Długa przygoda

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Długa przygoda

Post autor: Keysper »

Witajcie,
Szukam jakiejs wciagajacej, klimatycznej regrywalnej i przede wszystkim dlugoej gry w ktora da sie zagrac w pojedynke. Z nowszych planszowek ostatnio zakupilem 7cudow pojedynek oraz terrafornacje marsa- wszystko super szczegolnie ta druga pozycja ale jak dla mnie... Za krotka. Przedluzamy z żona gre na maksa zebypograc 2-3godziny.
Chcialbym miec gre gdzie jest wiecej interakcji z przeciwnikiem - tym siedzacym obok albo narzuconym przez scenariusz. Ogromnie lubie fantasy wiec jakis stwory rozne rasy i dlugi przygody bylyby czyms pozadanym. Ogladajac rozne recenzje podchodza mi tez gry wojenne z budowaniem wojska itd.
Minus jest taki ze w otoczeniu tylko ja jestem napalony na planszowki. Zona raz na jakis czas sie zlituje i w cos zagra dlatego chcialbym cos do czego moge sam tez usiasc. Nie znalazlem jednak gry na np 5-10godzin. Istnieje takie cos?
Prosze o rady.
Dziekuje
Adik
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2018, 20:26

Re: Długa przygoda

Post autor: Adik »

Jest kilka dobrych gier solo w klimatach fantasy, jednak niektóre są skomplikowanie. Mogą żonę odrzucić skomplikowanymi zasadami i już się nie zlituje by z Tobą pograć :)

Zobacz sobie:
Gloomhaven - zapowiedziana jest polska edycja (nie znana jest data premiery), można teraz dorwać angielskie bo ludzie wyprzedają. TOP 1 na BGG
Mage Knight - będzie niedługo od Portalu Big Box, dużo matematyki, ale można się wczuć.
Eldritch Horror - fajny klimat, są dodatki można rozbudowywać grę.
Robinson Crusoe - trudna, ale bardzo lubię grać w Robinsona :) Dodatkowo od polskiego autora.
Runebound - Jest dodatek do Runebounda dla gry solo, lżejsza jak poprzednie, tylko nie wiem jak tu z długością gry wyjdzie

Są jeszcze karcianki LCG, gdzie można grać solo i z większa ilość osób, ale nie wiem czy Cię interesują karcianki. Np. Władca Pierścieni LCG

Przeczytaj sobie ten temat: Gra nastawiona głównie na tryb solo
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1162
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 424 times
Been thanked: 261 times

Re: Długa przygoda

Post autor: mmag »

Szukam jakiejs wciagajacej, klimatycznej regrywalnej i przede wszystkim dlugoej gry w ktora da sie zagrac w pojedynke. Chcialbym miec gre gdzie jest wiecej interakcji z przeciwnikiem - tym siedzacym obok albo narzuconym przez scenariusz. Ogromnie lubie fantasy wiec jakis stwory rozne rasy i dlugi przygody bylyby czyms pozadanym.
Kingdom Death: Monster - wciągająca, klimatyczna, regrywalna, baardzo długa (przejście jednej kampanii to dobre 100h, a i tak nie uda Ci się to za pierwszym podejściem), interakcji z przeciwnikami dużo, a stworów różnej rasy i maści nigdzie takich nie znajdziesz, w dodatku z obłędnymi wręcz figurkami. Ma tylko dwa potencjalne problemy - jest dostępna tylko w wersji anglojęzycznej i kosztuje 400$. Aaa i czeka Cię dużo klejenia i składania modeli... To jednak trzy potencjalne problemy. Aaa i tematycznie jest raczej ekhem "dorosła". To jednak cztery potencjalne problemy... Jeśli to Ci nie przeszkadza...
Gloomhaven - zapowiedziana jest polska edycja (nie znana jest data premiery), można teraz dorwać angielskie bo ludzie wyprzedają. TOP 1 na BGG
To jest już pewne i oficjalnie zapowiedziane przez jakieś wydawnictwo? Bo myślałem, że wersja PL to wciąż jeszcze plotki i domysły?
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2018, 14:48 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Pisarka »

