Aeon's End - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Aeon's End - pytania i wątpliwości

Post autor: ronczi »

mam pytanie odnośnie zasady natarcia Gnieworodnego.
Czy jeżeli natarcie odpala się poprzez kartę poplecznika lub kartę nemesis to czy Gnieworodny także traci żetony furii?

Obrazek


Obrazek
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Aeon`s End

Post autor: aeiou871 »

my gramy, że tak. Natarcie to dobranie karty, rozpatrzenie efektu, wtasowanie jej do talii i odrzucenie żetonów Furii. Wydaje mi się, że czynnik wywołujący Natarcie nie ma znaczenia i w obu przypadkach Gnieworodny powinien stracić żetony Furii.
wojjas
Posty: 49
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:13
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Aeon`s End

Post autor: wojjas »

Jeśli odrzucam Moc, której zasady odrzucenia brzmią: Odrzuć trzy karty z ręki, to od razu lądują w moim stosie odrzuconych? Mogę je oczywiście ułożyć w kolejności w jakiej chcę?
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Aeon`s End

Post autor: imssah »

Jak Gnieworodny naciera to się trochę uspokaja i żetony się zdejmuje.
Karty odrzuca się w dowolnej kolejności


A ja mam pytanie o kartę Promień Zniszczenia
"Grv minus 3 ALBO Dowolny gracz odrzuca kartę Klejnoty z reki. Należy powtórzyć te czynność 5 razy"
Tzn że jak moc zdejmuje i karta wchodzi to muszę (pytam o to ALBO) odrzucić 5 kart w sumie na raz, nieważne przez kogo czy przy każdej turze Nemesis jedna kartę przez 5 tur?
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

Mam pytanie dot. nemezisa: "Królowa roju". Czy aktywacja u królowej wyzwolenia, czyli dodanie 2 karaczanów uaktywnia również rozmnażanie się (czyli liczymy karaczany i uruchamiamy konkretną opcje z planszetki) ? Czy wyzwolenie to tylko dołożenie karaczanów, a uruchamiamy negatywne opcje z planszetki tylko, gdy na karcie jest "rozmnażanie się"? Na jednej z kart jest podwójne rozmnażanie i wyzwolenie, na innej jest tylko wyzwolenie, a jeszcze na innej tylko rozmnażanie. Dodatkowo na planszetce przy 15 karaczanach jest koniec gry, a w zasadach królowej roju jest info, że jeśli mamy 15 karaczanów to każdy kolejny dodany karaczan zadaje jedno obrażenie naszemu miastu. :| Graliśmy z opcją, że przy powyżej 15 obrażenia idą na miasto i było ok :)
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

imssah pisze: 28 wrz 2018, 17:50 Jak Gnieworodny naciera to się trochę uspokaja i żetony się zdejmuje.
Karty odrzuca się w dowolnej kolejności


A ja mam pytanie o kartę Promień Zniszczenia
"Grv minus 3 ALBO Dowolny gracz odrzuca kartę Klejnoty z reki. Należy powtórzyć te czynność 5 razy"
Tzn że jak moc zdejmuje i karta wchodzi to muszę (pytam o to ALBO) odrzucić 5 kart w sumie na raz, nieważne przez kogo czy przy każdej turze Nemesis jedna kartę przez 5 tur?
Łącznie wszyscy gracze muszą odrzucić z ręki 5 różnych klejnotów. Jeden odrzuci 3, inny 2 i razem mamy 5 odrzuconych :) Jeśli nie macie razem tyle klejnotów do odrzucenia to niestety minus życie Gravehold.
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Aeon`s End

Post autor: wolf_kain »

