[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

rokter pisze:będę dziś o 17.30.

(...)

czy ktoś z obecnych będzie w stanie wytłumaczyć Race of The Galaxy i rozegrać partyjkę wprowadzającą? ?(czytałem instrukcję, ale myślę, że przy 4 świezynkach gra może za pierwszym razem mocno "haczyć"...)
Mogę wytłumaczyć. Wbrew pozorom dość prosta jest..
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

super. o której będziesz?
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

BadWolf pisze:
rokter pisze:będę dziś o 17.30.
(...)
czy ktoś z obecnych będzie w stanie wytłumaczyć Race of The Galaxy i rozegrać partyjkę wprowadzającą? ?(czytałem instrukcję, ale myślę, że przy 4 świezynkach gra może za pierwszym razem mocno "haczyć"...)
Mogę wytłumaczyć. Wbrew pozorom dość prosta jest..
Też bym chętnie posłuchał tłumaczenia (grać nie będę), a będę maks do 18.00 :/
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Będę około 17:30, pewnie trochę przed.
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Chcialem tylko napomknac, ze na ostatnim spotkaniu rozegralem partie w gre, ktora przypadla mi do gustu, jak zadna inna dotychczas.
Mianowicie gra zwie sie LOKUS i mimo, ze na pierwszy rzut oka wyglada, jak jakis tetrisopodobny badziew, to jest gra przyjemna i dynamiczna.
Gre polecam, jako przerywnik w meczacych, wielogodzinnych partiach "blefuj" itp. :wink:
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Thanks dla Prezesa i Badwolfa za Race for Galaxy :) i Blocusa - ahh nie utrzymalem tempa do konca :) Portobello Market przyłożę się następnym razem jak nie będę musiał wcześniej mykać . Miłego tygodnia pracy ! :")
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

A propo Race for Galaxy - według małego portalu /www.boardgamegeek.com :) dodatek objawia następujące rzeczy: 5 gracz, zasady do gry w pojedynkę (Rokter :) i uwaga !!!! cele które mają mieć wpływ na interakcję między graczami :) i oczywiście dodatkowe karty
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Britta ma do przetestowania przed napisaniem recenzji grę Jukatan - spotykamy się w czwartek o 19 i potrzeba nam jeszcze jedną lub dwie osoby do rozgrywki - kto chętny?
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

a o której? mógłbym najwcześniej koło 18:30 - 19:00.
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
woj_settlers
Posty: 146
Rejestracja: 08 kwie 2008, 14:27
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: woj_settlers »

ogladam jednocześnie mecz, stąd roztargnienie. 19 jest ok - chętnie się piszę
http://ciekawegry.wordpress.com/ - blog o planszówkach i nie tylko
mam
kupię
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

To mamy komplet, bo zglosila sie tez Ela - olimpia! Na PW wysylam adres Britty i do jutra :)
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

W poniedzialek proszę się ladnie ubrać i wypastować buty, bo wpadnie do nas z gospodarską wizytą Jacek Nowak z małżonką. Jacek Nowak czyli forumowy ja_n, naczelny Świata Gier Planszowych i redaktor Games Fanatic. Dzieci z kwiatami do przodu.

A tak serio - kto poznał Jacka, ten wie, że to żaden "naczelny" i żaden "redaktor" tylko fajny gościu, z którym miło będzie w coś w poniedziałek pyknąć.

do zobaczenia.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Don Simon »

rokter pisze: A tak serio - kto poznał Jacka, ten wie, że to żaden "naczelny" i żaden "redaktor" tylko fajny gościu, z którym miło będzie w coś w poniedziałek pyknąć.
A kto go poznal lepiej ten wie, ze to wyzej to tylko pozory ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

rokter pisze:W poniedzialek proszę się ladnie ubrać i wypastować buty, bo wpadnie do nas z gospodarską wizytą Jacek Nowak z małżonką. Jacek Nowak czyli forumowy ja_n, naczelny Świata Gier Planszowych i redaktor Games Fanatic. Dzieci z kwiatami do przodu.

