[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
misiulencja
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2008, 12:59

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: misiulencja »

Przepraszam bardzo, ale jak to:
BadWolf pisze:Można grać u mnie, jest całkiem wygodnie.
???

Wprawdzie jestem daleko, ale wolałabym, abyś w przyszłości pytał mnie o zdanie, zanim zaprosisz grupę ludzi do naszego mieszkania.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

misiulencja pisze:Przepraszam bardzo, ale jak to:
BadWolf pisze:Można grać u mnie, jest całkiem wygodnie.
???

Wprawdzie jestem daleko, ale wolałabym, abyś w przyszłości pytał mnie o zdanie, zanim zaprosisz grupę ludzi do naszego mieszkania.
:shock: upssssss... tego jeszcze nie było.

Nie wiem jak daleko jest to daleko, ale serdecznie zapraszamy na poniedzialkowe spotkania w Alibi... będzie się można przekonać, że mimo iż planszówkowo skrzywieni to dość kulturalni z nas ludzie. Po kilku wizytach w moim mieszkaniu nadal wszystko na miejscu (choc obiekcje w malej części rozumiem)
Awatar użytkownika
misiulencja
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2008, 12:59

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: misiulencja »

Nie mam obiekcji co do Was. Nie chcę, żebyście mnie źle zrozumieli. Nie podoba mi się tylko, że mój mąż urządza spędy w naszym mieszkanku bez chociażby krótkiej notki w mailu. A wpaść niestety nie wpadnę, bo jestem w Wietnamie.:) Za to w czerwcu po powrocie...;)


(Tak. Jestem złą kobietą. No i co, Adamie?;P)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: melee »

i bardzo słusznie, kiedyś naspraszałem ludzi, budzę się, patrzę - nie ma tv, nie ma konsoli, nie ma pianina, nie ma obrazów
dramat
dopiero potem sobie przypomniałem, że żadnej z tych rzeczy nie miałem przed imprezą ;)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Mam dla Was zdjęcie... Mimo ostatniej mody nie są to gry, które przywiozłam sobie z Essen ;) ale jest ono równie ciekawe:

Obrazek

Przedstawiam Wam gry ufundowane nam przez wydawnictwo EGMONT (dziękujemy!!!), które stanowią pule nagród do wygrania w zorganizowanych przez nas turniejach :D

Jak pokazują poprzednie dyskusje - brakowało dotąd osoby, która sprawę turniejową wzięła by w swoje ręce. Zajmę się organizacją turniejów, ale ponieważ jestem perfekcjonistką będą to Turnieje przez duże T. Oznacza to, że skoro już mamy nagrody, to będzie porządna organizacja - conajmniej pod postacią reguł turniejowych, tabel z wynikami - umieszczanymi potem na stronie, kalendarza rozgrywek i dokumentacji fotograficznej ;) Mam nadzieję, że nie zniechęci to naszych przeciwników formalizowania, tudzież zwolenników anarchii i turnieje dostarczą wszystkim sporo emocji i radości :D

Jeśli ktoś jest chętny by wspólnie ze mną zająć się turniejami od strony technicznej - to gorąco zapraszam ( zasada prosta - ustalamy jakieś głupie i bezsensowne zasady turnieju -> nikt się nie zgłasza -> nagrody są nasze :twisted: )

Proponuję na razie raz w miesiącu rozgrywać 1 turniej jednospotkaniowy - krókich gier: Jungle Speed, Futball Ligretto, itp oraz ruszyc z jednym turniejem długofalowym - kilku spotkaniowym. Chciałabym żeby turnieje byly otwarte dla osob, które na spotkanie przyszly akurat 1 raz - badz nawet takich, ktore przyszly do Alibi, nie wiedzac, ze przychodza na spotkanie ;)

Mam nadzieję, że pierwszy ruszy już w poniedziałek Jungle Speed - obmyśliłam już wstępne zasady rozgrywek - jak wrócę z zajęć to przedłożę do oceny i dyskusji.