Nie wiem, czy się nada, ale długa, 1-2 graczy i wojsko: https://boardgamegeek.com/boardgame/296 ... maha-beach

Może warto zainwestować w konsolę? ;) https://www.thesun.co.uk/wp-content/upl ... .jpg?w=960
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Miszon »

Do listy można dodać:
- Posiadłość Szaleństwa - grasz sam lub w kilka osób, z użyciem aplikacji kierującej przeciwnikami
- Descent - grasz sam (lub w kilka osob) przeciwko aplikacji albo w pojedynku 1na1 albo 1 na reszta. Poszczególne misje trwają ok 2-3h, czasem krócej, ale możesz zagrać kilka z nich, cala kampania ze 20 godzin (papierowa, z aplikacją mniej), jest masa dodatków z nowymi Misja mi
- This War of Mine - najlepsze chyba solo, ale można w więcej osób (im więcej tym gorzej) - kampania trwa na pewno z 5 godzin minimum, raczej więcej. Ale najczęściej wcześniej zginiesz ;) (da się już po parunas minutach nawet). Ale to nie fantasy
- 7th Continent - można grać samemu lub w grupie, długa kampania. Tylko że gra jest po angielsku i nie wiem jak z jej dostępnością.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Endrju87
Posty: 83
Rejestracja: 06 sie 2018, 17:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Endrju87 »

Sam niedawno zacząłem interesować się planszówkami i szukałem podobnych gier jak ty. Spokojnie mogę ci polecić Runebound 3 z dodatkiem Nierozerwalne Więzi (dodatek wprowadza coop + solo + 2 dodatkowe scenariusze) oraz WP lcg - świetna karcianka, mega grywalna, masa dodatków z nowymi kartami i scenariuszami, przygoda na wiele godzin. Posiadam, też Robinsona ale niestety czeka na swoją kolej i jeszcze w niego nie gralem, ale opinie ma bardzo dobre. Co do Mage Knighta to radzę ci zaczekać bo w tym roku ma wyjść wersja z wszystkimi dodatkami.
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Cyel »

Zdecydowanie brzmi jakby Gloomhaven było tym, czego szukasz.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Adik
Posty: 10
Rejestracja: 09 maja 2018, 20:26

Re: Długa przygoda

Post autor: Adik »

Gloomhaven - zapowiedziana jest polska edycja (nie znana jest data premiery), można teraz dorwać angielskie bo ludzie wyprzedają. TOP 1 na BGG
To jest już pewne i oficjalnie zapowiedziane przez jakieś wydawnictwo? Bo myślałem, że wersja PL to wciąż jeszcze plotki i domysły?
Planszówki we dwoje twierdzą, że informacja pewna.
https://www.facebook.com/Planszowkiwedw ... 5866302026
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Keysper »

Dzieki serdeczne wszystkim za odpowiedzi.
W takim razie przejrze wszystkie Wasze propozycje.
Ogladalem kilka recenzji i rozgryweknuektorych gier - posiadlosc szalenstwa ok ale cztery scenariusze za 400zl to troche krotka i droga zabawa.
Gloomheaven- tez o niej myslalem bo jest wokol niej troche szumu ale widzialem tylko jedna krotka runde ktora raczej nie zachecila prostotą gry:-) musze wiecej tego przejrzec...
Robinson b na mojej liscie zyczen ale tez wydawalo mi sie ze jest tam niewuele scenariuszy po ktorych gra szybko pojdzie w kat.

A 400$ za gre.... Musialbym na to chwile odkladac ale jak sie wciagne w tego typu planszowki to kto wie:-)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Długa przygoda

Post autor: czeczot »

Posiadłość szaleństwa to nie jest wcale krótka zabawa. Nie ma szans żebyś przeszedł scenariusz za 1 razem. Niektóre scenariusze to 5-6 godzin. Podstawka to jest spokojnie 30 godzin grania za 315 zł bo za tyle można tą grę kupić w internecie. Ponadto można do podstawki dokupić w aplikacji kolejne 3 scenariusze więc to kolejne 20 godzin grania i są drukowane dodatki z kolejnymi scenariuszami.