A tak serio - kto poznał Jacka, ten wie, że to żaden "naczelny" i żaden "redaktor" tylko fajny gościu, z którym miło będzie w coś w poniedziałek pyknąć.

do zobaczenia.
Ale fajnie! To może mała partyjka Tichu? ;)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ja_n »

Squirrel pisze:Ale fajnie! To może mała partyjka Tichu? ;)
Ja zawsze chętnie, chociaż pałam żądzą rewanżu za Mazurkonowe Wysokie Napięcie :D.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

ja_n pisze: Ja zawsze chętnie, chociaż pałam żądzą rewanżu za Mazurkonowe Wysokie Napięcie :D.
Bardzo chętnie dam sobie skopać tyłek i to nawet na własnym egzemplarzu ;)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Ojej!!! Już się denerwuję. Zawsze się denerwuję jak poznaję wielkie osobistości. Chociaż do tej pory raczej żadnej nie poznałem :mrgreen:

A tak skromnie spytam czy był by ktoś chętny na partyjkę Age Of Mythology w poniedziałek. Przydał by się ktoś znający tą grę i umiejący w sposób zadowalający przybliżyć zasady. Ja już znam, ale jeszcze nie grałem :( Gra na sześć osób, ale do poniedziałku, wobec natłoku zadań, nie zdążę wyciąć wszystkich figurek. Chyba, że wezmę nożyk i będzie dodatkowa atrakcja :) Powinienem być koło 19ej.
Pozdrawiam i do zrobaczenia.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

No ładnie. Teraz jak już mi się uda w końcu przyturlać swój zadek na spotkanie po długiej nieobecności, to wyjdzie na to, że przyszedłem nie dlatego, że w Poznaniu są fajni gracze i wogóle świetna ekipa, tylko dlatego, że gwiazda planszówkowego świata przyjechała... :)

Pozdr
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Na 6 osób nie da rady, o ile nie dokupiłeś zestawu kolorowych kosteczek ;-) AoM najlepiej "chodzi" chyba w trzy osoby, ale grałem tak dawno temu, że nie piszę się na tłumaczenie...
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

rokter pisze:Na 6 osób nie da rady, o ile nie dokupiłeś zestawu kolorowych kosteczek ;-)
Fakt, masz rację.
rokter pisze:AoM najlepiej "chodzi" chyba w trzy osoby, ale grałem tak dawno temu, że nie piszę się na tłumaczenie...
To może jeszcze jedna osoba która zna i zagramy w 3, ja nie grałem, ale zasady opanowałem, nie są zbyt skomplikowane.

Pozdrawiam All
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Robert (Harkonnen)
Posty: 106
Rejestracja: 15 kwie 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Robert (Harkonnen) »

Prośba jest. Przepraszam, że taki temat na forum, ale znajoma straciła pracę po upadku pewnej firmy z branży agrotechnicznej. Jeżeli wiecie czy jakaś firma poszukuje osoby chętnej do pracy i ambitnej to proszę o info na maila harkonnen@icpnet.pl. Ostatnio ta osoba zajmowała stanowisko sekretarki/specjalisty ds. marketingu (wdrażała się - ma potencjał i wiarę w siebie). Dzięki serdeczne z góry i przepraszam Prezesa za ten temat na forum. A żeby nie było powiem, iż będę w poniedziałek i z uśmiechem na ustach na pewno wrócę do domu po przyjemnej rozgrywce z wami ! :) THX
'Uratować kogoś przed omyłką to podarować mu raj.' Frank Herbert "Diuna"
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

Itsuma Oki: ja jak mi sie uda byc w poniedzialek (a powinno sie udac) to schecia wytlumacze zasady i zagram w AoM.
Jak bartek powiedzial we 3 sie gra najlepiej, ale we 4 tez da sie grac fajnie o ile gracze nie spia podczas swojej kolejki ;>
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Demnogonis, super, już się cieszę.

Robert, w Kompani Piwowarskiej co chwilę kogoś szukają, trzeba wysłać CV i czekać. Proponuję też pracuj.pl. Powodzenia dla znajomej.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
wuluk
Posty: 12
Rejestracja: 24 lis 2006, 18:51
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: wuluk »

Z mojej strony też niewielki offtop. Czy ktoś mógłby polecić jakiś przybytek w Poznaniu gdzie w miarę niedrogo mógłbym wydrukować planszówkową samoróbkę? Myślałem o papierze samoprzylepnym(A3 i A4) na plansze i znaczniki i jakimś błyszczącym kartonie(A4) na karty. Nie ma właściwie powodu dla którego nie mógłbym ograniczyć się do A4, więc w sumie sprowadzałoby się to do namiaru na jakiś tani punkt drukarski ;)

Dla zainteresowanych, chodzi o Diunę :)
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Robert - moja firma zamierza zatrudnic marketing/administrative assistant - od 1 stycznia
Kontakt na priv jesli znajoma chce znac szczegoly
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
ODPOWIEDZ