No dobra, a teraz czekam na opinie, co o tym sądzicie :P

EDIT: poprawa mojej wpadki ortograficznej
Ostatnio zmieniony 30 paź 2008, 19:42 przez Squirrel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

Squirrel pisze: No dobra, a teraz czekam na opinie, co o tym sądzicie :P
Kasia na prezydenta!



p.s.
A nawet na prezesa!
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

demnogonis pisze:"Uwaga: karty Piwo nie można zagrać, jeżeli w grze jest już tylko dwóch graczy" - do zapamiętania.
Nie no, ja sobie chyba kiedys strzele w leb z vulcanica... nastepna gra, w ktorej zmianie ulegaja zasady... (przypomnial mi sie ostatni godzinny pojedynek, szeryf kontra degenerat) :shock:
misiulencja pisze:Nie podoba mi się tylko, że mój mąż urządza spędy w naszym mieszkanku
Spedy bydla same w sobie sa niegrozne dla otoczenia. Jednak jego wypasanie, moze diametralnie wplynac na wyglad terenu, na ktorym owo bydlo sie pasie (szczegolnie jesli gospodarz nie zadba o wlasciwe proporcje % i zmineralizowanej h2o w pojnikach) :lol:
Squirrel pisze:Przedstawiam Wam gry ufundowane nam przez wydawnictwo EGMONT
Łooooooooooooooooooooooooo... nderfulll 8)
Kaska na Prezy'esa !

( szkoda tylko, ze wszystkie zgarnie pewnie ta sama osoba :cry: )

p.s.
Rokter twoje dni sa policzone :wink:
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 266
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

No ładnie, dramat rodzinno-mieszkaniowy :D nieładnie Adam, nieładnie, spędów ci się zachciało ;)

A co do turniejów i nagród to jestem pod wrażeniem, szacuneczek.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

misiulencja - jawne spedy sa niegrozne - nalezy sie bac dopiero tych, ktore sa ukrywane ;)
Organizowalem juz sporo turniejow, nawet w troche pokrewnej dziedzinie, no i bedac bardziej bezzstronnym moge zaopiniowac regulaminy i poszukac dziury w calym - a w tym jestem dobry :)
Kozystajcie poznaniacy ze tak rzutka wiewiorka wam sie trafila ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
misiulencja
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2008, 12:59

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: misiulencja »

Serodziej pisze: Spedy bydla same w sobie sa niegrozne dla otoczenia. Jednak jego wypasanie, moze diametralnie wplynac na wyglad terenu, na ktorym owo bydlo sie pasie (szczegolnie jesli gospodarz nie zadba o wlasciwe proporcje % i zmineralizowanej h2o w pojnikach) :lol:
Mam gdzieś, jak będzie wyglądał teren. Nie podoba mi się robienie czegoś za moimi plecami. Na % u Adama nie liczcie - znajdziecie co najwyżej mój zapas ;P .

A jak już jestem dzisiaj zła:
Nie "turniei", nie "turnieii" a "turniejów"!
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

No zupa!!! Wreszcie ruszą turnieje. Squirrel szacun. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się na grach typu "bij, zabij, byle pierwszy". Mój wrodzony refleks żółwia na wczasach mógł by doprowadzić do zgarnięcia większości nagród :wink: . Więc może coś przy czym trzeba się skupić i wyciszyć (nie mam na myśli wspólnych modlitw :twisted: ).

Jeśli chodzi o pewien wątek rodzinny, jaki pojawił się na forum, to może nie publicznie. Lepiej w domowym zaciszu przy gorącej herbacie i płonącym kominku, przed kompem z internetem. Taka sugestia.

Panie i Panowie, nie mieszajmy się w przemoc domową.

Pozdrowienia i do zrobaczenia.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

HAHAHAHAHA!

chcialbym tylko zaznaczyc ze to bedzie nie byle jakie bydlo, tylko bydlo miedzygalaktyczne, i nie bedzie gho wcale tak duzo :twisted:

A na turniejach nie bede przeciez gral dla nagrod tylko dla zabawy ;>
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
Serodziej
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 15:39
Lokalizacja: wsiurowo
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Serodziej »

Itsuma Oki pisze:am tylko nadzieję, że nie skończy się na grach typu "bij, zabij, byle pierwszy"
Ja mialem dzis sen wieszcza.
Siedze sobie w dziwnej sali z trybunami po bokach, kibice w czarnych strojach ze swieczkami ... przede mna na stole, stoi jakis drewniany pacholek, ktory szepcze "chyc mnie chyc".
No to wyciagam prawice co by chycic... az tu nagle, z ciemnosci wylania sie wielkaaa lapaaaa, z wytatuowanym napisem "PREZES" (na najmniejszym palcu) ktora lapie za moja reke i razem z pacholkiem, wyrywa ja z mego boku. Krew sika niczy z rannego byka (siku sik)... a ja umieram w konwulsjach :shock:
Nie musze chyba pisac, ze po takim koszmarze, nie mam ochoty na udzial w turnieju Jungle Speed'a :wink:

