(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Toszt
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:55
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Toszt »

Witam serdecznie starszych (planszowym stażem) i większych (doświadczeniem) kolegów!

Jako, że to mój debiut tutaj, to przedstawię się, jestem Tomek, mieszkam w Bytomiu, ale bardzo chętnie odwiedzę gliwicki MDK i, za pozwoleniem, pogram z Wami. Zaległości jak widzę w grach mam sporę, ale szybko się uczę :)

Jeśli jutro jest aktualne, to pozwolę zapowiedzieć siebie na około 17:45 i jeśli znajdzie się miejsce przy wspominanym tu El Grande na przykład, to będzie bardzo miło.
Tymczasem pozdrawiam i do zobaczenia!
Tomek
wajwa
Posty: 2238
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Salou będzie po 18tej i z przyjemnością oraz w sposób klarowny wytłumaczy współgraczom zasady El Grande :mrgreen: wersja niemiecka , bynajmniej nie z polskimi kartami , chociaż kto wie ? :D
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja przyniosę E&T i Factory Fun. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wajwa
Posty: 2238
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Będę o 17tej.
Priorytetowo EiT.
Do jutra.
Always look on the bright side of life
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

tez bede okolo 17 i dam ostatnia juz szanse EiT.... chociaz grajac z takimi wyjadaczami jak Wy to nie wroze nic dobrego (dla mnie) z tej rozgrywki... jeno kompromitacja, placz i zgrzyt zebow
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Silent »

Ja dzisiaj się dowiedziałem, że o 19 mam kolędę, więc jestem max do 18 30 ;/, ale będę ok 16 więc można coś pograć. Biorę Oltre Mare.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Toszt
Posty: 7
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:55
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: Toszt »

Mam jeszcze jedno szybkie pytanie, gdzie w MDK Was znajdę? Byłem na ostatnim Pionku, więc mniej więcej wiem jak MDK wygląda w środku, ale i tak pewnie się zgubię ;)
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: buras »

Toszt pisze:Mam jeszcze jedno szybkie pytanie, gdzie w MDK Was znajdę? Byłem na ostatnim Pionku, więc mniej więcej wiem jak MDK wygląda w środku, ale i tak pewnie się zgubię ;)
przed ostatnie piętro na prawo, tak mi sie wydaje , a wydaje mi sie raczej dobrze
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Gramy w sali (chyba nr 41), w której na Pionku była wypożyczalnia gier. Od głównego wejścia wchodzisz prawą klatką schodową na drugie piętro i ze schodów pierwsze drzwi po prawej. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: GOOR »

Kurcze, a ja znowu nie dojadę... Postuluję o zmianę dnia spotkań - co powiecie na piątek?
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

A lipa.... Wersja Salou była dużo lepsza bo w niej wygrałem a wg wersji dzisiejszej (tzn. wczorajszej ;) ) zająłem zaszczytne ostatnie miejsce... Do kitu!
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

W ramach rozgrzewki, na początku wczorajszego spotkania dałem sie ograć w Yinsh wajwie. Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak w innych Gipfach prościutkie zasady dadzą mnóstwo kombinowania i móżdżenia w kolejnych rozgrywkach.
Wczorajsze danie główne czyli partia E&T przebiegła wyjątkowo pokojowo. Przyszłość pokaże w jakim stopniu spełniła swoje terapeutyczne zadanie. :twisted:
Aby odreagować nagromadzenie kolorów w E&T zagralismy 5-osobową partyjkę Przez Pustynię. :twisted:
Następnie trochę wesołego zabijania czasu w Pitchcarze, który w Gliwicach zyskuje coraz bardziej RPG'owy charakter. :wink:
Na zakończenie - powoli staje się to poniedziałkową tradycją - partyjka Blokusa, tym razem dla salou. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: adam.lakomy »

Jakies plany na przyszly poniedzialek? Multi bedziesz? Jak tak to wziac Fury of Dracula?
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze: Następnie trochę wesołego zabijania czasu w Pitchcarze, który w Gliwicach zyskuje coraz bardziej RPG'owy charakter. :wink:
Na zakończenie - powoli staje się to poniedziałkową tradycją - partyjka Blokusa, tym razem dla salou. :)
HOUK :lol:

Sami wiecie ile znaczy zwycięstwo nad MST w nie byle jakim pojedynku jakim jest Blokus tym bardziej napawam się tym zwycięstwem, poza tym nikt nie chciał ze mną w nic zagrać było mi przykro ale się nie obrażam :D na koniec mimo niezłego wyniku jakim było 2 miejsce w wyścigu pitch cara, który był bardzo tłoczny jednak niedosyt :twisted: od niepamiętnych czasów o uczestnictwie w nim zadecydowały eliminacje. Po kilku miesięcznej przerwie rozgrywki zostały wznowione, cóż mogę powiedzieć marna to była próba wybicia mnie z rytmu choć tym razem nie wygrałem to wydaje się że niektórzy utracili zupełnie formę buhahaha :mrgreen: :mrgreen: ale nie martw się ignacy najpierw będzie gorzej zanim będzie lepiej :mrgreen: i wszyscy wiedzą o kim mowa Gratulacje dla Rafała przerwał mój marsz po kolejne zwycięstwo. :wink:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

salou pisze:poza tym nikt nie chciał ze mną w nic zagrać
No jak to, przecież ograłem Cię w Przez pustynię. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: salou »

mst pisze:
salou pisze:poza tym nikt nie chciał ze mną w nic zagrać
No jak to, przecież ograłem Cię w Przez pustynię. :twisted:
No tak cóż moge powiedzieć jakieś habety miałem stare i przez to słabiutkie miałem te karawany :mrgreen:
Popracuję nad tym :D
wajwa
Posty: 2238
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 270 times
Been thanked: 422 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: wajwa »