Migello84 pisze: 30 wrz 2018, 19:37 Mam pytanie dot. nemezisa: "Królowa roju". Czy aktywacja u królowej wyzwolenia, czyli dodanie 2 karaczanów uaktywnia również rozmnażanie się (czyli liczymy karaczany i uruchamiamy konkretną opcje z planszetki) ? Czy wyzwolenie to tylko dołożenie karaczanów, a uruchamiamy negatywne opcje z planszetki tylko, gdy na karcie jest "rozmnażanie się"? Na jednej z kart jest podwójne rozmnażanie i wyzwolenie, na innej jest tylko wyzwolenie, a jeszcze na innej tylko rozmnażanie. Dodatkowo na planszetce przy 15 karaczanach jest koniec gry, a w zasadach królowej roju jest info, że jeśli mamy 15 karaczanów to każdy kolejny dodany karaczan zadaje jedno obrażenie naszemu miastu. :| Graliśmy z opcją, że przy powyżej 15 obrażenia idą na miasto i było ok :)
Wyzwolenie to tylko dołożenie karaczanów. Uruchomienie następuje tylko przy rozmnażaniu się co jest zaznaczone na arkuszu karaczanów przy opisie tej umiejętności wielkimi literami. Dlatego właśnie może się zdarzyć sytuacja, że będziesz miał więcej karaczanów niż jest miejsc na planszetce i wtedy za każdego kolejnego zdejmujesz jeden punkt z licznika GH. Oczywiście gdyby w tym momencie pojawiła się karta mówiąca o rozmnażaniu się, to automatycznie gra kończy się Waszą przegraną gdyż trzeba rozpatrzyć efekt na planszetce a Wy już przekroczyliście 15. Kiedy karta mówi o rozmnażaniu się królowej,i choćby jeden karaczan pojawia się na ostatnim stosie który mówi że przegraliście, to gra się kończy. Nie mam przed sobą planszy od królowej i pisze z pamięci, ale tam chyba jest tak że jak jest 13 karaczanów i trzeba rozpatrzeć efekt to jest już automatyczna przegrana. Mam nadzieję że udało mi się wytłumaczyć ten problem.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2018, 12:58 przez wolf_kain, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Aeon`s End

Post autor: raiden25 »

Jak wyglada rozdzielanie ataków? Można rozdzielać ataki jednej karty - cześć na poplecznika a cześć na Nemezis? Czy jedna karta to jeden atak na jedna postać?
KamilT
Posty: 29
Rejestracja: 10 gru 2014, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Re: Aeon`s End

Post autor: KamilT »

raiden25 pisze: 04 paź 2018, 22:32 Jak wyglada rozdzielanie ataków? Można rozdzielać ataki jednej karty - cześć na poplecznika a cześć na Nemezis? Czy jedna karta to jeden atak na jedna postać?
zgodnie z intrukcją
• Zaklęcie może zadawać obrażenia wyłącznie pojedynczemu Poplecznikowi albo Nemezis, o ile efekt na karcie nie mówi inaczej.
nie możesz rozdzielać ataku z jednej karty na kilku wrogów.
Awatar użytkownika
inzkulozik
Posty: 296
Rejestracja: 23 cze 2017, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 66 times
Been thanked: 18 times

Re: Aeon`s End

Post autor: inzkulozik »

wojjas pisze: 10 wrz 2018, 01:33 Jeśli odrzucam Moc, której zasady odrzucenia brzmią: Odrzuć trzy karty z ręki, to od razu lądują w moim stosie odrzuconych? Mogę je oczywiście ułożyć w kolejności w jakiej chcę?
Grałbym, że od razu idą do discarda, podobnie jak w przypadku efektu innych kart, to jednak co innego niż granie kart z ręki, gdzie karty trafiają do takiego pośredniego-discarda
elbryk
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2018, 07:45

Re: Aeon`s End

Post autor: elbryk »

Mam pytanie odnośnie Karty Nikczemne Mnogości od Królowej Roju.
1. Jak rozumieć polecenie: "Karaczany mają po 2 punkty życia. Zranione Karaczany odzyskują całe zdrowie na końcu każdej tury."
Czyli, żeby zabić karaczana musimy zadać mu dwa obrażenia, bo jeśli zadamy mu tylko jedno obrażenie to na końcu tury będzie miał znowu 2 punkty życia ?
2. Czy po usunięciu tej karty z gry Karaczany, które są w grze mają dalej po 2 punkty życia, czy od teraz znowu tylko po 1 punkcie życia ?
Awatar użytkownika
wolf_kain
Posty: 44
Rejestracja: 14 kwie 2017, 07:51
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Aeon`s End

Post autor: wolf_kain »

