(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
wajwa
Posty: 2228
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 256 times
Been thanked: 402 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Mam pytanie , czy za tydzień też macie zamiar grać w Senji ? :twisted:
Bo mam zamiar wpaść , ale jeżeli Ignacy chce jeszcze komuś pokazać tą "wspaniałą" grę , to ...

Co do Ciebie Salou , to nie wiem co Ci zrobili w tych Niemczech , ale dostrzegam pewne niepokojące symptomy:
a) podobają Ci się "dziwne" gry (Senji)
b) przegrywasz w gry , które Ci się b. podobają (nie tylko Senji :mrgreen: )

Pozdrawiam :shock:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

wajwa pisze:Mam pytanie , czy za tydzień też macie zamiar grać w Senji ? :twisted:
Bo mam zamiar wpaść , ale jeżeli Ignacy chce jeszcze komuś pokazać tą "wspaniałą" grę , to ...
Za tydzień Ignacego nie będzie (Essen) więc możesz wpadać bez obaw tyle tylko, że do Kredensu (tam właśnie odbędzie się spotkanie 27/10) a nie do MDK'u. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Przygotowania do Essen zabrały mi resztki wolnego czasu więc tylko króciutko o wczorajszym spotkaniu.
Na początek Dvonn z salou - jedna z lepszych partii jakie grałem chociaż przeliczenie się o jeden krążek w jednej wieży spowodowało, że musiałem pogodzić się z remisem.
Następnie szybka partyjka Piratów (Buccaneer), w której zostałem całkowicie stłamszony przez Ignacego i Sebastiana (w takiej kolejności).
I wreszcie Senji - dla mnie, Korzenia i Trzewika była to druga partia; dla Michała i Sebastiana pierwsza. Chociaż udało mi się zrealizować ustaloną po otrzymaniu samuraja Daisuke (pozwalającego przerzucić jedną z kości podczas walki) strategię - maksymalnie dużo walki (atakowałem 4 razy i 2 razy się broniłem) z zupełnym pominięciem kart hanafudy (od drugiej tury do końca gry nie miałem w posiadaniu ani jednej) i stałym goszczeniem u siebie cesarza co pozwoliło wygrać ze sporą, ok.10punktową przewagą to raczej utwierdziłem się w słabej ocenie gry (może po Essen znajdę chwilkę żeby uzasadnić/rozwinąć ten werdykt na GF).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Dominusmaris »

Korzystając z zaproszenia Mst chciałbym dzisiaj przyjść z Dominus Maris.
Zdaję sobie sprawę, że może być Wam szkoda godziny gry, w końcu gier Wam nie brakuje.
Proszę więc by ewentualni chętni napisali czy i o której godzinie chcieliby zagrać.
Oczywiście nie musi to być dzisiaj.

Ja mam czas wcześniej, tj. 16-18- ale mogę się poświęcić i zostać dłużej, o ile
to będzie konieczne. Wiem już że spotkanie będzie w Kredensie.

Do gry potrzeba 2-4 osób, ale mam nadzieję że znajdzie się więcej niż jeden ochotnik...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja nie obiecuję, że zdążę spróbować (chociaż po Essen gdzie co kilkanaście/kilkadziesiąt minut uczyłem się reguł kolejnej gry mój głód nowości nie zmalał, a wręcz przeciwnie) ale chętnie obejrzę i wysłucham zasad. Będę miał ze sobą Cavum (pierwsza gra z cyklu nowości Essen'2008 - w kolejnych tygodniach szykujcie się na Książąt Machu Picchu i Syllę :) ), Sea Sim oraz Amyitis.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Gdy w ubiegły poniedziałek dotarłem do Kredensu Bors i Korzeń grali już z Adamem w Dominus Maris. Spóźniłem się na tłumaczenie zasad i udział w rozgrywce, w której najbardziej zainteresował mnie mechanizm osobnego toru punktacji dla każdego z graczy z modyfikacją cech/możliwości graczy związaną z każdym polem tych torów.
Po partyjce DM Adam musiał nas niestety opuścić więc w trójkę rozpoczęliśmy przygotowania do Cavum. Tłumaczenie reguł trwało dosyć długo ponieważ łączyłem je ze spożywaniem obiadu i relacjonowaniem wrażeń z targowego pobytu w Essen. :wink:
Cavum bardzo spodobała się moim przeciwnikom. To kolejna bardzo eurogrowa i bardzo solidna gra duetu Kramer&Kiesling. Jestem przekonany, że wraz ze wzrostem doświadczenia graczy licytacje o kolejność w turze i sprzedaż kamieni oraz rozbudowa tuneli, blokowanie i walka o jak najlepsze umiejscowienie stacji będą bardziej zacięte co uczyni grę jeszcze lepszą i ciekawszą.

