[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
memnos
Posty: 83
Rejestracja: 24 paź 2007, 20:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: memnos »

Przecież tłumaczenie zasad to zaraz po oszukiwaniu i wygrywaniu największa dla rokera przyjemność z planszówek. Nie dziwiłeś się nigdy, że nie ma instrukcji do gier na spotkaniach? To dlatego, żeby nikt nie mógł się bez Bartka obejść ;).

Zostałem zobligowany do ściągnięcia Was na Gratislavię, ale jestem pewien, że nie muszę pisać jaki wspaniały i przebijający Pionka po każdym względem konwent to będzie i sami z siebie się licznie stawicie (wypowiedź moderowana).

PS: Wrocław się dopytywał o recepturę na ściągnięcie na spotania licznego grona pięknych dziewcząt. Oczwiście nie pisnąłem ani słówka, cobyście mogli za nią większą cenę wytargować.

Pozdrawienia z ziem odzyskanych.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

memnos pisze: PS: Wrocław się dopytywał o recepturę na ściągnięcie na spotania licznego grona pięknych dziewcząt. Oczwiście nie pisnąłem ani słówka, cobyście mogli za nią większą cenę wytargować.
A czy to nie jest oczywiste - wystarczy, że przychodzą piękni panowie ;)
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Wuja »

memnos pisze:PS: Wrocław się dopytywał o recepturę na ściągnięcie na spotania licznego grona pięknych dziewcząt. Oczwiście nie pisnąłem ani słówka, cobyście mogli za nią większą cenę wytargować.
Po pierwsze nikt się nie pytał, a po drugie nie sprawiaj wrażenia, że po jednym spotkaniu i zagraniu jednej partii Brassa z Magmą, Robuzzem i Zielem stałeś się oknem Wrocławia na Poznań. :wink:

Oczywiście serdecznie zapraszamy i ze swej strony jesteśmy w stanie zapewnić moc planszówkowych ( i nie tylko) wrażeń. :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

memnos pisze: Przecież tłumaczenie zasad to zaraz po oszukiwaniu i wygrywaniu największa dla rokera przyjemność z planszówek.
A ja głupi myślałem, że zesłanie na wrocławskie rubieże czegoś Cię nauczy... Trudno, skoro nie umiesz dochować najświętszych tajemnic poznańskiego zakonu, wysyłamy naszych zabójców, Memnosie...
memnos pisze: PS: Wrocław się dopytywał o recepturę na ściągnięcie na spotania licznego grona pięknych dziewcząt. Oczwiście nie pisnąłem ani słówka, cobyście mogli za nią większą cenę wytargować.
hehehe... a to akurat mogłeś im wypaplać ;-) jakby tamtejsze dziewczyny posłuchały kilku porywających historii o poznańskich chłopakach, mielibyśmy w Alibi kilka dziewczyn z Wrocławia...
Wuja pisze: Po pierwsze nikt się nie pytał...
Jasne, jasne... Nie zgrywaj twardziela, wuja. To ludzka rzecz płakać. Tu w Poznaniu wiemy, jak ciężko żyć bez dziewczyn. Skąd wiemy? Od chłopaków z Warszawy :-) :-) :-)
Wuja pisze: , a po drugie nie sprawiaj wrażenia, że po jednym spotkaniu i zagraniu jednej partii Brassa z Magmą, Robuzzem i Zielem stałeś się oknem Wrocławia na Poznań. :wink:
Ha! A więc macie jakąś inną wtykę na naszych spotkaniach?! Aż trudno wuierzyć, że znaleźliście kogoś bardziej skorumpowanego i nielojalnego niż Memnos... :-)

p.s.

Wielkie dzięki za zaproszenie. Memnos, napisz jak Ci tam w tym całym Wrocławiu. Wysyłać ekipę ratunkową? Antyterrorystów?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

noooo wczoraj to nas było!

nie dość, że stawiliśmy się tłumnie, nie dość, że przyszło kilka nowych osób (które serdecznie witamy i zapraszamy ponownie) to jeszcze Kasia wraz z Adamem i Jeszcze Kimś Trzecim wzięła się za wciąganie osób postronnych (Klientów Alibi) - i to podobno z całkiem niezłym skutkiem. Brawa dla tej trójki!

