Pionek IX - 29-30.11.2008

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Al »

jax pisze:
mst pisze:A czy znaleziony dowód można w ogóle wziąć do ręki czy należy zostawić tam gdzie go zauważyliśmy i uciekać jak najdalej od niego. :twisted:
Idz na prawo to sie dowiesz :twisted:
A gdyby na prawo nie było mi akurat po drodze bo wolę na lewo lub prosto ? ;-)

mst doskonałe spostrzeżenie - taki dowód to meganiebezpieczna rzecz!

I pomyśleć, że ja notorycznie noszę dowód osobisty mojej żony (a to torebki nie chce jej się zabrać, a to kieszonki za małe ). Jaki ja jestem nierozsądny! Jak sobie pomyślę ile razy dokonywałem tego precederu to aż słabo mi się robi :-)

No chyba, że żona miała w tym jakiś jej tylko znany cel (celę może ..., 3 lata powiadacie ...) :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, 15:27 przez Al, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: aswiech »

Al pisze: No chyba, że żona miała w tym jakiś jej tylko znany cel (celę może ..., 3 lata powiadacie ...) :twisted:
Tiaaaa. Wiedzialem, ze z tych planszowek nic dobrego nie bedzie:) Paranoja sama sie hoduje;)
Dobrze, ze mam Zone psychiatre...:):):):)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Neurocide »

Cześć jestem Neurocide
Byłem na każdym Pionku jak mi się święcie zdaje, ten będzie dziewiąty prawda? Niestety z nikim się na planszówki nie umawiałem, więc grałem w co popadło. Znam wasze Avatary, znam wiele waszych twarzy, znam kilka glosów i garstkę poglądów, znikomą liczbą was znam gier. Tak wyszło. Z Pionka na Pionek jest coraz gorzej, gram w coraz głupsze i krótsze gry. A chciałbym sobie pograć z ludzmi z forum. Rozumiem też, że pewnie wielu z was ma już pozapychane terminy, lecz wiedzcie jedno. Jeśli zależy wam na graczu na pewnym poziomie, jeśli ktoś wam wypadł ze składu, albo tego składu skompletować nie potraficie to jestem do dyspozycji. Grałem w masę gier, pamiętam wiele zasad. A czego nie znam, to przed Pionkę przyswioję. Kto chce niech mnie zaprasza do stołu, do planszy do kart. Dziękuję.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Veridiana »

Neurocide pisze:... znikomą liczbą was znam gier. [...]
czy to znaczy "znikomą liczbę Was znam z gier"? :? bo nie rozumiem...

i czy "z Pionka na Pionek jest coraz gorzej" bo Pionek jest coraz gorszy i ludzie grają w coraz gorsze gry, czy Ty tak źle sobie dobierałeś, do którego stołu się przysiąść? ;)

a abstrahując od powyższego to ja się już boję, że zaproszę do "głupiej, krótkiej" gry. albo, że nie będę na odpowiednim poziomie :oops:
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Korzeń »

Neuro, na pomarańczowych zawsze możesz liczyć. Zapraszam do niezwykle inteligentnej i logicznej gry "Rythme and boulet". Jak się w niej wyćwiczysz, to pograsz nawet z 10 minut, a możliwości dojścia do wygranej jest wiele i wymagana długofalowa taktyka. Cała mechanika polega na klaskaniu i klepaniu się w uda, do tego dochodzi robienie małpich gestów. Perełka po prostu:)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Zgadzam się z Korzeniem. Rywalizacja o tytuł Gry Pionka pomiędzy Rythme and Boulet a Dominion będzie IMHO pasjonująca. :mrgreen:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

Dominion nie wygra... bo jak usiądą pasjonaci do gry to wstaną po 3h albo zmieni się tylko jedna osoba przy stoliku i mało nowych osób będzie miało szansę zagrać ;P

Poza tym chyba mst nie zagłosujesz na Dominion na odkrycie Pionka skoro poznałeś grę na Essen (albo przynajmniej przed Pionkiem) :>
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Z tego co pamiętam są dwa głosowania: na Odkrycie Pionka i na Grę Pionka. :)
A Dominion może być kilka egzemplarzy. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: piterek »

Neurocide pisze: Z Pionka na Pionek jest coraz gorzej, gram w coraz głupsze i krótsze gry. A chciałbym sobie pograć z ludzmi z forum. Rozumiem też, że pewnie wielu z was ma już pozapychane terminy, lecz wiedzcie jedno. Jeśli zależy wam na graczu na pewnym poziomie, jeśli ktoś wam wypadł ze składu, albo tego składu skompletować nie potraficie to jestem do dyspozycji.
Bardzo interesujący post...
Pozwolę się z pierwszym zdaniem Kolegi nie zgodzić. Przykro mi, ze wybierasz gry krótkie i głupie (?), i nie bardzo rozumiem, dlaczego winą za to obarczasz Pionka. Wybór gier na każdym Pionku wydaje się być coraz większy, więc i pole manerwu wzrosło.
Przyznam szczerze, że mi zależy na graczach 'normalnych', niekoniecznie na 'pewnym poziomie', bo przyznam szczerze, że taka wypowiedź budzi pewien... niesmak? Nie byłem tylko na jednym/dwóch (?) Pionkach, i generalnie na 'poziom' graczy narzekać z pewnościa nie mogę.
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