demnogonis pisze:chcialbym tylko zaznaczyc ze to bedzie nie byle jakie bydlo, tylko bydlo miedzygalaktyczne
mowisz, ze bedzie to mniej wiecej takie:
http://www.youtube.com/watch?v=RcAL2aMPB38
:mrgreen:
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Squirrel pisze:Po kilku wizytach w moim mieszkaniu nadal wszystko na miejscu
Nieprawda..
misiulencja pisze:(Tak. Jestem złą kobietą. No i co, Adamie?;P)
Normalnie nóż w plecy od ukochanej osoby.. hej! to nie gra! ;)
Dalszy ciąg wątku, tam gdzie powinien być - poza forum.

Zaproszenie aktualne. Szczegóły uzgadniamy na PW.

Spróbuje jednak zostać na poniedziałek. Wstępnie dopiszcie mnie do listy.
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: hamanu »

Fiu fiu to i nagrody Kasiu zalatwilas? Przykro mi rokter, ale ja od dzisiaj juz bede Squirrel Pania Prezes tytulowal:
- zalatwila sale do grania
- wreczyla puchary za pewien konkurs (oczywiscie rokter swoj "zgubil")
- zalatwila nagrody (respect)
- naprawde godnie reprezentuje nas w srodowisku planszowkowym
- nie oszukuje
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Co tu sie wyprawia na tym forum.
Malo ze smiechu nie umarlem, a na koniec sproboje zmyc was zapal
KASKA TEZ OSZUKUJE
tylko inaczej subtelniej
Wszystkie konkursy sa ustawione 8)
Wingmakers
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

BadWolf pisze: Nieprawda..
Fakt - poprawka: Po kilku wizytach w moim mieszkaniu wszystko co mialo pozostac na swoim miejscu, tam pozostalo (dzięki za szafę, chlopaki!)

Poza tym:

Hola, hola, zamiast mi tu prezesowac niech sie ktos do pomocy zglosi!

Prezes reprezentacyjnie wyglada i budzi respekt, mozna mu spiewac lubudubu i oddawac nasze skladki...
Za bardzo kreci mnie samowolne organizowanie roznych rzeczy, zeby sie dac sie wepchnac w prezesurę :P

Zasady z turnieju Jungle Speeda jednak jutro - dzis mam gosci ;)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Squirrel pisze:
Hola, hola, zamiast mi tu prezesowac niech sie ktos do pomocy zglosi!

Prezes reprezentacyjnie wyglada i budzi respekt, mozna mu spiewac lubudubu i oddawac nasze skladki...
Za bardzo kreci mnie samowolne organizowanie roznych rzeczy, zeby sie dac sie wepchnac w prezesurę :P
Rozkazuj Pani Prezes, oddaję się pod Twe rozkazy. Daj znać jakiej pomocy oczekujesz i już robię (ewentualnie znajdę i przymuszę kogoś kto to zrobi :twisted: )
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

To się porobiło...
Oczywiście w turnieju chętnie wezmę udział.

Gratuluję sponsora, oby tak dalej. Teraz rzeczywiście trzebaby ten turniej tak porządnie zorganizować. Co masz na myśli jeśli chodzi o pomoc? Za dużo czasu nie mam ostatnio, ale jakiś tam malutki procent na coś mogę poświęcić (chyba), zależy co.

A prezes jest tylko jeden, ale w następnej kadencji kto wie... ;)

Pozdr
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

cannehal pisze:
A prezes jest tylko jeden, ale w następnej kadencji kto wie... ;)

Pozdr
Tylko, że kadencja trwa 200 lat :)
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
misiulencja
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2008, 12:59

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: misiulencja »

BadWolf pisze: Normalnie nóż w plecy od ukochanej osoby.. hej! to nie gra! ;)
Dalszy ciąg wątku, tam gdzie powinien być - poza forum.
Ukochanej? :shock: Dobre sobie. Jeśli poza forum, to poproszę o jakąś odpowiedź poza forum.
Życie jest grą, Wilku - zwłaszcza, gdy wrzucisz do niego kilka dodatkowych zasad.
BadWolf pisze: Zaproszenie aktualne. Szczegóły uzgadniamy na PW.
Myślę, że jednak nieaktualne. :cry:
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

@misiulencja: Zła kobieto (aczkolwiek bardzo ładna patrząc po avatarze :) )! ja rozumiem, ze Adam nabroił (sam się określił jako BadWolf, wiec co sie dziwic ;) ), ale jednak jest to forum o temacie gry planszowe... Gry rodzinne wprawdzie należą do tej kategorii, jednakże one mają zwykle dużo kolorowych elementów a tu tylko jak na razie czerwień złości widzę :) Sama jestem niezłą spamiarą, ale moze jednak warto zalatwic Wasza sprawe, w Waszym gronie...

