[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

hamanu pisze: Zlosliwcze...jestem gotow dowiesc, ze jest jeden prawnik w Poznaniu, ktory nie wygrywa ze mna w Agricole :)
No cóż - ale to też nic specjalnego - ja przecież prawie w nic nie wygrywam :wink:
hamanu pisze: Tymczasem czekam na bardziej szczegolowe relacje z rozgrywek w TtA, bo to co piszecie wielce mnie zaintrygowalo...
Gra jest naprawdę niesamowita. Trudno jednak szczegółowo zrelacjonować rozgrywkę, gdyż dzieje się strasznie dużo. Opisując jednak rzecz bardzo ogólnie, mogę powiedzieć, że Zbyszek w miarę szybko postawił wiszące ogrody i uniwersytet karoliński, co dało mu przyzwoitą szczęśliwość obywateli, rozwój kulturalny i naukowy. Kulturę u niego wspierał dodatkowo Homer opiewające wyczyny zbyszkowej mocno umiarkowanej armii. Zbyszek jako pierwszy wynalazł prawodawstwo, co pozwoliło mu wykonywać więcej akcji w ciągu tury. Przemek postawił na rolnictwo, które z czasem produkowało już tak wiele, że dobra były rozkradane przez pracowników i szalała korupcja. Marek postawił na siłę militarną i przy walnej pomocy swojego wodza Juliusza Cezara nawet próbował podbić moje ziemie, ale kosztem wszystkich oddziałów mój pokojowy naród kierowany przez Mojżesza odparł atak. W międzyczasie trwała akcja kolonizacji nowych ziem, która zwiększyła moją populację i siłę militarną, a Markowi dostarczyła dóbr niezbędnych dla utrzymania szczęśliwości populacji. Niestety nie udało się zagrać dłużej niż niewiele ponad koniec średniowiecza, kiedy gra dopiero zaczynała się rozkręcać.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Itsuma Oki pisze:A jest gdzieś na sieci może instrukcja do TtA? Najlepiej po polsku, gdyż doskonale czuję się w tym języku :)
Już pisałem, że mogę przesłać instrukcję (niestety tylko po angielsku) ale potrzebuję Twojego maila.
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pit84 »

Witam,
od niedawna mieszkam w Poznaniu i od niedawno "odbiło" mi na punkcie planszówek:) Z tego co wyczytałem (troszke z forum :)) spotykacie się w każdy poniedziałek od okolo 17 w Alibi Club? Czy trzeba sie zczucać na wynajęcie sali czy coś podobnego?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

pit84 pisze: Czy trzeba się zrzucać na wynajęcie sali czy coś podobnego?
Nie. Wypada jednak mieć trochę grosza, żeby zamówić coś w barze.
Celuj lepiej koło 17:30, bo wcześniej możesz nikogo nie zastać.
Nowa twarz zawsze mile widziana :)
Opowiedz nam swoją historię :wink:
wolek
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2008, 15:44

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: wolek »

Witam, w poniedziałek chciałbym nauczyć się grac w jedna z kilku gier czy ktoś będzie miał ochotę mi je wytłumaczyć, mianowicie chodzi mi o: Shoguna, Runebound, Samuraja oraz Carcassonne. Fajnie było by jak ktoś zechciał mnie nauczyć grać te gry. :D Jestem wolny w poniedziałek od 17 wiec mamy dużo czasu...
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

wolek pisze:Witam, w poniedziałek chciałbym nauczyć się grac w jedna z kilku gier czy ktoś będzie miał ochotę mi je wytłumaczyć, mianowicie chodzi mi o: Shoguna, Runebound, Samuraja oraz Carcassonne. Fajnie było by jak ktoś zechciał mnie nauczyć grać te gry. :D Jestem wolny w poniedziałek od 17 wiec mamy dużo czasu...
z Samurajem i Carcassone raczej nie będzie problemu - prawie co tydzień ktoś w nie gra (Grzesiek na pewno wytłumaczy Samuraja, zawsze tłumaczy ;)). Z Shogunem i Runeboundem może być problem, bo są to duże gry i rzadko grane. Mam jednak nadzieję, że będziesz miał szczęście i zagrasz chociaż w część z tych gier (ze względu na długość, ciężko będzie zagrać w jeden wieczór w Shoguna i Runebounda).
Osobiście mogę wytłumaczyć tylko Carcassone, ale nie pamiętam punktacji :) - jest w instrukcji.

do zobaczenia w poniedziałek
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Pjaj pisze:
Itsuma Oki pisze:A jest gdzieś na sieci może instrukcja do TtA? Najlepiej po polsku, gdyż doskonale czuję się w tym języku :)
Już pisałem, że mogę przesłać instrukcję (niestety tylko po angielsku) ale potrzebuję Twojego maila.