elbryk pisze: 16 paź 2018, 23:10 Mam pytanie odnośnie Karty Nikczemne Mnogości od Królowej Roju.
1. Jak rozumieć polecenie: "Karaczany mają po 2 punkty życia. Zranione Karaczany odzyskują całe zdrowie na końcu każdej tury."
Czyli, żeby zabić karaczana musimy zadać mu dwa obrażenia, bo jeśli zadamy mu tylko jedno obrażenie to na końcu tury będzie miał znowu 2 punkty życia ?
2. Czy po usunięciu tej karty z gry Karaczany, które są w grze mają dalej po 2 punkty życia, czy od teraz znowu tylko po 1 punkcie życia ?
1.Dokładnie tak.
2. Nikczemna Mnogość jest kartą mocy, po jej odsłonięciu należy umieścić 2 karaczany na arkuszu karaczanów (NATYCHMIAST: Wyzwolenie- ale bez rozpatrzenia efektu z arkusza), a dodatkowo przez 3 tury Nemezis (Moc 3) wszystkie karaczany mają 2 punkty życia i i ranione odzyskują zdrowie z końcem tury. Po 3 turach Nemezis następuję rozmnożenie królowej ( MOC 3: Królowa Roju rozmnaża się) co oznacza, że należy rozpatrzyć efekt danego stosu z arkusza karaczanów. Po usunięciu karty mocy jej efekt przestaje oddziaływać na grę a co za tym idzie wszystkie karaczany ponownie mają po jednym punkcie życia.
maro40
Posty: 32
Rejestracja: 11 lut 2016, 10:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Aeon`s End

Post autor: maro40 »

1. Jak działa "Niestabilny Pryzmat" ? W jaki sposób można zagrać klejnot dwukrotnie ? (czy ten sam rodzaj karty klejnotu zagrywamy dwukrotnie - tylko wtedy ile kart niszczymy - czy jedna karta klejnotu - tylko jak możemy zagrać dwukrotnie ?

Obrazek

2. zdolność Xaxosa:
grają 2 osoby: czy Xaxos może przydzielić sobie 4 ładunki jeśli sojusznik ma max. ilość ładunków ?

3. Czy po użyciu zdolności Phaedraxy w turze Nemezis odrzucamy żeton mocy z karty mocy bez wprowadzenia efektu ?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Breżniew »

maro40 pisze: 24 paź 2018, 20:10 1. Jak działa "Niestabilny Pryzmat" ? W jaki sposób można zagrać klejnot dwukrotnie ? (czy ten sam rodzaj karty klejnotu zagrywamy dwukrotnie - tylko wtedy ile kart niszczymy - czy jedna karta klejnotu - tylko jak możemy zagrać dwukrotnie ?
Spoiler:
2. zdolność Xaxosa:
grają 2 osoby: czy Xaxos może przydzielić sobie 4 ładunki jeśli sojusznik ma max. ilość ładunków ?

3. Czy po użyciu zdolności Phaedraxy w turze Nemezis odrzucamy żeton mocy z karty mocy bez wprowadzenia efektu ?
Nie posiadam Aeon's End (mam War Eternal z dwoma dodatkami), ale bazując na oryginalnej treści karty oraz zdolności wymienionych przez Ciebie postaci twierdzę, że:
1. Unstable Prism działa tak, że możesz jedną wybraną kartę Gem z ręki zagrać dwukrotnie za cenę jej zniszczenia. Czyli np. masz 3 jakieś karty Gem w ręce - wybierasz jedną która działa tak jakbyś zagrał dwie takie karty,ale po wszystkim musisz ją bezpowrotnie zniszczyć.
2. Sojusznicy, to inaczej Inni Gracze. Krótko mówiąc: nie możesz przydzielić sobie ładunków.
3. Zdolność Phaedraxy pozwala po wejściu do gry karty kolejności Nemesis (ale przed odkryciem karty Nemesis) uchronić graczy oraz Gravehold przed wszelkimi ranami, jakie mogliby utrzymać w tej turze. Nie ma tam mowy o żetonach mocy - czyli rozumiem to tak, że w wyniku tury Nemesis normalnie odrzuca się po jednym żetonie mocy z aktywnych kart mocy i normalnie Miniony atakują, ale ani gracze ani Gravehold nie otrzymują w wyniku tego żadnych ran.

Dobrze by było gdyby ktoś, kto posiada Aeon's End potwierdził, czy moje rozumowanie jest prawidłowe.
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

Mam pytanie: jeśli gracz A ma możliwość odrzucić z ręki gracza B np 2 karty. To czy gracz B dobiera przed swoją kolejną turą na ręke brakujące karty ze swojego stosu czy zaczyna swoją ture z 3 kartami ?


Ps. Do odpowiedzi Breżniewa powyżej: potwierdzam :) jest tak jak napisałeś.
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Breżniew »

Migello84 pisze: 28 paź 2018, 07:33 Mam pytanie: jeśli gracz A ma możliwość odrzucić z ręki gracza B np 2 karty. To czy gracz B dobiera przed swoją kolejną turą na ręke brakujące karty ze swojego stosu czy zaczyna swoją ture z 3 kartami ?


