Brass: Lancashire - pytania o zasady

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Pastorkris »

Pytanko o "naszą sieć" (YOUR NETWORK):
1. Czy mogę mieć przedsiębiorstwo w jednym miejscu, a następnie od niego pociągnąć kilka kanałów oddalając się od niego? Czy w każdym mieście po drodze również muszę mieć budyneczek?
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: marioosh »

Nie musisz mieć miast po drodze.

Miasto należy do Twojej sieci gdy:
1. Masz w nim swój budynek,
2. masz ma doprowadzone do niego kanał/tory

A przy rozbudowie sieci kładziesz tory/kanał tak, aby sąsiadowały z miastem, które należy do twojej sieci...
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Pastorkris »

marioosh pisze: 17 paź 2018, 15:53 Nie musisz mieć miast po drodze.

Miasto należy do Twojej sieci gdy:
1. Masz w nim swój budynek,
2. masz ma doprowadzone do niego kanał/tory

A przy rozbudowie sieci kładziesz tory/kanał tak, aby sąsiadowały z miastem, które należy do twojej sieci...
Właśnie ten fragment w instrukcji nie był dla mnie jednoznaczny. Dzięki :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: warlock »

Mi też się wydaje, że Roxley games trochę niejednoznacznie wyjaśniło te kwestie w instrukcji. Szczerze mówiąc gdyby nie to, że Brassa znam z instrukcji do starej edycji to nie wiem, czy też nie miałbym problemu ze zrozumieniem tych fragmentów ;).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: seki »

Pamiętam, że w trakcie rozgrywki nie byłem tego pewien ale bez problemu znalazłem wyjaśnienie w instrukcji. Jest to wyraźnie opisane chyba właśnie w części gdzie wyjaśniane jest pojęcie network.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: rastula »

Czy linki są ze sobą połączone bezpośrednio czy przez przemysły. Inaczej pytając , czy mogę wybudować link wychodzący z jakiejś lokacji jeśli mam tam podłączony inny link a nie mam tam przemysłu, czy najpierw muszę w lokacji coś wybudować?

UPS...edit...chyba nad moim postem jest odpowiedź...:)
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 95 times
Kontakt:

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: WRS »

Linki są połączone.

Inaczej pisząc, możesz rozbudować połączenie od swojego linku (połączenia) albo przemysłu.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

Cześć.
Na wstępie napiszę że nigdy wcześniej nie grałem w Brass.
Kupiłem nową edycję Brass i mam pytanie czy jest wiele różnic pomiędzy starą a nową instrukcją i zasadami gry?
Zastanawiam się czy koniecznie mam tłumaczyć "nowe" zasady na j. polski dla innych graczy czy też mogę im rozesłać polskie "stare" zasady?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 279 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Atamán »

A istnieje jakaś polska wersja instrukcji do starego Brassa?

Właściwie mechanicznie to się zmieniły tylko 2 rzeczy i to drobne:
- trochę inaczej przygotowuje się talie przed każdym etapem gry (mniej losowo)
- zrezygnowano z dziwacznej zasady pseudo-połączenia między Birkenhead a Liverpool

Tak poza tym inne są jeszcze pewne drobiazgi, bardziej związane z "interfacem" gry niż mechaniką:
- jest mniej informacji na żetonach, bo zamiast tego część informacji zostały przeniesione na planszetki graczy
- to że w ogóle istnieją planszetki graczy, które porządkują żetony jest już innowacją samą w sobie
- zamiast pól na pieniądze w kolorach graczy i drewnianych znaczników na tor kolejności są teraz większe żetony kolejności, które spełniają dwie funkcje: to na nie odkłada się wydane pieniądze oraz układa się je w kolejności graczy
- każdy gracz zagrywa karty do indywidualnego stosu kart odrzuconych, a nie do wspólnego stosu (łatwiej o sprawdzenie, policzenie, czy ktoś wykonał już swój ruch)
- w erze kanałów pewnych kart nie odkłada się gdzieś na bok, tylko umieszcza na spodzie talii, ale pod specjalnym kafelkiem (dobre rozwiązanie, bo jest mniejsza szansa na to, że się o nich zapomni przed drugą erą)
- w erze kolei za to kafelek ten umieszcza się w talii tak, by przypominał o ostatniej rundzie na branie pożyczek

Jak ktoś się nauczy gry ze starej instrukcji, to raczej sobie poradzi w nowej, ale choć jedna osoba powinna znać nową wersję instrukcji, by wiedzieć jak korzystać z tych materiałów.
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

Atamán pisze: 17 sty 2019, 13:05 A istnieje jakaś polska wersja instrukcji do starego Brassa? ...
Istnieje, jest przecież do pobrania z internetu ze strony Rebela.
Awatar użytkownika
michal2014
Posty: 273
Rejestracja: 08 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Piaseczno koło Warszawy
Has thanked: 11 times
Been thanked: 15 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: michal2014 »

Atamán pisze: 17 sty 2019, 13:05 A istnieje jakaś polska wersja instrukcji do starego Brassa?