Generalnie gry przygodowe mają scenariusze i przeważnie wydawcy ograniczają ich liczbę w podstawce żebyś kupił dodatki. Alternatywą są duże i drogie gry z kickstrtera.
xCronoxPL
Posty: 78
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Długa przygoda

Post autor: xCronoxPL »

Jako, że sam jestem posiadaczem Robinsona to się wypowiem. Kiedyś przeczytałem, że Robinson mógłby mieć tylko pierwszy scenariusz i byłby regrywalny i jest to prawda bo nawet ten sam scenariusz nigdy nie przebiega w ten sam sposób, więc o to się akurat martwić nie musisz. Sam się czaję na Big Box Mage Knight'a (może to?) + jeśli klimaty Cthulu nie są tematem taboo to może Horror w Arkham? (Ja posiadam wersje planszową nie LCG i akurat w niej minusem jest mnogość zasad).
Adik pisze: 04 wrz 2018, 15:12
Gloomhaven - zapowiedziana jest polska edycja (nie znana jest data premiery), można teraz dorwać angielskie bo ludzie wyprzedają. TOP 1 na BGG
To jest już pewne i oficjalnie zapowiedziane przez jakieś wydawnictwo? Bo myślałem, że wersja PL to wciąż jeszcze plotki i domysły?
Planszówki we dwoje twierdzą, że informacja pewna.
https://www.facebook.com/Planszowkiwedw ... 5866302026
Piękna informacja.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Długa przygoda

Post autor: jnowaczy »

Gloomhaven ma wydać Games Factory na wspieram.to :). Taki zarcik

Co do tematu to, mam podobny problem z moją drugą połówka z tą rożnica, ze nie idzie nawet wołami zaciągnąć i gram głównie solo

Robinson- zdecydowanie polecam, To byl moj powrot do planszowek i gralem w to codziennie w jeden scenariusz, po dwoch latach ogralem wszystkie z podstawki a i tak co chwile wracam do któregoś i nigdy gra nie jest taka sama a w grudniu ma wyjść mega dodatek zmieniąjący podobno całkowicie grę. Absolutnie mój nr 1 nie ma się co zastaniawiać tylko grać, szanty w tle i jestes pochłonięty. u mnie na stole ląduje średnio co 2 - 3 tygodnie

Gloomhaven - rewelacja, ponad 100 scenariuszy, gram solo i bawie się świetnie i w cale nie taka trudna(chodzi o zasady), jedynie co mnie odstrasza od tej gry to setup a i tak raz na tydzień gram, głównie w weekend

This war of mine- klimatyczna ale tematycznie trudna gra, ja ni jestem wstanie rozegrać w nią partię po parti bo jest to wyczerpująca rozgrywka ze względu na ciężki klimat

Mage knight- mnogość zasad ale rogrywka wciągająca i również polecam ale poczekac na polska wersje która ma się
ukazac chyba w 3-4 kwartał

Eldritch horror- klimat, przygoda i fascynująca rogrywka plus dodatki to wiele godzin grania ale tez i klika gramów chudszy portfel ale warto

zombicide czarna plaga- fajna, klimatyczna, figurkowa gra w eksterminacje zombi, mnóstwo scenariuszy dostępnych na stronie wydawcy gry, trochę strategi i rozkosznego zabijania
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Długa przygoda

Post autor: c08mk »

Magia i Myszy - chyba jeszcze taka propozycja nie padła. Całość tworzy kampanię więc rozgrywka może być dłuuuga. Można grać pojedyncze przygody albo zapisywać sobie stan kamapnii i kontynuować w niedalekiej przyszłości.
Z innych propozycji które padły popieram Runebound 3, Mage Knight i Descenta.
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Keysper »

