Pionek IX - 29-30.11.2008

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

Polaros pisze:
yosz pisze:Świetne zdjęcia i świetne komentarze :) Liczyłem na więcej kompromitujących zdjęć :D
Yosz akurat ty masz kilka takich że lepiej siedź cicho :)
Tak naprawdę z takimi zdjęciami jest ciężko bo często ludzie nie mają do siebie dystansu
No ja właśnie liczyłem na swoje :D (na innych oczywiście też :) ) - akurat lubię się pośmiać z tego jak głupio wychodzę na zdjęciach :) przynajmniej podeślij kilka ciekawszych na maila czy coś ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Blue »

Ja widzę że brawurowo mnie wszyscy omijają na zdjęciach :/. Widzę się na jednym w tle w rogu rozmazany na maxa ;] ehh... no nic mam parę które sami sobie pstrykaliśmy.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: westwood »

Blue pisze:Ja widzę że brawurowo mnie wszyscy omijają na zdjęciach :/. Widzę się na jednym w tle w rogu rozmazany na maxa ;] ehh... no nic mam parę które sami sobie pstrykaliśmy.
Nie narzekaj. Ja jestem na kilku i nie entuzjazmuję się :mrgreen: na tych zdjęciach nie widać jaki w rzeczywistości jestem przystojny :lol:
Tak poza tym przyłączam się do litanii: fajnie było!
piterek pisze:Przyznaję się szczerze, że przed Pionkiem dość sceptycznie podchodziłem do wizji wydawania gier. Ale jak sami naocznie sie przekonaliśmy, wszystko hulało jak trzeba.
Sam bym tego lepiej nie ujął :)
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: LostLukas »

westwood pisze:
piterek pisze:Przyznaję się szczerze, że przed Pionkiem dość sceptycznie podchodziłem do wizji wydawania gier. (...)
Sam bym tego lepiej nie ujął :)
To dwie kolejne firmy wydawnicze na polskim rynku powstaną? Czy może zakładacie spółkę? :twisted:
Awatar użytkownika
TusiaMara
Posty: 331
Rejestracja: 19 sie 2008, 15:00
Lokalizacja: Wrocław/Katowice

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: TusiaMara »

Jednym słowem - rewelacja :)

Wielkie dzięki za granie, tłumaczenie, organizację (pierwsza klasa) - było super.
Do zobaczenia!
- tusia z Sawką

P.S. Wypożyczanie gier bardzo udane - strzał w dziesiątkę! Zwłaszcza spodobała nam się sprawność z jaką wypożyczalnia działała - dwa ruchy i już, wszystko zanotowane... Dzięki temu praktycznie nie było kolejek - przynajmniej takich, które byśmy zauważyli (poza zakończeniem, kiedy wiele osób na raz oddawało gry, zabierało własne z wypożyczalni... ale to naturalne i ani trochę nie wpływa na ocenę).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: jax »

Kurde, tak ogladąm w kółko tę prezentację Polarosa i zdjęcia ja_na i tylko się nakręcam i nakręcam... A tu kolejny Pionek dopiero za 3 miesiące...
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: samur »

To ja sie przylacze do zachwycajacych sie :) Bylo super. Juz sie nie moge doczekac kolejnego Pionka. Sama Biblioteka gier dzialala super i ogolnie wzorowa organizacja. Dzieki WC moim odkryciem Pionka zostalo Origo. Wszystkim bardzo dziekuje. Bylo swietnie, a jak tak patrze na te fotki to tylko lezka sie w oku kreci...
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: skanna »

samur pisze:Dzieki WC moim odkryciem Pionka zostalo Origo.
O jak fajnie, przestałam się czuć osamotniona :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: piterek »

LostLukas pisze: To dwie kolejne firmy wydawnicze na polskim rynku powstaną? Czy może zakładacie spółkę? :twisted:
wszystko jest renegocjowalne... ;)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Blue »

http://www.krainagier.net/content/view/394/1/ Moja, Khaoxa i Sylwii krótkie relacje z Pionka :].
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: AvantaR »

Przypominam o geekliscie z najlepszymi grami/odkryciami Pionka -> http://www.boardgamegeek.com/geeklist/37200

Na pewno jeszcze ktos chcialby sie podzielic :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Kazia:)
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2008, 22:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Kazia:) »

Dźwięki z Pionka są gotowe, jeśli ktoś chce posłuchać, to dawać maila :)
Tą drogą, bo nie bardzo mam to gdzie wrzucić (chyba, ze ktoś chce gdzieś wrzucić, to proszę bardzo ;) )
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i... nic nie słychać." ;)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: siepu »

Z tradycyjnie siepowym refleksem, chciałbym podziękować za bardzo udaną imprezę. Szczególne słowa uznania do:
- organizatorów ;)
- Jaxa, Pancho i Polarosa za żwawą, wesołą i pouczającą podróż
- Ala za nocleg
- Mst za Factory Fun (nie wytrzymałem i kupiłem :P).

