Pionek IX - 29-30.11.2008

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: markoo »

Czteroosobowa ekipa z Bydgoszczy potwierdza swoje pierwsze przybycie na Pionek :D
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Korzeń »

Potwierdzam zdanie Bogasa. Pełna mobilizacja i wszystko pójdzie gładko, z małą ilością przestojów.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: piterek »

Spooko będzie. Nie ma co siać nerwowej atmosfery :)
Wiadomo, że nikt z organizatorów krzywdy żadnej uczestnikom zrobić nie zamierza :)
Pozdrawiam,
piterek
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Filip z Lublina »

jeśli jest jeszcze miejsce to pisałbym się na Giants:)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

piterek pisze: Wiadomo, że nikt z organizatorów krzywdy żadnej uczestnikom zrobić nie zamierza :)
Ani my organizatorom - podkreslmy. W koncu jest nas wiecej;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Filip z Lublina »

czy ktoś śpiący u Ala ma miejsce w samochodzie?
WAŻNE!
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Lord Voldemort »

lol, widac ze Pionek sie profesjonalizuje.

Co do kwestii wypozyczania gier, to proponowalbym raczej zastanowic sie nad wprowadzeniem czegos w rodzaju karty Pionkowicza (czy tez lepiej brzmiacego PoP'a).

Nie wiem dlaczego organizatorzy chca sie narazac na odpowiedzialnosc karna z art. 55 pkt 2 ustawy o dowodach osobistych i ewidencji ludnosci (Kto zatrzymuje cudzy dowód osobisty podlega karze ograniczenia wolności do 1 miesiąca albo karze grzywny - nie ma tutaj znaczenia, czy zatrzymanie cudzego dowodu nastapilo za zgoda wlasciciela dowodu osobistego).
Nawet jezeli organizatorzy beda mieli w reku dowod X'a, ktorego z jakichs powodow (oby takowych nie bylo) chcieliby scigac, pierwsze pytania Policjanta powinno brzmiec: A skad Pan/Pani ma ten dowod?

Skoro Pionek jest impreza cykliczna, a dodatkowo staje sie impreza masowa, warto moim zdaniem myslec o rozwiazaniach systemowych, ktore moglyby sluzyc rowniez w przyszlosci. Stad tez moze warto by rozwazyc formule Klubu (z karta klubowicza), byc moze aby sie do niego zapisac, konieczne byloby uzyskanie poreczenia od co najmniej jednego aktualnego czlonka klubu (swoiste zabezpieczenie przed naplywem osob zupelnie przypadkowych).
O ile dobrze rozumiem, celem calego tego zamieszania z dowodami, jest unikniecie anonimowosci osob na Pionku. Zazwyczaj Pionek wciaga i bywa sie na nim wielokrotnie. Po co robic to samo ciagle (jak chocby wpisywanie ta liste uczestnikow z danymi), jak mozna by tylko zaznaczyc obecnosc Klubowicza z przygotowanej zawczasu listy.

O prawnych problemach zwiazanych z ewidencja danych osobowych nie zamierzam nikogo zanudzac :D

Pozdrawiam,
V.

P.S. Pewnie ten post srednio pasuje do watku o najblizszym Pionku, ale to czy i jak uporzadkowac, to juz zmartwienie moderatora ;)
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Korzeń »

W związku z faktem, iż niewiele osób zarezerwowało miejsca w hotelu, mam prośbę do wszystkich, którzy to zrobili. Napiszcie na mojego maila korzen5@op.pl czy przyjedziecie własnymi samochodami, a jeśli tak, czy będziecie mieli wolne miejsca w aucie. Chciałbym wysondować, czy będzie konieczność wynajmowania busa, czy da się to ominąć. Jeśli przyjeżdżacie pociągiem, dajcie znać o której, zorganizuję info o gliwickiej komunikacji miejskiej.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