Już mam, dzięki :)
W poniedziałek wezmę Carrcassone.
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Czy są chętni na mikołajkowe granie bądź granie z gotowaniem i konsumpcją potraw tatarskich?

Mikołajki, czyli najbliższa sobota. Trzeba by przynieść składniki (jakie i ile ustali się jak będą znani chętni) i jakieś gry - jeśli nie chcemy się ograniczać do tylko mojej skromnej kolekcji.

Piszcie tu lub na PW. Zapraszam!
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pit84 »

BadWolf pisze:
pit84 pisze: Opowiedz nam swoją historię :wink:
No nie ma za bardzo o czym opowiadać. Razem z żoną zostaliśmy zaproszeni na partyjkę do znajomych. Zagraliśmy a "Wysokie napięcie", "Agricole", "Calyusa", "Osadników"... No i dla mnie bomba. teraz poluje na jakąś swoją gierkę. Zdecyduje się najprawdopodobniej na "Książęta Florencji". Chętnie bym pograł w inne gierki w większym gronie. Raczej nie uda mi się w najbliższy poniedziałek, ale następny powinien już się udać. Wcześniej zaplanuje sobie czas:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mr Teatime
Posty: 64
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:14
Lokalizacja: Festung Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Mr Teatime »

Ktoś chętny w poniedziałek na jakąś grę wojenną ?
Z chęcią bym sobie w Combat Commandera pograł z przypomnieniem zasad lub Twilight Struggle.
It's pronounced Teh-a-Tee-may, sir
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

pit84 pisze: No nie ma za bardzo o czym opowiadać. Razem z żoną zostaliśmy zaproszeni na partyjkę do znajomych. Zagraliśmy a "Wysokie napięcie", "Agricole", "Calyusa", "Osadników"... No i dla mnie bomba. teraz poluje na jakąś swoją gierkę. Zdecyduje się najprawdopodobniej na "Książęta Florencji". Chętnie bym pograł w inne gierki w większym gronie. Raczej nie uda mi się w najbliższy poniedziałek, ale następny powinien już się udać. Wcześniej zaplanuje sobie czas:)
Pozdrawiam
Fajnych masz znajomych - niech też się zbiorą i wpadajcie razem do nas :) Jeśli zastanawiasz się nad Książętami Florencji - przypomnij się za tydzień - chętnie przyniosę na spotkanie i wytłumaczę :)

A teraz sprawy oganizacyjne:

1. strona internetowa: jak zwykle u nas - dużo było szumu, mamy 4 grudnia a strony nadal nie ma :( Każdy ma swoje życie, własne sprawy i choć wiem, że każdy z nas zrobił coś by strona powstała, nadal jej nie ma. Szkoda by cała włożona w to dotąd praca poszła na marne - sfinalizujmy projekt jeszcze przed świętami! Proszę...

2. turnieje: tu muszę pokajać samą siebie - nagrody kurzą się w szafie, od rozgrywek w Jungle Speed minął miesiąc a tu ani słowa o kontynuacji.

Zgodnie z założeniami - chciałabym by ruszył jakiś turniej wielospotkaniowy (w styczniu/lutym czeka nas Memoir - myślę, że fajnie ruszyć z czymś jeszcze, ale zostawiam do Waszej decyzji), a w grudniu pojawił się jeden turniej jednostrzałowy 15 lub 22.12

We wcześniejszych propozycjach wymienialiście gry:

Battleline
Carcassonne
Quoridor
High Society
Manoeuvre
Zaginione Miasta
Władca Pierścieni: Konfrontacja
Futball Ligretto
Neuroshima Hex
Hive
Puerto Rico
Wysokie Napięcie
Agricola
Eufrat i Tygrys
El Grande
Osadnicy z Catanu

Dużo tego i zróżnicowanie duże:
a. jakies inne pomysly gier rozgrywkowych?
b. która z propozycji najbardziej sie Wam podoba (turniej jedno i wielospotkaniowy)?


