StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Duch »

Don Simon pisze:
Duch pisze: Oczywiście wybudowanie modułu nie dotyczy jakiegoś konkretnego rozkazu. Po jego zakupie wiec gracz ma do dyspozycji 9 rozkazow i wybiera z nich 1 zloty + 3 zwykle. Wszystkie trzy złote rozkazy wchodzą więc do puli gracza i w każdej rundzie może wykorzystać jeden z nich, ale może on byc za każdym razem inny.
Jestes pewien? Ja zawsze gralem, ze w momencie budowy modulu trzeba bylo wybrac jeden konkretny zloty rozkaz, ktory wchodzil do puli...
Tak, na pewno.
Instrukcja pisze:Podczas fazy Planowania
gracz może rozmieścić ilość rozkazów specjalnych równą ilości modułów
Badań i Rozwoju wybudowanych na jego karcie Frakcji (ale łącznie
ilość rozkazów zwykłych i specjalnych nie może przekroczyć 4).
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: kruck »

Człowiek uczy się przez całe życie... :lol: Nie jestem już pewien, czy na świecie jest przynajmniej jedna osoba, która rozegrała partię SCBG w całości zgodnie z zasadami, włączając Konieczkę. :lol:
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Senaszel »

Na stronie fanow starcarfta w serwisie yahoo pojawila sie nowa interesujaca notatka
co tu duzo mowic zobaczcie sami ->
http://games.groups.yahoo.com/group/Starcraftboardgame/
Wingmakers
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: B »

Znaczy co, że na targach było zdjęcie mock-up pudełka dodatku do Starcrafta? Który w dodatku przewrotnie nazywa się Brood War? :)

OLD :)
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: westwood »

Na stronie FFG pierwsza zapowiedź tego co ma się znaleźć w dodatku
http://new.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidn=284
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

W sumie przenieśli dokładnie komputerowy dodatek BroodWar, tylko ciekawe jak to się będzie sprawdzać. Czy Devourer'y będą tak samo skuteczne i czy tacy medycy będą dodawać takiego kopa marines jak w grze pc? No i czy moje ulubione jednostki (Corsair) będą nadal ulubionymi :wink:.
Ech, doczekać już się nie mogę :(
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Neurocide »

Niestety ani słowa o Sige Tankach - jednostkach nazbyt drogich, by opłacało się je kupować i zbyt kruchych, aby chciało sie nimi walczyć. Trochę szkoda, że nie wiadomo czy zreperują ten feler podstawowej wersji.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Silent »

Można sobie już przeczytać zasady :D http://new.fantasyflightgames.com/ffg_c ... _rules.pdf

Po przeczytaniu mam ochotę zagrać w ten dodatek :) i jest okazja bo za kilka dni będzie w Wargamerze niestety troszkę drogo.

Co do Siege Tanków, to widzę, że zostały podmienione karty technologii Siege Mode i 5 kart walki, więc może poprawili.

Super sprawą wydaje się być możliwość rozgrywania scenariuszy.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 165 times
Been thanked: 169 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Zet »

Mmm, też muszę kupić dla siebie egzemplarz. Nie wiesz może jaka to cena Silent? Bo czekam już na Antike i trochę się zaczynam bać o finanse, bo niebawem będą dodatki do ToI i coraz bardziej pociąga mnie Android. Trzeba to będzie rozłożyć w czasie, ale Brood War na pewno ma priorytet! Nie spodziewałem się aż tak wypełnionego po brzegi rozszerzenia :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Blue »

Cena jaka jest każdy widzi :) - jest w preorderze w wargamerze możesz sobie podglądnąć, w każdym razie nie tani ten dodatek nie jest ;].
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

Blue pisze:Cena jaka jest każdy widzi :)
Jasny gwint :evil: , czy oni (FFG) na głowę upadli? Co to za polityka cenowa z tymi dodatkami do gier i to akurat do tych, do których mam spory sentyment? Dodatek (w zasadzie brakująca część) do Warcrafta stanowi ~90% ceny podstawki, BroodWar stanowi ~80% ceny. Przecież za cenę Broodwar'a to można mieć kilka dobrych gier. Gdyby to było w granicach 50% dałoby się to zaakceptować. Jednak moim zdaniem nie jest on wart swojej ceny i skutecznie ostudziło to moje plany zakupowe :?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

Taa, dodatek zapowiada sie fajnie, ale cena mnie zmrozila...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: grucha »

A czy zapowiadane sa jakies zmiany w mechanice walki, ktore wielu osobom (w tym mnie) nie przypadla do gustu?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

Nie. Wyzej masz linka do instrukcji, mozesz zobaczyc, co sie zmienilo.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: westwood »

Wywiad z Corey'em Konieczka na temat Brood War:
http://fortressat.com/index.php?option= ... Itemid=365
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: mrowka »