W co grałem?

- Konfrontacja - dwie miłe rozgrywki z Robertem. Raz po raz lubię do tej gry wracać...

- Antike. Druga partyjka. Dwa tygodnie temu (za pierwszym razem) wszyscy robiliśmy mniej więcej to samo, a swoim zwycięstwem zaskoczył nas Badwolf, zdobywając 3 punkty zwycięstwa w jednej kolejce (choć jego podstępnych zamiarów nie sposób było przeoczyć, to jednak nikt nie zrobił nic, żeby im przeciwdziałać). Generalnie wszyscy poszli wtedy w ekspansję z lekką przymieszką świątyń i "technologii".
Wczorajsza rozgrywka była już inna i mimo, że była to dopiero moja druga gra, to Antike baaaardzo premiuje nawet tak minimalne doświadczenie (nie muszę dodawać, że pozostali grali po raz pierwszy ;-) ). Tym razem zamiast pójść w ekspansję i zajmowanie prowincji (poprzednio każdy z nas miał ich około 15) długo pozostawałem przy moich trzech skromnych prowincjach startowych (skończyłem z pięcioma), budując tam świątynie i kupując kolejne rozwinięcia. W połączeniu z paktem o nieagresji i odstąpieniem Kmetowi praw do zagarnięcia prowincji leżacych w mojej potencjalnej strefie wpływów strategia ta podziałała zaskakująco dobrze. Na 9 wymaganych punktów zwycięstwa aż 5 zgromadziłem w rozwinięciach, 1 dostałem za wybudowane świątynie, 1 za posiadane prowincje, 1 za kontrolę mórz i ostatni punkt za zniszczenie świątynii... mojego sprzymierzeńca Kmeta ;-) (po tym, jak zadeklarował budowę floty, której z pewnością użyłby przeciwko mnie ;-) )
Podsumowując: gra podoba mi się coraz bardziej. Ma proste zasady, trwa około 1,5 h i daje naprawdę dużo możliwości strategicznych - a wszystko to przy całkowitym wykluczeniu elementu losowego (aż trudno w to uwierzyć, ale akurat w Antike ta cecha bardzo mi się podoba).

wikinger - nawiększa moja radość tego wieczoru... co innego ograć kilka świeżych osób w Antike, a co innego ograć Zbycha w Wikingera :-) :-) :-) Właściwie nie pamiętam żebym kiedykowliek wygrał ze Zbychem w cokolwiek więc możecie sobie wyobrazić moją radość... Inna sprawa, że jak na to, co działo się na jego planszy (a wyglądało to katastroficznie ;-) ) to Zbychu zdobył niewiarygodnie dużo punktów zwycięstwa... no ale przecież nie będę tu podziwiał Zbycha :-) Wygrałem! Wygrałem! Wygrałem!

Oregon - czyli łyżka dziegciu w beczce zwycięstw ;-) Wygrał Robert (rewanżując sie za Konfrontację ;-) ), a ja zostałem totalnie zmiażdżony, zdeptany i wyżęty przez trzech zupełnych nowicjuszy. Tragedia. Ale i tak bardzo lubię tę grę...