Sprawa sobotniego spotkania - na razie zgłosił się jedynie BadWolf :( Nikt nie ma ochoty spróbować Obrazek albo Obrazek ;)
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: ragozd »

ochota to by i byla, tylko niestety realia sa niesprzyjajace :( - bo brzmi to bardzo apetycznie :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Wygląda to wszystko wyśmienicie a i towarzystwo wyborne, ale niestety nie samym chlebem i planszówkami człowiek żyje... To może chociaż trochę do lodówki i w poniedziałek do spróbowania - please, please, please :)
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Squirrel pisze:
pit84 pisze:No nie ma za bardzo o czym opowiadać. Razem z żoną zostaliśmy zaproszeni na partyjkę do znajomych. (...)
Fajnych masz znajomych (...)
W większość gier nie da się grać samodzielnie, więc jeżeli trafia do nas ktoś już trochę wtajemniczony to znaczy, że trzeba łapać trop i szukać reszty ;)
Squirrel pisze:1. strona internetowa
Postaram się pchnąć sprawę naprzód przed następnym spotkaniem. Daj mi znać jak z tekstami, żeby rozplanować jakoś początek.
Squirrel pisze:2. turnieje
Można dopisać do listy choćby i turniej Blefuja. Na bardzo podobnych zasadach co ostatni (4 osobowe rozgrywki, zwycięzca = najmniej kart, liczenie małych punktów, półfinały, finał). Śmieszna idea ale to kolejna szybka zabawka, w którą jest w stanie grać prawie każdy.
Squirrel pisze:Sprawa sobotniego spotkania - na razie zgłosił się jedynie BadWolf
Z tym, że wcześniej zgłosił się jeszcze gdzie indziej i wygląda na to, że mógłby być dopiero wieczorem. Na stronie trzeba będzie zaimplementować mechanizm czyniący planującemu spotkanie wyrzuty, jeżeli czas do niego < 4 dni ;)
pawel_k
Posty: 17
Rejestracja: 04 lut 2008, 13:39
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pawel_k »

Witam
W poniedzialek zamierzam zjawic sie po raz pierwszy na spotkaniu i w zwiazku z tym mam pytanie czy bedzie mozna zagrac w Combat Commandera (nie mam tej gry ale bardzo chetnie zagram, jestem po lekturze instrukcji) lub inna gre wojenna. O ktorej godzinie przyjsc?
Pozdrawiam
Pawel
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: uyco »

Mr Teatime pisze:Ktoś chętny w poniedziałek na jakąś grę wojenną ?
Z chęcią bym sobie w Combat Commandera pograł z przypomnieniem zasad lub Twilight Struggle.

proponuję skontaktować się z Mr. Teatime
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Mr Teatime
Posty: 64
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:14
Lokalizacja: Festung Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Mr Teatime »

pawel_k pisze:Witam
W poniedzialek zamierzam zjawic sie po raz pierwszy na spotkaniu i w zwiazku z tym mam pytanie czy bedzie mozna zagrac w Combat Commandera (nie mam tej gry ale bardzo chetnie zagram, jestem po lekturze instrukcji) lub inna gre wojenna. O ktorej godzinie przyjsc?
Pozdrawiam
Pawel
Witam,
przytaszczę CC i może coś jeszcze będę od około 17:30. Grałem w CC daawno temu i mogę mieć problem z przypomnieniem sobie przepisów ( weekend nie będę miał czasu ).
It's pronounced Teh-a-Tee-may, sir
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Spoko ja jestem z tym na bierzaco
przyniose swojego Combata i zagramy
po przypomnieniu zasad mini-turniej 8)
ok Squirell?
"Oczywiscie" zartuje
Piszesz tylko o BadWolfie a ja bylem w to
zamieszany od poczatku - mam to rozumiec
jako afront? ( sory po pracy ciezko mi sie sklada slowa )
"po czyms takim to nie wiem czy przyjde"
a na serio to do 17 mam warsztaty a potem moge wpasc
tylko czy jest sens? Mam 2 autobusy o 17:30 i o 19:45
nie wiem czy bym sie na pierwszy wyrobil
.
m
Wingmakers
Awatar użytkownika
Squirrel
Posty: 414
Rejestracja: 07 wrz 2007, 16:42

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Squirrel »

Dobra, z racji marnego odzewu :( gotowanie odwołane
Niewielkiej ilości chętnych pasuje jedynie wieczór - założenie Senaszela jako inicjatora było takie, że gotujemy w miarę razem - pokazuję o co w kuchni tatarskiej chodzi, pomagacie mi robić i jemy. Może inny termin będzie lepszy...

