Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: Matio.K »

Quba40 pisze: 27 lis 2018, 08:57 Kupiłem w black friday za niecałe 40 zł z przesyłką i po 2 partiach na 2 osoby jestem zauroczony. Prosta gierka pod względem mechaniki, ale trochę decyzji trzeba podjąć, w większym gronie już widzę, że większe znaczenie będzie miał aspekt licytacji. Wizualnie miażdży, jedno z bardziej klimatycznych wykonań, spotkałem się z opiniami, że gra jest sucha, pewnie zależy od ludzi którzy w nią grają, ale ja w tej grze widziałem sceny z serialu/komiksu The Walking Dead :D Jeśli chodzi o wady to wg. mnie pudełko powinno być o połowę mniejsze, do niczego więcej nie mogę się przyczepić, w końcu to przyjemny fillerek, nie ma sensu wymagać od tej gry czegoś więcej.
Również grałem i również wczoraj za tyle zanabyłem. Jeśli ktoś jest świadom tożsamości tej gry (trochę turlania i sporo szczęścia) to za te pieniądze to niesamowicie dobry deal. Wiem, ze wielu recenzentom przeszkadza licytacja, ze zawsze sie traci na niej, ale w takim wypadku mozna se zrobić home rule. Do tego moglbym nie robic nic innnego tylko na tę grę patrzeć, bo ten kto wpadl na pomysl wykonania jej jest w mojej ocenie kims aspirujacym do miana geniusza art-designu
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: xBronsonx »

Wacham się nad zakupem ponieważ myślę, głównie nad rozgrywkami solo. Fajnie wypada ten tryb czy lepiej jednak rozejrzeć się za inną grą skierowaną dla jednego gracza?
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombiaki Ameryki (Rebel)

Post autor: krecony1 »

xBronsonx pisze: 30 lis 2018, 17:07 Wacham się nad zakupem ponieważ myślę, głównie nad rozgrywkami solo. Fajnie wypada ten tryb czy lepiej jednak rozejrzeć się za inną grą skierowaną dla jednego gracza?
Chociaż bardzo lubię zagrać z dzieciakami w ZA, to - moim zdaniem - nie ma sensu kupować, jeśli chcesz grać głównie solo. Przede wszystkim ze względu na zbyt dużą losowość. W towarzystwie może ona bawić, w samotności jedynie drażnić ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

może to dziwne, ale mojemu 6 letniemu synowi się podobała wczorajsza rozgrywka...mnie również :)...

gra ma fajny element przygodowy, oczywiście jeśli będziemy wymyślać sobie interpretację tego co na kartach (otoczyła nas horda w magazynie, strzały przywołują kolejne zombi...)

w kilku pierwszych grach jest nawet element suspensu i konsekwencji...

tak , kostki, tak losowość , tak licytacja... (co kto lubi lub nie lubi)...

ta gra zasługuje na więcej miłości...

a wykonanie ws cena w promocji ...no co tu gadać...
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: mauserem »

Świetny gateway - w ostatnim czasie rozdałem tej gry już jakieś chore ilości w formie prezentów, co oczywiście przełożyło się na "wkręcanie" w planszówki.
Ta gra świetnie to robi - miodny, rodzinny tytuł na początek.
Za wykonanie (graficznie/edytorsko) gra ma u mnie osobne miejsce i chyba z tego powodu z pewnością nie pozbędę się jej.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: krecony1 »

rastula pisze: 14 lut 2019, 10:25 w kilku pierwszych grach jest nawet element suspensu i konsekwencji...
Pamiętam pierwszą rozgrywkę z rodziną na jakimś konwencie:
"Tylko sprawdzę do czego te żetony"
Kilka minut później:
"Tato, graj, zostaw tą instrukcję!"
A euro-serce krwawiło - jak może czegoś nie być w instrukcji! :lol:
Swoją drogą szkoda, że niektóre dają pozytywny efekt, a niektóre negatywny (wolałbym, żeby konsekwencje wynikały od kupionej później karty). Kiedy grasz z nową osobą musisz się zmierzyć z "dylematem", czy zdradzić, czy efekt jest negatywny, czy pozytywny (żeby potem nie było - sam wiedziałeś i nie wybrałeś tej karty).
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

myślę że w kolejnych grach wprowadzić homerule, że niektóre żetony w momencie aktywacji mają 2 efekty tematyczne poz/neg wybierane rzutem kostki ...


gra aż się prosi o nowe karty przygód - a konwencja edytorska wręcz zachęca do tworzenia nowych kart drogi...


Spoiler:
Ostatnio zmieniony 14 lut 2019, 12:33 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
krecony1
Posty: 369
Rejestracja: 29 sie 2014, 00:05
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 49 times

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: krecony1 »

rastula pisze: 14 lut 2019, 12:26 gra aż się prosi o nowe karty przygód - a konwencja edytorska wręcz zachęca do tworzenia nowych kart drogi...
Tylko, że autor nie przeżył inwazji zombie i nie ma kto robić dodatków. :twisted:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Hit Z Road / Zombiaki Ameryki (Martin Wallace)

Post autor: rastula »

krecony1 pisze: 14 lut 2019, 12:31
rastula pisze: 14 lut 2019, 12:26 gra aż się prosi o nowe karty przygód - a konwencja edytorska wręcz zachęca do tworzenia nowych kart drogi...
Tylko, że autor nie przeżył inwazji zombie i nie ma kto robić dodatków. :twisted:
tylko własne mam na myśli

autora zabiła losowość ;)
ODPOWIEDZ