Właściwie mechanicznie to się zmieniły tylko 2 rzeczy i to drobne:
- trochę inaczej przygotowuje się talie przed każdym etapem gry (mniej losowo)
- zrezygnowano z dziwacznej zasady pseudo-połączenia między Birkenhead a Liverpool

Tak poza tym inne są jeszcze pewne drobiazgi, bardziej związane z "interfacem" gry niż mechaniką:
- jest mniej informacji na żetonach, bo zamiast tego część informacji zostały przeniesione na planszetki graczy
- to że w ogóle istnieją planszetki graczy, które porządkują żetony jest już innowacją samą w sobie
- zamiast pól na pieniądze w kolorach graczy i drewnianych znaczników na tor kolejności są teraz większe żetony kolejności, które spełniają dwie funkcje: to na nie odkłada się wydane pieniądze oraz układa się je w kolejności graczy
- każdy gracz zagrywa karty do indywidualnego stosu kart odrzuconych, a nie do wspólnego stosu (łatwiej o sprawdzenie, policzenie, czy ktoś wykonał już swój ruch)
- w erze kanałów pewnych kart nie odkłada się gdzieś na bok, tylko umieszcza na spodzie talii, ale pod specjalnym kafelkiem (dobre rozwiązanie, bo jest mniejsza szansa na to, że się o nich zapomni przed drugą erą)
- w erze kolei za to kafelek ten umieszcza się w talii tak, by przypominał o ostatniej rundzie na branie pożyczek

Jak ktoś się nauczy gry ze starej instrukcji, to raczej sobie poradzi w nowej, ale choć jedna osoba powinna znać nową wersję instrukcji, by wiedzieć jak korzystać z tych materiałów.

https://www.rebel.pl/repository/files/i ... /Brass.pdf
_______________________________________
Michał
Moje Gry
Mój Archiwalny wątek sprzedażowy
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

Dzięki za odpowiedź.

Jestem po pierwszej partii (graliśmy w 3 osoby), zrobiliśmy dwa proste błędy które wychwyciłem po lekturze tego wątku.

Natomiast nasuwa mi się pytanie, niezwiązane bezpośrednio z zasadami:

W zasadzie od fazy kolei, wszyscy gracze mieli wywindowany poziom dochodu do maksimum - 30$. Do tego czasu tylko 2 graczy wzięło po jednej pożyczce. Powstaje pytanie o sens zaciągania pożyczek, skoro i tak wszyscy mają pieniędzy "w miarę" pod dostatkiem?
Proszę o informacje czy też macie takie spostrzeżenia czy raczej mój wniosek wynika z tego że graliśmy mało agresywnie / zbyt pasywnie / nie wykorzystywaliśmy możliwości gry?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Palmer »

Daje sobie rękę uciąć, że graliście coś źle. W 200 rozegranych partiach nie widziałem dochodu +30. Na jakich zasadach przesuwaliście się na torze dochodu ? Przecież to trzeba przejść o ponad 80pól.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: warlock »

Semen pisze: 31 sty 2019, 09:15 Dzięki za odpowiedź.

Jestem po pierwszej partii (graliśmy w 3 osoby), zrobiliśmy dwa proste błędy które wychwyciłem po lekturze tego wątku.

Natomiast nasuwa mi się pytanie, niezwiązane bezpośrednio z zasadami:

W zasadzie od fazy kolei, wszyscy gracze mieli wywindowany poziom dochodu do maksimum - 30$. Do tego czasu tylko 2 graczy wzięło po jednej pożyczce. Powstaje pytanie o sens zaciągania pożyczek, skoro i tak wszyscy mają pieniędzy "w miarę" pod dostatkiem?
Proszę o informacje czy też macie takie spostrzeżenia czy raczej mój wniosek wynika z tego że graliśmy mało agresywnie / zbyt pasywnie / nie wykorzystywaliśmy możliwości gry?
Od razu Ci powiem, co graliście źle - jak podbijasz dochód to nie podbijasz go o wartość z odwróconego żetonu przemysłu (1:1), tylko przesuwasz swój znacznik o wskazaną liczbę pól na torze dochodu, co oznacza, że w podbijając się o "7" za kopalnię węgla II poziomu w praktyce może się okazać, że dochód wzrośnie może o 2 funty.
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

warlock pisze: 31 sty 2019, 09:24
Semen pisze: 31 sty 2019, 09:15 Dzięki za odpowiedź.