To czy zagrasz na Pionku głównie w długie i ciężkie gry czy w krótkie i leciutkie (albo w mix jednych i drugich) zależy tylko od Ciebie. Jak ostatnio zagrałem w Through the Ages i 2x w Confuciusa to faktycznie zajęło mi dużą część Pionka ale zmieścił się jeszcze Turniej Gier Logicznych, Konkurs Wiedzy o Planszówkach, Turniej Pitchcar, Mexica, Expedition i sporo chwilerków. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2806
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 361 times
Been thanked: 639 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: bogas »

No tak. Wprawdzie nie znam dobrze Neurocida ze wspólnych gier (bodajże tylko raz na pierwszym Pionku było nam dane razem zagrać w Eufrat i Tygrys), ale znam go na tyle dobrze, żeby wiedzieć, że jego post jest w dużym stopniu autoironią. Rzeczywiście jak sięgnę pamięcią to widzę Neurocida biegającego z pistoletem na strzałki do dźwięków muzyki, albo powtarzającego w kółko pomidor, sałata, pomidor... :twisted: Nie wydaje mi się żeby Neuro (pozwolę sobie na skrót) miał do kogoś żal i pretensje (no może poza sobą ;) ) Po prostu chłopina stwierdził, że jak znowu wpadnie na Pionka na żywioł to zostanie wciągnięty przez Ziela, Mattiego i innych wesołych gości w jeszcze bardziej "wesołe" gry i zamiast mieć rozgrzanej do czerwoności mózgownicy od obmyślania zwycięskiej strategii np. w Dominion, będzie miał czerwone uda i ręce od wystukiwania rytmu w Rythme and Boulet :lol:
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Neurocide »

Bogas wyczytał w 100% mój charakter z jednej gry w Tygrysa sprzed 2 lat. Żalu nie mam, pełen autoironii jestem. I w istocie wpadlem w tekie towarzystwo przyjacioł lekkich gier. Z tym wyborem to tez prosto nie jest. Sporo osób jest poumawianych wcześniej na różne El Grande, Agricole, Dominiony. Niestety wisiała nade mną inwentaryzacja w firmie w chwili gdy mial sie Pionek odbywać, wiec zawczasu nie mogłem się umawiać, wkręcać. Inwentura została przeniesiona na inny termin okazało się że bedę na Pionku a tu tylko 2 tygodnie. Na pierwszych w Pionkach nie znałem nikogo i rozgywałem wiecej gier w nieznane mi i dłuższe tytuły, w tej edycji chciałbym do tego wrócić. Graczem jestem dobrym. Macie wolne miejce poprostu wzywajcie Neurocida, wiecie że ktoś wam wypadł walcie na priva, proponujcie terminy, tytuły zebym miał czas z instrukcją sie zaznajomić. Przygarnicie weterana, który zbłądził nad sałatkami, elektroshockami i Loopin Louie. ;) Za nami Essen, więc na Pionku będzie jak myślę pół palety nowych tytułów, w które zagrać będę mógł tylko tam. No i jak ktoś ma Mexicę, to macie we mnie twardego fana i gracza.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Neurocide pisze:No i jak ktoś ma Mexicę, to macie we mnie twardego fana i gracza.
Rozumiem, że to do mnie :wink: ale może na tym Pionku uda nam się w coś innego razem zagrać. A Mexicę widziałem na półce gliwickiego sklepu "U Żyrafy". :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: zara2stra »

Nie jestem wprawdzie pewien, czy to do końca Twoja bajka, ale przy Magic Realm jest jeszcze circa 10-12 wolnych miejsc; także jeśli masz ochotę na coś cięższego to serdecznie zapraszam :P
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: westwood »

Neurocide - czy będąc na wszystkich Pionkach nie odkryłeś jeszcze, że to całe wcześniejsze umawianie się na rozgrywki to pic na wodę, fotomontaż? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Don Simon »

westwood pisze:Neurocide - czy będąc na wszystkich Pionkach nie odkryłeś jeszcze, że to całe wcześniejsze umawianie się na rozgrywki to pic na wodę, fotomontaż? :mrgreen:
Tez sie zdziwilem, ze taki wiarus Pionkowy, a w bajki o umawianiu sie na gry wierzy ;-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Korzeń »

