(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

:) W obie bym zagrał :D W Ticketa grałem wiele razy online i zasady znam - mogę ciupać z miejsca , natomiast Railroad Tycoon - poluję aż ktoś przyniesie ....... 8)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

To ja spytam już przyszłowtorkowo :D.
Ma ktoś może(czyt-przyniesie) i czy jest ekipa chętna na :
Shogun, Pandemic?
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

@Blue: jak przyszłowtorkowo - ja byłbym chętny na Pandemica (jakby był : ) tylko będę tak gdzieś od 19. Może mi się uda 18:45.
W Shoguna grałem i jakoś mi nie przypasował :shock:
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

Ja na shoguna jestem napalony od jego premiery ;], ale takich drogich gier nie kupuje w ciemno.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: westwood »

Blue pisze:Ja na shoguna jestem napalony od jego premiery ;], ale takich drogich gier nie kupuje w ciemno.
Ja chętnie bym Shoguna przyniósł. Co więcej z tego co wiem paru innych chętnych graczy też by się znalazło. Tyle, że ja przed 18 nie dotrę. A nie bardzo widzę możliwość, żeby partia Shoguna z tłumaczeniem zasad i graczami nie znającymi gry zdążyła się skończyć do 21. Zatem w obecnych warunkach proponowalbym raczej umówienie sie na partyjkę gdzie indziej i kiedy indziej (może przy okazji znajdą sie też chętni na Mare Nostrum, w ktore od wieków nie grałem? :) )
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

Wracając do piątku - ja mogę zaproponować Ticketa Europę i Skandynawię.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tommy »

Blue pisze:Ja na shoguna jestem napalony od jego premiery ;], ale takich drogich gier nie kupuje w ciemno.
To powiem Ci coś: jak ja dawno temu zagrałem w Shoguna po raz pierwszy to prawie spać nie mogłem :D . Mój podziw dzisiaj już nie jest taki wielki (może dlatego, że nie grałem w rezultacie często w to - jednak potrzeba kilku osób więcej niż mam zazwyczaj "pod ręką"), ale wciąż uważam, że jest to jedna z najlepszych planszówek ever. A teraz PL i prawie za śmieszne pieniądze (129pln o ile pamiętam).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

Tommy może dla Ciebie to śmieszne pieniądze ;) dla mnie one śmieszne nie są. Za 130 pln moge 2 tygodnie przezyc ;]. Ostatnio przystopowałem z zakupami przez kilka wpadek za duże kwoty.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

@ Tommy - moż i gra jest dobra, ale trzeba lubić strategie, wojenne, z negatywną interakcja itd. Ja po jednym razie, w sumie mialem nawet ochotę na drugi.

Czy we wtorek, od 19 do 21 ktoś będzie ? :) Może jakaś pociągowa? :) :lol: Ostatnio nam się nie udało w piątek bo graliśmy w Stone Age na 4 osoby i potem w Książęta Florencji, a Ticket Skandynawia był na 3os.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

Lucf pisze:a Ticket Skandynawia był na 3os.
Chciałabym sprostować.
Posiadam Ticekt to Ride: Swiss Map Expansion czyli Szwajcarię.
Skandynawia to osobna gra Ticket to Ride: Nordic Countries. Wg BGG posiada ją Khaox.

Ale we wtorek się raczej nie pojawię - dopiero na piątek mogę zaproponować Szwajcarię.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Tommy »

Blue pisze:Tommy może dla Ciebie to śmieszne pieniądze ;) dla mnie one śmieszne nie są. Za 130 pln moge 2 tygodnie przezyc ;]. Ostatnio przystopowałem z zakupami przez kilka wpadek za duże kwoty.
Ej, ej - spokojnie. Dla mnie 130pln to też nie mało - ja jak mam kupić planszówkę za 110pln to myślę nad tym standardowo ze 2 tygodnie :D

Śmieszna cena odnosiła sie li tylko do tego co było kiedyś - 169pln było standardem :!: dla wersji multijęzykowej - generalnie angielska ale z instrukcja polską. wieć teraz jak można kupić za 129pln wersję PL - no cóż, ja zamawiam dzisiaj :D
salmunna pisze:Ticket to Ride: Nordic Countries. Wg BGG posiada ją Khaox.
No ja też posiadam :D i polecam.

