shogun

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
krystek
Posty: 104
Rejestracja: 15 kwie 2008, 19:22
Lokalizacja: bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

shogun

Post autor: krystek »

1.Skrzynie 30 sztuk we wspólnej kasie.
2.Ustalanie pozycji startowych można zwiększyć ilość odsłoniętych prowincji do wyboru do 3 lub 4 (wybieramy naprzemiennie 1 kolor mój/ 1 kolor rywala karty prowincji trzymamy osobno każdy kolor ma swój własny zestaw).
3.Tor punktacji jest wspólny tzn. np. grając niebieskim i żółtym układamy je na sobie i traktujemy jako jeden znacznik
4.Tor ryżu osobny dla każdego koloru. Jeśli mamy nadwyżkę w jednym kolorze to możemy oddać część drugiemu kolorowi.
5.Karty specjalne - wybieramy od razu 2 karty.
6.Zaplanowanie akcji umieszczamy max. 2 karty na jednym polu (po 1 dla każdego koloru).
7.Ruch armii – można przejść przez prowincję zajmowaną przez drugi nasz kolor jeśli docelowym miejscem ruchu będzie prowincja neutralna lub z naszym kolorem. Nie można atakować przeciwnika przechodząc przez prowincję z naszym drugim kolorem.
8.Podliczanie punktów liczymy wspólnie nasze oba kolory. Czyli jak mamy np. w brązowej prowincji 2 świątynie żółte i 1 niebieską to liczymy jako 3 posiadane świątynie.
9.Wyniki bitew. Jeśli w trakcie bitwy wypadną kostki w drugim naszym kolorze to nie są one wliczane do puli i traktujemy je jako neutralne.
10.W rundzie zimowej nie usuwamy wszystkich znaczników buntu. Jeśli jesteśmy w stanie wykarmić naszych chłopów to usuwamy połowę znaczników (powiedzmy że jedzenie nam odpuszczają, ale pieniędzy nie). Za każdą nadwyżkę jedzenia możemy usunąć 1 dodatkowy znacznik, za każdy ryż nadwyżki i w drugą stronę za niedobór usuwamy 1 mniej za każdego zabrakniętego ryża.
Jako, że moim głównym rywalem jest żona zostało to przetestowane tylko na niej z wynikiem jak najbardziej pozytywnym. Proszę o sugestie i mam nadzieje, że ktoś się skusi i wypróbuje mam wątpliwości co do punktacji końcowej.
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: shogun

Post autor: westwood »

Przepraszam, ale o czym ty piszesz? Zgaduję, że chodzi o jakiś wariant 2-osobowy :wink:
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: shogun

Post autor: Tommy »

krystek pisze:za każdego zabrakniętego ryża.
Oooo to dobre jest :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: shogun

Post autor: grzes19 »

Tommy pisze:
krystek pisze:za każdego zabrakniętego ryża.
Oooo to dobre jest :D
:D:D:D
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
ODPOWIEDZ