W ogóle Was lubię ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

No było, oj było. Spory tłumek.
Zaczęło się od DOOMa. Mimo poświęcenia marines, nadstawiania własnej piersi (grali tylko faceci więc bez podtekstów) za kolegów, zostaliśmy niestety pokonani. Potworki załatwiły nas resztką sił w final roomie. Na prawdę nie wiele brakowało. Mimo, że nie przepadam za klimatami karabiny strzelające czołgami i piły tnące wszystko na około (to propozycja, że ktoś powinien zaproponować grę w Descenta :wink: ), to jednak grało się świetnie. Jedyny minus tej gry wg mnie, to zmartwychwstania graczy. Nie przepadam za takimi rozwiązaniami, ktoś padł i tyle. Gdyby lepiej rozłożyć balans między marines i potworkami i np. dorzucić kilka żyć żołnierzom, grało by się może jeszcze lepiej.
Później szybka partia w Oregon. Faktycznie Rokter został pokonany, ale dla uściślenia dodajmy, że w tym samym czasie tłumaczył też innym osobom kolejną grę, więc nie mógł w pełni się skoncentrować. Skupienie wróciło w końcówce rozgrywki, ale było już za późno. Jeśli chodzi o grę to bardzo przyjemna. Szczególnie urzekły mnie brak losowości, dobrze zarysowane charakterystyki postaci i brak liniowości scenariusza :mrgreen: . A tak na serio, jak ciągle masz wóz i bizona, to jasnym się staje, że za chwilę nie masz gdzie stawiać pionków. :wink:
Jak maniak wracam do tematu, który rzuciłem jakiś czas temu, czyli turnieje. Rozbiło się wszystko o nagrody, a chyba nie o to chodzi. Możemy zrezygnować z nagród, żeby tylko zabawa była przednia, a nie tylnia :mrgreen:. Co Wy na to?
Pozdrawiam i do zrobaczenia
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Wczoraj rzeczywiście był spory tłum i dlatego właśnie podobają mi się te spotkania :)
Zagrałem w Zlot czarownic. Naprawdę śmieszna gra, w którą mam nadzieję zagrać nieraz. Potem w Banga, w którym rozgromiłem szeryfa Grześka w długiej końcówce :D Chwilę zagrałem w Maniki i tyle, ale za to widziałem jak nowe osoby grają w Football Ligretto oraz pierwszą poważną ofiarę Jungle Speeda - lała się krew... z OKA (no, powieki) :twisted:
Itsuma Oki pisze:Jak maniak wracam do tematu, który rzuciłem jakiś czas temu, czyli turnieje. Rozbiło się wszystko o nagrody, a chyba nie o to chodzi. Możemy zrezygnować z nagród, żeby tylko zabawa była przednia, a nie tylnia :mrgreen:. Co Wy na to?
Turnieje? TAK! Trzeba wreszcie coś zacząć, więc proponuję w poniedziałek rozpocząć turniej gry Władca Pierścieni - Konfrontacja. Nie wiem tylko jakim systemem: każdy z każdym, schodkowym (nie wiem jak się nazywa - jak finały mistrzostw świata)? Jakieś propozycje? Chętnie też zagrałbym w Battleline, ale nie pamiętam zasad :)

edit: Co do systemów, to tu jest opis kilku z nich: http://www.cdniku.pl/pliki/systemy.pdf. Pewnie najlepszy będzie każdy z każdym.
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

To była świetna partia Dooma. Dramatyczny przebieg. Znikąd zjawia się Imp
i pędząc jak zjawa przysmaża jednego z żołnierzy, następny zostaje poważnie
ranny, wskutek ataku revenenta. Marines zbijają się w kupę (ponoć brzydko
pachnie i nikt jej nie rusza) ale podstępny Cocademon wyłania się zza rogu
i atakuje. Eksplozja ognistej kuli jest tragiczna w skutkach. Pierwsze drzwi,
trzeci stworek, a żołnierze są już pół-martwi.

Morale jednak pozostaje na wysokim poziomie. Demnogonis w roli oficera
mobilizuje grupę do jak najszybszego marszu naprzód przez hordy potworów,
z hordami za plecami. Pokusa, żeby się zatrzymać i walczyć zostaje
przezwyciężona i ostatecznie procentuje. Po drodze pojawia się jeszcze jedna
niebezpieczna sytuacja. Zwiadowca zostaje odcięty i otoczony przez grupę
potworów ścigających marines. Zombiak blokuje mu drogę. Ma jedną szansę,
jeżeli go nie załatwi, to Ci z tyłu go zjedzą. W szale bojowym gołymi rękami
urywa stworkowi kilka istotnych kawałków i zostawia pogoń z tyłu.