Co do przynoszenia - w poniedziałek zaczyna się Kurban Bajram - wyżerkę będę miała w domu - może uda mi się coś zabrać na spotkanie.

Pozostaje natomiast kwestia spotkania się po prostu na granie - od ok. 18-19 -> jakby była Aśka i Mikołaj, Adam, Marek i ja (tak jak się wstępnie zgłaszaliście) -> to skład w sam raz by w coś fajnego zagrać :D Dajcie znać czy nadal jesteście chętni :)
Awatar użytkownika
Itsuma Oki
Posty: 208
Rejestracja: 18 maja 2008, 11:52

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Itsuma Oki »

Dla niewtajemniczonych: Kurban Bajram - to nie kolejny program telewizyjny z cyklu jak oni robią na drutach czy też robią wiklinowe koszyki. To święto muzułmańskie.
Squirrel, tak swoją drogą, to czy jesteś muzułmanką? Bo wiesz, z tym ofiarowaniem zwierzątka to będzie ciężko (o wiewiórce nawet nie myśl) :)
Co dobrego robicie do jedzenia, bo ja to bym kołduny zjadł ;)
Pozdrawiam
Nie szatan zdobi człowieka.

www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
BadWolf
Posty: 50
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:49
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: BadWolf »

Squirrel pisze: 2. turnieje
Dopisuje Blokus-a do listy propozycji.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Ciekawe czy wyszlo?
:roll:
Blokus jest nie fajny

"Ja jestem na Nie"

Druga sprawa Przemek mowil ze z memoirem sie nie wyrobi i moge zrobic turniej GIPFa przed nim a nie "na koniec sezonu"
Tureniej bedzie wielospotkaniowy poniewaz mamy tylko jeden egzemplarz (Moj :D )
Zaprosilem juz zacynych gosci: Wymiatacz-Terminator-Super-Hiper=from America=-geek of the week(...) Russel wraz z ?towarzyszka A2ną!
Zasady pozniej : P Na razie zachecam do grania w GIPFy ktore ze soba przyniose/nosic bede.
Polecam strone-> http://www.boardspace.net/
Jesli Przemek mi nie zabierze terminu ("kto daje i zabiera...") to ruszamy od lutego!
Wczesniej bede chodzil nieregularnie

Szczesliwego Kurban Bajram
o ile sie tak mowi... :wink:
Wingmakers
Awatar użytkownika
Mr Teatime
Posty: 64
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:14
Lokalizacja: Festung Posen

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Mr Teatime »

Senaszel pisze: Druga sprawa Przemek mowil ze z memoirem sie nie wyrobi i moge zrobic turniej GIPFa przed nim a nie "na koniec sezonu"
Właśnie się przymierzam do zakupu GIPFa albo czegoś z tej serii, którą warto kupić na początek ?
Na taki turniej to się od razu piszę.
It's pronounced Teh-a-Tee-may, sir
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

Mr Teatime pisze:Właśnie się przymierzam do zakupu GIPFa albo czegoś z tej serii, którą warto kupić na początek ?
Ja zawsze polecam na początek moje ulubione Dvonn i Tzaar ale wszystkie są warte uwagi (chociaz w Punct, podobno najsłabszy, jeszcze nie zdążyłem zagrać :wink: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

Hej Mst mam dokladnie to samo
Bo Nie lubie HExa :?

TeaTime=>
do jutra wiec!

2
Nasze mikolajki skonczyly sie totalna zlewa
Zagralismy w Zertza we 3 :lol: na zakonczenie
Puerto Rico PRAWIE wygralem ZNOW :/
Osadnicy z Catanu, zagralismy w sama podstawke czego od dawna nie robilismy - i to byl strzal w dziesiatke - rowniez prawie wygralem :/

Mam nadzieje ze jutro mi lepiej pojdzie!
m
Wingmakers
ODPOWIEDZ