Lord Voldemort pisze: Skoro Pionek jest impreza cykliczna, a dodatkowo staje sie impreza masowa, warto moim zdaniem myslec o rozwiazaniach systemowych, ktore moglyby sluzyc rowniez w przyszlosci. Stad tez moze warto by rozwazyc formule Klubu (z karta klubowicza), byc moze aby sie do niego zapisac, konieczne byloby uzyskanie poreczenia od co najmniej jednego aktualnego czlonka klubu (swoiste zabezpieczenie przed naplywem osob zupelnie przypadkowych).
A co z ludzmi z ulicy, ktorzy przychodza zobaczyc o co chodzi? Wielu takich zostaje potem na kolejne edycje. Pytanie - w Twoim wariancie - brzmi: jak taki czlowiek z ulicy ma sie na Pionka dostac?
Owszem, moze pograc w cos, co pozycza ktos "z karta". A jak zechce cos innego sprobowac? Ma szukac czlowieka, ktory to dla niego pozyczy? Wydaje mi sie, ze ta decyzja jest przemyslana. Trzeba teraz przetestowac, a w przyszlosci - na pewno cos sie zmieni. Od tej, albo nastepnej edycji ma byc np. funkcja uczestnika wspierajacego. I zobaczymy:)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: piterek »

Lord Voldemort pisze: Stad tez moze warto by rozwazyc formule Klubu (z karta klubowicza), byc moze aby sie do niego zapisac, konieczne byloby uzyskanie poreczenia od co najmniej jednego aktualnego czlonka klubu (swoiste zabezpieczenie przed naplywem osob zupelnie przypadkowych).
(...)
Po co robic to samo ciagle (jak chocby wpisywanie ta liste uczestnikow z danymi), jak mozna by tylko zaznaczyc obecnosc Klubowicza z przygotowanej zawczasu listy.
Mnie się ten pomysł bardziej podoba...
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ragozd »

Widze ze Valmont jest zwolennikiem litery a nie ducha prawa :P
Tu jednak nawet z literami mozna polemizowac - zatrzymac dowod mozna sila, dobrowolnie sie przechowuje :P
Mysle ze prasa mialby niezle uzywanie z prokuratora ktory by chcial z tej litery skorzystac :)
No i jest jeszcze cos takiego jak znikoma szkodliwosc spoleczna - stosowana do wielu o wiele powazniejszych spraw niestety
Orgowie - nie dajcie sie zastarszyc ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

piterek pisze: Mnie się ten pomysł bardziej podoba...
Mnie rowniez - niewpisywanie sie na liste. Trzeba jednak pomyslec o ludziach z zewnatrz - do takich Pionek rowniez jest kierowany...
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: kmiernik »

Po co tak straszyć ludzi. Przecież w ustawie jest mowa o zatrzymaniu dowodu, a nie dobrowolnym oddaniu na przechowywanie. A poza tym nikt nie będzie oddawał nikomu dowodu. Po prostu każdy z nas włoży go do specjalnego pojemnika...

Karta klubowicza, którą dostaje się za poręczeniem innego klubowicza przeczy idei otwartej zabawy. Bilety wprowadzają porządek. Karty klubowe zamykają imprezę. Moim zdaniem nie trafiony pomysł.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

ragozd pisze:Widze ze Valmont jest zwolennikiem litery a nie ducha prawa :P
nie mieszajmy w to Valmonta ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ragozd »

kmiernik pisze: Karta klubowicza, którą dostaje się za poręczeniem innego klubowicza przeczy idei otwartej zabawy. Bilety wprowadzają porządek. Karty klubowe zamykają imprezę. Moim zdaniem nie trafiony pomysł.
Nie do konca. Jeden pomysl nie wyklucza przeciez drugiego. Tyle imprez juz bylo ze sporo grono jest juz na przyjacielskich zasadach i mozna odstapic od wydawania dowodu na rzecz wlasnie takiej karty. Moznaby to nawet na identyfikatorze zaznaczyc jako np "notoryczny Pionkowicz" ;) Mniej bedzie roboty na miejscu itp.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
dziobak
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2006, 14:25
Lokalizacja: Katowice

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: dziobak »

Hmmm... tak mnie tknęło... a co będzie, jeżeli zginie kasetka z kilkunastoma/kilkudziesięcioma dokumentami???