Po zdobyciu BFG i kilku dobrych strzałach teren zostaje oczyszczony i sytuacja
zaczyna dawać nadzieje na dobre zakończenie. Resztką sił oddział dociera do
ostatniego pomieszczenia w tym sektorze. Niestety, jest dobrze strzeżone.
Potężni rycerze piekieł potrafią nawet przetrwać strzał z BFG. Piekielny ogień
spopiela jednego z marines (szósty frag, decydujemy, że gramy dalej bez
respawnów). Dwaj pozostali idą naprzód ostrzeliwując się. Zostaje kilka metrów.
Gdy miną drzwi, zaatakowany sektor zostanie odcięty i będą bezpieczni.

W tym momencie oficer ginie w obłoku zielonej plazmy. Nie wszystkie z potworów
podążających za oddziałem zostały zabite. Zwiadowca rusza biegiem unikając
pocisków. Przechodzi. Drzwi sektora zatrzaskują się za nim..

Dzięki za grę i gratulacje. Było blisko, mimo wyśrubowanego poziomu trudności.
Sami chcieliście i przyznaje wam racje. Na niższym nie było by tak fajnie.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Dziekuje za wczorajsze spotkanie, jak zwykle było super! Gralam w Carcassonne, Zlot Czarownic, MaNiKi, Futball Ligretto, Agricolę i z doskoku ;) w Jungle Speed oraz Blefuj. Dziękuję wszystkim biorących udzial w filmowej akcji pilkarskiej oraz BadWolfowi i edrache za spontaniczna akcje propagujaca :D

Dzis wieczorem (kolo 19?) mozna sie znow wykazac - bedziemy robic internetowa burze mozgow dotyczaca naszej strony internetowej - chetnych w wymyslaniu co na stronie mogloby byc zachecam do zgloszenia sie do mnie!
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Squirrel pisze:Dzis wieczorem (kolo 19?) mozna sie znow wykazac - bedziemy robic internetowa burze mozgow dotyczaca naszej strony internetowej - chetnych w wymyslaniu co na stronie mogloby byc zachecam do zgloszenia sie do mnie!
a jeżeli nie chcecie się przyłączać do burzy mózgów to wrzućcie tutaj same pomysły, co chcielibyście mieć na stronie :) np. jako listę:
- lista gier
- zdjęcia ze spotkań
itp.
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Może osoby z wysokim skillem w pisarstwie mogły by popisać kilka słów o grach w jakie grywamy + fotki, stworzy się mała encyklopedia gier. Do tego info kto posiada grę (obok link na maila) i zawsze można się umówić na rozgrywkę.
A wracając do turnieju, to zaproponował bym tytuł i dał kilka spotkań na rozegranie się. Więcej graczy będzie mogło wtedy brać udział w turnieju. Ja np. bardzo chętnie zagram w LOTR, ale nigdy nie grałem i nie znam zasad. Mając możliwość zagrania ze 2 razy już mógł bym przymierzyć się do turnieju, jako mięso armatnie oczywiście, wśród starych wyjadaczy :wink: .
Ostatnio zmieniony 07 paź 2008, 16:06 przez Itsuma Oki, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 169
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

A ja zagrałem ostatnio w
Antike - zamiana Maharaji na Antike to zdecydowanie dobry deal Rokterze ! Gra początkowo robi wrażenie jednej z tych wielogodzinnych, ciężkich (i bardzo fajnych) gier ekonomiczno-strategicznych. A tu niespodzianka, 4 osoby (3 grające pierwszy raz) i po 90 minutach koniec. Fajny mechanizm rondla, dla mnie trochę za bardzo uproszczona kwestia rozwiązywania walk . Taka wielka mapa, a grę można wygrać praktycznie bez bitwy - skandal ;) .
Mimo tylu ostrzeżeń na forum wdałem się w sojusz z Rokterem... jako początkujący nie byłem w stanie ocenić jak nędzne warunki sojuszu ustaliłem ;) ... i na końcu tradycyjny cios w plecy (z morza).
Następna rozgrywka obowiązkowa !

Torres
Moja druga lub trzecia rozgrywka - świetna gra, tylko irytujące jest to, że za każdym razem są inne reguły i inaczej interpretowane karty !!!
byłem drugi.