Pytanko - czy strych jest aktualny jutro tj. 9.12 :?: :?: Z chęcią bym się tam zjawił (jak nic nie wyskoczy .......jak zwykle od pół roku)
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

Jutro jest jak najbardziej aktualny.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: khaox »

salmunna pisze:Skandynawia to osobna gra Ticket to Ride: Nordic Countries. Wg BGG posiada ją Khaox.
Oh jaki ja bym byl szczesliwy, gdy ktos dzien wczesniej pisal "chce zagrac w to lub tamto" :] zwykle we wtorek rano wstaję, patrzę na regał i nie wiem co wrzucic do plecaka
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

khaox pisze:Oh jaki ja bym byl szczesliwy, gdy ktos dzien wczesniej pisal "chce zagrac w to lub tamto"
To ja Cie uszczesliwie (jakkolwiek to brzmi ;-P).
Jesli mozesz, to przynies Nordic Countries : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

To co mówicie ze shoguna nie ma sensu grac jutro ? :(
Ehh ostatnio mam same niewypały ... w notre dame nikt ze mną nie chce grać mimo że świetne, mall się nagle sprawdza od 5ciu osób i nie mam kiedy w to zagrać, RftG moim zdaniem jest broken i daje jej szansę za szansą, żeby zmienić zdanie, ale wtedy fun z rozgrywki średni, gdy kolejna próba kończy się fiaskiem. Timbuktu ciężkie i tylko 2 razy w niego zagrałem(mi się strasznie podoba), battlelore po wstępnych testach leży na półce i nie mam z kim wypróbować pełnego wariantu z całą radą(a ten z wizardem już był całkiem całkiem w przeciwieństwie do scenariuszy bez czarów). LOTR:Konfrontacja leży na półce bo dziewczynie nie siadł(czuła się zdominowana bo wyczuwałem jej postaci dość szybko :/), a jak zagram w mieszkaniu to albo będę miał takie downtime że w czasie ruchu przeciwnika zrobie sobie kawe, albo zagram z kimś kto nie lubi grać w 2 osobówki... a i jeszcze Land Unter... gierka fajna, śmieszna, luźna a gracze mi narzekają że nagle w karciany grac im się nie chce.... grrr ;(. Santy anno za cięzkie dla niektórych i psują frajdę innym(w tym mi)... jedyne co to MaNiKI w które sobie pogram z dziewczyną i Wsiąśc do pociągu, na którego wszyscy mają ochotę... ehhh.

Nie chce znów kupić w ciemno shoguna...
Sory, musiałem się wypłakać, już wycieram nos i idę coś konstruktywnego porobić.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

Blue pisze:To co mówicie ze shoguna nie ma sensu grac jutro ?
W ogole na Strychu moze byc maly sens w to grac. Chyba, ze tylko kontrolnie, zeby sie z gra zaznajomic. Tylko komu bedzie sie chcialo targac takie duze pudlo?
Blue pisze:Ehh ostatnio mam same niewypały ...
Nie chodzisz na Strych, to nie testujesz przed zakupem. I pozniej masz same niewypaly ;-P
Blue pisze:w notre dame nikt ze mną nie chce grać mimo że świetne
Moze nie co spotkanie, ale ja chetnie zagram. Oczywiscie o ile nie bedzie "ustawki" na cos innego.
Blue pisze:mall
To mi akurat nie podeszlo. I mam wrazenie, ze powinna byc parzysta liczba graczy. Inaczej jeden ma przerabane.
Blue pisze:RftG moim zdaniem jest broken
Sam jestes broken ;-P
Zgodnie z sugestia w tamtym watku, powinienes sie nauczyc w te gre grac, a nie marudzic ;-P
Blue pisze:Timbuktu ciężkie
Ciezkie? Nie czulem, zeby bylo ciezkie. I tez moge zagrac jak przyniesiesz na Strych.
Blue pisze:battlelore
W sumie to nawet bym zagral. Mam te gre w miniGR, a gralem tylko 2 razy, dawno temu ze Staxem.
Blue pisze:LOTR:Konfrontacja
To mi jakos nie podeszlo.
Blue pisze:Land Unter
To tez nie bardzo. Widac nie jestem targetem ;-P
Blue pisze:Nie chce znów kupić w ciemno shoguna...
To musisz kupic przed 14, jeszcze bedzie jasno : )
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Lucf »

@Khaox: jeśli będziesz jutro od 19 d0 21 [ja wtedy będę] to patrz jak Ci ułatwię sprawę:

Zagrałbym w Raiload Tycoon
Caylus
Tikal
Ticketa jakiegoś [może poza USA i Europą]
Cokolwiek pociągowego :) Może Age of steam?
hehe :)
Pozdrawiam