Wtrącę swoje spóźnione trzy grosze , choć miałem nic nie pisać , bo jak to mówią nie kopie się leżącego...
Chciałem tylko zasygnalizować , że poniedziałkowy Pitchcar miał bardzo emocjonujący przebieg , no i była jedna meganiespodzianka , wiecie coś jakby dajmy na to , powiedzmy , no żeby nie przesadzić ...hm ... Kovalainen , bo raczej nie Raikonen nie zakwalifikowałby się do głównego wyścigu :D taka oto niespodzianka zdarzyła się w poniedziałek na MDKoringu w Gliwicach.

Z innych aren ? Klęska w EiT , umiarkowany sukces w Przez Pustynię , no i na koniec , choć w zasadzie to było na początku zwycięski pojedynek z mst w jedną z gier z projektu Gipf.

W przyszłym tygodniu mnie nie będzie , zatem miłego szpilania i do zobaczenia za 2 tygodnie :shock:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Może na jutro wynajmiemy dodatkową salę i zagramy w:

http://www.boardgamegeek.com/image/91048?size=large

:shock:
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Klimatów figurkowych to w naszej standardowej sali raczej nie brakuje. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: trzewik »

Ja mam SWITCH oraz GHOST STORIES na dzis.
W żadną z nich nie potrafię grać :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Ja zabieram Factory Fun, Stone Age i Yinsh - we wszystkie mogę nauczyć zasad, a w Yinsh nawet wczoraj pierwszy raz w życiu wygrałem (z Mateuszem :twisted: ). :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

No to ja dzisiaj pierwszy :) Spotkanie znowu udane, dla mnie nad wyraz, ponieważ udało mi się zagrać w dwie gry, które miałem na liście już od Pionka - Książąt Florencji oraz Ghost Stories.
Przedtem jednak szybka nauka pokory przy grze dla dzieci - Rush Hour. Nie zdradzę, czy się udało dla układanki Beginner lvl 3...
Partyjka Ghost Stories z Trzewikiem, Rafałem oraz pod przewodnictwem Korzenia zakończyła się dosyć szybko - dostaliśmy szablonowo wciry już po bodajże 6 czy 7 rundach. Gra wydała mi się jednak na tyle warta uwagi, że pewnie ją sobie sprawię na gwiazdke :)
Do Książąt Florencji zasiedliśmy silną ekipą Korzenia, asioka i oczywiście Salou, który przejął po Korzeniu tłumaczenie gry - no i potem podziało się jak to standardowo się dzieje w takim przypadku - wszyscy wiedza o co chodzi :twisted:
Grę zakończyliśmy po 3 rundzie MOIM ZWYCIĘSTWEM (chociaż zazdrosny asiok będzie tutaj mnie za chwilę przekrzykiwał :mrgreen:) bo Prowadzący Koło stał juz nad nami z kluczami. Ale trzy rundy wystarczyły, żeby rozwiać wątpliwości co do Książąt - gra bardzo mi się spodobała, ale na dwie osoby (bo nad takim składem się zastanawiałem) nie bardzo ją widzę.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
tiamat
Posty: 180
Rejestracja: 09 paź 2008, 21:44
Lokalizacja: Zabrze k/Gliwic :D

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: tiamat »

I jeszcze tylko uwaga co do reguł gry w Ghost Stories (wg których dzisiaj nie graliśmy :) ):
1. Ruch po przekątnej jest dozwolony
2. Nawiedzenie kolejnego żetonu wioski w rzędzie nastepuje po wejściu ducha na ostatni kamień - duch nie musi wejść na nawiedzony wcześniej żeton wioski, żeby tego dokonać, tylko wystarczy że dojdzie po raz drugi do skraju planszy.
3. Jeżeli gracz ma zapełnione wszystkie 3 miejsca na duchy, w swojej turze nie ciągnie ducha tylko tracji jedno Qi - to odpowiadając na pytania Rafała kiedy jeszcze można stracić Qi.
A ja ogolić się nie pozwolę! Noszę zarost od przed wojny!
A tu co mam i w co gram
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: mst »

Dla mnie wczorajsze spotkanie również bardzo udane - zagrałem w dwie gry, które miałem w planie. :wink:
Pierwszą była Factory Fun - 4 osoby, 4 zupełnie różne podejścia do rozbudowy swoich linii technologicznych. Podobnie jak w drugiej grze wieczoru czyli Stone Age doświadczenie wyniesione z poprzednich partii bardzo się przydaje. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: [Gliwice] Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

Post autor: asiok »

Dobra dobra! W Książąt to JA wygrałem i niech mi Tiamat tutaj nie tutaj!
A na Abalone po zagraniu wrzuciłem na wishlistę - jak ktoś z Was ma to może mi od razu słać ofertę (ale na 4 graczy) ;).

Żałuję że nie załapałem się na Ghost... ale niestety nie mogę przychodzić przed 18.00 :(
ODPOWIEDZ