Co do konkursu. To obawiam się, że dopóki jedna osoba się za to nie weźmie, nie narzuci tytułu, reguł (zasady punktacji), typu rozgrywki (liga/puchar) i czasu (jedno spotkanie/miesiąc/kwartał/rok) rozgrywki to nic z tego nie będzie.
Aha - ja tego nie zrobię :).

PS . Może nie wyważać otwartych drzwi i po prostu zorganizować turniej wg gotowego regulaminu mistrzostw polski w "tę głupią losową grę" z Catanu ?
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Muszę się Wam pochwalić, że właśnie rozpakowałem Age Of Mythology. :lol: Cała noc przede mną nad instrukcją i wycinaniem ludzików. Mam nadzieję, że w poniedziałek znajdą się ze 2 chętne osoby do grania. Wracam opracować strategię :twisted:
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

jeśli kogoś interesuje coś z rebela z 4%-ową zniżką i darmową przesyłką - proszę o szybkie info na priv.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

edrache pisze:Dzis wieczorem (kolo 19?) mozna sie znow wykazac - bedziemy robic internetowa burze mozgow dotyczaca naszej strony internetowej - chetnych w wymyslaniu co na stronie mogloby byc zachecam do zgloszenia sie do mnie!
Niech ktos napisze co narodzilo sie z owej burzy mozgow. Jakies konkrety :?:


p.s.
Link z dedykacja dla wszystkich tych, ktorzy brali udzial w kaczej sesji :D
http://www.youtube.com/watch?v=wAQbbdC35eU
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Serodziej pisze: Niech ktos napisze co narodzilo sie z owej burzy mozgow. Jakies konkrety :?:
Całe stadko :) BadWolf wrzuci raport (prawda BadWolf? ;) )
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Ona blefuje :P
Awatar użytkownika
olimpia
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2008, 17:55
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: olimpia »

Serodziej pisze:p.s.
Link z dedykacja dla wszystkich tych, ktorzy brali udzial w kaczej sesji :D
http://www.youtube.com/watch?v=wAQbbdC35eU
Mam rozumieć , że gra sitting ducks się spodobała?:-)
Przekaż proszę bakłażanowi, żeby załączył zdjęcia z kaczej sesji.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Kto jedzie na gratislavię? bo mialbym grę do przekazania...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

MY ^^

( Demo, Demo2, Adam, Ela, Kaska, Grzesiek chyba odpadl Zbychu+ tez)
Wingmakers
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

rokter pisze:Kto jedzie na gratislavię? bo mialbym grę do przekazania...
A Szanowny Prezes to boi się żeby mu ktoś podczas nieobecności w Poznaniu stołka nie podprowadził? :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Squirrel pisze:BadWolf wrzuci raport (prawda BadWolf? ;) )
...wrzuci ale gdzie ?
Zakladam, ze nowa, WYPASIONA strona jest juz w budowie, ktorej glownym inzynierem jest BadWolf :wink:


olimpia pisze:Mam rozumieć , że gra sitting ducks się spodobała?:-)
Nie tyle sama gra sie podobala, co jej niemiecki, wojenny klimat "HENDE HO!" :mrgreen:
olimpia pisze:Przekaż proszę bakłażanowi, żeby załączył zdjęcia
Widzialem, ze Squirrel rzadzi na boardgeeku, wiec wpierw bedzie musial jej dostarczyc te zdjecia. Pytanie czy Baron de Bakłażant i Katrina de Wiewiórka, dogadaja sie w tej kwestii :lol:
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Dużo tu nie wymyśle. Praktycznie przepisuje podsumowanie Kasi, oczywiście przeredagowując je nieco, zmieniając położenie przecinków, wydźwięk emocjonalny niektórych opcji itp ;) Jeżeli nie będzie większych uwag to w wolnych chwilach zacznę robić silnik i może już w następnym tygodniu stronka zakiełkuje. Piszę o samym silniku, bo grafika i treść jest w innych rękach.