P.S. mój szerszy opis Cavum można znaleźć na GF
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Dominusmaris »

Trochę to wygląda jakbym przylazł ze swoją grą, zmusił do grania biednych MDK-owców a
potem prysnął :)

Miałem cotygodniowy ,,trening" koszykówki, po którym wróciłem do Kredensu, by poobserwować
grę w Cavum. Mam już pomysł na grę... ,,Dominus Maris- Cavum" :)

Właściwie to jedno wydarzenie historyczne można by dopasować.
W 483 p.n.e. ,kiedy było już pewne że Persowie uderzą na Grecję, niedaleko Pireusu-miasto portowe,
Ateńczycy znaleźli złoża srebra, które pozwoliły im wybudować w ciągu 2-3 lat flotę zdolną zatrzymać
Persów pod Salaminą.

Oczywiście sam pomysł to żart, ale myślę że ciekawym elementem rozgrywki w Cavum byłby wyścig z czasem
i jednoczesna budowa floty. Oczywiście dla kogoś takiego jak ja, czyli lubiącego historię.

Swoją drogą to liczba kolejek jest, o ile się nie mylę, z góry ustalona, więc element wyścigu z czasem,
zwłaszcza pod koniec partii występuje. Mnie gra, choć nie grałem, bardzo się spodobała.

Niezłe gry robi ten Kramer, ciekawe czy zaczynał od printandplayów? ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dominusmaris pisze:Niezłe gry robi ten Kramer, ciekawe czy zaczynał od printandplayów? ;)
Gdy Kramer zaczynał odpowiednikiem printandplayów były drawandplaye. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Jutro zabieram do MDK'u Książąt Machu Picchu, będę też miał (3 tydzień z rzędu :twisted: ) Amyitis. Bardzo chętnie przetestuję też coś z essenowych zdobyczy Tiju, Multideja i Trzewika. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Dzisiaj po długiej przerwie odwiedzę MDK i zostanę do końca. Czas na wielki powrót :). Będę mieć ze sobą Munchkina, ale widzę, że sobie pogram w nowości dzisiaj :)
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Silent pisze:widzę, że sobie pogram w nowości dzisiaj :)
I przez następne 3 miesiące. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

Cześć dziewczęta :mrgreen:

A więc pojawiły się nowości na stołach w MDK-u i od razu bardzo miłe zaskoczenie, bo usłyszawszy o grze Ninja od Ignacego bardzo się zmartwiłem że przywiózł jej aż tyle a tu miła niespodzianka gra szybka trochę losowa ale trzeba jednak trochę pomyśleć i ma coś w sobie, niby mamy kilka pionków i niby rzucamy kośćmi ale jednak jest cos w niej i na pewno zagram znowu.
Kolejna nowość to Książęta Machu Picchu jak zwykle szybkie tłumaczenie zasad przez MST (Marcina) i można zacząć rozgrywkę gra się płynnie i myślę że z gry na grę będzie szybciej bo mimo wszystko gracze będą mieli już jakąś strategie w głowie, dzisiaj było trochę przestojów bo nie wiedzieliśmy co jest bardziej efektywne. Mechanika przesuwania swojego księcia i uruchamiania kolejnych lokacji była bardzo ciekawa różnorodność decyzji jakie możemy podjąć działa bardzo dobrze i sprawia że gra nie jest nudna. Bardzo dobra pozycja zważywszy na wstępne oceny kolegów na GF, spore zaskoczenie na +.

No i na koniec niesamowity pojedynek 4 wspaniałych w Blokusa mówi się czasami o pewnych grach że każda partia jest inna niż poprzednia, ale ja bym tutaj napisał że ta faktycznie była inna niż poprzednie a mam ich już sporo za sobą.

Kiedyś była taka dyskusja chyba odnośnie tego czy 1.gram po to żeby grać i się dobrze bawić czy 2.po to żeby się dobrze bawić i wygrać hmm... stanowczo gram z tego drugiego powodu :mrgreen:

I gdyby nie przypadkowy siusiak z samurajskim mieczem od (Cichego) to byłby to piękny HAT-TRIC :D
Ostatnio zmieniony 04 lis 2008, 12:16 przez salou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Tak, wczoraj był zdecydowane dzień Sebastiana. :)

Najpierw podczas bardzo zaciętej rozgrywki w Książąt Machu Picchu znakomicie przewidział rozwój sytuacji i zapewnił sobie zwycięstwo dzięki drugiemu miejscu w zasobach zgromadzonego złota. Zdecydowanie najwięcej złota miał Michał ale przy tym tak mało punktów zwycięstwa, że nawet mnożnik x3 nie wyciągnął go z ostatniego miejsca.