Obejrzałem recenzje i ceny wszystkich podanych przez Was gier i musze przyznać, że teraz większość z nich chciałbym posiadać:) Podejrzewam, że zacznę od Robinsona, Mage Knight zaciekawiło mnie chyba najbardziej przez duże podobieństwo do komputerowych heroes might and magic więc po jakimś czasie też postaram, się nabyć. A na Gloomhaven poswiece pieniadze pewno jak sie wciagne w temat planszowek i wyjdzie polskie wydanie:)
Dzięki za zainteresowanie tematem, dużo pomogliście:)
Pisarka pisze: 04 wrz 2018, 14:46
Może warto zainwestować w konsolę? ;) https://www.thesun.co.uk/wp-content/upl ... .jpg?w=960
Konsole mam od wielu lat i po ograniu masy tytulow przestalo mnie to bawic - pomimo swietnych widokow i przygod, wiecej w tych grach jest biegania i szukania lokacji niż samych interakcji, czego w planszówkach nie zauważam:)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Długa przygoda

Post autor: RUNner »

Mage Knight dla 1-2 graczy to świetny wybór. Z zaproponowanych powyżej gier, moim zdaniem najlepszy.
Gloomhaven solo? Jest możliwość, ale dużo lepiej działa na 2 osoby.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Keysper »

Czy w takim razie zakup gloomhaven i granie solo dwoma postaciami ma sens czy tu chodzi o jakies wspolzawodnictwo?
Powiedzmy ze wszystkie scenariusze gram dwoma bohaterami a raz na jakis czas ktos chce ze mna zrobic scenariusz i przejmuje jednego mojego bohatera? Zadziala?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Długa przygoda

Post autor: RUNner »

Keysper pisze: 05 wrz 2018, 12:27 Czy w takim razie zakup gloomhaven i granie solo dwoma postaciami ma sens czy tu chodzi o jakies wspolzawodnictwo?
Powiedzmy ze wszystkie scenariusze gram dwoma bohaterami a raz na jakis czas ktos chce ze mna zrobic scenariusz i przejmuje jednego mojego bohatera? Zadziala?
Ma to sens, ale gra trochę traci gdy sam prowadzisz 2 postacie. Jest łatwiej zgrać akcje w czasie walki, praktycznie odpadają ukryte cele dla każdej z postaci.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Cyel
Posty: 2598
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1455 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Cyel »

Keysper pisze: 05 wrz 2018, 12:27
Powiedzmy ze wszystkie scenariusze gram dwoma bohaterami a raz na jakis czas ktos chce ze mna zrobic scenariusz i przejmuje jednego mojego bohatera? Zadziala?
Taki gracz może też stworzyć swojego własnego bohatera od podstaw i grać nim kiedy się spotykacie. Scenariusze skalują się do uśrednionego poziomu wszystkich postaci, więc możliwe jest granie drużyną bohaterów o zróżnicowanych poziomach doświadczenia.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Długa przygoda

Post autor: LynUlv »

Miszon pisze: 04 wrz 2018, 14:50 - 7th Continent - można grać samemu lub w grupie, długa kampania. Tylko że gra jest po angielsku i nie wiem jak z jej dostępnością.
Również polecam, ale tylko jeśli jesteśmy w stanie zaakceptować początkowe niepowodzenia, bo gra potrafi srogo pokarać za brawurę :)

Ze swojej strony mogę jeszcze polecić Sword & Sorcery. Oprócz dosyć wciągającej i dynamicznej kampanii, mamy do dyspozycji edytor zadań udostępniony na stronie wydawcy, i w efekcie contentu nie brakuje :)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Pisarka »

Keysper pisze: 05 wrz 2018, 01:07

Konsole mam od wielu lat i po ograniu masy tytulow przestalo mnie to bawic - pomimo swietnych widokow i przygod, wiecej w tych grach jest biegania i szukania lokacji niż samych interakcji, czego w planszówkach nie zauważam:)
Dlatego powiedziałam to z przymrużeniem oka - sama mam w gry video już od czasów Atari 2600 i coraz trudniej mi znaleźć jakąś ciekawą grę (chociaż mnie najbardziej interesuje historia, nie interakcja).

Sama poszukuję tęgiej solówki, bo też nie mam z kim za bardzo grać...