Jestem po pierwszej partii (graliśmy w 3 osoby), zrobiliśmy dwa proste błędy które wychwyciłem po lekturze tego wątku.

Natomiast nasuwa mi się pytanie, niezwiązane bezpośrednio z zasadami:

W zasadzie od fazy kolei, wszyscy gracze mieli wywindowany poziom dochodu do maksimum - 30$. Do tego czasu tylko 2 graczy wzięło po jednej pożyczce. Powstaje pytanie o sens zaciągania pożyczek, skoro i tak wszyscy mają pieniędzy "w miarę" pod dostatkiem?
Proszę o informacje czy też macie takie spostrzeżenia czy raczej mój wniosek wynika z tego że graliśmy mało agresywnie / zbyt pasywnie / nie wykorzystywaliśmy możliwości gry?
Od razu Ci powiem, co graliście źle - jak podbijasz dochód to nie podbijasz go o wartość z odwróconego żetonu przemysłu (1:1), tylko przesuwasz swój znacznik o wskazaną liczbę pól na torze dochodu, co oznacza, że w podbijając się o "7" za kopalnię węgla II poziomu w praktyce może się okazać, że dochód wzrośnie może o 2 funty.
Czyli idzie o to, że jak przedsiębiorstwo daje mi np. 7 dochodu to nie skaczę od razu 7 pól na polu dochodu tylko liczę pola punktów zwycięstwa a zatrzymuję się i tak na polu dochodu tak?
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: warlock »

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale tak, idziesz po torze punktów zwycięstwa znacznikiem jak w monopolu: jak o 7 pól, to o 7 pól ;). I jak już się poruszysz, to sprawdzasz sobie, w jakiej sekcji dochodu jesteś.

Jeśli mówimy o nowej edycji to żetonu dochodu nigdy nie poruszasz po tych "monetkach" wyznaczających sekcje, tylko po tych samych polach, co znacznik punktów zwycięstwa.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: seki »

Semen pisze: 31 sty 2019, 09:36
Czyli idzie o to, że jak przedsiębiorstwo daje mi np. 7 dochodu to nie skaczę od razu 7 pól na polu dochodu tylko liczę pola punktów zwycięstwa a zatrzymuję się i tak na polu dochodu tak?
Przesuwasz pion dochodu na torze punktacji i z prawej strony tego toru masz wartość zdaje się w zlotym kole. Dochod dajesz na podstawie tej złotej wartości a nie na podstawie toru punktacji. Zwróć też uwagę, że pion dochodu mimo, że porusza się po torze punktacji to tak naprawdę ma się nijak do punktacji. Do punktów jest osobny pion. Chyba musisz jeszcze raz przeczytać instrukcję. Kwestia dochodu jest jedną z łatwiejszych kwestii w brassie. Obawiam się, że sporo innych zasad mogłeś pominąć. Sieć własna/sieć wspólna, zasady przemieszczania surowców, nadbudowa, to częściej problematyczne zagadnienia.
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

seki pisze: 31 sty 2019, 09:47
Semen pisze: 31 sty 2019, 09:36
Czyli idzie o to, że jak przedsiębiorstwo daje mi np. 7 dochodu to nie skaczę od razu 7 pól na polu dochodu tylko liczę pola punktów zwycięstwa a zatrzymuję się i tak na polu dochodu tak?
Przesuwasz pion dochodu na torze punktacji i z prawej strony tego toru masz wartość zdaje się w zlotym kole. Dochod dajesz na podstawie tej złotej wartości a nie na podstawie toru punktacji. Zwróć też uwagę, że pion dochodu mimo, że porusza się po torze punktacji to tak naprawdę ma się nijak do punktacji. Do punktów jest osobny pion. Chyba musisz jeszcze raz przeczytać instrukcję. Kwestia dochodu jest jedną z łatwiejszych kwestii w brassie. Obawiam się, że sporo innych zasad mogłeś pominąć. Sieć własna/sieć wspólna, zasady przemieszczania surowców, nadbudowa, to częściej problematyczne zagadnienia.
Nie nie, wszystko inne jest ok. Problem jest dlatego że czytałem instrukcję pierwszej wersji gdzie był jeden znacznik dla dochodu i punktów zwycięstwa. Natomiast grając w Lancashire osobno przesuwaliśmy znacznik dochodu po dochodzie a osobno znacznik punktów zwycięstwa i zapomniałem o tej zasadzie.
Semen
Posty: 127
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:01
Has thanked: 25 times
Been thanked: 20 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Semen »

Palmer pisze: 31 sty 2019, 09:21 Daje sobie rękę uciąć, że graliście coś źle. W 200 rozegranych partiach nie widziałem dochodu +30. Na jakich zasadach przesuwaliście się na torze dochodu ? Przecież to trzeba przejść o ponad 80pól.
No właśnie kolega Warlock mi to uświadomił, że sobie radośnie zwiększaliśmy dochód licząc po torze dochodu a nie po torze punktów zwycięstwa :)
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: DarkSide »

Odświeżam sobie tytuł w wersji KS z anglojęzyczną instrukcją i mam kilka prostych pytań coby upewnić się na 200%:

1. Zasadniczo dopóki gracz nie postawi pierwszego swojego kafelka przemysłu na planszy, to nie może budować kanałów, czy tak?