Natomiast Blokus był dla mnie lekcją pokory i niezapominania o szczegółach. Gdy po całkowitym odcięciu mojego narożnika od obu sąsiadów zauważyłem, że okrężną drogą i wykorzystując swój najmniejszy klocek może przeniknąć do niego Salou skupiłem się na próbach utrudniania mu wykorzystania przestrzeni zachomikowanej w mojej części planszy tak aby nie wyłożył na planszę wszystkich swoich klocuszków. Nie dość, że mi się to nie udało to jeszcze pozbawiłem takiej mozliwości siebie :oops: A wystarczało pamiętać, że w przypadku wyłożenia na planszę wszystkich klocków wygrywa ten kto na koniec wyłożył swój najmniejszy (i to, że liczy się zwycięstwo, a nie przytłaczające zwycięstwo :twisted: ).

Podczas wczorajszego spotkania zagrałem w jeszcze jedną nowość z tegorocznego Essen - Rythme and Boulet (dłuższy opis wrażeń zamieściłem na GF), wypatrzeniem i upolowaniem której Trzewik udowodnił, że jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie szalonych i wesołych gier karciano-planszowych. :D
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2797
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 353 times
Been thanked: 637 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: bogas »

mst pisze:Podczas wczorajszego spotkania zagrałem w jeszcze jedną nowość z tegorocznego Essen - Rythme and Boulet (...), wypatrzeniem i upolowaniem której Trzewik udowodnił, że jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie szalonych i wesołych gier karciano-planszowych. :D
W przypadku tej akurat gry jest ekspertem tylko w wypatrzeniu i upolowaniu, bo już jego gra w nią... No cóż... Trzewik Ty wiesz :mrgreen:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

No fakt - wczoraj Trzewik był ostatni - nie potrafił opanować wybuchów śmiechu po gestach Silenta. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Czy w związku z obchodzonym tu i ówdzie "długim weekendem" spotkanie w najbliższy poniedziałek, 10.11 w MDK-u o 17:00 się odbędzie? W końcu mam nadzieję, że uda mi się pojawić (po raz pierwszy ale nie ostatni :D ), stąd pytanie.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

ja również, chciałem przyjść po raz pierwszy, tym razem na pewno i zagrać może w jakąś nowość z Essen :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ale obawiam się, że w poniedziałek 10.11 MDK jest nieczynny. Nie wiem czy ktoś umawiał sie na granie w Kredensie bo ja wyjeżdżam na weekend. Może ktoś (Trzewik, Salou, Korzeń) się jeszcze jutro/w sobotę odezwie.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Korzeń »

ze mną też może być ciężko. Prawdopodobnie wyjadę na weekend.
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Tiju »

będę w ponioedziałek w Kredensie - pubie - koło 19.30. Jakby co - zapraszam!
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: kolderek »

a ktoś wcześniej będzie, czy nie mam po co wcześniej przyjeżdżać? :)
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

No niestety mnie nie będzie.
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Tiju »

No i się doigraliście. ;) Też mnie nie będzie. Do następnego!
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Drodzy Wychowankowie!
Jeden z Was, Salou, mój wiecznie roześmiany wychowanek otwiera w Gliwicach sklep z grami. Pewnie już o tym wiecie, bo plotki zawsze rozchodzą się w tempie światła. To wielki moment w planszowej historii Gliwic! Wreszcie doczekaliśmy się miejsca, gdzie nasi bliscy mogą nam kupić prezent. Wreszcie doczekaliśmy miejsa, gdzie my możemy bliskim kupić prezent. Wreszcie doczekaliśmy miejsca gdzie sami możemy sobie kupić prezent!

Wreszcie!

Drogi wychowanku, policja daruje ci mandat? Zaoszczędzone pieniążki można zostawić "U żyrafy"!
W Tesco jest obniżka na herbatniki? Zaoszczędzone pieniążki można zostawić "U żyrafy"!
Wygrałeś w totolotka? Teraz już wiesz co z tym fantem zrobić!

Odwiedziłem wczoraj Salou, pomogłem mu w ciężkiej pracy wypakowywania gier z kartonów i układania na półkach :D. Otwarcie sklepu oficjalne już w sobotę, 15go listopada.

Drodzy wychowankowie. Nastał czas zakupów. Nieograniczonych. Przybędźcie w sobotę. Weźmy duże torby. Najlepiej te niebieski, z IKEI.

Salou, nadchodzimy... :twisted:
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

Nareszcie! Oczywiście powodzenia w niełatwym interesie.
No to nie ma wyjścia, trzeba w końcu zajść :D i coś kupić. W jakich godzinach będzie w sobotę otwarte? Na start może jakieđ promocyje?
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
ODPOWIEDZ