Ps. Do odpowiedzi Breżniewa powyżej: potwierdzam :) jest tak jak napisałeś.
Nie dobiera niestety.
Dzięki za potwierdzenie :)
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Aeon`s End

Post autor: xBronsonx »

Zagrałem wczoraj dwie pierwsze partie i pojawiło się w mojej głowie kilka watlipowsci.

1. Karta Artefaktu "Wir w butelce" - "(...). Dobierz kartę." - dobieram kartę ze swojej talii do ręki czy za darmo wybieram dowolną kartę z rynku zasobów, tak jakbym ją kupował? Myślę, że to pierwsze ale były karty w Dominikanie, które miały też działanie jak ta druga opcja i nie jestem teraz pewien ;)

2. Karta Ataku "Szpikulec" - "Dowolny gracz otrzymuje 3 obrażenia i dobiera kartę" - ten gracz ma dobrać kartę do ręki ze swojej talii czy dobierana jest kolejna karts Nemesis?

4. Karta Poplecznika "Przyrzegacz" - "Wartość obrażeń zadawanych temu Poplecznikowi jest zawsze redukowana do 1." - liczymy obrażenia z każdej karty Zaklęć oddzielnie czy sumę? Na przykład uruchamiam dwa zaklęcia Iskra (każde po 1 obrażenie) oraz Upiorny Pogłos (2 obrażenia). Dodatkowo jedną Iskra aktywowana jest na bramie z modyfikatorem +1 do obrażeń. W takim wypadku zadaje a) jedno obrażenie; b) 3 obrażenia (+1 Iskra, +1 Iskra i +1 Upiorny Pogłos), c) 4 obrażenia (+1 Iskra, +1 z bramy, +1 Iskra i +1 Upiorny Pogłos)?
Awatar użytkownika
Breżniew
Posty: 824
Rejestracja: 26 paź 2015, 12:47
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 51 times
Been thanked: 122 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Breżniew »

xBronsonx pisze: 13 lis 2018, 10:04 Zagrałem wczoraj dwie pierwsze partie i pojawiło się w mojej głowie kilka watlipowsci.

1. Karta Artefaktu "Wir w butelce" - "(...). Dobierz kartę." - dobieram kartę ze swojej talii do ręki czy za darmo wybieram dowolną kartę z rynku zasobów, tak jakbym ją kupował? Myślę, że to pierwsze ale były karty w Dominikanie, które miały też działanie jak ta druga opcja i nie jestem teraz pewien ;)

2. Karta Ataku "Szpikulec" - "Dowolny gracz otrzymuje 3 obrażenia i dobiera kartę" - ten gracz ma dobrać kartę do ręki ze swojej talii czy dobierana jest kolejna karts Nemesis?

4. Karta Poplecznika "Przyrzegacz" - "Wartość obrażeń zadawanych temu Poplecznikowi jest zawsze redukowana do 1." - liczymy obrażenia z każdej karty Zaklęć oddzielnie czy sumę? Na przykład uruchamiam dwa zaklęcia Iskra (każde po 1 obrażenie) oraz Upiorny Pogłos (2 obrażenia). Dodatkowo jedną Iskra aktywowana jest na bramie z modyfikatorem +1 do obrażeń. W takim wypadku zadaje a) jedno obrażenie; b) 3 obrażenia (+1 Iskra, +1 Iskra i +1 Upiorny Pogłos), c) 4 obrażenia (+1 Iskra, +1 z bramy, +1 Iskra i +1 Upiorny Pogłos)?
1. Dobierasz kartę ze swojej talii.
2. Dobiera kartę ze swojej talii.
3. Każdy spell rozpatrujesz osobno. W podanym przykładzie zadasz 3 obrażenia: każdy spell za 1 bez względu na ew. bonusy z bram.
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

Książe pożeraczy.
„-jeżeli książe pożeraczy miałby pochłonąć kartę z pustego stosu zasobów, zamiast tego Gravehold otrzymuje 2 obrażenia.
-jeżeli wszystkie stsosy zasobów (oprocz stosu pochłoniętych) są puste, gracze przegrywają gre „

1. Czy waszyn zdaniem ostatnia zasada nie wyklucza tej wczesniej? Przecież jak pożre wszystkie stosy to koniec gry, wiec jak mam zadać 2 obrazenia Gravehold za brak kart w stosie?
2. Jak układacie karty na stosie pochłonietych ? Zakladajac, że mogę kupować tylko wierzchnią kartę z tego stosu.
My zagralismy tak, że na górze zawsze najtansze (te kupujemy po koleii) , a kazde pochloniete na spód tej talii.
Dla mnie bez sensu też jest zasada, że mogę przegladać pochłonięte, przecież i tak kupuje tylko wierzchnią.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Aeon`s End