Strona powstaje aby(cele):
  1. propagować gry planszowe i zachęcić jak najwięcej osób do pojawienia się na naszych spotkaniach (dla niewtajemniczonych)
  2. informować o nowoczesnych planszówkach, o tym jakie są super itd itp (dla niewtajemniczonych)
  3. pokazać, że jesteśmy zorganizowaną, godną zaufania grupą i można nam powierzyć lokal, nagrody (pod kątem producentów gier, właścicieli lokali, sponsorów itp)
  4. organizować dane turniejowe (dla nas, dla mediów i dla sponsorów, żeby wiedzieli, że nagrody się nie zmarnowały)
  5. wspierać wewnątrzgramajdową integracje
Struktura strony:
  1. o nas
    Co to za strona, kim jesteśmy my, nowe osoby są mile widziane (nawet bez gier i haraczu), kontakt do kilku osób, które przekonają, że warto przyjść i nie ma się czego bać (zdjęcia, namiary) - kto się zgłasza na tapetę?:)
  2. użytkownicy
    Nick, imię, nicki na forum GP i BGG, zdjęcie w avatarku(nieobowiązkowe ;) ).
  3. gdzie gramy
    Kilka słów o obecnym lokalu, ze dwie fotki, mapka jak trafić.
  4. najbliższe spotkania albo kalendarz spotkań, a do każdego spotkania:
    > opis i miejsce
    > komentarze (to co do tej pory na forum tylko z podziałem na spotkania, prośby o przyniesienie gier, uzgadnianie partii konkretnych itp)
    > relacje (tekstowe, foto, video - to co na forum GP i galerii BGG do tej pory)
    Tu będą nie tylko cotygodniowe spotkania całej grupy ale też mniejsze/większe spotkania w innym czasie/miejscu. Domówki, imprezy ogólnopolskie itp.
  5. archiwum spotkań
    To co wyżej dla spotkań, które już się skończyły. Pewnie będzie to jakoś połączone.
  6. galeria foto/video
    Zbiór relacji foto/video z poszczególnych spotkań. Wejście ze zbiorczej strony wszystkich galerii albo z poziomu poszczególnych archiwalnych spotkań.
  7. turnieje
    Można dać w tym samym miejscu co najbliższe spotkania/kalendarz spotkań tylko oznaczone jakoś inaczej.
    > gra, zasady, data/daty
    > lista uczestników - nie koniecznie?
    > relacje (tekst, foto, video)
    > wyniki
  8. w co gramy
    > art o grach dla początkujących/niezdecydowanych -> rodzaje gier -> przyklady wybrane z naszych zasobow -> zdjecia/filmiki danych gier podlinkowane z naszych galerii
    > lista gier wszystkich userów (import z bgg) z linkiem do bgg :)
To pewnie miało być przy każdym spotkaniu a nie w ostatnim dziale ale i tak jest mocno dyskusyjne:
> propozycje przyniesienia gry - formularz, który wysyła maila do osób, które mają daną grę?
> zaznaczanie w jakie gry grało się na spotkaniu
> wybieranie najlepszej gry spotkania

Mile widziane wszelkie uwagi. Bierzcie jednak proszę pod uwagę celowości rozwiązań. Pomysły w stylu "zróbmy wypasiony formularz, który pozwoli wprowadzić każdemu parametry środka transportu, którym przyjeżdża na spotkanie i trasę, którą będzie wracał, a program przyporządkuje pasażerów i.." są ql ale może innym razem ;)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

będę dziś o 17.30.

muszę zwinąć się trochę wczesniej, bo o 23.00 (osoby podwożone proszone o uwzględnienie tej okoliczności)

czy ktoś z obecnych będzie w stanie wytłumaczyć Race of The Galaxy i rozegrać partyjkę wprowadzającą? ?(czytałem instrukcję, ale myślę, że przy 4 świezynkach gra może za pierwszym razem mocno "haczyć"...)

do zobaczenia
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Witam

Niestety po raz kolejny nie pojawię się na spotkaniu... :(

Dużo, dużo i jeszcze raz dużo się dzieje w pracy, prywatnie i wogóle. Mam nadzieję, że w tym tygodniu sprawy w pracy zostaną zamknięte i będę mógł w końcu zobaczyć wasze zacne gęby :)

Pozdrawiam serdecznie i z przyjemnością oddaję się pracy... tfu.
ODPOWIEDZ