Dixit i Tajemnicze domostwo - skalowanie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Dixit i Tajemnicze domostwo - skalowanie

Post autor: Pisarka »

Czy warto grać w te gry w trzy osoby, czy też to kompletna strata czasu? Jakie macie doświadczenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1294
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 365 times
Been thanked: 216 times

Re: Dixit i Tajemnicze domostwo - skalowanie

Post autor: ShapooBah »

nie warto, obie gry teoretycznie można ogrywać na 3 osoby. Ale traci się wtedy fun z kombinowania wynikajacy z większej ilości graczy. Co prawda Dixit pozwala wykładać wtedy dwie karty (zamiast jednej), a Tajemnicze domostwo posiada więcej tropów do odgadnięcia. Ale obie gry są raczej grami więcej osobowymi.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Dixit i Tajemnicze domostwo - skalowanie

Post autor: E2MD »

Dixit na 3 jest całkowicie niegrywalny/niefajny/nieciekawy. Minimum 4.
Tajemnicze Domostwo - można spokojnie grać w trójkę i nie jest to strata czasu.
Oczywiście to moja subiektywna opinia
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 166
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 70 times
Been thanked: 74 times

Re: Dixit i Tajemnicze domostwo - skalowanie

Post autor: czarny kapelusz »

Nie zgodzę się z opinią o Dixit. Mamy to mocno ograne zarówno w 3 jak i w 4 osoby. Zależy czego się po tej grze spodziewasz. U nas Dixit wjeżdża wtedy, gdy jest za późno by zaczynać coś większego albo gdy mamy ochotę przy grze pogadać... Na plus w grze 4 osobowej jest to, że można łatwiej stworzyć hasło pod jedną osobę. Niemniej mechanizm wykładania 2 kart zdaje egzamin... Reasumując: jak dla minie w 3 osoby też gra się dobrze :)
ODPOWIEDZ