Na początku serdecznie dziękuję za odpowiedź na mój ostatni apel odnośnie transportu z/do hotelu. Sporo osób przyjedzie samochodami, więc wniosek nasunął się prosty - busa nie rezerwujemy za mało chętnych. Sprawdziłem komunikację miejską - ostatni autobus jedzie z Placu Piastów (znajduje się tak między dworcem a MDK czyli rzut beretem od konwentu i knajpy) o godz. 23.14. Potem jest jeszcze nocny o 0.59 dla hardcorowców. Na konwencie będę udzielał zainteresowanym informacji jak i gdzie dojechać i o której.
Teraz ważne - biblioteka
Wszyscy, którzy chcą, by ich gry zostały wciągnięte do pionkowej ewidencji i znalazły się w wypożyczalni, proszę o przygotowanie listy tych gier w pliku Excel wg poniższego wzoru i przesłanie ich na mojego maila korzen5@op.pl.
W poszczególnych kolumnach powinny znaleźć się następujące informacje:
Kolumna A - zostawić pustą, tu pojawi się kolejny numer w pionkowej ewidencji,
Kolumna B - tytuł gry
Kolumna C - właściciel gry - podać swoje imię i nazwisko
Kolumna D - wydawnictwo wydające grę w Polsce, lub jeśli w Polsce gra nie wydana, to zagraniczne,
Kolumna E - ilość graczy
Kolumna F - czas gry
Kolumna G - wiek
Kolumna H - edycja - jeśli gra jest niezależna językowo wpisać "niezależna", w innym przypadku wpisać język, w jakim napisana jest instrukcja i tekst na elementach gry.
W kolejnych wierszach proszę wpisać gry i dane ich dotyczące, które można znaleźć na pudełku.
Dzięki tym informacjom łatwiej będzie znaleźć i polecić grę, kiedy ktoś zapyta.
Idąc dalej, proszę oznaczcie swoje gry. Na odwrocie pudełka przylepcie kartkę z nadrukowanym imieniem i nazwiskiem właściciela gry. Zdarzało się i będzie się zdarzać, że na Pionkach pojawia się kilka egzemplarzy jednego tytułu, a różnych właścicieli. Oznaczenie pudełek jest bardzo ważne.
Przed pionkiem postaramy się zaktualizować listę.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Neurocide »

Neurocide - czy będąc na wszystkich Pionkach nie odkryłeś jeszcze, że to całe wcześniejsze umawianie się
No mnie, Mattiemu, Zielowi jakoś to wychodziło. Ustwaki robilismy na Sałatkę, Duchy w Butelce, Shocka, 7squad. Z MST wyszło ostatnio... Czyli co... Eeee... yyy...
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

IMHO jeśli umówionych gier nie jest zbyt dużo ustawki mogą się udać. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Neurocide »

Mam nadzieję, że informacja o Mexiece jest prawdziwa, choć przychodzi do mnie w momencie nie najlepszym - ech, trzy miesiace temu mialem wolnej gotówki pod dostatkiem... a teraz świadomość, że ideał jest tak blisko, że jest w zasięgu ręki, że wystarczy tylko słowo jakiś gest i dobrze wiesz... i jak tu teraz czekać, przecież tej bogini dotykać będą łapy niewiernych, będą się nosić z zamiarem, a mi pozostaje nosić się z nadzieją że zdążę.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ragozd »

Neurocide pisze: ech, trzy miesiace temu mialem wolnej gotówki pod dostatkiem... a teraz
Kolejna ofiara kryzysu? ;)
mst pisze:IMHO jeśli umówionych gier nie jest zbyt dużo ustawki mogą się udać. :)
Muszą, nie mogą :) Czyszbys Czyzbys sie chcial od Dominiona wykrecic? ;)
W ustawce liczy sie jakosc, nie ilosc ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=7fM6BBVv-w0
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Z Dominion biorąc pod uwagę,że jest krótka i pewnie będzie więcej niż jeden egzemplarz dostępny nie powinno być żadnego problemu. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

mst: a powiedz mi - grałeś w Dominion kiedyś tylko jedną partię 'pod rząd'?
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: mst »

Tak, chyba tylko 2 razy zdarzyło mi się zagrać 2x pod rząd. :)

P.S.: nie grałem też jeszcze nigdy w 2 osoby
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: wc »

Jak dostanę koszulki, przywiozę również swój egzemplarz.
Tak, nie potrafiłem się powstrzymać i kupiłem dominion w HOBBICIE!! .
(super kontakt, super tempo, super obsługa!!)
Pierwszy raz w oczach joli widziałem prawdziwą radość w momencie gdy pokazywałem jej nową grę :lol:

Żeby nie było offtopopwo - przypominam o identyfikatorach!
Wszyscy którzy do mnie już napisaliście - dzięki, na pewno zrobię Wam plakietki. Przepraszam że nie odpisuję na pw, ale zrobię to w momencie gdy będę je szykował (takie "odfajkowywanie zamówień").
Ostatnio zmieniony 20 lis 2008, 10:56 przez wc, łącznie zmieniany 1 raz.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
ODPOWIEDZ