Tytuł z trybem gry solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Tytuł z trybem gry solo

Post autor: jakmis83 »

Cześć,

Kilka dni temu założyłem wątek na ten temat, niestety skutkiem awarii forum z 22.11 jest utrata wszystkich wpisów. Ponawiam więc temat.
Szukam gry z trybem solo. Gra ta musi być dobra zarówno do gry solo jak i we 2, 3 osoby.
Odpada to, co już mam oraz tytuły, które miałem, ale albo się nie sprawdziły albo się znudziły lub z innych przyczyn( Posiadłość, EH, AH, Osadnicy NI, Kawerna, Pokój 25, Terraformacja, mogłem coś pominąć).
Gram zarówno w ameritrashe jak i w euro, ze sporo przewagą euro.
To co rozważam, to:
Mage Knight - miałem, sprzedałem z braku czasu. Poważny kandydat do powrotu do kolekcji.
Ghost Stories - podobno dobry, wymagający coop, chociaż wg Waszych opinii, lepiej się sprawdza w większym gronie.
Uczta dla Odyna - dobre euro, ale mam już 2 pozycje Rosenberga...
Spirit Island - ktoś proponował jako bardziej wymagającą od Ghost Stories, do sprawdzenia.
Jeśli jest coś bardzo dobrego w języku angielskim, rozważę w ostateczności.
Proszę o podpowiedzi :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
kermit223
Posty: 29
Rejestracja: 07 cze 2017, 11:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Tytuł z trybem gry solo

Post autor: kermit223 »

Może CO2 Second Chance. Gra ma trym solo, coop i konfrontacyjny. Grałem dwa razy solo, raz używając zasad coopowych raz dla jednego gracza, w obu przypadkach grało się bardzo przyjemnie. Nie wiem natomiast jak gra sprawdza się w większej grupie. Minusem jest cena chociaż z gier Lacerdy to i tak najtańsza opcja.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2835
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 849 times
Been thanked: 364 times

Re: Tytuł z trybem gry solo

Post autor: Gromb »

Pandemia,
darkest night,
defenders of the realm
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pike
Posty: 270
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Tytuł z trybem gry solo

Post autor: pike »

ponadto:
LeHavre
Levis &Clark z drugiej ręki
Wyścig do Renu
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Tytuł z trybem gry solo

Post autor: AnimusAleonis »

Potwierdzam Ghost Stories jest o niebo lepsza w większym gronie, w solo jest ok, jeśli głównie na solo bym nie polecał, jeśli na solo tylko okazjonalnie to tak.

Z gier które wymieniłeś bym definitywnie polecił Spirit Island, sama gra bardzo dobra, a solo jest bardzo dobrym wyzwaniem wyzwaniem, ale od razu mówię że rozgrywki nie należą do najkrótszych, no nie jak Mage Knight, ale godzinka na pewno, a zazwyczaj bliżej dwóch.

Le Havre, Uczta dla Odyna i inne euro działają w trybie solo ale to zupełnie inne gry niż gdy się gra w 2+ chodzi mi o tz. 'feel'.

Na solo również polecam serię Pandemic, ja preferuję wersje Iberia, albo jak możesz poczekać lada chwila ma wyjść Upadek Rzymu, który zapowiada się bardzo dobrze.

Z gier Lacerdy CO2: Second Chance jest ok solo, ale bardziej bym polecił Vinhos Delux i gra 2+ jest moim zdaniem lepsza (szczególnie z rozszerzeniami) i też solo jest myślę lepsze.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