2. Canal Link pomiędzy Ellesmere port a Liverpoolem też trzeba wybudować (pomimo że na planszy jest w poprzek zatoki) i nie pełni roli wirtuala jak w pierwszym wydaniu między Liverpoolem a Birkenhead?

3. Jeśli na początku jest jedna zwarta sieć połączeń wszystkich graczy (brak na planszy niepołączonego z resztą miasta) to np.: jeśli do Preston nie wchodzi mój kanał tylko innego gracza, ani w Preston nie mam swojego kafelka przemysłu, a dalej na północ jest pusto, to nie mogą zbudować kanału do Lancaster, zgadza się? Innymi słowy nie mogę nagle z d... dołożyć swojego kanału prowadzącego do pustego miasta jeśli w tej części mapy nie miałem wcześniej ani kanałów ani żetonów przemysłu?

4. Jak rozumiem w swojej turze gracz de facto zawsze odrzuca suma sumarum 2 karty. Czyli jeśli chcę zagrać budowę z odrzuceniem dwóch kart (bo nie mam karty z upragnioną lokacją), to jest to moja jedyna akcja w tej turze?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 279 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: Atamán »

1. Zgadza się.
2. Zgadza się.
3. Zgadza się.
4. Zgadza się.

Mam nadzieję, że pomogłem. ;)

Do punktu 3. może rozwinę: Połączenia (kanały lub kolej) budujemy w ramach swojej sieci, czyli musimy budować:
  • albo od miasta, w którym mamy kafelek przemysłu,
  • albo od miasta, do którego dołączone jest już jakieś inne nasze połączenie.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: DarkSide »

Jeszcze dwie małe wątpliwości po ostatniej dwuosobowej rozgrywce:

1.) Gdy w mieście są przynajmniej dwa identyczne pola przemysłowe (np.: Bury, Burnley). Jedno jest zabudowane przez przeciwnika kopalnią poziomu II (wyczyszczona z węgla i odwrócona), a drugie pole jest wolne. Na planszy (w tym na Rynku brak węgla). Czy mogę przeciwnikowi nadbudować tę kopalnię swoją kopalnią poziomu III, czy muszę wykorzystać puste pole najpierw i tam zbudować kopalnię? Wydaje mi się że muszę najpierw puste pole, a ewentualnie jakbym chciał kolejną kopalnię tam wybudować to wtedy dopiero.

2.) Czy w grze 2-osobowej w Erze Kanałów mogą postawić w danym mieście tylko jeden kafelek nawet jeśli są 3 lub 4 miejsca? Czy też po prostu muszę zostawić wolne przynajmniej jedno miejsce przeciwnikowi, a resztę mogę zabudowywać?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1400
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 454 times
Been thanked: 298 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: kdsz »

1. Możesz zabudować przeciwnika
2. Możesz mieć tylko jeden żeton przemysłu w mieście. Nie możesz zbudować dwóch
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: EVOCATVS »

1. Jak to jest z przebudową kopalń i hut przeciwnika? Mogę to zrobić tylko, jeśli na przebudowywanym żetonie i rynku nie ma kosteczek surowca, czy nie może go być nigdzie, na żadnym żetonie danego typu?
2. Czy jeden gracz, w erze kolejowej, może mieć kilka takich samych przedsiębiorstw w jednym mieście?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Brass: Lancashire - pytania o zasady

Post autor: gregos »

EVOCATVS pisze: 22 wrz 2019, 02:25 1. Jak to jest z przebudową kopalń i hut przeciwnika? Mogę to zrobić tylko, jeśli na przebudowywanym żetonie i rynku nie ma kosteczek surowca, czy nie może go być nigdzie, na żadnym żetonie danego typu?
2. Czy jeden gracz, w erze kolejowej, może mieć kilka takich samych przedsiębiorstw w jednym mieście?
1. Możesz nadbudować kopalnię lub hutę jeśli w markecie nie ma dostępnych już kosteczek danego przedsiębiorstwa.

2. W erze kolejowej możesz mieć dowolną liczbę przedsiębiorstw w jednym mieście.
ODPOWIEDZ