Nie zakładam broń Boże nienależytej staranności, ale taka ilość dowodów tożsamości jest w pewnych kręgach więcej warta niż sterta kartonowych pudełek z grami. A forum jest publiczne.

Osobiście nie brałbym sobie na głowę takiej odpowiedzialności.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

dziobak pisze:Osobiście nie brałbym sobie na głowę takiej odpowiedzialności.
I nie musisz. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Muszan
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2008, 14:11
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Muszan »

Tak z innej beczki:
Nie orientuje się ktoś czy Wojtek będzie również na tego "Pionka" przygotowywał identyfikatory??
-Ależ się wymądrzasz.Jesteśmy tylko ludźmi, a Ty uważasz się za Boga.
-Na kimś muszę się wzorować
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: wc »

grisham81 pisze:Tak z innej beczki:
Nie orientuje się ktoś czy Wojtek będzie również na tego "Pionka" przygotowywał identyfikatory??
Wywołany do odpowiedzi melduję się na rozkaz :-)

Szczerze mówiąc nie miałem takiego zamiaru - na pewno nie będę tym razem co 2 dni przypominał leniuchom że o niczym innym nie marzę tylko o tym żeby zrobić im plakietkę :twisted:
Poza tym na ostatnim pionku ( nr 8 ) z 80% ludzi którym robiłem ID na pionka nr 7 nie miało swojego identyfikatorka :lol:


Ale dla Ciebie Grishamie i innych nowych gości naszego Pionka - ogłaszam AKCJĘ IDENTYFIKATORY v09!
Osoby które jeszcze nie zgłaszały się do mnie w tej sprawie - proszę o PW!
Identyfikatory będą czekać na pionku! :-)
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: bman »

W kwestii dowodów . Można zawsze spisać dane z dwóch dokumentów z fotką i po sprawie. Wątpię szczerze że ktoś będzie załatwiał dwa lewe dokumenty, żeby skroić grę wartą maks 200 pln. Jeżeli oczywiście, podtrzymany zostanie pomysł zostawiania owych w zastaw, to myślę iż podpis na karteczce że zostawia się dokument dobrowolnie, wystarczy, żeby nie otwierać kółka planszówkowego w gliwickim areszcie śledczym :). W tej kwestii proszę o konsultacje cytującego wcześniej paragrafy kolegę LORDA V... .
x
Awatar użytkownika
Muszan
Posty: 49
Rejestracja: 04 wrz 2008, 14:11
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Muszan »

wc pisze:Ale dla Ciebie Grishamie i innych nowych gości naszego Pionka - ogłaszam AKCJĘ IDENTYFIKATORY v09!
Osoby które jeszcze nie zgłaszały się do mnie w tej sprawie - proszę o PW!
W takim razie już wysyłam potrzebne informacje na PW i z góry dziękuje za Twój poświęcony czas!!
-Ależ się wymądrzasz.Jesteśmy tylko ludźmi, a Ty uważasz się za Boga.
-Na kimś muszę się wzorować
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Tommy »

bman pisze: Jeżeli oczywiście, podtrzymany zostanie pomysł zostawiania owych w zastaw, to myślę iż podpis na karteczce że zostawia się dokument dobrowolnie, wystarczy, żeby nie otwierać kółka planszówkowego w gliwickim areszcie śledczym :).
No właśnie z tego co przytaczał Lord V. - nie ma znaczenia czy masz dowód osobisty za zgodą czy bez niej. Nie możesz przetrzymywać (i tutaj ewentualnie można by się pokusić o interpretację co prawo rozumie jako przetrzymywanie) czyjegoś dowodu osobistego i tyle, nawet jak Ci go dał dobrowolnie.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

A czy znaleziony dowód można w ogóle wziąć do ręki czy należy zostawić tam gdzie go zauważyliśmy i uciekać jak najdalej od niego. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: jax »

mst pisze:A czy znaleziony dowód można w ogóle wziąć do ręki czy należy zostawić tam gdzie go zauważyliśmy i uciekać jak najdalej od niego. :twisted:
Idz na prawo to sie dowiesz :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

To już wolę się wgryzać w reguły planszówek. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ODPOWIEDZ