@Blue:
"mall się nagle sprawdza od 5ciu osób i nie mam kiedy w to zagrać"
co do gier o Zombie - mogę w każdą grać :) ... no przynajmniej JEDEN RAZ - bo po jednej partyjce "Zombies!!!" mam już Zombiesów!!! dosyć:) Ale w Malla nie grałem - jak coś to chętnie się dołączę - będę na jednym stole "mallował", a drugą ręką, na drugim stole prowadził linie kolejowe ;) ;)
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: salmunna »

ej, ej, ej
Nie grajcie jutro w Nordic Countries bo mnie nie będzie :)
Strasznie chciałam w to zagrać. Prooooszę.
W piątek będę na pewno.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: piterek »

Rathi pisze:
Blue pisze:battlelore
W sumie to nawet bym zagral. Mam te gre w miniGR, a gralem tylko 2 razy, dawno temu ze Staxem.
Na partyjkę w Battlelore tez bym się pisał. :)
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

piterek pisze:Na partyjkę w Battlelore tez bym się pisał.
To jak Ci bedzie kiedys po drodze do NH, to zapraszam : )
Tylko musze wczesniej poznac porzadnie zasady. Zagrac pewnie dalbym rade, ale wytlumaczyc zasady na pewno nie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

Rathi pisze:
Blue pisze:Ehh ostatnio mam same niewypały ...
Nie chodzisz na Strych, to nie testujesz przed zakupem. I pozniej masz same niewypaly ;-P
Taa :P tyle że na strychu nie przetestuje czy moim graczom spasują.... a to głównie o to chodzi. Bo w Malla, Timbuktu, Notre dame grałem przed zakupem i mi się podobały...zresztą dalej podobają jak wszystko z wymienionych tytułów prócz RftG :>. Fakt faktem jak zagram z Wami w shoguna to też nie będę wiedział czy moim siądzie... ale zawsze to jakieś doświadczenie.
Rathi pisze:
Blue pisze:mall
To mi akurat nie podeszlo. I mam wrazenie, ze powinna byc parzysta liczba graczy. Inaczej jeden ma przerabane.
Jeżeli grasz w duchu gry to im więcej tym lepiej. Chyba ze wymuszacie te 2osobowe teamy[wiem, tak jest wygodniej :P]
Rathi pisze:
Blue pisze:Timbuktu ciężkie
Ciezkie? Nie czulem, zeby bylo ciezkie. I tez moge zagrac jak przyniesiesz na Strych.
Hmm jest móżdżenia co nie miara, liczenia prawdopodobieństwa, sprawdzania jakie kart już miałem , jak idą przeciwnicy, gdzie w innych rzędach najpradopodobniej atakują, co kradną... fakt można też wyłączyć mózgownice i walić do przodu na farta, ale nie o to chodzi.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

Blue pisze:tyle że na strychu nie przetestuje czy moim graczom spasują.... a to głównie o to chodzi
To przyjdz z "Twoimi graczami" na Strych : )
Blue pisze:Hmm jest móżdżenia co nie miara, liczenia prawdopodobieństwa, sprawdzania jakie kart już miałem , jak idą przeciwnicy, gdzie w innych rzędach najpradopodobniej atakują, co kradną... fakt można też wyłączyć mózgownice i walić do przodu na farta, ale nie o to chodzi.
Mozna tez podejsc pol na pol. Troche myslec i zapamietywac, a troche cieszyc sie z tego, ze sie gra ze znajomymi : ))
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Blue »

Rathi pisze:
Blue pisze:tyle że na strychu nie przetestuje czy moim graczom spasują.... a to głównie o to chodzi
To przyjdz z "Twoimi graczami" na Strych : )
unreal
Rathi pisze:
Blue pisze:Hmm jest móżdżenia co nie miara, liczenia prawdopodobieństwa, sprawdzania jakie kart już miałem , jak idą przeciwnicy, gdzie w innych rzędach najpradopodobniej atakują, co kradną... fakt można też wyłączyć mózgownice i walić do przodu na farta, ale nie o to chodzi.
Mozna tez podejsc pol na pol. Troche myslec i zapamietywac, a troche cieszyc sie z tego, ze sie gra ze znajomymi : ))
[/quote]
Można i zazwyczaj tak gram - trochę móżdżenia trochę intuicji ;].
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: piterek »

Rathi pisze: To jak Ci bedzie kiedys po drodze do NH, to zapraszam : )
Po drodze to mi jest. W końcu ode mnie z pracy to rzut kostką. Problem w tym, że w obecnym stanie Kamili mam mase różnych dziwnych robótek na głowie. Dlatego ostatnio się nie pojawiamy :(
Ale jeśli umówilibyśmy sie na najbliższy wtorek na partyjkę, to na uszach stanę, i przyjdę.
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Kraków] Spotkania planszówkowe

Post autor: Rathi »

Mozemy sie umowic : )
Tylko obaj musimy przeczytac instrukcje, raczej nie bede w stanie wytlumaczyc.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
ODPOWIEDZ