Jesli zas chodzi o turnieje, to pomoc jest potrzebna w zakresie:

1. wyboru gier turniejowych - jednostrzalowych i dlugoterminowych (mysle ze mozna zaproponowac kilka tytulow i zrobimy glosowanie)

2. dokladnego zaznajomienia sie z regulami gry i nadzorowanie rozgrywek w razie watpliwosci co do zasad

3. opracowywania uczciwych zasad turniejowych - umieszczania ich na stronie i dbania by byly jasne dla wszystkich uczestnikow turnieju

4. opracowywania tabeli na wyniki, drukowania i przynoszenia ich na turniej, podczas turnieju dbania by ludzie sie wpisywali i umieszczania potem wynikow na stronie internetowej

5. propagowania turniejow

6. wręczania czyt. defraudowania nagrod :)

To chyba tyle :) Nadal chetni?
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

No cóż, skoro prezesa usunąć nie można (łubudubu łubudubu itp.) to proponuje dla squirrel stanowisko prezesa honorowego, wtedy i splendor z powodu funkcji i możliwość dalszego działania spontanicznie i bez żadnych ograniczeń.

Pomysł zorganizowania serii turniejów popieram w całej rozciągłości. Deklaruję też pomoc (o ile będzie potrzebna) przy układaniu regulaminów - być może wreszcie do czegoś przydadzą się moje zdolności zawodowe :)

Przy okazji mam propozycję, by do gier turniejowych włączyć Carcassonne. Myślę, że można by skopiować system przyjęty w mistrzostwa świata http://www2.herne.de/spielezentrum/carc ... s2008.html

Jeżeli by chwyciło można by nawet np. we współpracy z polskim wydawcą Carcassonne firmą Albi zorganizować polskie eliminacje do mistrzostw świata, bo z tego co widziałem do tej pory w Polsce tego nie robiono i naszej flagi zabrakło w turnieju finałowym w Essen.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Squirrel pisze: Jesli zas chodzi o turnieje, to pomoc jest potrzebna w zakresie:

1. wyboru gier turniejowych - jednostrzalowych i dlugoterminowych (mysle ze mozna zaproponowac kilka tytulow i zrobimy glosowanie)

2. dokladnego zaznajomienia sie z regulami gry i nadzorowanie rozgrywek w razie watpliwosci co do zasad

3. opracowywania uczciwych zasad turniejowych - umieszczania ich na stronie i dbania by byly jasne dla wszystkich uczestnikow turnieju

4. opracowywania tabeli na wyniki, drukowania i przynoszenia ich na turniej, podczas turnieju dbania by ludzie sie wpisywali i umieszczania potem wynikow na stronie internetowej

5. propagowania turniejow

6. wręczania czyt. defraudowania nagrod :)

To chyba tyle :) Nadal chetni?
Pewnie, że chętni.

Z gier jednostrzałowych proponuję oprócz tytułów, które już się pojawiają:
1. Battle Line
2. Carcassonne
3. jaką grę logiczną typu Quoridor albo ostatnio mój ulubiony Big Points

Z gier dłuższysz ale nie za długich możliwych do rozegrania w ciągu kilku spotkań

1. Wysokie Napięcie
2. Puerto Rico
3. Eufrat i Tygrys
4. El Grande (choć nie wiem, czy jest wystarczająca ilość egzemplarzy)

Gdyby ktoś chciał coś bardziej wojennego to proponuję jeszcze Maneouver ale tego na pewno będzie za mało egzemplarzy.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

Jeśli chodzi o gry to za dużo nie dodam. Osobiście z pozycji które podał Paweł najbardziej wybrałbym:

- Carcassonne
- Puerto Rico
- Quoridor

Oczywiście wspomniane już Jungle Speed.

A od siebie dodałbym High Society ;)

Pozdr
ODPOWIEDZ