Byle do marca.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Polaros »

Kazia:) pisze:Dźwięki z Pionka są gotowe, jeśli ktoś chce posłuchać, to dawać maila :)
Tą drogą, bo nie bardzo mam to gdzie wrzucić (chyba, ze ktoś chce gdzieś wrzucić, to proszę bardzo ;) )
http://www.yousendit.com/ wrzuc tutaj
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Silent »

Witam

Z opóźnieniem ale chciałem podziękować wszystkim za kolejną super imprezę. Choć nie zagrałem w ani jedną grę :D przez te dwa dni (nie licząc knajpy), było wspaniale, starzy znajomi i mnóstwo nowo poznanych ludzi. Atmosfera wyśmienita!!. Był to mój 3 Pionek jako Pomarańczowa koszulka i ten zdecydowanie był najbardziej pracowity. Nie wiem ile wypowiedziałem przez te 2 dni słów ale było tego baardzo dużo, tak dużo, że w poniedziałek nie umiałem nic powiedzieć, kręgosłup i nogi bolały, ale było warto. Miłe słowa i zadowolenie graczy z rozgrywki rekompensowały wszystko. W pewnym momencie robiłem zapisy :), nie którzy byli jako 5 w kolejce do tłumaczenia. Dlatego w tym miejscu dziękuję Bogasowi i Squirrell bez nich to byłaby masakra :). Zdziwiliśmy się, że najczęściej tłumaczone(chyba z 15 razy) przez nas były Filary Ziemi, jest to już w końcu starsza gra, no ale w końcu jest ładna,prosta i wydana po Polsku.

Najgorsze dla mnie było to, że chodziłem między tymi stołami i widziałem tyle nowych gier i nie mogłem w nie zagrać, a wiedziałem że mi się spodobają. No cóż, trzeba czekać aż ktoś z Gliwic je kupi i będę sobie mógł zagrać :). A druga rzecz to szok, że mój Dominion był tyle razy grany, a nie zdążyłem włożyć kart w koszulki, ale na szczęście karty po tylu partiach nie zostały uszkodzone, więc jestem Wam wdzięczny za uszanowanie :)

Jeśli osoby, którym tłumaczyłem mają jakieś uwagi, które mogą pomóc mi w lepszym tłumaczeniu to proszę pisać :D, bo nie które gry to już z automatu tłumaczę, więc za wszystkie pomyłki przepraszam :).

Więc do zobaczenia na następnym Pionku!!, mam nadzieję, że pozyskamy jakąś pomoc, bo ludzi przybywa, a Pomarańczowych coraz mniej :), a zwłaszcza szkoda Multiego siedzącego w szatni, który w ankiecie w miejscach odkrycie i gra pionka wpisał znaki zapytania :D, no bo skąd miał wiedzieć :D. Pomysł z akredytacją i wypożyczalnią super, ale gorzej z Pomarańczowymi będącymi na dole wykonujących straszną pracę Respekt dla WAS. Ja jednak wolę tłumaczyć zasady nawet przez 20h i chłonąć atmosferę :) Na pewno trzeba wprowadzić rotację i jakieś przerwy w działaniu Pomarańczowych, bo nie było czasu nawet kiedy coś zjeść.

Pozdrawiam wszystkich!!
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Kazia:)
Posty: 7
Rejestracja: 06 wrz 2008, 22:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Kazia:) »

"Jaki może być powód żeby przejechać pół Polski i spędzić
weekend w Gliwicach? Pewnie każdy jakis by znalazł, ale kilkaset osób,
które odwiedziło Gliwickie spotkania z grami planszowymi mają swój -
zamiłowanie do planszówek. KP sprawdzała co takiego jest w
grach planszowych i dlaczego, wbrew temu, jak nam się stereotypowo
wydaje, nie jest to tylko zabawa dla dzieci."
http://download.yousendit.com/Q01FK3BFQXA5eFdGa1E9PQ <- i tu dźwięk do tego (dzięki :) )

zapowiedź przed pionkiem (nie, to nie ja mówię :P ) -> http://download.yousendit.com/Q01FK3BOQ1JwTVYzZUE9PQ

informacje: http://download.yousendit.com/Q01FK3BBNDQ1aVpMWEE9PQ

;)
"Radio to cudowny wynalazek! Jeden ruch ręki i... nic nie słychać." ;)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ja_n »

:D Vlaada Chwatil, autor najpopularniejszych gier na świecie. Fajny, sympatyczny materiał, brawo.
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Squirrel »

Ufff, relacja + link do zdjec + podziekowania -> TUTAJ

Polaros, genialne fotki! Twoje Jacku, też fajne :) Fotografów było mnóstwo, więc czekam na kolejne linki.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: skanna »

Squirrel, litości, toć to skrzypce :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Squirrel »

No ladnie, a wszystko dla tego, ze moja przyjaciolka gra na altowce :P + chcialam sprawdzic czy ktos te moje wypociny w ogole czyta :P poprawiam!
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Polaros »

Squirrel - super :) nastepnym razem oddam ci moj aparat :)
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Squirrel »

Dzieki! Ktos wie po ile takie chodza na Allegro?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: Blue »

Nooo w koncu jestem na jakiejs focie :D. I Folko ma dowód na to że nam tłumaczył Hooop! ;).
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: ja_n »

Squirrel pisze: Ktos wie po ile takie chodza na Allegro?
Strasznie drogo
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Pionek IX - 29-30.11.2008

Post autor: yosz »

ja_n pisze:
Squirrel pisze: Ktos wie po ile takie chodza na Allegro?
Strasznie drogo
żebyście widzieli bladą twarz Polarosa gdy przy otwieraniu bagażnika wypadał jakiś plecak i myślał że to jego... dwa razy ;) Sam mówił ze tylko liczył ile właśnie upadło na asfalt ;)

Aparat jest świetny, ale bez świetnego fotografa byłby nic nie wart ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
ODPOWIEDZ