Post autor: czarny kapelusz »

Ad.1 - Książę może mieć możliwość pożreć tylko konkretne karty, np. pożera najtańszą kartę ze stosu klejnotów. Jeśli nie ma już stosu klejnotów to wtedy miasto dostaje 2 obrażenia i gramy dalej, bo inne stosy są dostępne.
Ad.2 A to nie jest tak, że odkładamy je na wierzch i tylko ta na górze stosu jest dostępna w danej chwili do kupna? A przeglądanie ma sens gdy chcesz wiedzieć co jest niżej, bo możesz potrzebować jakiejś konkretnej karty i przyda się wiedza, ze jak kupisz pierwszą to w następnej kolejności będziesz mógł kupić tę konkretną :)
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

czarny kapelusz pisze: 29 lis 2018, 13:58 Ad.1 - Książę może mieć możliwość pożreć tylko konkretne karty, np. pożera najtańszą kartę ze stosu klejnotów. Jeśli nie ma już stosu klejnotów to wtedy miasto dostaje 2 obrażenia i gramy dalej, bo inne stosy są dostępne.
Ad.2 A to nie jest tak, że odkładamy je na wierzch i tylko ta na górze stosu jest dostępna w danej chwili do kupna? A przeglądanie ma sens gdy chcesz wiedzieć co jest niżej, bo możesz potrzebować jakiejś konkretnej karty i przyda się wiedza, ze jak kupisz pierwszą to w następnej kolejności będziesz mógł kupić tę konkretną :)
Ach ! Masz racje :) stos zasobów to tylko krzyształy, my rozwniez zdejmowaliśmy karty czarów i artefaktów :)

Co do odkładania na wierzch pozartych to teraz miałoby to sens, bo beda tylko krysztaly.

Dzieki:)
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Aeon`s End

Post autor: czarny kapelusz »

Ale gdzie ja piszę że tylko kryształy? Chodziło mi o to, że efekt karty powie ci co on pożera i jak już tego stosu (np. Kryształy czy artefakty czy zaklęcia) nie będzie wtedy zadajesz obrażenia,mimo tego że inne stosy wciąż są onecnw z grze.
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Darkstorm »

Pytanie dotyczące Gnieworodnego.
Gdy na koniec tury Nemesis Gnieworodny ma 4 lub więcej furii to naciera. Po natarciu Gnieworodny odrzuca 3 żetony furii.
Czy jeśli po odrzuceniu furii Gnieworodny ma dalej 4 żetony to czy naciera ponownie w tej samej turze, czy czeka do końca następnej tury Nemesis?
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Aeon`s End

Post autor: Migello84 »

Darkstorm pisze: 04 gru 2018, 09:52 Pytanie dotyczące Gnieworodnego.
Gdy na koniec tury Nemesis Gnieworodny ma 4 lub więcej furii to naciera. Po natarciu Gnieworodny odrzuca 3 żetony furii.
Czy jeśli po odrzuceniu furii Gnieworodny ma dalej 4 żetony to czy naciera ponownie w tej samej turze, czy czeka do końca następnej tury Nemesis?
Naciera zawsze jak ma 4 i powyżej, czyli jeśli po odrzuceniu nadal ma tak jak powyżej to naciera jeszcze raz.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Aeon`s End

Post autor: longmen76 »

Migello84 pisze: 04 gru 2018, 16:13
Darkstorm pisze: 04 gru 2018, 09:52 Pytanie dotyczące Gnieworodnego.
Gdy na koniec tury Nemesis Gnieworodny ma 4 lub więcej furii to naciera. Po natarciu Gnieworodny odrzuca 3 żetony furii.
Czy jeśli po odrzuceniu furii Gnieworodny ma dalej 4 żetony to czy naciera ponownie w tej samej turze, czy czeka do końca następnej tury Nemesis?
Naciera zawsze jak ma 4 i powyżej, czyli jeśli po odrzuceniu nadal ma tak jak powyżej to naciera jeszcze raz.
Na pewno? Gdzieś już widziałem odpowiedź na to pytanie i było inaczej. Czyli, że Gnieworodny naciera tylko raz, nawet jak ma więcej żetonów furii. Kolejny raz naciera na koniec kolejnej tury. I my tak graliśmy. Ciekawy jestem jak jest prawidłowo.
ODPOWIEDZ