Mimo to nie wyrywam się do Gloomhaven, aż wyjdzie wersja digital :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
xCronoxPL
Posty: 78
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 4 times

Re: Długa przygoda

Post autor: xCronoxPL »

Pisarka pisze: 05 wrz 2018, 19:49
Keysper pisze: 05 wrz 2018, 01:07

Konsole mam od wielu lat i po ograniu masy tytulow przestalo mnie to bawic - pomimo swietnych widokow i przygod, wiecej w tych grach jest biegania i szukania lokacji niż samych interakcji, czego w planszówkach nie zauważam:)
Dlatego powiedziałam to z przymrużeniem oka - sama mam w gry video już od czasów Atari 2600 i coraz trudniej mi znaleźć jakąś ciekawą grę (chociaż mnie najbardziej interesuje historia, nie interakcja).

Sama poszukuję tęgiej solówki, bo też nie mam z kim za bardzo grać...

Mimo to nie wyrywam się do Gloomhaven, aż wyjdzie wersja digital :wink:
Trochę offtopowo ale wszystkie gry od Quantum Dreams mają świetną historię, The Wolf Among Us, Life is Strange.
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Długa przygoda

Post autor: Azriel »

xCronoxPL pisze: 05 wrz 2018, 21:26 Trochę offtopowo ale wszystkie gry od Quantum Dreams mają świetną historię, The Wolf Among Us, Life is Strange.
Quantic Dream :P
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Długa przygoda

Post autor: Keysper »

Doloze jeszcze do tematu i zapytam czy w kategorii moich wymagan miesci sie karcianka Wladcy Pierscieni? W wielu miejscach sie przewija a wersja z dodatkami to tez pare stowek. W jednej wypowiedzi padlo na ten tyl ale czy podstawa z kilkoma dodatkami tez daje mase urozmaiconej gry w pojedynke czy to juz inna bajka? Ogolnie temat Srodziemia jest mi bliski i lubiany
Ps. Co oznacza ze karcianka jest LCG?
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 84 times
Been thanked: 48 times

Re: Długa przygoda

Post autor: helloween85 »

Słyszałem, że sama podstawka daje bardzo dużo regrywalności ale nie dane mi było tego do końca sprawdzić. Po kilku partiach tak mi się ta gra spodobała, że poleciałem po dodatek. A potem po kolejny... I po następny... Jakby się żona dowiedziała ile na tę grę już pieniędzy wydałem to by mnie z domu wyrzuciła;)
W każdym razie sama partia w tą grę nie trwa jakoś bardzo długo (maks godzina) ale scenariusze są trudne i trzeba kilka razy próbować by je pokonać. Grywałem w tą grę samotnie albo z synem i w każdym z tych wariantów działa super. Zdarzało się po 3-4 godziny nad tą grą spędzać:)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 577 times
Been thanked: 1030 times

Re: Długa przygoda

Post autor: RUNner »

Keysper pisze: 06 wrz 2018, 21:20 Doloze jeszcze do tematu i zapytam czy w kategorii moich wymagan miesci sie karcianka Wladcy Pierscieni? W wielu miejscach sie przewija a wersja z dodatkami to tez pare stowek. W jednej wypowiedzi padlo na ten tyl ale czy podstawa z kilkoma dodatkami tez daje mase urozmaiconej gry w pojedynke czy to juz inna bajka? Ogolnie temat Srodziemia jest mi bliski i lubiany
Jeśli lubisz Śródziemie, to bez dwóch zdań warto spróbować. Gra zawiera masę dodatków, w tym sagi dokładnie opisujące dzieła Tolkiena oraz cykle zaprojektowane na bazie tego świata, a zawierające mniej lub bardziej udane pomysły. Gra świetnie trybi na 2 osoby, które muszą sciśle współpracować, żeby przejść jakiś scenariusz. Rozgrywka solowa też bardzo dobrze się sprawdza, choć moim zdaniem idealnie się gra w parze.
Niestety, będzie coraz większy problem z dodatkami, zwłaszcza w wersji PL, bo WP powoli schodzi ze sceny. W tej chwili jest tyle przygód do ogrania, że życia nie starczy, chyba że inne gry odstawisz w kąt na kilka lat ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