Ta gra od poczatu byla dla mnie niezwykle dynamiczna, ale sadzac po intrukcji Brood War, dodatek ma ta dynamike jeszcze zwiekszyc
np taki Offensive Module. No nic juz swietego na planszy nie bedzie - nawet baza z OPL ;)

Czy ktos sie orientuje, czy roznica w ilosci nowych kart dla obu frakcji Zergow to literowka, czy tez jakis szczwany plan?
36 Zerg Combat and Technology cards
(17 Green, 19 Purple)
...tyle, ze suma sie zgadza 17 + 19 = 36
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: costi »

To nie literowka - fioletowa frakcja ma dwie dodatkowe karty technologii dla Infested Kerrigan (bohaterki).

Dzisiaj nie wytrzymalem i kupilem ten dodatek, takze moge odpowiedziec na wszystkie pytania odnosnie zawartosci.

Scenariusze sa 4, dla dwoch, trzech, czterech (2vs2) i 3-6 graczy (2vs2vs2, nacjami, przy minejszej ilosci graczy najpierw odpada jeden czlowiek, potem jeden Protoss, wreszcie dla 3 graczy zostaje po jednym graczu kazdej rasy, ale teamy jednosobowe kontroluja jednostki i rozkazy niegrajacego partnera).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Na karcie frakcji Queen of Blades w special victory condition jest napisane, że potrzebuje przynajmniej 3 terytoria z punktami w czasie III fazy gry, a na skrócie wszystkich ras, że 4. Które jest prawdziwe?
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 122
Rejestracja: 03 lut 2005, 00:11
Lokalizacja: Lublin

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Tomasz »

Trzeba kontrolować 3 obszary. W instrukcji jest dobrze, na kartach ras źle.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Wyszły jakieś erraty do instrukcji angielskiej Starcrafta? Odkryłem np pomyłkę w kolejności na ostatniej stronie... checking for special victory jest tam przed normal, a na stronie 16 już, że normal przed special, co zakładam jest poprawnie.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Jacek_PL »

Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Jar »

Wczoraj mieliśmy okazję pograać w SC BW. Naprawdę dodatek wnosi sporo ciekawych zmian i mocno zmienia grę. Kazdy z graczy dostaję zupęłnie różne opcję. Nowe moduły, jednostki i planety. Dla mnie naprawdę bomba.

A swoją drogą pojawił się problem do rozważenia.
Mamy taką sytuację: protosi atakują na bazę terran i zajmuja region. Następnie na ten sam region chcą zaatakować zergowie, niestety baza ma moduł obrony przeciwlotniczej, a zergowie nie mają modułu umożłiwiajacego desant. Co wtedy?
Czy moduł terran działa, skoro ma być bitwa między protosami i zergami? Zwłaszcza kiedy ziemianą opłaca się, żeby na koniec zostali tam jednag zergowie?
Czy moduł działa zawsze, na wszelkie wrogie jednostki, czy zależy to od decyzji gracza?
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

Jar pisze: Czy moduł terran działa, skoro ma być bitwa między protosami i zergami?
Baza Terran do początku fazy przegrupowania jeszcze istnieje, czyli może się bronić i produkować jednostki, tak więc zergowie atakują bazę i dodatkowo protossów.
Jar pisze: Czy moduł działa zawsze, na wszelkie wrogie jednostki, czy zależy to od decyzji gracza?
Moim zdaniem działa zawsze, w instrukcji nie znalazłem opcji wyboru celu. [edit] Zastanowiło mnie coś innego, jeśli gramy np. 2v2 to wojska sprzymierzone, chcące odbić bazę terran, także nie będą mogły tego zrobić :? (w instrukcji podstawki jest coś takiego "tereny kontrolowane przez członków tej samej drużyny dla potrzeb rozgrywki uznawane są za tereny wrogie".)
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: janekbossko »

witam

jako ze zostalem szczęśliwym nabywca tej gry mam pytanie:

przeczytalem caly watek i ja kwyglada sprawa niszczenia sie i zużywania egzemplarza? lakierować żetony rozkazów jesli tak to czym? i co z koszulkami na karty? oplaca sie?

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: buras »

janekbossko pisze: co z koszulkami na karty? oplaca sie?
Zapakowałem do koszulek , bo wydrukowałem poskie tłumaczenia do kart , nie kupiłem standartowych koszulek bo są za szerokie , ale idealnie pasują koszulki do (yugioh czy jakoś tak) choć za 50szt trzeba dać ninimum 8 zł. Więc inwestycja jest.... ale jak jesteś wielkim fanem tej gry to chyba warto zainwestować, chociaż by po to , gdy bedziesz sprzedawał gre to karty będą w idealnym stanie.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2009, 14:18 przez buras, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