stołem nogami, przytupuję tak, że się pionki na planszy niebezpiecznie przesuwają...
wszystkim współesseńczykom i nie współessenczykom życzę planszowo udanego tygodnia
:-)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Pancho »

Nawzajem! Też się nie mogę już doczekać :) Wczoraj przefiltrowałem listę, podrukowałem co trzeba, prawie jestem przygotowany :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: samur »

Ze mna podobnie :D Juz zyje Essen..
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: yosz »

... ale mnie denerwujecie .... ;)

Miłego essenowania się :D
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vidocq
Posty: 121
Rejestracja: 12 wrz 2007, 13:07
Lokalizacja: Warszawa Wilanów/Ursynów

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: Vidocq »

Przyłączam się do udanego Essen'owania!!!
Nec Hercules contra plures
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [ESSEN] SPIEL 08

Post autor: jax »

Dzie-ku-je-my :)

Zaczalem sie teraz zastanawiac nad limitem 20 kg bagazu lotniczego, bo jak oddzielilem to co naprawde i konkretnie musze kupic od tego co niekoniecznie, to mnie ogarnela zgroza - moge sie nie zmiescic.

Zaczalem miec watpliwosci co ile moze wazyc. I dlatego - dla porownania - podaje ceny gier z FunAgain. To moze pozwolic wyrobic sobie opinie czy sie zmiescimy i jak zaplanowac zakupy. Od najciezszych np:

Starcraft - 3,86 kg
Railroad Tycoon - 3,76 kg
Galaxy Trucker - 1,79 kg
Mystery of the Abbey - 1,24 kg
Through the Ages - 1,18 kg
Puerto Rico - 1,14 kg
Tinners' Trail - 1,11 kg
Amyitis - 1,05 kg
Metroplys - 1 kg
League of Six - 0,94 kg
Race for the Galaxy - 0,8 kg

Powyzsze dane pozwolily mi sie raczej uspokoic. Raczej nie bede mial sredniej 2kg/na gre. Bede pewnie daleko od niej. A w takim przypadku powinno byc dobrze.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