Claustrophobia - pytania i zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
lesar
Posty: 594
Rejestracja: 11 cze 2011, 16:08
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 31 times

Re: Odp: Claustrophobia

Post autor: lesar »

Karit pisze:dlaczego w przykładzie pojawia się nagle "6" która nie wypadła na kościach?
Kości, które zadają obrażenia nie są powiązane z polami obrażeń. Grający ludźmi po rozpatrzeniu liczby zadanych ran sam wybiera pola obrażeń
"Zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes lepiej już kraść par excellence jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej." - kasiarz Kwinto
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Claustrophobia

Post autor: piotrest »

Czy kładąc kostkę na Ciszę przed burzą dostanę dodatkową kostkę od przyszłej fazy Zagrożenia na stałe, czyli w sumie będę miał 4? Bo jeśli nie to ta akcja wydaje mi się bez sensu...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Claustrophobia

Post autor: rattkin »

Bez sensu to by było, gdyby przez pierwsze tury kłaść tam kostkę, a potem cały czas rzucać dziesięcioma... Wtedy to i najbardziej świątobliwy Redeemer by nie dał rady.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Claustrophobia

Post autor: piotrest »

rattkin pisze:Bez sensu to by było, gdyby przez pierwsze tury kłaść tam kostkę, a potem cały czas rzucać dziesięcioma... Wtedy to i najbardziej świątobliwy Redeemer by nie dał rady.
Tylko, że w takim wypadku masz zamrożoną 1 kostkę by w następnej fazie (kolejce) rzucać czterema. Więc gdzie tu zysk? Dla mnie status quo.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Claustrophobia

Post autor: rattkin »

Kostki się nie zamrażają. Cały stan tablicy się resetuje pod koniec, tak samo jak resetują się kostki w statystykach bohaterów. Jeśli kładziesz kostkę na Calm before the storm, w następnej rundzie po prostu rzucasz czterema, ale na planszy nic nie zostaje. Można sobie dla zapamiętania tę kostkę tam trzymać, a przed rzutem podnosić. Calm before the storm pozwala w pewnym sensie demonowi grać taktyką "best 3 of 4", za każdym razem rzucając 4 kostkami i wybierając najlepsze 3 wyniki, a czwarty, najgorszy, zawsze znów kłaść na CbtS.
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 162
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 7 times

Re: Claustrophobia

Post autor: piotrest »

rattkin pisze:Kostki się nie zamrażają. Cały stan tablicy się resetuje pod koniec, tak samo jak resetują się kostki w statystykach bohaterów. Jeśli kładziesz kostkę na Calm before the storm, w następnej rundzie po prostu rzucasz czterema, ale na planszy nic nie zostaje. Można sobie dla zapamiętania tę kostkę tam trzymać, a przed rzutem podnosić. Calm before the storm pozwala w pewnym sensie demonowi grać taktyką "best 3 of 4", za każdym razem rzucając 4 kostkami i wybierając najlepsze 3 wyniki, a czwarty, najgorszy, zawsze znów kłaść na CbtS.
Też już do tego doszedłem, a ty mnie w tym upewniłeś jeszcze :) Jestem niejako stratny kostkę w 1 turze ale w kolejnych rzucając czterema mam większy wybór, wtedy to pole mam sens
gigamesh
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2015, 01:00

Aury

Post autor: gigamesh »

Mam dość proste pytanie, czy Aury w Claustrophobia są jednorazowe? jeśli coś jest raz na gre, jak np błogołsawieństwo to jest wyraźnie napisane w instrukcji. Jak aury sie do tego mają?
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: thestaszek »

Witam
Zakupiłem grę kilka dni temu i rozegralem 5 partii w scenariusz "ocaleni".
Nie wiem dlaczego zawsze gracz grający ludźmi dostaje niemiłosierne bęcki od demonów. Przeczytalem caly ten temat i obejrzalem filmik z zasadami wiec chyba gramy prawidlowo i dalej kto by nie grał demonami wystarczy ze bedzie kladl kostki na skilu dajacym 2pz i dokladal troglodytow a ludzie zostaja zalani z kazdej strony i stoja na 1 kaflu czekajac na śmierć.gdy ludzie uporaja sie z bandą troglodytow , demon doklada kolejne i kolejne az gra sie skonczy. Tez tak macie?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Claustrophobia

Post autor: rattkin »

Albo źle gracie demonem (zasady rozkładania troglodytów) albo źle robicie atak ludźmi w troglodytów (jeden atak we wszystkich) albo grający ludźmi jeszcze nie ogarnęli, jak grać dobrze. W tym scenariuszu ludzie mają przewagę i to oni powinni częściej wygrywać. Ludzie kontrolują rozgrywkę, rozmieszczając się odpowiednio na kaflach, minimalizując "punkty wejścia" dla grającego demonami (który wówczas musi używać swoich skilli specjalnych).
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: thestaszek »

Troglodytow rozkladamy tylko na kaflu z niezbadanym przejsciem i bez ludzi, chyba ze zachodza reguly specjalne.
Na kaflu stoi 1 czlowiek i 3 trog. Czlowiek rzuca 3 kostkami i wyrzuca 3 4 5 wiec sciaga wszystkich troglodytow( oczywiscie jesli nie sa rozszalale itp) byc moze grający za bardzo skupia sie na walce zamiast jakos isc do przodu.

Kwestia demona w tym scenariuszu.
Demon atakuje człowieka majacego 3 linie zablokowane wiec powinien atakowac 4 kościami tak? Jesli to jest grane prawidlowo to ciezko bo demon sieje spustoszenia ze dramat wiec skupiam sie na ubijaniu demona a wtedy nadchodza kolejni trog i na plansze wchodza nowi.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Claustrophobia

Post autor: rattkin »

thestaszek pisze: 30 lis 2018, 01:28 byc moze grający za bardzo skupia sie na walce zamiast jakos isc do przodu.
Tak jest.
ODPOWIEDZ